Jump to content
MalaYneuMaya

Kereta Dash Yonkuro

Recommended Posts

Kedai biasa pun ada jual lagi..nak beli meh aku belikan..pastu aku pos pakai pos laju..

upah la aku duit rokok..wekeke,..

Model dari auldey yang ada skang nih..Tamiya dah pupus hehe..

assalamualaikum...

betul ke made in japan pada tahun 96?

ye la kot...psl keta tu hot taun 96/97...musti dlm taun tu jugak produk tu klua.. :rolleyes:

Kedai biasa pun ada jual lagi..nak beli meh aku belikan..pastu aku pos pakai pos laju..

upah la aku duit rokok..wekeke,..

Model dari auldey yang ada skang nih..Tamiya dah pupus hehe..

mana plak..tamiya mmg ada lagi kluarkan versi baru version 3 tak silap - dipanggil Mini 4WD PRO chassis dah baru...enjin kat tengah

motor dia pon special bai..batang dia klua atas bawah..haha

image from tamiyausa.com:

*tapi aku nak yg versi memula.. :rolleyes:

Edited by MalaYneuMaya

assalamualaikum...

dulu aku ada complete set dash yankuro punya team

tp tamiya brand ada 1 jer...tahan lasak oooo tamiya punya

tamiya ada komponen besi, tak silap aku bumper dia ngan roller..auldey plastik je...kiranya kalu langgar dinding cuma bengkok je..bleh ketuk balik..tu pon yg harga rm 30 keatas...kalu 20 lebih tu bumper plastik

Edited by MalaYneuMaya

*tapi aku nak yg versi memula.. :rolleyes:

yg dlm pic tu laju..simple gear..mmg ar macam budak sekolah rendah nyer minda jek..tp

laju giler...yg versi lama tu....gear atas bawah...payah ckit kekadang lari..dgn gear motor tu..

assalamualaikum...

best main tamiya punya... aku punya model x salah burning sun kot

laju pun laju.... yg x tahan tu masuk dalam air still leh jalan lg.... mcm katun lak :lol:

image from hobbytoys.it:

yg dlm pic tu laju..simple gear..mmg ar macam budak sekolah rendah nyer minda jek..tp

laju giler...yg versi lama tu....gear atas bawah...payah ckit kekadang lari..dgn gear motor tu..

hehe dulu ye la minda budak sekolah, skang ni dah minda engineering..kita nampak ralat penyampaian tenaga dah kurang..sistem pon lagi smart..dah takde shaft panjang tu lagi...motor pon kat tengah so takde la pikap dia kurang mcm motor kat belakang dulu..

yg ni aku penah beli dulu...tapi gambar kotak lain

image from alpha-net.ne.jp:

buruk je...aku pon taktau apsal aku beli...hahaha

Edited by MalaYneuMaya

assalamualaikum...

buruk je...aku pon taktau apsal aku beli...hahaha

waalaikumusalam......emm...ko niey minat bace komik tamiya ek.....x silap tamiya tu...adik kpd hero

punyer tamiya(aku mmg jenis wat ayat cam niey)..dulu ade komik niey..pas2 dah xde mcm biskut....ltk atas meja hilang.....btol2 ade spring ke bro ?

assalamualaikum...

waalaikumusalam......emm...ko niey minat bace komik tamiya ek.....x silap tamiya tu...adik kpd hero

punyer tamiya(aku mmg jenis wat ayat cam niey)..dulu ade komik niey..pas2 dah xde mcm biskut....ltk atas meja hilang.....btol2 ade spring ke bro ?

takdenya..aku main beli je masa tu..haha..pegi kedai, berkenan terus beli...rupanya buruk je tp model ni la yg paling lama umur dia kat rumah aku..

spring tu acuan plastik je psl aku beli auldey...kalu tamiya aku taktau la betul ke tidak

aku rasekan kalo sekarang aku main kete ni lagi mesti aku da masukkan enjin besor..bateri yang mAH3000...coz da ade modal..huhu..dulu lain la,budak2..xde modal dok tambah gelung wayar dalam motor tu nak bagi laju...huhu.. :lol:

masa aku darjah 5/6 aku start beli model tamiya yg rm100++. mercedec clk apa tah. bajet ada motor, boleh gerak2. rupe2 nyer cume untuk pameran. tp syok gak. berhari2 buat bende tuh.

tp barai lah mercedes tuh. yg ada skrg Porsche, ferrari 360 modena dan opel. ksrg tengah display kat dlm almari ruang tamu rumah aku..

wah, tak sangka kita sekapal dulu2 ek. haha

hahahaha :rolleyes: ..sekapal ape nyer...ko nyer xleh gerak..buat tayang je cam gundam ..ko punye tu model je kan

:blush: perpun kete tetap kete...

hahahaha :rolleyes: ..sekapal ape nyer...ko nyer xleh gerak..buat tayang je cam gundam ..ko punye tu model je kan

:blush: perpun kete tetap kete...

dulu aku pandai recycle...

jemur bateri eveready bwh cahaya terik matahari...

boleh la jalan 10 round sblom kong balik :D

aku suka yang zaman2 magnum tu...

tayar kecik...

kiut sket :D

hahahaha rolleyes.gif ..sekapal ape nyer...ko nyer xleh gerak..buat tayang je cam gundam ..ko punye tu model je kan

blush.gif perpun kete tetap kete...

masa aku darjah 2, 3 main yg boleh gerak. darjah 5 6 keatas yg x leh gerak. mungkin bila dah besar, boring kot. perasan x? slain body cover, sumer parts lain sama jer cara pasang.

assalamualaikum...

haha sekapal tapi dek lain2... :lol:

Aku ade Shooting Star [tayar bergerigi] biggrin.gif

aku punya model dulu; magnum saber (faveret) ngan big bang ghost

image from toyking.com.tw:

*kehkeh kalu la kita penah kenal2 12 taun dulu... :D

baru aku igt, nih pon aku ada. sayang giler gak. yg nih special sikit sebab dia ada hood ntuk cool enjin (effektif ke x, x tau la). bnyk gak aku bolot.

Pasal Audley, bukan tuh brand ciplak tamiya pada awal2 nyer ke? Pas lama kemudian, dia start buat model sendri. aku mmg anti Audley nih. :P

assalamualaikum...

Pasal Audley, bukan tuh brand ciplak tamiya pada awal2 nyer ke? Pas lama kemudian, dia start buat model sendri. aku mmg anti Audley nih. tongue.gif

mmg pon haha...tapi sebab harga yg murah (dlm rm10 - 15) je dan kualiti dia bagus (takde acuan plastik yg comot, tak susah pasang komponen, senang je masuk) tu sebabnya aku beli...nak ikutkan mmg le bebudak dulu suma geram ngan tamiya.. :lol:

Aku punya kereta cap tamiya Cyclone Magnum.. Aku beli tamiya ni $10 kalau tak silap aku kat woodlands, singapore.. Nak beli tamiya kat m'sia mahal, RM30 hrga masa tu ikut model gak la.. Kalau kat tempat aku, sape pakai enjin JY memang laju la keta dia.. harga enjin tu RM80+. Kita masa tu budak2. Mahal rasanya nak beli enjin tu. (enjin=motor). Aku penah beli enjin Mach dash keluaran tamiya. enjin berasingan. Enjin mabuchi penah gak pakai, dawai dia kaler biru. biasanya beli keta tamiya kumpulan dash warrior dapat enjin ni..

aku ade tgk cite budak 2 org ni sorg rambut biru, sorg rambut merah.. dua org ni adik beradik. Tak silap aku nama budak 2 org ni Jet & Joey. keta pertama diorang Magnum Saber & Sonic Saber. Aku tgk kat channel5 singapore padahal masa tu aku dah masuk skola menengah.. Aku main bende tamiya ni masa drjh4-5.

Cite dash yankuro aku follow start dari yankuro lumba dgn encik sumeragi kat kubu/gudang tentera jepun. Masa tu kereta dash1 emperror kena petir masa lumba dgn ketua kumpulan U.

Ade gak encik sumeragi(abang kepada rinko dan selaku pengurus kumpulan dash warrior) cerita ttg bapak yankuro lumba dgn moto group samseng.. bayangkan dash0 horizon lumba ngan motosikal, kereta mini tu leh menang.. heheehehe.. Masa tu Guru Po, encik sumeragi, encik gengkuro pergi mengembara... diorang lumba kat padang pasir tu... Kalau yankuro kawal kereta kayu pakai kayu(mcm kayu hoki) tu, tapi bapak yankuro masa lumba pakai remote control, follow kereta tu tak lari.. tapi pakai jeep. bila nak kena langgar batu je, tekan remote je, horizon tu boleh elak batu.. dahsyat2...

Kereta cap auldey dan jenama lain aku, Neo Burning Sun, Great Emperror, Neo Emperror, ni je aku ingat.

Kereta paling aku suka dalam Dash yankuro, kereta Super Emperror.. Siap boleh gerak atas track tu pakai 2 tayar je.. tayar depan n tayar belakang.. gerak condong.. pergh... gile ah.. 1 lagi kelebihan kereta super emperror tu gabungan kelebihan yg ada pada setiap kereta kumpulan dash warrior. mcm dash2 kelebihan pada kuasanya. dash3 kelebihan pada kelajuannya. dash4&5 kelebihan pada pecutannya. tu yg pankuro,shinkuro dgn sorg lagi sape nama lupa yg gemuk tu berebut nak kereta dash01. Encik sumeragi cabar yankuro kalau nak kereta baru ni, kena lumba dgn kereta dash1 yg dah kena sambar petir tu. Semangat Yankuro kuat masa tu.. akhirnya menang..

kalau leh aku nak collect la cite dash yankuro ni versi BM. TV3 tayangkan balik mesti aku tgk...

Edited by Superior

aku lelaki laa.. <_<