Jump to content
MalaYneuMaya

Kereta Dash Yonkuro

Recommended Posts

Aku dulu masa kecik2 belambak kereta ni kebanyakan jenama Audley, ada satu je jenama Tamiya. Dulu aku ada satu motor(enjin) aku pun tak ingat nama. Huh laju betul pakai enjin tu, kalau x pakai trek, kereta tu pusing2 je la.. :D. Dulu banyak jugak modified enjin, bukak enjin bagi kurang @ tambah kan dawai test. Ada yang jalan ada yang tak hahaha... sebab salah patri. Senang citer best la, siap dengan aksesori kereta penuh dengan tiang, bumper mengalahkan kereta polis haha... Tapi sekarang semua kereta tu aku xtau dah pegi mana sejak aku pindah rumah dulu..

owh, yang tayar jadik besar tu.. tau2.. tapi keta tu tak femes sangat r.. biasa orang minat shooting star ngan emperor

http://www.youtube.com/watch?v=yBvN7gC8bFU

OST Dash Yankuro

ehhh now only i realized what the number 496 means.

In japanese 4=yon 9=kyu 6=roku. so if we combine this 3 it become yonkuro! hahaha

ape maksud yankuro ek ?

Edited by hairulfadly

Sesiapa nak cari kereta Tamiya tu boleh la cari di

B25 Basement 2, 1 Utama Shopping Centre,

Lebuh Bandar Utama,

47800 Petaling Jaya,

Selangor, Malaysia

Info: http://www.tamiya.com.my

Nak lumba dekat situ pun boleh RM 5 je sepanjang hari....

owh, yang tayar jadik besar tu.. tau2.. tapi keta tu tak femes sangat r.. biasa orang minat shooting star ngan emperor

haa.... btul2, aku igt part tu..

best siot, tyar blakang kete tu jd bsar.....

kalo tk silap, kete tu d korbankan utk bg emperor mng...

hahahhaha.....

aii, dh tua rupe nye aku ni...

trigt la kngan time kecik2 dulu...

heheheh...

peace

:rolleyes:

kpd sesiapa yg nak memuat turun lagu2 anime ini sila ke http://www.mini4wd.it/mp3.htm

waaa~

teringat pulak masa bebudak dulu..tiap2 bulan beli. da bape belas unit, tp last2 yg tinggal tayar ngn motor je. huk2..

siap amik casis keta tu ngan tayar, luar buat body sendir . jadi la honda EG, evo dan sebagainya. wakakak~

tp sume tu suda tinggal kenangan... masih ada lagi motor2 enjin keta tu aku simpan.

assalamualaikum...

Sesiapa nak cari kereta Tamiya tu boleh la cari di

B25 Basement 2, 1 Utama Shopping Centre,

Lebuh Bandar Utama,

47800 Petaling Jaya,

Selangor, Malaysia

Info: http://www.tamiya.com.my

Nak lumba dekat situ pun boleh RM 5 je sepanjang hari....

apsal gambar produk dia tak klua pon?

waaa~

teringat pulak masa bebudak dulu..tiap2 bulan beli. da bape belas unit, tp last2 yg tinggal tayar ngn motor je. huk2..

siap amik casis keta tu ngan tayar, luar buat body sendir . jadi la honda EG, evo dan sebagainya. wakakak~

tp sume tu suda tinggal kenangan... masih ada lagi motor2 enjin keta tu aku simpan.

benda paling last aku simpan adalah 1 rim..haha tayar pon takde...injin dulu banyak gak tapi dah rosak pasal dah berkarat..

Video Intro Let's & Go

http://www.youtube.com/watch?v=j_8R-NVAWVQ...feature=related

Video Intro Let's & Go (Versi Indonesia)

http://www.youtube.com/watch?v=yBvN7gC8bFU

Video Intro Dash Yankuro!

http://www.youtube.com/watch?v=YKEM8vVAkNU

Kereta tamiya aku yg minit ke 2.00

Yang 1st Magnum Saber, lepas tu Victory Magnum, Cyclone Magnum..

Let's & Go kawal kereta tak pakai kayu hoki, kejar kereta pakai roller blade.. Dia punya kuasa kereta melampau2 kalah dalam citer dash yankuro..

Korang tak penah tgk Let's & Go ke? Aku dok JB ni dapat tgk Let's & Go kat Kid Central(TV spore) ngan RCTI(TV Indon). Tapi yang indon punya aku paham la jalan cerita dia masa kecik2. sebab ckp indon paham sket dari org putih :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=1eQtVLx5fKE...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=aObu58Ta0yU...feature=related

Korang kalau ada gmbr yg berkaitan keta tamiya ke.. share sini la...

Super Emperror

Edited by Superior

aku ade cannon ball :rolleyes: ..siap guna 4 bateri..mmg laju la..enjin pun tukar...yg brand tamiya, cannon ball ni jer..

yg lain semua beli [lanun] sbb nk tukar body jer..enjin cap ayam ni mmg dh mls nk pakai..

ade sekali aku beli kat pasar malam..cap murahan la..bila balik umah jer, aku check, rupe2 nye ade enjin tamiya..

puas ati giler..aku pun pelik cmne enjin tamiya dalm brand tu..padahal rm10 jer..pastu jual enjin tu kat kawan..

then buat modal enjin lg power..

dlu aku suke beli accessories kat jusco bukit raja.. :rolleyes:

wei---kat mines ada jual lg la kereta tu..aku slalu lepak ptg ahad tgk bdk2 main..tp spirit tkde.. <_<

korg ade jumpa tk games dash yankuro ni..yg latest la..

dulu masa aku zaman bebeudak ada le layan bende mini 4wd car ni. Masa tu guna set Tamiya. Memang bnyk giler masa tu.

Tapi enjin semua kami modified, ataupun kami panggil sebagai re-winding motor dia.

maksudnya, kalau kat motor dia tu, biasanya wayar yg halus dan mempunyai puluhan gulungan (wind),tapi kami tukar dgn wayar yg berwarna coklat kehitaman yg lebih besar,yg apabila di wind hanyalah 3-6 kali gulung je dia ada.

Jadi, speed dapat di pertingkatkan hampir 200%.

satu lagi cara adalah dengan menukar magnet kat dlm tu dengan magnet yg lebih power. Tapi bad side dia adalah, bateri makan kuat giler..

BTW, yg keter ni zaman aku dulu main dlm trek dia..kira race ataupun competition pun dlm trek dia jugaklah..

sweet memories never dies...

p/s: kalau lah boleh kecik balik,kan best..

dulu masa aku zaman bebeudak ada le layan bende mini 4wd car ni. Masa tu guna set Tamiya. Memang bnyk giler masa tu.

Tapi enjin semua kami modified, ataupun kami panggil sebagai re-winding motor dia.

maksudnya, kalau kat motor dia tu, biasanya wayar yg halus dan mempunyai puluhan gulungan (wind),tapi kami tukar dgn wayar yg berwarna coklat kehitaman yg lebih besar,yg apabila di wind hanyalah 3-6 kali gulung je dia ada.

Jadi, speed dapat di pertingkatkan hampir 200%.

satu lagi cara adalah dengan menukar magnet kat dlm tu dengan magnet yg lebih power. Tapi bad side dia adalah, bateri makan kuat giler..

BTW, yg keter ni zaman aku dulu main dlm trek dia..kira race ataupun competition pun dlm trek dia jugaklah..

sweet memories never dies...

p/s: kalau lah boleh kecik balik,kan best..

ala x pe,kalau dah dewasa pun boleh main lagi kereta tu daaa.kat Jepun,Taiwan,Eropah dan Amerika selamba je yg dewasa dan yg dah pangkat ayah budak main lagi,x de hal pun???

assalamualaikum...

ala x pe,kalau dah dewasa pun boleh main lagi kereta tu daaa.kat Jepun,Taiwan,Eropah dan Amerika selamba je yg dewasa dan yg dah pangkat ayah budak main lagi,x de hal pun???

aha aku kalu jumpa mmg aku beli balik.. :lol:

aku pown teringat gak zaman aku kecik2 dulu...mmg best maen tamiya nie...pastu dash yonkuro kuar plak tu...lg laa semangat nk maen...balek skolah jerr terus gi maen kt shopping complex maen kt track...kalo maen kt umah kt dlm longkang jelaa...hehe...naseb baek sepupu aku ade beli track...bleh maen kt umah dia...kalo citer dash yonkuro nie ade kuar kt tv lg kan best...mesti aku tgk...huhu...

dulu track xdak..race ka dalam longkang...huhuhuhuhuhuhu..plg aku suka keta proto emperor....yg ketua jahat punya....btl ntah...aku pun dah lupa..

biase la tu..aku pon main dlm longkang jer

klu nk main track..aku p umh meber aku,btul2 depan umah aku jer

ms dlu nk bli motor die...aku siap pose lg ms sek..semangat nk tunjuk keta aku yg paling power

aku ade cannon ball :rolleyes: ..siap guna 4 bateri..mmg laju la..enjin pun tukar...yg brand tamiya, cannon ball ni jer..

yg lain semua beli [lanun] sbb nk tukar body jer..enjin cap ayam ni mmg dh mls nk pakai..

ade sekali aku beli kat pasar malam..cap murahan la..bila balik umah jer, aku check, rupe2 nye ade enjin tamiya..

puas ati giler..aku pun pelik cmne enjin tamiya dalm brand tu..padahal rm10 jer..pastu jual enjin tu kat kawan..

then buat modal enjin lg power..

dlu aku suke beli accessories kat jusco bukit raja.. :rolleyes:

wei---kat mines ada jual lg la kereta tu..aku slalu lepak ptg ahad tgk bdk2 main..tp spirit tkde.. <_<

korg ade jumpa tk games dash yankuro ni..yg latest la..

kat mana wei.. aku nak p mines satg.. leh r sambar sebijik wat collection

nampak menarik...

best buat benda nih. boleh modify etc2 dan tengok hasil secara real. cam experiment. kesian jugak budak zaman sekarang... picit2 butang, tgk kat screen jer..

dulu aku cuba pakai bateri 9V yg kotak segi empat tepat tuh kat kereta aku.. laju giler. sakit tangan yg menahan. dashyankuro pon kalah.

aku da tengok kat toycity kat the mines tadi.. xdak pun.. yang ada pun 2,3 kotak je.. second hand :lol:

tapi track kat luar kedai tu bukan men panjang lagi.. ada orang guna ka

Edited by MADReaLJL

assalamualaikum...

kt kedai mainan kan ader...berlambak

kedai mainan mana? payah la nak jumpa..carik kat ebay la..haha

heloo...

bro korang asyik bincang pasal tamiya je...

apa kata korang buat link download cite dia full episdoe...

dash yon kuro...

lg elok...

bole aku yg budak2 ni tgk ahaks....

x pun cite yg sewaktu dengannya...