Jump to content
MalaYneuMaya

Kereta Dash Yonkuro

Recommended Posts

assalamualaikum...

haha..jgnla gelak dulu :lol:

takdela..nak tanya makhluk2 ni ada lagi ke jual kat kedai? aku rasa mcm payah sgt nak jumpa plak..(kalu yg lowquality tu taknak la cam Gokey, ntah apa2 )

tetiba plak terpikir nak buat koleksi..bukan nak main sgt pon.. :rolleyes:

atau ada ke korang2 yg ada lagi simpan makhluk ni kat atas almari ke bawah katil ke..aku punya dh jahanam

images from animania-ent.com

tapi dulu pon aku takde beli tamiya..aku beli yg murah, auldey

hu6,dulu ada 6 kereta jenis ni.tp enam2 dah jahanam,enam jahanam betullah.masa tu kanak2 riang ria ribena lagi,mana tahu pe.hu6

haha.. aku pun sama gak malayneum, teringin sangat nak beli.. tapi tak tau kat mana jual lagi

hahahahaha...kete ni aku penah main mase form 1....

baru rm14...aku pakai yang great emperor tu..batery energizer..motor die kaler biru tapi aku mod..memang bedesup..

aku main dalam longkang umah member aku,siap main duit...

ko ni membangkitkan memori kanak2 aku la...huhuhu :lol: :lol: :lol:

baru rm14...aku pakai yang great emperor tu..batery energizer..motor die kaler biru tapi aku mod..memang bedesup..

main dlm longkang je ke???x pernah main kat treknya ke???

Aku masih ada satu kereta jer..yang lain dah tinggal kulit jer..

sejak aku tadika sampai aku sekolah menengah...mainan ni la musim paling panjang..

main kat longkang skolah buat race track..best woo bila terkenang..

main dlm longkang je ke???x pernah main kat treknya ke???

aku ni budak felda je..mane mampu main bli trek..tapi kat umah member aku die ade buat trek pakai simen..buat macam trek kat sepang..huhu...

cukup memadai untuk budak kampung macam aku ni... :lol:

gila mangat wat guna simen.. sib baik murah

tu je le yang termampu...korang sume xde ke main kete ni...dulu top wooo...coz ade anime yang cite die main kete ni...hehe

pebret canime ni..isk3..aku pakai byk keta..hehe!tamiya aku pakai sonic saber,emperor,dancing doll,burning sun,shooting star..hehe!

sape2 ade link anime ni btaw aku eh..aku still mencari lg nih...rindu seh nk tgk cita nih...

assalamualaikum...

betul ke..psl emperor ada byk..proto emperor, super emperor, great emperor..suma lain2..dulu budak2 pon berebut beli motor dia yg ganas2 tu..harga dlm 40 hinggit satu...ada warna itam, plasma dash nama dia...

image from mini4wd.pokedream.com:

image from gpmd.com:

sapa pakai motor ni mmg budak lain respek gila2 la dulu..haha :D

pebret canime ni..isk3..aku pakai byk keta..hehe!tamiya aku pakai sonic saber,emperor,dancing doll,burning sun,shooting star..hehe!

sape2 ade link anime ni btaw aku eh..aku still mencari lg nih...rindu seh nk tgk cita nih...

kat youtube byk video aku tgk..

niey ar yg kenangan dash yunkuro..bawak kayu hoki...letih dowh....main kat tar...shootins star (faveret aku)

haha benda ni cam ngarut je aku tgk..ko pon buat ke..mcm mana nak kejar keta tu kalu dh laju sgt..

Edited by MalaYneuMaya

assalamualaikum...

sape2 yg budak letrik..tu boleh adjust engine tu..tambah bilangan lilitan kuprum tu je...tp jgn ar sampai kene casing tu...

aku penah buat dulu..guna motor lama yg dh tak pakai...amik wayar dia...lilit kat motor baru..tak dinafikan mmg laju..cuma aku tak buat betul2..wayar tu tak ketat..last2 motor tu jem..wayar terbelit dlm tu..haha

lilit kena betul...sebab nak amik kira medan magnet dia guna hukum genggaman tangan kanan...wah

Kereta Tamiya kesayangan aku yg nih la!!! Laju dan aerodinamik. Sanggup beli gear dan motor apa tah, warna merah dan dia ada 2 lubang kat tengah2. Stock motor and gear x main lah.

yg nih pon aku ader. benci tp sayang. buruk dan lembab. nak pasang kereta enjin depan nih payah skit (bagi budak umur 8 9 tahun)

kereta nih plak abang aku nyer. mmg aku jealous gak dulu2 sebab dia nyer rekebentuk cun..

aku dulu berbijik2 ada. aku ingt lagi mak aku kata, masa dia bawak aku jln2 masa kecik, slalu dia pilih jalan yg x der org jual bende2 kereta nih sebab x mau aku nampak.

dulu slalu giler aku nampak bende tamiya nih. setau aku awal2 dlm RM10-rm15, pastuh naik rm24-rm30. pastuh x nampak dah...

babies era 80an jer tau bende2 nih.

niey ar yg kenangan dash yunkuro..bawak kayu hoki...letih dowh....main kat tar...shootins star (faveret aku)

samalah kita.dulu saya,sepupu2 dan kawan2 saya guna kayu utk kawal kereta masing2.penat juga mengejarnya kat atas simen.hu6,kenangan masa kanak2 riang ria ribena.

assalamualaikum...

Kereta Tamiya kesayangan aku yg nih la!!! Laju dan aerodinamik. Sanggup beli gear dan motor apa tah, warna merah dan dia ada 2 lubang kat tengah2. Stock motor and gear x main lah.

yg nih pon aku ader. benci tp sayang. buruk dan lembab. nak pasang kereta enjin depan nih payah skit (bagi budak umur 8 9 tahun)

kereta nih plak abang aku nyer. mmg aku jealous gak dulu2 sebab dia nyer rekebentuk cun..

aku dulu berbijik2 ada. aku ingt lagi mak aku kata, masa dia bawak aku jln2 masa kecik, slalu dia pilih jalan yg x der org jual bende2 kereta nih sebab x mau aku nampak.

dulu slalu giler aku nampak bende tamiya nih. setau aku awal2 dlm RM10-rm15, pastuh naik rm24-rm30. pastuh x nampak dah...

babies era 80an jer tau bende2 nih.

strato vector tu kalu ko prasan tayar depan dia ada cover kat rim...benda tu la yg menyebbkan keta tu lembab..ada geseran...aku buang benda tu dulu.. :D

lagi satu 4wd yg jenis 'fully cowled' mcm broken gigant tu...jenis tu cover dia tutup tayar..jenis tu aku tak minat..sebab mendtgnkan geseran..hehe

xsangka ramai gak main kete ni..hehe..tekenang zaman kanak2..

siang malam dok setting kete tu bagi laju...hehe..siap potong2 body kete to bagi ringan...konon2nye nak tambah laju la..huhu :lol:

dok setting kete tu bagi laju...hehe..siap potong2 body kete to bagi ringan...konon2nye nak tambah laju la..huhu :lol:

sama r..tp aku ade gak decorate body gosok ngan kertas pasir sapu ngan cat body...mase tu mmg gian ar..laju punye ...psl siap potong body bawah bagi...adjust gear..buang gear....last2 kete aku gerak ke belakang....hahahahaha...segan tol....

nie tamiya yg maner ...maner ko beli....umur ko bape tahun

tu aslnyer brand maner ?

makaih cam2 skali ko modified kit dier..sampai roller kirikanan pon xde...klau pakai bateri..bole la kire kete...klau gune kaki.....sendiri pkirla..kakakakka

Kalau motor/dak panggil engine heheh..aku pas beli tamiya jer terus tak pakai motor2 dari tamiya..kuat pakai bateri ..lagipun kuat masa bateri kuat jer..engine plasma tu hampeh jer kalau pakai bateri everedy...pakai energizer baru leh pergi hehehe..

so, otion pakai motor auldey,..gold string 22k rpm..tak kuat cekik bateri sangat..main pusing2 long-distance leh kalahkan engine tamiya..