Jump to content
hariziki

I'm Student Unikl

Recommended Posts

aku mmg bace dr awl hingga akhir topik nih...

klu x clap aku, soklan yg dh ade cume loan mara dip je kan..

utk degree x de lagi.... klu x clap la..

2 aku nk try tanye...

stu lagi ttg inteviu miat..

topic ni tanye ttg about unikl kan.. so, aku tanye la ttg unikl walaupun miat kan... tul x

pe2 pun, sory la klu terguris perasan sesape ek...

n tq 4 sharing da info...

jap2 satu soklan lg... ko kate rm540 sebulan utk kos sara diri kan... klu satu sem 540 * 6 = 3240rm.... 3240 tu utk sara diri je kan... klu yuran pengajian mcm mane plak??? ambik sket dr kos sara diri tu ke??? ke mcm mane?

pinjaman sara diri tu bergantung kpd campus..mcm unikl main campus dpt lbh sbb dok KL..yg campus lain, sara diri rendah sikit..

sara diri ni tak termasuk yuran..yuran hanya perlu sign invois tiap2 awal semester..duit sara diri masuk tiap2 bulan dan bukan cek mcm ptptn..

harap maklum..

kepada rakan2 putera dan rakan2 topic ni, maaf kalau ada terkasar bahasa..just tk larat nk layan soalan sama.. :rolleyes:

kepada Xalibur, secara jujur, sy tak dapt satu sen pun kalau buka dan reply topic ni..saya buat ni sbb sy syg universiti sy yg dh byk berjasa..

sy rasa bertanggungjawab utk sama2 naikkan nama Universiti saya..i'm proud of my University..

saya nak anak2 melayu masuk Unikl sbb nk tlg anda2 lari dr ptptn dan dpt kan maksimum ilmu engineering bdasarkan "hands-on"..

ini sbb negara kita ni tlalu banyak bergantung kpd engineering luar..bukan rakyat Msia tk power, cume kurg pendedahan dr segi praktikal..

so, sy rase UniKL adalah slah satu platform utk kita dpatkan ilmu praktikal semaksimum mungkin dan pd mase yg sama, kita tak terbeban dengan

yuran yg mahal siap dengan interest..mmg MARA nk sangat tolong kita..

btoi kata bro hariziki tu .. mara nak tolong orang2 kita .. bro bidang animation sangat diperlukan dak kat malaysia? ingat nak try dekat mit .. hehe haih mcm2 btoi pilihan unikl ni tataw nak pileh hat mana

btoi kata bro hariziki tu .. mara nak tolong orang2 kita .. bro bidang animation sangat diperlukan dak kat malaysia? ingat nak try dekat mit .. hehe haih mcm2 btoi pilihan unikl ni tataw nak pileh hat mana

bidang animation kat uniKL pun sama berkualiti dengan tempt lain spt MMU dan Lim Kok Wing..cume student perlu rajin blaja sendiri perlbagai

software.. :rolleyes: ...ada je kwan2 aku animation dah kerja best..

yg best UniKL ni galakkan student ceburi bidang keusahawanan..MARA bleh bg modal bisnes..so, byk la kwn2 aku yg dh start jual design,

layout, design webpage, baju dll..ada yg start bt short clip...mcm iklan UniKL kat TV3..yg ada kapal terbang tu..

aku pun sblm CNET pindah dr MFI ke MIIT, aku sempat blaja basic multimedia dgn lecturer CNET :rolleyes: ..mmg sempoi..blaja adobe, flash, graphic, webpage..best giler!...

ada jgk aku bt short video clip..tp entah ke mana aku dh buang..

CNET tu apa bro? best gak MARA ni eh .. bro nak tanya animation dengan multimedia kan .. yang mana skop dia lebih luas? dari segi perkerjaan ka apa2 ka

semester 3 kan dah pegi sana....skali ngan pratikal ngan teori ....dlm semester tu gak kene catch up ar..ngan budak diploma yg 3 tahun...

lepas habis semester 3 ..pointer ok dpt masuk degree ...

usahawan [email protected] FET caner ok ak ?

aku baru je dapat tawaran ke unikl bmi-degree in electronics(hons) ok ke yek?aku student diploma..leh ke transfer krdit..jd berapa taun yek

CNET tu apa bro? best gak MARA ni eh .. bro nak tanya animation dengan multimedia kan .. yang mana skop dia lebih luas? dari segi perkerjaan ka apa2 ka

cnet means "computer and networking"..skop lbh same jer..cume nk korg lg rajin la..kalau nk info lg, korg call unikl punya caunselor...diorg lagi arif..

aku baru je dapat tawaran ke unikl bmi-degree in electronics(hons) ok ke yek?aku student diploma..leh ke transfer krdit..jd berapa taun yek

salam...welcome to UniKL..

bleh jer transfer..utk diploma mfi, 36 jam credit..tp bmi aku tk sure..ko bleh call bmi tanya..

bila ko ada diploma, degree just 3 tahun..terus ke sem3..

sbb di UniKL, tempoh pertama pengajian degree adalah basic..so, ko dh blaja basic mase diploma..

yg ape ada kat diploma la ko transfer subjek utk sem1 dan 2 di bmi..

tahniah kpd sesiapa yg dpt offer dan dh register utk FET..study hard and dont play2!. :lol:

juga tahniah kpd yg dpt tawaran ke campus2 UniKL lain yg dpt offer diploma or degree..change your attitude and change your mindset..

be a good student for UniKL..

Edited by hariziki

salam bro2 sume..

aku de nk tnye sket..

aku de dpt twaran uniKL RCMP..

aku dpt pharmacy..

tp tatau la nk p ke x..

psl duet ahh..

yuran agak mahal gak ahh..

aku nk tanye klaw mara bley dpt full loan ke..\

gaji mak bapak aku lbey kurang 4 rib sorang.

bley dpt full loan ke??

:wacko:

baik ko pegi rcmp tu..bagus tmpt tu..die filter student..kire ko dapat mmg gempak la..dia bagi pinjaman mara..jangan risau..setakat income family ko rm8000 tu biase je..ko bleh dapat la full loan tu..perlu diingatkan even ko lulus cgpa 2.00 pun ko perlu bayar separuh je..dean sane daripada FET..prof rahim..dia rapat ngan student..

aku dari UniKL MFI - ACIR..

aku mmg bace dr awl hingga akhir topik nih...

klu x clap aku, soklan yg dh ade cume loan mara dip je kan..

utk degree x de lagi.... klu x clap la..

2 aku nk try tanye...

stu lagi ttg inteviu miat..

topic ni tanye ttg about unikl kan.. so, aku tanye la ttg unikl walaupun miat kan... tul x

pe2 pun, sory la klu terguris perasan sesape ek...

n tq 4 sharing da info...

jap2 satu soklan lg... ko kate rm540 sebulan utk kos sara diri kan... klu satu sem 540 * 6 = 3240rm.... 3240 tu utk sara diri je kan... klu yuran pengajian mcm mane plak??? ambik sket dr kos sara diri tu ke??? ke mcm mane?

heh..loan mara utk student diploma dan degree..interview untuk miat mmg dijalankan untuk diploma dan juga degree..tentang yuran ko jgn risau..ko akan dapat rm595(utk student deg..dan dinaikkan pd semester depan lagi)..yuran pengajian dibayar oleh mara..elaun alatulis dibayar setiap tahun..apa lagi ko nak?

chow..

Edited by the_stig

hmmmm..

yeke??

kompom bley dpt full loan neh.

tp satu lG..

kt ctu ade dip je kan.

degree xde.

aku bley sambung kt IPTA x??

hmm..

ari registra tu kate pas abes dip kene kije 3taun dulu.

baru bley sambung degree,syarat kementerian katenye.

betul ke?? :(

satu lagi.

mase dafdtar uh kene baya yuran pendaftaran je kan. yg 2ribu tu kan.

yg yuran pengajian 4 ribu lebey uh xyah baya lG kan,

bile nk kene baya??

atau tunggu pinjaman mara?/

hmmmm..

yeke??

kompom bley dpt full loan neh.

tp satu lG..

kt ctu ade dip je kan.

degree xde.

aku bley sambung kt IPTA x??

hmm..

ari registra tu kate pas abes dip kene kije 3taun dulu.

baru bley sambung degree,syarat kementerian katenye.

betul ke?? :(

satu lagi.

mase dafdtar uh kene baya yuran pendaftaran je kan. yg 2ribu tu kan.

yg yuran pengajian 4 ribu lebey uh xyah baya lG kan,

bile nk kene baya??

atau tunggu pinjaman mara?/

*pasal kene keje baru blh smbg degree tu, aku tk conform, sbb ko RCMP..tp aku di unikl-mfi, blh terus smbung dr diploma ke degree..tk payah keje pun..

*pasal yuran RM1+++ ko kene bayar gune duit sendiri..atau blh bt pinjaman pendahuluan MARA di mana2 cawangan MARA daerah..

*pasal yuran RM4000, nnt MARA yg tlg byr lps ko register..bila dh start blaja, semua ni akan diurusakan oleh pegawai kat campus masing2..

*ape2 masalah, bleh Pm sy..anytime..

salam bro2 sume..

aku de nk tnye sket..

aku de dpt twaran uniKL RCMP..

aku dpt pharmacy..

tp tatau la nk p ke x..

psl duet ahh..

yuran agak mahal gak ahh..

aku nk tanye klaw mara bley dpt full loan ke..\

gaji mak bapak aku lbey kurang 4 rib sorang.

bley dpt full loan ke??

:wacko:

*kalau gaji mak+ayah dh RM8000, slalunye dpt half loan jer..

mara just byr yuran RM4000 jer..

sara hidup, makan minum, tmpt tinggal mak ayah tanggung sendiri..

confirm dapat loan..cuma tak tau dapat full atau half..dapat tak dapat loan tu tak yah risau..confirm dapat..

>rm100k income setahun tak dpt loan..

chow..

kalau nk sure pasal loan mara, korg call unikl, minta sambung ke bahagian loan mara..nnt diorg terangkan..

aku pun tk sure sgt..tp mmg slalu bila parent (mak+ayah) dh rm8000+ sebulan, dpt half loan jer..

Salam

bulan 7 nie aku masuk UniKL MIIT,minta tunjuk ajar dari sifu2..hehehe..jgn buli aku dah lar XD

ramai gak yg men CABAL online tu budak2 UniKL,hehe

aku dari KPTM ALor star amik course dip in computer system n networking,ada pinjaman MARA(full)

so rasanya klu aku masuk UniKL leh sambung lagi ker account MARA aku yg dulu tu?

lagi satu..pengalaman aku lar...yuran tu ko JGN bimbang kalau ko dapat Pinjaman MARA,satu sen habuk pun xpayah kuarkan..siap diorang bagi lagi duit kat ko..blaja2 rajin2 ada potongan..MARA nie mmg betui2 nak tolong org melayu..itu pasal ler aku x maw masuk mana2 IPTA even aku ada kelayakan..

silibus di IPTA kadang2 tu tertinggal 5,6 tahun ke belakang..

Edited by Divine Divinitys X

aku setuju dgn divine..pasal degree, jgn risau..sbb unikl tgh upgrade..myb lg 2 tahun akan ada byk lagi course2 degree di unikl..

join je dlu..nnt ada la rezki tu..

Salam

bulan 7 nie aku masuk UniKL MIIT,minta tunjuk ajar dari sifu2..hehehe..jgn buli aku dah lar XD

ramai gak yg men CABAL online tu budak2 UniKL,hehe

aku dari KPTM ALor star amik course dip in computer system n networking,ada pinjaman MARA(full)

bro, amik cos aper? aku pun masuk UniKL MIIT bulan 7 nih

sblm nih amik IT kat cosmopoint

bro hariziki, hostel lelaki yg kat bangsar tuh cmne erk?

style hostel skola ker apartment?

thanx bro

bro, amik cos aper? aku pun masuk UniKL MIIT bulan 7 nih

sblm nih amik IT kat cosmopoint

bro hariziki, hostel lelaki yg kat bangsar tuh cmne erk?

style hostel skola ker apartment?

thanx bro

Eh same la~

Masuk miit bulan 7 nih~

Baru nak amik dip. in multimedia~

Freshman la katekan~

Nak tanye gak~

kat hostel tu leh bwk pc sendiri ka??

plan nak bwk sem ke 2 nanti~

lagi satu, kat hostel tu ade internet x??

Klu ade,

wireless ke cable??

:ph34r: :ph34r: