Jump to content
izwan9897

:::tawaran Menikmati Pendapatan 5 Angka:::

Recommended Posts

Ramai yang gagal di pilih..

Mungkin ia Bermaksud..Mereka MENOLAK TAWARAN ANDA dan MEREKA REJECT ANDA.

Forumer2 skang nie bijak belaka..

jangn ingat mereka cam budak kecik,even mereka yang desperate cari kerja pun masih mampu berfikir secara waras tentang tawaran bekerja..

terserah kepada anda

saya cuma offer sahaja

anda taknak saya tak rugi satu sen pun

anda mahu, anda yang untung...

terserah kepada anda

saya cuma offer sahaja

anda taknak saya tak rugi satu sen pun

anda mahu, anda yang untung...

bukan nak paksa dan bukan nak suruh ikut pun.

hanya meng offer kan tawaran kepada sesiapa yang nak? Tapi yang benar-benar nak saja bleh datang jumpa saya....

selamat maju jaya bro....klu bg saya angkat beras dekat bernas pun dh kira berat sehigga mengeluarkan peluh jantan....kerja yg encik tawarkan mesti lgi berat n susah kan...? nak tanya sahaja B)

hehhe memang sengit betul la perbalahan tentang kerja yang tersembunyi tu,,.. gni r.. aku ada satu cadangan yang lagi best..sape yang teringin nak isi masa lapang dengan wat bisnes jual top up?? he2 sengan dan memudahkan.. betula ku cakap.. aku jamin..he2

nak tergelak hingga pecah perut aku baca topik ni. Mamat yg buka topik ni pun satu mcm............................

kalau ikhlas nak offer org kerja jelaskanlah.....biar org paham. Nama company pun takut nak bagi tahu.

setakat tulis nama org camtu.....sesiapa pun boleh buat.

senarai nama ni...senang nak dpt musim2 pilihanraya ni.....

aku cadangkan kat kengkawan kat sini.....jgnlah terpengaruh............

MMG CONFIRM KENA JADI SALESMAN...................

nak tergelak hingga pecah perut aku baca topik ni. Mamat yg buka topik ni pun satu mcm............................

kalau ikhlas nak offer org kerja jelaskanlah.....biar org paham. Nama company pun takut nak bagi tahu.

klu agak topik ni mengelirukan, mod tlg tutup ajelah topik ni.. wat pening kpala je.. dasyat sgt ke kerjenye xabes2 nak ckp susah.. aku rase susah lagik jadik jaga di kelab mlm. nama syarikat xnak kasik tau, detail iklan tak lengkap la.. mod close topic pls.. semak

ni mesti tak baca dari awal...

memang keje nya susah, anda kena jual sistem rawatan air dan upahnya saya yang akan beri...

Saya bukannya mengajak anda untuk jadi rakan kongsi saya utk dapat pendapatan 5 angka sebulan tu...

Tapi saya offer / menawarkan kerja kepada anda untuk buat jualan sistem rawatan air bagi anda mendapatkan pendapatan 5 angka tsb..

Tidak ada syarikat yang bayarkan upah anda itu...

Saya yang bayar upah anda... Anda tak perlu keluarkan modal walau satu sen pun..

Anda sanggup sahut cabaran ini, anda ambik.

Anda tak sanggup, just biarkan lah keadaan anda spt sekarang...

Tak susah pun, kan?

Da la.. toksah bertenkaq... Apa la korang ini.. Hat ini pun nak gaduh.. Kalau korang rasa nak kerja cari duit, p r ikut.. Jadi salesman pun salesman p lah.. jgn jadi pencuri atau mat rempit dah... menyusahkan org ramai.. jual system kawalan air pun dah baik banyak .... At list x menyusahkan org.. Bantu meningkatkan taraf kesihatan ada la..

Ni nak tanya izwan9897,... berapa harga alat sistem rawatan air tu??

Kot 2 member putera berminat... Hang x gaduh cari org nak jual..

HAng jiual sendiri lagi berganda kekayaan hang..

Setuju x semua????

BIJAK...BiJAK...anak sapa la......

Da la.. toksah bertenkaq... Apa la korang ini.. Hat ini pun nak gaduh.. Kalau korang rasa nak kerja cari duit, p r ikut.. Jadi salesman pun salesman p lah.. jgn jadi pencuri atau mat rempit dah... menyusahkan org ramai.. jual system kawalan air pun dah baik banyak .... At list x menyusahkan org.. Bantu meningkatkan taraf kesihatan ada la..

Ni nak tanya izwan9897,... berapa harga alat sistem rawatan air tu??

Kot 2 member putera berminat... Hang x gaduh cari org nak jual..

HAng jiual sendiri lagi berganda kekayaan hang..

Setuju x semua????

BIJAK...BiJAK...anak sapa la......

Harga jualan 1 unit SISTEM RAWATAN AIR (7 Penapis) adalah RM1780 sahaja.

waahhh... ssh? ssh ke? sgt ssh? aku nk jd partner ngko leh x? leh kongsi untung ckit maaa... 10%? amacam??

Nak jadi biz partner, boleh... No problem... Datang jumpa aku kita bincang 10% keuntungan OK?

boleh saya tau ape nama syarikat awak?? saya dari SSM nak buat penyiasatan tentang perniagaan yang encik jalankan...boleh..??

Edited by zam_bajet

nak dapat gaji 5 angka, memangla kene keje susah.... lainlah kalo ade pak menakan,mak menakan,sedara mara atau kaum kerabat yg bukak company bagak2 ... :)

kesimpulannya,tak mustahil boleh dapat tapi mmg susah and keje keras lerr...

kalo nak join,join..kalo tak nak join,tak yah join,boleh pk sendiri kan ..

p/s : kerana duit, macam2 boleh jadi ^_^

nak dapat gaji 5 angka, memangla kene keje susah.... lainlah kalo ade pak menakan,mak menakan,sedara mara atau kaum kerabat yg bukak company bagak2 ... :)

kesimpulannya,tak mustahil boleh dapat tapi mmg susah and keje keras lerr...

kalo nak join,join..kalo tak nak join,tak yah join,boleh pk sendiri kan ..

p/s : kerana duit, macam2 boleh jadi ^_^

setuju sangat dengan bigboy.. Ini lah sebenarnya pemikiran yang ideal

menda penapis air nie leh bayar ansuran tak, ezipay ker, mastercard ker, bulanan ker

3 kaedah pembayaran mudah

kaedah pertama

bayar cash : RM1780

kaedah kedua

bayar bulanan melalui AEON Kredit:

i) RM66 sebulan bayar selama 36 bulan

ii) RM 87 sebulan bayar selama 24 bulan

iii) RM151 sebulan bayar selama 12 bulan

iv) RM280 sebulan bayar selama 6 bulan

kaedah ketiga

bayar guna kad kredit Citibank atau kad kredit Alliance Bank - monthly payment 0% (interest)

So, macam mana, bila nak pasang?

3 kaedah pembayaran mudah

kaedah pertama

bayar cash : RM1780

kaedah kedua

bayar bulanan melalui AEON Kredit:

i) RM66 sebulan bayar selama 36 bulan

ii) RM 87 sebulan bayar selama 24 bulan

iii) RM151 sebulan bayar selama 12 bulan

iv) RM280 sebulan bayar selama 6 bulan

kaedah ketiga

bayar guna kad kredit Citibank atau kad kredit Alliance Bank - monthly payment 0% (interest)

So, macam mana, bila nak pasang?

bagus gak tuh, emh, nanti ar kene pikirkan lagi, hehe,

kenapa tak jelas dari awal topik bahawasanya ia adalah bisnes penapis air??? kan senang orang nak paham.. ini dok selindung kata susah la,gaji 5 angka, interbiu, itula ini laaa.... <_<

kalo dapat jual satu berapa komisen dapat?? kalo nak dapat 5 angka..uiiii mmg kene kerja keras laaaa nak jual penapis air tu... :)

bagus gak tuh, emh, nanti ar kene pikirkan lagi, hehe,

Air dalam rumah abg bersih ke?

kalau saluran paip dalam rumah abg tu besi, abg minum air karat

kalau saluran paip abg PVC, abg minum air kulat...

Sanggup ke bagi anak bini minum air karat / air kulat?

Air paip di rumah mengandungi klorin dan klorin teramat bahaya kepada kesihatan dan akan menyebabkan sakit buah pinggang, sakit jantung, kanser, lemah tenaga batin, kerosakan usus dan lemah anggota badan. Air klorin bila dipanaskan melebihi suhu 100 darjah celsius, klorin ini akan bertukar kepada satu gas yang amat berbahaya iaitu GAS KARSINOGEN. Rumah tanpa penapis dan sistem rawatan air akan memberikan kemudaratan kepada seisi keluarga...

Nak try 3 hari percuma, sila call saya.

Tak paksa nak beli, tapi rasa lah nikmat air daripada Sistem Rawatan Air ini.

hai baru la msg ko sampai kat otak aku wahai izwan, jual system rawatan air rupanya. barang baik, function baik, cuma silap ko dari awal memeningkan sikit dgn ayat yg tak direct to the point memulakan topik ni. kalau budak2 kita nak ambil hati dia, kita belikan la dia gula2 ker cikidis ker ckp bebaik, tapi klu nak promote buat bisness pada org dewasa exspecially warga putera ni kenalah lebih direct. aku pun first baca topic ko dah mcm tak berminat nak tahu lebih lanjut. mmg aku ni gila cari duit jugak, lepas balik keja aku pi keja lagi, bila dgr ada bisness yg baik dari ko ni mmg aku dah mula terfikir sesuatu yg baik. go go cayuk kawan. but pls lebih direct jgn hidden2 sgt sbb org tak suka diri di pusing2 dgn ayat. aku pun sama.

p/s: ajak pi makan free la kononnya, alih2 dia org bawak pi dgr ceramah OMEGATREND hahaha , kawan aku mmg bijak. :).

hai baru la msg ko sampai kat otak aku wahai izwan, jual system rawatan air rupanya. barang baik, function baik, cuma silap ko dari awal memeningkan sikit dgn ayat yg tak direct to the point memulakan topik ni. kalau budak2 kita nak ambil hati dia, kita belikan la dia gula2 ker cikidis ker ckp bebaik, tapi klu nak promote buat bisness pada org dewasa exspecially warga putera ni kenalah lebih direct. aku pun first baca topic ko dah mcm tak berminat nak tahu lebih lanjut. mmg aku ni gila cari duit jugak, lepas balik keja aku pi keja lagi, bila dgr ada bisness yg baik dari ko ni mmg aku dah mula terfikir sesuatu yg baik. go go cayuk kawan. but pls lebih direct jgn hidden2 sgt sbb org tak suka diri di pusing2 dgn ayat. aku pun sama.

p/s: ajak pi makan free la kononnya, alih2 dia org bawak pi dgr ceramah OMEGATREND hahaha , kawan aku mmg bijak. :).

Betui tu... dah bagitau dari awal lagi topik ni...

aku jual sistem rawatan air ni, untung aku punya lah....

tapi kalau korang nak pendapatan, korang jual lah... aku bayaq lah kat korang.. Penat usaha kan...

tak keluar duit poket kamu....

Air dalam rumah abg bersih ke?

kalau saluran paip dalam rumah abg tu besi, abg minum air karat

kalau saluran paip abg PVC, abg minum air kulat...

Sanggup ke bagi anak bini minum air karat / air kulat?

Air paip di rumah mengandungi klorin dan klorin teramat bahaya kepada kesihatan dan akan menyebabkan sakit buah pinggang, sakit jantung, kanser, lemah tenaga batin, kerosakan usus dan lemah anggota badan. Air klorin bila dipanaskan melebihi suhu 100 darjah celsius, klorin ini akan bertukar kepada satu gas yang amat berbahaya iaitu GAS KARSINOGEN. Rumah tanpa penapis dan sistem rawatan air akan memberikan kemudaratan kepada seisi keluarga...

Nak try 3 hari percuma, sila call saya.

Tak paksa nak beli, tapi rasa lah nikmat air daripada Sistem Rawatan Air ini.

aiyo.. ayat sebijik macam MLM punya salesman la bro.. no offence k..

letak la sikit statistik orang sakit perut air tak bersih, air karat, statistik sisa sampah masuk dalam air piping kat rumah.. barula macam ada 'bukti' sikit kepada pelanggan2 rasa "uish! kalau terus menerus macam nih, sakit nanti family aku.. kena beli nih"

hihihi... :lol:

aiyo.. ayat sebijik macam MLM punya salesman la bro.. no offence k..

letak la sikit statistik orang sakit perut air tak bersih, air karat, statistik sisa sampah masuk dalam air piping kat rumah.. barula macam ada 'bukti' sikit kepada pelanggan2 rasa "uish! kalau terus menerus macam nih, sakit nanti family aku.. kena beli nih"

hihihi... :lol:

ya betul. anda mesti beli bro pinston...

nak tunggu sampai kena cancer dah lambat dah.......

memang saya melakukan perniagaan MLM kerana saya faham dan sanggup/masih lagi belajar mengenai MLM... Tetapi offer untuk mendapatkan pendapatan 5 angka ini, saya offer kepada yang tak minat MLM... Sebabnya.. MLM lagi mudah untuk dijalankan jika nak dibandingkan dengan perniagaan konvensional....

Cuma sedikit TIPS untuk berjaya dalam MLM, kita cuma perlu

1. Faham mengenai MLM kerana MLM ada produk, ada Rancangan Perniagaan, ada faedah, ada penjimatan dan ada Insentif

2. Sanggup Belajar secara istiqamah

3. Lakukan Perniagaan MLM dengan serius seperti kita melakukan perniagaan Konvensional

4. Ikut sahaja kata-kata UPLINE kita yang dah BERJAYA

5 Bekerjasama dengan UPLINE dan bekerjasama dengan DOWNLINE.

Dan jika kita lihat, kenapa ramai yang fobia dengan MLM

1. Salah pilih syarikat

2. Pilih pelan binary (pairing) / head hunting

3. Tak mahu belajar

4. tak mahu bekerjasama

5. Ikut cara sendiri.

6. Tak mahu memahami konsep MLM yang sebenar.

7. Tak mahu pergi kursus (macam mana nak berjaya?), sebabnya ini bidang baru buat anda. (jika dulu anda insan yang berjaya dalam MLM, tak perlu lah pergi kursus)

8. Tanya pendapat pada orang yang salah. (kalau nak berjaya dalam bidang MLM, tanyalah pada orang yang dah berjaya dalam MLM spt JUTAWAN MLM, ni pergi tanya kepada kawannya yang tak pernah buat MLM dan tanya pada kawannya yang belum berjaya dalam MLM, memanglah jawapannya TAK BERJAYA....)

:rolleyes:

Fakta ekonomi mengatakan bahawa abad ke-21 (sekarang) ini adalah dunia IT dan MLM.. Sesiapa yang tak sanggup untuk REVOLUSI ini, dia akan ketinggalan... Adakah ANDA AKAN TERSINGKIR ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BICARA TENTANG AIR....

KENAPA KLORIN DIGUNAKAN UNTUK MERAWAT AIR?

Air untuk kegunaan manusia mengandungi ratusan mikroorganisma yang mungkin mencetuskan penyakit bawaan air seperti taun, kepialu dan disenteri. Justeru, klorin digunakan dalam air minuman untuk mengawal penyebaran penyakit bawaan air.

Namun, klorin yang digunakan sebagai bahan perawat adalah sebatian yang sangat aktif. Apabila dicampurkan dalam bekalan air, bahan perawat ini bukan sahaja membunuh bacteria dan virus dalam air tetapi juga bertindak balas dengan bahan kimia lain dalam air.

Hasil daripada proses pengklorinan akan membentuk sebatian baru yang disebut Hasil Sampingan Pembasmi (Disinfectant By Product – DBP). DBP yang berkaitan dengan klorin termasuklah Trihlometana (THM) seperti kloroform – blomoform dan diklorometana yang merupakan karsinogen berbahaya.

ADAKAH SELAMAT MEMINUM AIR MASAK?

Para pengguna di seluruh dunia dinasihatkan memasak air minuman sebelum diminum supaya klorin dalam air dapat tersejat keluar. Ramai pengguna tidak sedar bahawa untuk memastikan semua klorin disingkir, air mesti direbus lebih dari 20 minit pada suhu 100ºC.

Meskipun begitu, air masih mengndungi logam berat, bahan kimia toksik dan lain-lain pencemar berbahaya yang tidak boleh dihapuskan secara pendidihan.

Haba dari air yang mendidih menyebabkan tindak balas kimia dan menghasilkan Triklorometana (THM) dan sebatian klorin lainnya.

KEPENTINGAN AIR BERALKALI

Pemakanan yang tidak sihat seperti makanan bergoreng, banyak lemak, kandungan garam dan gula yang tinggi, minuman air bergas dan gaya hidup yang kurang bersenam dan tekanan hidup menyebabkan sel-sell, tisu-tisu, organ-organ, sendi-sendi dan seluruh tubuh badan akan berasid. Masalah ini boleh diatasi dengan meminum banyak air beralkali.

Air minuman yang bersifat alkali adalah yang paling sesuai untuk tubuh kerana ia dapat meneutralkan asid dalam tubuh badan. Untuk makluman, Air Zam-Zam adalah air beralkali dan mengandungi banyak mineral. Sudah tentu ada hikmah kenapa Air Zam-Zam bersifat alkali.

Jangan meminum semata-mata air kosong contohnya air suling iaitu air yang hanya mempunyai molekul-molekul Hidrogen dan Oksigen dan tidk mempunyai elektrolit mineral. Tambahan pula air kosong jenis ini mudah menyerap bahan berasid, radikal bebas yang diambil dari makanan dan akan digunakan disel-sel, tisu-tisu, organ-organ, sendi-sendi dan seluruh sistem badan.

Jika kepekatan ion hydrogen melebihi paras normal atau tinggi, tubuh seseorang individu itu akan mengalami asidosis atau berasid. Perubahan kadar tindakbalas bahan kimia yang jelas boleh berlaku dengan perubahan kepekatan ion hydrogen walaupun sedikit.

PENYAKIT-PENYAKIT DISEBABKAN pH BADAN BERASID

Kanser Sel

Sel-sel dalam keadaan pH berasid akan menyebabkan perubahan tidak normal pada DNA dan boleh menghasilkan sel kanser.

Kencing Manis

Bahan toksik berasid berkumpul dipankreas menyebabkan fungsinya menjadi lemah dan menghalang penghasilan insulin.

Darah Tinggi

Tokisk berasid di dalam badan melekat dan berkumpul di dinding kapilari darah sehingga saluran darah menjadi sempit dan tersumbat. Pengaliran darah melalui kapilari yang sempit ini menyebabkan tekanan darah meningkat.

Darah Rendah

Toksik berasid menyerap ion kalsium di dalam jantung yang mengakibatkan aktiviti jantung menjadi lemah.

Penyakit Buah Pinggang

Pengumpulan toksik berasid di dalam buah pinggang akan melemahkan fungsi buah pinggang dan mengakibatkan penyakit buah pinggang.

Osteoporosis

Jika badan kekurangan alkali, tulang akan membekalkan kalsium da tulang akan menyimpan kalsium jika alkali berlebihan. Namun jika asid terlalu banyak, tulang akan sedikit demi sedikit membekalkan kalsium untuk meneutralkan keadaan berasid dalam badan. Lama-kelamaan proses ini akan mengakibatkan osteoporosis.

Rheumatisme

Toksik berasid yang terkumpul di bahagian sendi akan menyebabkan sendi-sendi membengkak dan sakit.

Sembelit

Usus besar berasid akan mengakibatkan peredaran darah tidak lancer, dinding usus besar berkurangan rembesan pelincir yang menyebabkan sembelit.

p/s - sekadar berkongsi maklumat drp apa yang saya faham.