Jump to content
apes

Cyber Cafe

Recommended Posts

Maklumat microsoft malaysia:

http://www.microsoft.com/malaysia/contact/default.mspx

Ko buat surat bagi kat microsoft yang ko baru nak bukak cyber cafe tetapi tidak mempunyai modal yang banyak untuk membeli license windows.. Ko merayu lah yang ko akan beli satu license dan minta kebenaran license itu boleh digunakan untuk semua pc yang ada..

Kiranya buat surat rayuan.. Dan kalo bernasib baik diorang akan bagi belas kasihan dan bagi ko surat kebenaran untuk gunakan satu license itu pada semua PC.. Yang penting ko berterus terang dengan diorang..

Lebih kurang begitulah.. Pandai2 usaha..

Kalo ko target cyber cafe untuk kegunaan Internet sahaja penggunaan linux pon merupakan solution yang baik kalo ko rajin explore.. Untuk microsoft office ko gunakan open office..

Tapi kalo target untuk gaming, penggunaan linux kurang sesuai..

Semoga berjaya.. smile.gif

Dlm bulan 9 tak silap aku, Microsoft ada keluarkan memo utk penggunaan software kat cc.. dlm memo tu, ada dia nyatakan, OEM, RFP, Volume Licensing tak sah digunakan kat cc.. pengusaha cc akan dikenakan lesen baru, khas utk digunakan di cc sahaja..

Utk link tu, aku mintak maaf bebanyak, sebab aku tak jumper dah kat mana..

Harap Membantu! smile.gif

semuga berjaya....tp kalu aku tak suke lah cc tempat main game...apatah lagi LAN game..kat situ lah leh tgk perangai org mencarut2 ntah apa2 mcm la org lian main tak bayar..

cc utk student surf,chat,xmen lg better..

Bercakap pasal soal licence Windows cybercafe...Cybercafe boleh menggunakan ketiga-tiga jenis Small Business Licence iaitu OEM ,Full atau Open Licence tetapi perlulah menandatangani satu agreement Rental Microsoft setelah mereka membeli Windows original beserta hologram.Agreement tersebut dikenakan bayaran tambahan.

Azlan

Bintang CyberSpot Melaka

019-6667884

Untuk sesiapa yang masih berminat untuk membuka Bintang CyberSpot sila hubungi.

owh....cc konsep francais ke nih?? menarik gak nih......

keuntungan bahagi camne??

sbb aku tgk....dah bnyk konsep cc camniie...

antaranya yg femes cam Inferno, Warnet, dll......cc besar2 nih...

Chow.

erk.. pakai os free..?? lynux..?? networking nk configure camno..?? hahaha.. ko nih memeningkan lg kepala aku nih.. smile.gif

llaa sonang jor tu... kat putera.nie pon dah.. ramai pakar2 dier...

sekelip mata jer bleh solosai.. he he he...

tak pon kor cari ahli2 putera yg dokat ngan umah kor.. tapi yg pakar networking laaa ajak dier tolon kor... selesaikan masalah networking tuu.. kor belanja ler .. diorang minum ker...

mesti diorang nak tolon punyer...

p/s bantu membantu membawa berkat.. laugh.gif

Actually lesen microsoft adalah murah tetapi cybercafe masih boleh menggunakan ketiga2 versi original yang sebelum ini.

Konsep francais adalah mudah kerana apa yang perlu bagi sesebuah francais yang baru adalah penjenamaan.Oleh itu,sesiapa yang berminat boleh menghubungi saya.Tiada apa2 bayaran untuk franchaisor buat masa ini.APa yang perlu adalah minat anda untuk membuka cc.

Modal permulaan diantara RM80 000-RM120000

Kelebihan

-bantuan teknikal dan sokongan untuk cc termasuk manual

-sistem yang lengkap dan tersusun termasuk minuman dan makanan ringan

-sistem POS untuk pelanggan

-bantuan untuk lesen Microsoft,games,online games poster dan lain2

serta bermacam-macam lagi.

Keutamaan untuk bumiputra

SIla hubungi azlan di

Bintang CyberSpot

Azlan

0196667884

A'kum...

Aku ada cara senang, murah dan mudah.

Yang penting ko kena target kawasan banyak student.

1. Ko cari satu spot kat mana ko nak buat bisnes tue. Aku cadangkan kat cafeteria kolej ker, foodcourt ker...

2. Ko cuba dapatkan kebenaran owner utk pasang line tepon untuk streamyx kat situ.

3. Ko beli peralatan nak buat Hotspot berbayar dari aku. Harga keseluruhan cuma RM6000 jer

4. Pastue ko daftar niaga (kalau taknak daftar pon boleh)

5. Semua dah lengkap, ko akan ada satu Virtual CC yang berkesan.

Thats the best way right now. Sebab majority student dah ada notebook. Takpon ko boleh sewakan pada depa notebook ikut jam... hehehe

Apa2 pon call aku kalau mau

017-2077009 Hanim

[email protected]

Edited by cencurut

sebanrnya pej agama islam x de kena mengena ngan CC nieh.... kecuali lah kua buat tempat maksiat dalam... tuh..

kalau ada pun mesti ini kerja.. pej agama yg "makan luar"..

org pej agama nieh nampak je. baik tapi hati hitam... mcm babi dah mati 10

hari.... percayalah ckp aku... pasal aku pun ada berurusan ngan pej agama....

kita yg x pandai agama nieh pun.. x hati busuk mcm diowang

tudung labuh.. tapi hati mcm kaudu...

erm pasal RM4569 setahun.. tuh penipu sungguh...

jgn bayar... itu duit masuk poket tuh... kau bukan buat kilang

Cuba kau bayangkan... dgn RM4569... apa majlis buat pada kau?

pantau? pasal apa? kau buang sisa toksik ke?

tapi x bayar dia x bagi kau.. lesen... tapi kau leh lapur kan pada polis ke.. BPR ke...

Edited by ansaridas

setau aku lah kan.....cc nih tak buleh nak bukak sebagai tempat utk melayan internet jer. so...mcm memember yg ada ckp tuh, kita mesti mempelbagaikan dari cc tuh, kita bukak skali ngan tempat menjual beli komputer sekaligus tempat utk membaikpulih komputer. ada tempat cam tempat praktikal aku dulu tuh....ada amik skali tender repair komputer kat skolah ngan syarikat2.

objektif pertama bila bukak jer cc nih, mesti nak kena cari pelanggan tetap (yg kaki games atau kaki layan internet) tak kira ler dari bebudak sampai ler ke org dewasa. bila dpt pelanggan tetap dah buleh kurangkan bebanan utk tetiap bulan, kan?? kan??

Modal permulaan diantara RM80 000-RM120000

Kelebihan

-bantuan teknikal dan sokongan untuk cc termasuk manual

-sistem yang lengkap dan tersusun termasuk minuman dan makanan ringan

-sistem POS untuk pelanggan

-bantuan untuk lesen Microsoft,games,online games poster dan lain2

serta bermacam-macam lagi.

helo bizzarofanzine, aku berminat nk bukak cc gak... Kalo leh igt nk guna francais gak cam ko nyer nih but apsal tinggi sgt modalnya??

Buat sedare yg nk bukak cc tue...or sesape jer,leh kasitau aku brape modal minimum nk bukak cc tk??

kasik up balik.....aku pon minat nak bkk cc nih...

tp nak tanye .......apsal mahal sgt??

kene bayar lesen francais ke apa.....

sesape yg minat nak bukak @ dah bukak pon jom kita bincang....

memula skalik....camne nak dpt modal skali banyak tuh???

korang pinjam MARA ke apa??

Chow.

Edited by bata

banyak aku baca coting nak bukak cc nih...jom aaa...kita bukak cc samer2...saper nak join???buat proposal dulu...ader org nak letak modal (tak kisah baper janji proposal power) cari port(kedai).....aku rekemen dekat dgn rumah flat....bagi alamat.....aku dah ader supplier lebih kurang ler...tinggal nak go jer nih......aku betul2 nak buat sebab aku pernah kerja cc...n mmg best......:lol:

P/s aku dah ada kerja tetap...so susah nak kejar menda nih lak :( ....saper2 nak tolong dialu2kan B)

hari.... percayalah ckp aku...

kalo camtuh takder beza ler antara ngko ngan babi, kurang² org pejabat agama tuh dahpung dapat pahala free.

eishh.. busuknya hati ngko ni, penuh dengan kata kata buruk. mak ngko ajar cakap camtuh ker?

sorry out of topic tapi aku pelik ngan ayat orang nih.

ok, skang nih yg aku nampak bisnes cc boleh dikatakan kukuh tak cam dulu. pasai dulu orang bukak cc kena bayo bil internet memahal. skang dahpun murah, broadband lagik!

dan skang nih pun specs pc dahpung power giler. game pung dah memacam jenih. tapi makesure ler ngko pandai carikk prasarana. jangan gi bukak dalam hutan laks :P

one more thing, environment kena baguih, suasana kena ceria, jangan wat dalamtuh cam kelab malam laks. ader satu kedai yg aku gi tuh, derang siap sediakan tv beso untuk ngkorang main ps2 lagik kut kut ngkorang bosan ngan pc.

tapi makesure thats semuanyer legal! :)

laa....ada 2 topik yg berlainan ke pasal cybercafe nih.....

haihhh....

nak up kat mane pon dah x tau dah nih~~

Chow.

kalau ada pun mesti ini kerja.. pej agama yg "makan luar"..

hari.... percayalah ckp aku... pasal aku pun ada berurusan ngan pej agama....

kita yg x pandai agama nieh pun.. x hati busuk mcm diowang

tudung labuh.. tapi hati mcm kaudu...

macamana aku bleh terlepas ngan ayat kat atas ni...

yang bawah ni aku sokong...

kalo camtuh takder beza ler antara ngko ngan babi, kurang² org pejabat agama tuh dahpung dapat pahala free.

eishh.. busuknya hati ngko ni, penuh dengan kata kata buruk. mak ngko ajar cakap camtuh ker?

sorry out of topic tapi aku pelik ngan ayat orang nih.

aku nak tambah la.. aku tak pernah bukak bisnes, tapi dah ada orang bukak kat kedai sewa aku.. aku kene bagi peringatan la...

kalo bleh tu, buat permulaan, carik ler cara paling bagos ntuk survive, jangan banyakkan perabis duit ntuk buat itu ini semua nak baru dan semua mau ada lesen ka apa ka.. kalo korang betul mampu tak pe la.. jangan jadik cam penyewa aku.. dah tak larat bayo dah.. sekarang dah bungkus...

so apa cadangan kalo bajet kita limited?? dlm rm 50k?

permulaan 2o pc....ckup ke tuh

dptkan lesen yg penting2 je dlu....

pastuh run je pakai tanpa lesen yg len2??

Chow.

bata, ko nk bukak cc ke?

aku pun bukak bisnes cc ni. :D

saje je ushar2...mane tau :)

ko bkk cc?? so buleh la bg input bg soalan aku tuh :)

Chow.

Whuih...apasal mahai sangat sampai bejet terlalu tinggi? Aku sekarang sedang cuti, so sesiapa yang rasa nak buaka CC dan yang penting, mesti ada :-

1 :: Ada bajet (bagitau kat aku)

2 :: Semangat teringit nak bukak CC

3 :: Matlamat CC

4 :: Penjadualan skala CC korang

Boleh PM aku jer. Aku akan guide korang (bakal tokei-tokei CC) how-to pasal CC nih :)