Jump to content
apes

Cyber Cafe

Recommended Posts

aku tgk korang concern pasal lesen os microsoft tuh...memang btul ada orang cek ker ?....ni aku ada satu kisah lah

kat cc tempat aku nih (cha ya nun alif punyaaa)ada 70 bijik pc !!!!!...dah la bukak 20 jam sehari....suma pakai os xp and office skali....tapi takda satu pun ada lesen...suma [lanun]...aku dgn member aku siap pg KPDNHEP buat aduan...tapi dah 2 bulan smpai skang senyap jer...report kat BSA pun sama gak...senyapppp jer....aihh...(untung ler cha yam nun alip tuhhh...)

moral of the story ?.....ntah lah...bukan aku dengki kat bisnes orang...tapi gejala sosial anak melayu yg p situh aku concern...ntah lah...

tanya sikit .... cam ne kau tau cc tu pakai lanun nyer software???

aku rase dh kene suap la diorng tuh....dh ade report pun x dtg amik tindakan...

aku rase nk wat cam tu gak la...bukak cc guna pirated nye program...nk tanya...kalo nk bukak dlm kampung je,...perlu ke lalu sume proses tuh...termasuk la lesen pbt...kedai pun milik persendirian...

plan tuh memang la ade nk bukak...tp still lagi survey market..

korang nie...biler microsoft datang cc korang...die nak cek sticker original tue..dorang tak cek der pc ko tu genuine ke tak..janji korang ada bukti sticker tu menunjukkan ko ada cd ori..

kalo nak bukak kat kampung pun..kena mintak lesen la wei...ko nie..tu dah kira niaga secara haram...

satu hari leh dapat 70 to 100 ..sakit2 pun rm 50 1 hari.. sape nak kasi..:P

idea ni kepada org yg modal sikit..5k to 7k

jap satu biji ko caj berapa RM satu jam?..... :huh:

ACGC 08 Finale is coming to soon, so to all Anime, Comic,Games & Cosplay Fans, BE PREPARED!!!!!

Its all Happening at Mid Valley, one of the most happening place in KL and Michaelsoft DDS Sdn. Bhd. will be participating in this event! Expect the unexpected as we are giving limited time only offer to those who visit us at booth no. 3023.

There will be lots of fun filled activities, fun games & prizes to be won too.. come join the fun!

Date : 27th and 28th September

Start / End : 11.00am / 9.00pm

City / Town : Kuala Lumpur, Malaysia

Assalamualaikum wrt wbt

Kepada sesiapa yang berminat untuk memiliki perniagaan Cyber Cafe, saya ingin menjual 12 buah PC yang telah saya gunakan semenjak 2005/6. Premis saya adalah berhampiran dengan MRSM Wakaf Tengah dan IPKT, Kuala Terengganu. Boleh singgah sebentar kalau berminat.

Harap maaf, hanya set PC, color printer, B/W printer, switch, ethernet kabel, meja dan kerusi sahaja yang dijual. Saya terpaksa menjual kesemua PC tersebut disebabkan beberapa sebab sepertimana berikut:

1. masa yang tidak mengizinkan (saya sedang menyambung pengajian)

2. beralih ke perniagaan yang lebih mudah dipantau.

3. semua adik beradik masih dalam pengajian (kalau tak ... boleh suruh take over sementara)

Spec PC

9 buah

Pentium 4 2.66 GHz (Bulan 11/05)

256MB DDR RAM

40GB Hard Disk

CD ROM

1.44MB Floppy Drive

Keyboard/Mouse

128MB Graphic Card (HIS)

17" Monitor IBM/DELL

3 buah

AMD Sempron 2800 1.60 GHz (Baru lagi beli ... Bulan 11/06)

256MB DDR RAM

80GB Hard Disk

CD ROM

1.44MB Floppy Drive

Keyboard/Mouse

256MB Display Card (FX5200)

17" Monitor ACER

Termasuk:

HP Laser Printer 1020

Canon IP3300

D-Link Switch 24 Port

Ethernet Cable untuk 12 PC

12 buah kerusi dan meja

Harga yang ditawarkan adalah RM15,000 (RM1,100 untuk sebuah PC. Jika sekiranya dibeli secara satu persatu)

Boleh emailkan saya di [email protected] atau 013-9668284

Edited by dzasmartech

salam kepada semua....

semangat sungguh nak bukak cc ni bila baca posting daripada otai2 semua...saya ada sket soalan...
saya baru dapat tempat untuk bukak cc merangkap pusat komputer dalam satu IPTA. target crowd dalam 800 student. Masalahnya saya takut tak leh survive sebab pihak pengurusan nakkan caj RM1.50 per hr..berbaloi ke? Ini syarat yang dikenakan...

maksimum caj : RM1.50
Maksimum jam perkhidmatan : 7 jam ( 4petang - 11 malam sahaja)
Sewa :Tak dipastikan lagi (tapi katanya dalam RM100-RM200)

Yang oknya bagi saya adalah sewa dan crowd. selain tu, tempat tu takperlu renovation. dah leh siap masuk barang. Wiring, kipas suma dah siap..
Budget untuk masuk PC : 20 unit. (beli dari student yang nak tukar pakai Laptop)
photostat tak boleh buat. Len daripada tu, ok.
Servis, network setup, buat sendiri.

Yang saya risau tu, jam untuk bukak tu minimum sangat. takut tak tercover. camana ekk..

Hemm..satu lagik nak tanya, saya perlu ambik lesen PBT gak ke..sebab terang2 dah pbt declare beku...

kalau pakai pc second ok tak..sebab tak buat untuk mein games, cuma untuk surf tenet jek...

QUOTE(nuyunn @ Oct 28 2008, 08:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam kepada semua....

semangat sungguh nak bukak cc ni bila baca posting daripada otai2 semua...saya ada sket soalan...
saya baru dapat tempat untuk bukak cc merangkap pusat komputer dalam satu IPTA. target crowd dalam 800 student. Masalahnya saya takut tak leh survive sebab pihak pengurusan nakkan caj RM1.50 per hr..berbaloi ke? Ini syarat yang dikenakan...

maksimum caj : RM1.50
Maksimum jam perkhidmatan : 7 jam ( 4petang - 11 malam sahaja)
Sewa :Tak dipastikan lagi (tapi katanya dalam RM100-RM200)

Yang oknya bagi saya adalah sewa dan crowd. selain tu, tempat tu takperlu renovation. dah leh siap masuk barang. Wiring, kipas suma dah siap..
Budget untuk masuk PC : 20 unit. (beli dari student yang nak tukar pakai Laptop)
photostat tak boleh buat. Len daripada tu, ok.
Servis, network setup, buat sendiri.

Yang saya risau tu, jam untuk bukak tu minimum sangat. takut tak tercover. camana ekk..

Hemm..satu lagik nak tanya, saya perlu ambik lesen PBT gak ke..sebab terang2 dah pbt declare beku...

kalau pakai pc second ok tak..sebab tak buat untuk mein games, cuma untuk surf tenet jek...

boleh.. tapi satu jer yang kritikal>

term sewa mesti lebih 3 tahun, less than that rasanya x boleh amik kut... dlm ipta x perlu kut lesent pbt tapi lesen os ngan office biasanya wajib kat ipta... since u beli second kene guna lesen retail.. windows ngan ofis bleh cecah rm 2k tu.. baik amik pc baru

salam..

oh kalau beli pc second kena guna lesen retail ke....hemm..mahal tu..baru kira2 nak save budget sebab saya dapat beli dengan harga 300++ dari student... mellow.gif

QUOTE(nuyunn @ Oct 30 2008, 01:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam..

oh kalau beli pc second kena guna lesen retail ke....hemm..mahal tu..baru kira2 nak save budget sebab saya dapat beli dengan harga 300++ dari student... mellow.gif

yap kalau berlesesen la..

sy tulun kira..ni kira paling maks untuk cc jer

income sehari : 60% x 7 jam xrm 1.50 x 20 pc = RM 84/day (anggap 60% penuh setiap masa)
income sebulan : RM 84 x 30 hari = 2520
income setahun : rm 2520 x 10 bulan = 25200 (biasanya paling sedikit 2 bulan ipta cuti, plg panjang april ke jun)
jadi income sebenar sebulan = 25200/12 = 2100

o/head, expenses

sewa = 150
tel/stmyx=150
gaji = rm 4/hour x 7hour x 30 day/month = 840
elektricity= rm 700
> byk lagi belanja lain sebenarnya
Total = 150 + 150 +840 +700 = rm 1840

net = 2100 - 1840 = rm 260 sebulan

untuk investment rm 300/pc x 20 pc = RM 6000

jangkamasa balik modal = RM 6000/ 260 = 23 bulan = hampir dua tahun

ni dah kira [lanun] dah nih dan snggup amik gaji rm 840 sebulan..

sebab tu kalau nak buat kene term 3 tahun dan servis lain yang dibenarkan tu kena spesific dlm agreement.
Saya dah biasa kat ipta.. kata xleh buat fotostat jer, tapi bila buat wifi, jual jajan xleh gak......

ada nak refine...

hmmm...thanks to en shahab yang sudi tolong saya kira. ..hemmm..sakit gak la kan.. mellow.gif

mungkin sebagai tambahan saya akan buat printing, servis komputer dan jual barang2 komputer sikit2...kalau ada modal lebih la...

nak kena kira budget kalau tambah pc laie ni.... mellow.gif

aku ada sorang member bukak cc nih,permulaan jer dah rugi sebab salah amik orang setup pc,dua kali kuar modal utk satu cc jer,huuu...die skang der 2 cc,tapi yg 1st nyer income xbyk sgt,about 400-500 jer sehari,member aku dah penin pale(tapi sempat gak beli hi cam utk skyline die,hoho)

ok,kesimpulan dari member aku tu aku bgtau jer la,kalo nak meniaga cc nih,1st kene plih tmpat yg betol,kene target,yg slalu gi cc nih d 4 jenis, 1st kaki games,2nd budak2 kecik,3rd student,4th lain2(yg juz nak print,or something)...kalo dapat tmpat yg der kesemua jnis nih,untung la,kalo juz 1 or 2,mmg xkan idop nyer...untuk cc,income yg sedap untuk npk untung ialah rm650 ke atas,dan yang penting,kene der modal backup,takut jd pape pada cc seperti wayering terbakar,aircond,n byk lagi,utk bnar2 selamat,kalo wat cc tu modal rm100rbu,kat dlm account tu pon kene la der baki 85rbu ke atas sbg backup....

lagi satu,cc nih lambat pulang modal,sebab kene slalu maintenance,kene la pandai jage,jgn bio teruk baru tukar,nanti lg bnyk kos kluar...kat tmpt aku kat w.maju nih pon der bnyk giler cc,masing2 der kelebihan,yg terbaru bukak nih,modal die wat 2lot kedai 3 tingkat sumer RM5juta!!!giler tol,mau 5 - 10 thun baru pulang modal...tapi mesti orang tu der side income,kebnykan org camtu...

der sesetgh cc yg popular,juz bkak cc nih utk cover kegiatan haram diorang,mcm jual dadah or something(REALITY!!!)

well,terpulang pada niat n minat diri nak meniaga per,rase nyer jual burger lg cepat kaye,hohoho....

nie sya plak nak share pengalaman sya buka CC.

Modal tu dekat 60k juga lah..
Bagi saya lah..... first, produk kita kena upgrade (gaming)
.........................2. enviroment premis kita..... (kena menarik)
.........................3. lebih baik klo ada side income spt minuman ringan, wireless, dsg....

bisness cc ini jangan harap buka 6 bulan pertama trus balik modal, kena ada tempoh bersabar & di susuli dgn perancangan yg mantap...

hmm aku da buka cyber cafe ni di jelebu, negeri 9 da dekat 5 thn...alhamdullilah setakat nih cyber cafe aku still berdiri teguh...lg 2 minggu aku nak bukak cawangan cyber cafe yg baru...ni tgk dok riki harga pc yg murah nih...bg aku rr klu nak stay dlm business nih kena pandai jg pc lepas tuh jgn lupa upgrade pc setiap 4 thn skali...lg satu klu korang sediakan pc yg bagus utk men game online musti ko punye cyber cafe bole maju...aku skrg nih buat pc utk customer aku guna hd3650 512MB 128 Bit spy diorg bole men game puas ati...sejam aku charge cuma RM2.80...still berbaloi...jgn lupa buat servis membaiki dan menjual komputer...baru leh tambah untung ko...

Nak tanya kebanyakkan yg biz cc ni buat loan tak? dari mana ? atau share dgn partner atau memang dah ada duit terkumpul. CC ni modal yg payah nak dapat..

utk perbincangan tentang pengurusan cybercafe leh rujuk ke komuniti kami..
anda akan dapat lebih banyak info disana bersama pengusaha-pengusaha cybercafe dengan modal yg minimum tp cc mantap..
spec gaming pun..tak perlu high end..just pakai sistem..

HandyCafe Internet Cafe Software was written by using the latest technology and concept. Many newly added features contribute the software more elasticity and skill. HandyCafe is an Internet Cafe Software which brings prestige to the business with an easy to use structure and its reliability in the network media.

Some new features and other conventional ones of HandCafe are summarized below. Most of them are not given by other programs and thanks to these unparalleled features, managing an internet cafe and network didn't be ever so and easy...
You can find some features of HandyCafe Cyber Cafe Software at http://www.handycafe.com/en

Lisen server software di atas untuk dijual,

RM2500.00 untuk 40client dan RM15000.00(harga asal euro7000) untuk 200client

kalau nak beli terus dengan pengendali pun boleh tapi banyak mahal loooo.....

selepas terima bayaran penuh saya akan emailkan ID KEY dia

ym saya [email protected]