Jump to content
apes

Cyber Cafe

Recommended Posts

well..eku rasakan business cc ni menguntungkan kalau pandai mempelbagaikan produk.....

berdasarkan research yg sedang aku buat sebelum nak set-up apa2 business pun kena buat research & planning yg betul

aku pun baru dapat ilham nak bukak cc...cuma lokasinya belum ditetapkan lagi

depend pada modal la kan...the more u have the better it will be...

kalu nak jimat cari sewa kedai yg murah & staff tu employ la kaum kerabat sendiri

kalu nak tau detail proposal aku tu personaly contact aku sbb p&c la.... wink.gif

Apa khabar semua.. ini merupakan kali pertama saya.. dan tertarik dengan topik yang anda semua bincangkan.. saya pon berminat nak membuka CC dan ingin jadikan ianya sebagai fulltime.. termasuk it support dan lainĀ².. ada sedikit kemyuskilan tentang tentang license.. os dah tentu nak gunakan yg ori.. macamana dgn game license dan monthly royalty ia.. adakah memerlukan proxy server..jika tiada adakah jabatan agama akan ambil tindakan dan menyebabkan operasi digantung selama tiga bulan.. ini yg saya dengar.. dan kebiasaannya siapa akan datang menyiasat iaitu jabatan apa.. sesiapa disini pernah berhadapan dgn kerenah seperti ini sila berkongsi..

baguih..baguih...

niat yg baik perlu di teruskan..

cume ni satu hal yang aku tul2 bengang..

aku dah berjaya bukak cc..

cuma Bab lesen majlis ni... dengan MPS (selayang)

diorang ambik masa sehingga 3 bulan nak lulus...

tu pon aku push giler babas... hari2 call... tanyer camner..

lepas 3 bulan korang tau aper jadik...

aku kene bayar RM4569.00 setahun....

dier kata bab ader internet jer memang mahal...

nak nangis pon dah tak guna dah....

adussss.... bengang2!!!!...

tapi aku bayar gak... sebab perjuangan perlu diteruskan...

tu aku nak tanyer tokey2 cc yg ader ni...

apo yg telah terjadik pada aku ni...

kalau aku nak tipu perniagaan... tak cantik plak bunyi nyer..

lagipon pegawai mps tu sendirik yg datang check cc aku ni...

haruu.. haru.... berbaloi ker RM 4569.00 setahun..

wassalam

.jika tiada adakah jabatan agama akan ambil tindakan dan menyebabkan operasi digantung selama tiga bulan.. ini yg saya dengar...

jabatan agama ni dia ikut negeri ke atau persekutuan ?

Edited by izwan

askum..

aku nak bukak cc kat tmpt aku dalam masa 3 4 bulan lagi..

skang ni aku nak tau arr..ape-ape dari pada mula yang aku perlukan selain komputer..brg2 basic tu aku tau..

ni dari segi nak apply, nak mulakan perniagaan ini..kena pegi mane, wat aper,camtuhla..

ok..trma kasih

Akm Sahabat..

Untuk barang barang basic,saudara perlukan modem,router,switch berape port,cable networking,rj45 crimping tools..

Kami ada memsuply barang-barang seperti di atas..Jika mempunyai sebarang pertanyaan,boleh menghubungi kami. smile.gif

Akm Sahabat..

Untuk barang barang basic,saudara perlukan modem,router,switch berape port,cable networking,rj45 crimping tools..

Kami ada memsuply barang-barang seperti di atas..Jika mempunyai sebarang pertanyaan,boleh menghubungi kami. smile.gif

ok..skang..camni..bagaimana aku nak memulakan perniagaan aku..aku dah ade tmpt..dah attack dah place tuh...skang nih..camne aku nak stat..

memula sekali kena daftar syarikat ngan SSM.. daftar banyak sket la, cc letak belakang sekali, kat depan tu buat la jualan dan serbis pc, alatan komunikasi, pembangunan web, softtware, kelas pc dan lelain.. kasi pelbagai sket..

lepas tu baru buat layout kedai, susun atur kedai, letak barang dan sebagainya..

lepas tu amik lesen ngan PBT tempat mana ko nak buat kedai tu.. dan dinasihatkan, sebagaimana dinasihatkan oleh hababd kepada aku, masa nak daftar ngan PBT tu, jangan daftar atas nama cc, daftar atas nama "Pusat Komputer", itu semacam trick untuk mendapatkan lesen, sekiranya PBT kat tempat ko tu tak nak kasi lesen utk cc.. smile.gif

Harap Membantu! smile.gif

memula sekali kena daftar syarikat ngan SSM.. daftar banyak sket la, cc letak belakang sekali, kat depan tu buat la jualan dan serbis pc, alatan komunikasi, pembangunan web, softtware, kelas pc dan lelain.. kasi pelbagai sket..

lepas tu baru buat layout kedai, susun atur kedai, letak barang dan sebagainya..

lepas tu amik lesen ngan PBT tempat mana ko nak buat kedai tu.. dan dinasihatkan, sebagaimana dinasihatkan oleh hababd kepada aku, masa nak daftar ngan PBT tu, jangan daftar atas nama cc, daftar atas nama "Pusat Komputer", itu semacam trick untuk mendapatkan lesen, sekiranya PBT kat tempat ko tu tak nak kasi lesen utk cc.. smile.gif

Harap Membantu! smile.gif

oic...mcmtuh..slalunya lesen brp lama baru dpt lulus dari PBT??

bergantung kepada PBT tempat ko nak bukak kedai la.. macam aku kat sini, apply bulan 4, bulan 8 baru lulus.. itu pasal kat sini dah taraf *Megalopolis punya bandar.. Yang Dipertua banyak sangat keje, sampaikan lesen kedai pom dia tak leh lulus.. tak sempat..

sesetengah tempat, macam yg aku penah buat kat Kuantan dlm tahun 2002, tak sampai 2 minggu dah dapat dah.. senang cakap kalu ko senang orang yg buat keje mmg cepat la.. kalu tak kenal mmg lambat.. satu lagi cuba la hari hari pegi sana, tanya kabar lesen tu dah lulus ke belom.. lama lama derang fedap dapat la lesen tu..

*banyak kerenah + tak terampil buat keje + banyak lepak warung dari buat keje + asik asik nak kena push baru nak buat keje + lelain perangai mazmumah..

1. Kena daftar syarikat dengan pejabat pendaftaran syarikat untuk dapat sijil pendaftaran (setahun sekali)

2. Daftar dengan majlis daerah / tempatan

3. Daftar dengan bomba (minta kelulusan bangunan dari bomba)

bomba akan minta kita pasang pemadan kebakaran, exit box dll.

Tempoh kelulusan antara 2 minggu hingga 2 bulan

4. Buat sign board dan daftar dengan majlis daerah (kalau ada jawi 1/2 harga)

5. Buat layout plan untuk lokasi server/pc dll

6. buat bajet perkakasan.

7. kalau ada pekerja, daftar dengan perkeso.

Item Pendaftaran Syarikat.

1. Pusat Jualan Komputer

2. Pusat Servis/BaikPulih Komputer

3. Pusat Sewaan Komputer

4. Pusat Simpanan Peralatan Komputer

5. Utiliti (mencetak, scanning dll)

Selamat maju jaya.

huhuhu..nak merasa gak aku nak buka cc nie..tapi lagi 10 tahun lagi ler bleh buka...

1. Kena daftar syarikat dengan pejabat pendaftaran syarikat untuk dapat sijil pendaftaran (setahun sekali)

2. Daftar dengan majlis daerah / tempatan

3. Daftar dengan bomba (minta kelulusan bangunan dari bomba)

bomba akan minta kita pasang pemadan kebakaran, exit box dll.

Tempoh kelulusan antara 2 minggu hingga 2 bulan

4. Buat sign board dan daftar dengan majlis daerah (kalau ada jawi 1/2 harga)

5. Buat layout plan untuk lokasi server/pc dll

6. buat bajet perkakasan.

7. kalau ada pekerja, daftar dengan perkeso.

Item Pendaftaran Syarikat.

1. Pusat Jualan Komputer

2. Pusat Servis/BaikPulih Komputer

3. Pusat Sewaan Komputer

4. Pusat Simpanan Peralatan Komputer

5. Utiliti (mencetak, scanning dll)

Selamat maju jaya.

huhu..oohh..terima kasih banyak..aku cuba..

salam,

Kepada encik yang nak bukak cc.

Saya Sharil dari melaka.Saya sebenarnya dalam proses nak perkembangkan jenama cc seluruh negara.Impian aku.Jadi buat permulaan Bintang CyberSpot telah dibuka di Melaka dan 2blan lepas di Shah Alam.

actually tgh cari org yang nak bukak cc.Ko nak buka area mane?Berapa modal permulaan ?semua tu perlu bagi tau.Semua urusan networking,pembelian komputer,urusan lesen games seperti CounterStrike atau EA games,Online games,cybercafe software dan lain-lain bergantung kepada permintaan owner boleh diuruskan.(Perisian berlesen untuk cybercafe).

Untuk maklumat lanjut sila kunjungi Bintang CyberSpot 19-1 Plza melaka Sentral Melaka aatau Bintang CyberSpot Shah Alam 28 Jalan Uranus Sekyen 7 fasa 2 Selangor.atau

sila contact 0126667884 Azlan

Terima Kasih.

Edited by bizzarofanzine

salam,

Ā  Ā  Ā  Ā  Kepada encik yang nak bukak cc.

Saya Sharil dari melaka.Saya sebenarnya dalam proses nak perkembangkan jenama cc seluruh negara.Impian aku.Jadi buat permulaan Bintang CyberSpot telah dibuka di MelakaĀ  dan 2blan lepas di Shah Alam.

actuallyĀ  tgh cari org yang nak bukak cc.Ko nak buka area mane?Berapa modal permulaan ?semua tuĀ  perlu bagi tau.Semua urusan networking,pembelian komputer,urusan lesen games seperti CounterStrike atau EA games,Online games,cybercafe software dan lain-lain bergantung kepada permintaan owner boleh diuruskan.(Perisian berlesen untuk cybercafe).

Untuk maklumat lanjut sila kunjungi Bintang CyberSpot 19-1 Plza melaka Sentral Melaka aatau Bintang CyberSpot Shah Alam 28 Jalan Uranus Sekyen 7 fasa 2 Selangor.atau

sila contact 0126667884 Azlan

Terima Kasih.

oit taliban betui, no cine mane ko bagi ni??? wujud ke tak ni? aku contact amoi mane tah angkat, haram tak faham bahase melayu, bahase inggeris pun terhalo2. ke ko ni mmg amoi cine? mad.gif

a'kum..

aku skarang nih dalam proses nk bukak cc.. dekat ipoh.. skang tunggu kelulusan PBT jerk..

anyway.. aku pening pasal lesen widows nih.. tanya skit boleh..?? lesen window nih satu baper..?? boleh beli pakej ke..? ntuk 10 komp ker..?? aku rasa pernah baca pasal lesen windows dalam forum putera nih tp carik x jumpa.. search engine lak tgh pening.. takleh lak guna.. so.. sape2 leh tolong..?? nak tahu..

dan.. tak silap aku lesen dia boleh bayar bulanan kan.. tak silap ler..

and satu lg.. aku budget 1pc RM 1500.. sape2 leh bg spec yg sesuai tuh adalah dialu-alukan.. smile.gif tahu salah tmpt tp nak imat masa.. smile.gif

a'kum..

aku skarang nih dalam proses nk bukak cc.. dekat ipoh.. skang tunggu kelulusan PBT jerk..

anyway.. aku pening pasal lesen widows nih.. tanya skit boleh..?? lesen window nih satu baper..?? boleh beli pakej ke..? ntuk 10 komp ker..?? aku rasa pernah baca pasal lesen windows dalam forum putera nih tp carik x jumpa.. search engine lak tgh pening.. takleh lak guna.. so.. sape2 leh tolong..?? nak tahu..

dan.. tak silap aku lesen dia boleh bayar bulanan kan.. tak silap ler..

and satu lg.. aku budget 1pc RM 1500.. sape2 leh bg spec yg sesuai tuh adalah dialu-alukan.. smile.gif tahu salah tmpt tp nak imat masa.. smile.gif

Aku bagi tips sikit.. Ko boleh cuba bagitau direct ke microsoft yang ko baru nak buka perniagaan tapi tak mampu nak beli lesen untuk semua pc.. InsyaAllah diorang boleh consider dan bagi surat approval jadi kalo kene serbu ko selamat.. <- bukan gurauan..

Aku pon nak bagi tips gak..... nieeeee

aper kata kor guna os free punya separuh dan microsoft punya os separuh ( 50% - 50% ).... mesti gempak punya.....lahhh

bab game kau pakai laa microsoft nyer os .... bab lain2 tu kor pakai jer yang free os punya.... sebab free os nie... dah banyak support ... macam2 benda dah...

ok chau... laugh.gif

Aku bagi tips sikit.. Ko boleh cuba bagitau direct ke microsoft yang ko baru nak buka perniagaan tapi tak mampu nak beli lesen untuk semua pc.. InsyaAllah diorang boleh consider dan bagi surat approval jadi kalo kene serbu ko selamat.. <- bukan gurauan..

erm.. camno tuh..?? maksud ko aku kena gi office microsoft kat malaysia nih ker..?? kat mane office dia..?? ape maksud ko dia bg surat approval..?? abis kena bayar baper..??

Aku pon nak bagi tips gak..... nieeeee

aper kata kor guna os free punya separuh dan microsoft punya os separuh ( 50% - 50% ).... mesti gempak punya.....lahhh

bab game kau pakai laa microsoft nyer os .... bab lain2 tu kor pakai jer yang free os punya.... sebab free os nie... dah banyak support ... macam2 benda dah...

ok chau... laugh.gif

erk.. pakai os free..?? lynux..?? networking nk configure camno..?? hahaha.. ko nih memeningkan lg kepala aku nih.. smile.gif