Jump to content
izwan9897

:::tawaran Menikmati Pendapatan 5 Angka:::

Recommended Posts

bagus2 baru dapat duit, dah membazir beli 5 series....tuhan suka sangat

member saya tu dapat free je bang, syarikat CNI bagi... tak guna duit BONUS dia pun nak bayar bulan-bulan... Seronok sakan.

Tapi yang best time saya pergi ke China baru-baru ni, saya lihat orang Islam di China diorang punya semangat ukhwah sangat-sangat luar n biasa, diorang tak kira siapa kita, sambutan daripada mereka amat bagus dan satu lagi semua orang China di sana rebut peluang. Sebab di China, jika kita lambat, kita takkan dapat.

Paling nampak sekali bagaimana diorang merebut peluang, sewaktu flight kami tak boleh take off sebab landasan berais. kami surrended di guiyang international airport selama 22 jam dimana keadaan di sana sangat2 sejuk ketika itu iaitu -7 darjah celcius. kenderaan luar tak boleh masuk ke airport dan kenderaan airport tak boleh keluar ke luar... Jalan Ber Ais.

sewaktu flight tak boleh take off dan flight lain tak boleh landing kerana jalan berais, bermalam di sana memang sejuk, bila kakitangan airport offer selimut, ramai orang china berebut sebab jika mereka tak rebut peluang utk dapat selimut, baby dan anak-anak mereka akan tidur kesejukan. kami lihat lagi sewaktu kakitangan airport guiyang offer maggie, lagi ramai orag cina tu berebut sampai clear... So yang lambat tu nak buat camna? Di sana siapa yang tunggu utk tengok je, dia ketinggalan segala-galanya..

Walaupun kami sejuk di sana, dgn berjaket yg dalamnya bulu kangaroo, rasa panas suamnya OK lagi lah boleh diterima badan. Tapi kami kesian pada kanak-kanak kecil yang sejuk... Nasib baik kami bawa roti malam tu, makan roti je satu hari tu.... :lol:

Tengok lah gambar di china.

Edited by zer0Nehza
Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Referral link di dalam posting akan dipadamkan dan jika masih berdegil, sila calonkan diri untuk kena banned.

kalau dah penig sgt kerja aper nie sumer.join jer la saya dlm bisnes prepaid.produk sumer orang tahu.

-xder stok=no liability

-bonus mingguan

-company secure and stable dan berlesen

-hq kat ampang

-nak join murah rm60

-tak paham lagi, check blog aku:

Edited by zer0Nehza
Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Referral link di dalam posting akan dipadamkan dan jika masih berdegil, sila calonkan diri untuk kena banned.

argh.. ayat meletup2, penat jer baca... ingatkan gaji tetap... RM10k sebulan, based on volume.. kalau dapat alhamdulillah.. kalo tak..

kalo aku buat bisnes untung rm 100juta sesaat pun aku tak kisah nak bagi salesman aku untung rm10juta sesaat... dapat ke? jgn citerla hendak seribu daya.. ada otak, pakai, hidup dalam dunia realiti kawan...

jom keje ngan aku.. jual kete.. anda dpt jual 200 biji kete sehari anda dpt entah berapa juta sebulan.. kete maybach continental GT tah ape teh..

sanggup sahut cabaran? hahaha

kalo anda gigih dan gagah hahaha.. sahut la cabaran aku yg tak logic ini..

GET MY POINT?? yg kurang bijak tu pandai2 la berfikir.. :P

tak mo lah.. tak mencabar.. up sikit 500 bijik keta sehari... :lol:

aku nk kete free!!!!! :o

nak kete free, kena berani bang :lol: tak boleh buat keje main-main.

Kalau tak sanggup buat keje utk dapat RM10,000, buat le keje untuk dapat RM2000, paling lekeh pun buat je keje utk dapat RM300. Simple je kan...

Yang taknak tu, biarkan aje.. Tak perlu nak bagi alasan lagi.

Kalau diorang datangg interview dgn saya, dah memang confirm saya reject dah... sebab kategori PEMALAS.

Orang PEMALAS ni memang hidup dia macam tu.. Tak boleh tukar tabiat...

Sama je kalau keje makan gaji pun, kalau MALAS, dah lama dah kena PECAT..

Sebab tu saya offer tawaran ni sebab saya taknak orang yang MALAS. kalau rajin boleh buatkan diri sendiri dapat RM10,000, kenapa taknak kan. Taknak sebab dia MALAS je... orang MALAS ni keje utk dapat RM50 pun dia tak sanggup....

OK lah, saya bukannya seorang motivator, tetapi dgn rendah hati saya mahu berkongsi kerjaya ini dengan anda dan offer tawaran upah kepada insan yang sanggup. Insyaallah saya akan bantu dia untuk dia berjaya. Itupun kalau dia mahu...

Ok lah ye... ini bukan ruangan memberi alasan tetapi ruangan utk offer tawaran... Anda fikir, anda pilih

Nak RM10,000 atau

Nak RM5000 atau

Nak RM2000 atau

Nak RM1000 atau

Nak RM500 atau

Nak RM50

kesian aku tgk hang nie..walaupun gigih hang cuba promote keja tu...atleast aku tau niat hang ikhlas,tkpa aku support hang dari blkg..aku doakan semoga bisnes hang maju...aku nk tgk anak2 melayu muda berjaya macam hang...tkpa hang teruskan usaha tu..kita biaq usaha selagi hidup...yg tk mau tu biaq p la kat depa..lgpun hang kata mmg tkdk paksaankan..dlm dunia nie smua kejayaan berasaskan usaha...mana ada kerja yg tiba2 duit jatuh dari langit goyang kaki..mgkn blm ada lagi yg bukak minda tu kot..ya laa mentaliti oqg nie macam2..apa2pun aku mmg doakan sentiasa anak melayu nie berjaya..insyaallah..aku baca dari awai sedih aku tgk..penat hang cubakan..tp yerklaa atleast hang dah cuba..tp jgn giveup..aku nk hang teruskan azam tu...biaq kata2 oqg len..biaq oqg nk kata hang tipu ka apa ka,yg penting nawaitu hang buat tu btui...bila dah senang jgn lupa diri..byk dktkan diri dgn tuhan..insyaallah rezeki makin bertambah..bykkan amalan..akupun macam hang gak usaha..mmg aku penah 1 masa nk giveup..tp aku tanamkan semangat gak usaha,usaha,usaha dan terus usaha selagi tulang 4 kerat aku ada...kalau tk cpt rezeki tu mgkn lambat..1 masa nanti hang pasti akan capai kejayaan..jd oqg akan tgk hang berjaya..so hang buktikan hang blh berjaya dlm hidup...dlm malaysia nie ada berapa juta rakyat..hang jgn risau oqg2 yg bg feedback negatif..ada lagi yg positif diluaq sana...jgn sempitkan minda hang tu...byk lagi belajaq dari upline2 dan senior2 hang..kaji mana silap,siasat,selidik..insyaallah pasti hang jmpa gak kejayaan tu satu hari nanti..insyaallah nie kata semangat dari aku...aku tk mau tgk hang giveup anak melayu!!!!!amin

udah2 la tu dia pon dah kata keje susah x ya la korang nak marah2 dia ... lain la dia kata keje senang gaji rm10k sebulan ... dah terang lagi bersuluh keje susah ... makne nyer kene usaha gigih bagai nak mati baru leh dapat 10k lor .....

udah2 la tu dia pon dah kata keje susah x ya la korang nak marah2 dia ... lain la dia kata keje senang gaji rm10k sebulan ... dah terang lagi bersuluh keje susah ... makne nyer kene usaha gigih bagai nak mati baru leh dapat 10k lor .....

hehehe aku sokong..tu la mmg dia kata dah dari awaikan...so kalau dah yg tk mau tu sekurang2nya doakan jerklaa utk diakan..jgn la blame sahabat kita tu plak..dah dia mmg nk cari oqg yg btui2 blh bagi komitmen...

kalau sorang keje sampai nak mati sampai dpt upah rm10000 sebulan...kalau 40 orang?bygkan tokey dapat berapa?...fuh!..caya lah tokey!! work smart not work hard.perah,jgn x perah :D

kalau sorang keje sampai nak mati sampai dpt upah rm10000 sebulan...kalau 40 orang?bygkan tokey dapat berapa?...fuh!..caya lah tokey!! work smart not work hard.perah,jgn x perah :D

jgn ade rase hasad dengki..orang melayu x akan maju kalau sentiase beranggapan begini. Kalau sesiapa yang menjadi usahawan x kira bangse atau agama, bahasa dan budaya perniagaan adalah duit. Kesilapan awal izwan9897 adalah berahsia dari awal tentang skop pekerjaan atau perniagaan yang dijalankan. Tetapi setelah dia beritahu tentang skop pekerjaannya, jangan la kita jadi tukang pengkritik yang tidak membina. Saya antara usahawan di sektor swasta, dan saya kena berusaha utk mendapatkan pekerjaan kepada pekerja saya.

betul 2

kesalaha pembuka thread adalah tidak beritahu apa skop pekerjaan

nie akan menimbulkan pelbagai perspektif

1)orang akan anggap pekerjaan nie salah

2)ko akan terima fitnah

3)kepercayaan orang adalh kurang dari 0 percent seriosly

so bg aku ko takleh laa marah or komen kat ko tentang tawaran ko 2

n bg aku ko sepatutnyaa minta maaf.

skop pekerjaan ko 2 mmg halal

mmg perlu kerja keras

aku harap ko maju n semakin maju dalam pekerjaan nie

cuma lain kali ubah ckert cara ko membuat pengiklanan

seriously pemasaran ko kalau camnie laa, saper2 pun takkan percaya

maklumla sekarang nie byk sgt penipuan

truskan smgt semoga menjadi usahawan yg berjaya

kalau sorang keje sampai nak mati sampai dpt upah rm10000 sebulan...kalau 40 orang?bygkan tokey dapat berapa?...fuh!..caya lah tokey!! work smart not work hard.perah,jgn x perah

memang la kalau korang rase2 x sangup x ya la keje gan dia .. aduh ... bukak bussines sendiri lor

betul 2

kesalaha pembuka thread adalah tidak beritahu apa skop pekerjaan

nie akan menimbulkan pelbagai perspektif

1)orang akan anggap pekerjaan nie salah

2)ko akan terima fitnah

3)kepercayaan orang adalh kurang dari 0 percent seriosly

so bg aku ko takleh laa marah or komen kat ko tentang tawaran ko 2

n bg aku ko sepatutnyaa minta maaf.

skop pekerjaan ko 2 mmg halal

mmg perlu kerja keras

aku harap ko maju n semakin maju dalam pekerjaan nie

cuma lain kali ubah ckert cara ko membuat pengiklanan

seriously pemasaran ko kalau camnie laa, saper2 pun takkan percaya

maklumla sekarang nie byk sgt penipuan

truskan smgt semoga menjadi usahawan yg berjaya

kan dia dah kasi tau ape jenis pekerjaan ...

aku pon bengang gan si pembukak topic ni gak ... tapi awal2 dah kasi tulisan besar keje susah semua ape la .... memang bagi aku TAK ADA minat langsung dalam perkerjaan ni ... sape yg sangup sila kan .. x sangup x ya la join bukak bussines sendiri jer klu nak kaya sangat... :lol:

hehehe so dah terungkai sudah citer disebalik rahsia tu..smua dah terjawab..so jgn la dok mengata lagi kat PT nie..cian dia..kecian gak oqg yg memikiaq bukan2...tp tkpalaa..so lepas nie jgn dok gado2 lagi citer pasai ketidakpuashatian keja tu..hehehe kalau camtu aku pun nk promote gak laa..heheehhe

sapa nk keja buat part time bisnes MLM??heheh aku ckp terus terang jerk nie..tkdk cover2 ahahaha...keja dgn Hai-O marketing??so ada sapa berani nk blame kat aku lak??hehehe sbb aku dah ckp terang nie??heheh income sendiri usaha dapatla hasilnya..tk mau udah..yg mau mari2 la..hihihhi ayat merapu aku nie..

kesian aku tgk hang nie..walaupun gigih hang cuba promote keja tu...atleast aku tau niat hang ikhlas,tkpa aku support hang dari blkg..aku doakan semoga bisnes hang maju...aku nk tgk anak2 melayu muda berjaya macam hang...tkpa hang teruskan usaha tu..kita biaq usaha selagi hidup...yg tk mau tu biaq p la kat depa..lgpun hang kata mmg tkdk paksaankan..dlm dunia nie smua kejayaan berasaskan usaha...mana ada kerja yg tiba2 duit jatuh dari langit goyang kaki..mgkn blm ada lagi yg bukak minda tu kot..ya laa mentaliti oqg nie macam2..apa2pun aku mmg doakan sentiasa anak melayu nie berjaya..insyaallah..aku baca dari awai sedih aku tgk..penat hang cubakan..tp yerklaa atleast hang dah cuba..tp jgn giveup..aku nk hang teruskan azam tu...biaq kata2 oqg len..biaq oqg nk kata hang tipu ka apa ka,yg penting nawaitu hang buat tu btui...bila dah senang jgn lupa diri..byk dktkan diri dgn tuhan..insyaallah rezeki makin bertambah..bykkan amalan..akupun macam hang gak usaha..mmg aku penah 1 masa nk giveup..tp aku tanamkan semangat gak usaha,usaha,usaha dan terus usaha selagi tulang 4 kerat aku ada...kalau tk cpt rezeki tu mgkn lambat..1 masa nanti hang pasti akan capai kejayaan..jd oqg akan tgk hang berjaya..so hang buktikan hang blh berjaya dlm hidup...dlm malaysia nie ada berapa juta rakyat..hang jgn risau oqg2 yg bg feedback negatif..ada lagi yg positif diluaq sana...jgn sempitkan minda hang tu...byk lagi belajaq dari upline2 dan senior2 hang..kaji mana silap,siasat,selidik..insyaallah pasti hang jmpa gak kejayaan tu satu hari nanti..insyaallah nie kata semangat dari aku...aku tk mau tgk hang giveup anak melayu!!!!!amin

aku sokong...smoga sukses!!!

Tu lah korang.. hehehe. Dia dah explain dah semuanya pasal keje yang susah nie. So, sapa2 nak dan sanggup tu masuk lah cuba nasib.. dan sapa2 tak sanggup tu diam jer lah. Dah memang bagus dah tu, dia sanggup berterus terang kat korang pasal keje nie... kalau keje lain yang pelik2 tu, memang ler ada selindung2 punya.

So, kesimpulannya ialah lain kali bagitau terus apa keje tu sebelum buat orang buat macam2 andaian negatif. :D

kan awal2 bagus bagi tau nature bisnis tu, x le memanjang sangat org leter itu ini...anywhere sikap org melayu ni kena ubah jadi bisnis minded...kalau aku..aku selesa lagi makan gaji yg terjamin...x nak pening2 kan kepala..tapi tula......macam 2 je idup...ala asal aada..hehheheheh....tak tau ler...bila nak ubah nih. .... time will tell....

kan awal2 bagus bagi tau nature bisnis tu, x le memanjang sangat org leter itu ini...anywhere sikap org melayu ni kena ubah jadi bisnis minded...kalau aku..aku selesa lagi makan gaji yg terjamin...x nak pening2 kan kepala..tapi tula......macam 2 je idup...ala asal aada..hehheheheh....tak tau ler...bila nak ubah nih. .... time will tell....

bersederhana tu kan elok. kadang2 makan gaji tu lg bagus, masa solat pun bole jaga. ada bisnes juta2 apa gunanya kalau solat pun selalu tinggal

aku sokong kalau melayu nak bisnes, tapi dalam kes thread starter ni, dah la bahasa kurang ajar, panggil orang pemalas..

meh sini aku kurang ajar balik.. apa yg ko tawarkan ni, tak boleh dianggap sebagai bisnes ok.. sebab bisnes syarat dia ada risiko, ada modal, bla bla bla.. yg berbisnes hanyalah founder mlm tu, ko, dan mereka yg satu level ngan ko..

tawaran ko (bukan biosfree eh, thread starter) pulak sebenarnya mencari org untuk mainkan peranan sebagai penjual barangan tokey ko aje.. dan keuntungan yg promoter ko peroleh hanyalah atas komisyen basis...

aku tak cakap pun apa yg ko buat tu salah, sbb memang bagus untuk kita semua carik duit poket lebih, jadik promoter ke, bawak taxi ke, cuci jamban ke, semua tu tak salah.. cuma, jaga bahasa sikit, cakap terus terang.. betul2 bisnes, cakap bisnes.. betul2 jadi promoter, cakap direct jadi promoter..

lagi satu mlm ni, yg tak gemar sesetengah orang nak untung bkn atas jualan barang, tapi atas carik ahli, pastu dapat duit atas angin...

dan lain2 boleh carik kat google... bila dah start baca, bagi habis :lol:

Edited by zer0Nehza

Kiriman ini telah diubahsuai oleh zer0Nehza: Semalam, 08:25 PM

Reason for edit: Referral link hanya dibenarkan di dalam signature sahaja. Referral link di dalam posting akan dipadamkan dan jika masih berdegil, sila calonkan diri untuk kena banned.

aiyo, itu link bknnya bila tekan owner link dapat duit macam google buat tu la..

anyway, aku turut perintah :lol: .. roger that zero :lol: wilco

meh sini aku kurang ajar balik.. apa yg ko tawarkan ni, tak boleh dianggap sebagai bisnes ok.. sebab bisnes syarat dia ada risiko, ada modal, bla bla bla.. yg berbisnes hanyalah founder mlm tu, ko, dan mereka yg satu level ngan ko..

tawaran ko (bukan biosfree eh, thread starter) pulak sebenarnya mencari org untuk mainkan peranan sebagai penjual barangan tokey ko aje.. dan keuntungan yg promoter ko peroleh hanyalah atas komisyen basis...

aku tak cakap pun apa yg ko buat tu salah, sbb memang bagus untuk kita semua carik duit poket lebih, jadik promoter ke, bawak taxi ke, cuci jamban ke, semua tu tak salah.. cuma, jaga bahasa sikit, cakap terus terang.. betul2 bisnes, cakap bisnes.. betul2 jadi promoter, cakap direct jadi promoter..

lagi satu mlm ni, yg tak gemar sesetengah orang nak untung bkn atas jualan barang, tapi atas carik ahli, pastu dapat duit atas angin...

dan lain2 boleh carik kat google... bila dah start baca, bagi habis :lol:

Sebab tu tawaran saya bukannya untuk ajak buat bisnes, tapi untuk buat kerja susah ni.... Bro pinston jangan salah faham pulak..

Ini bukan bisnes untuk anda tapi untuk anda yang nak pendapatan sampingan... Barulah keluar peluh jantan...

Yang nak jadi rakan kongsi tu, meh lah dialu-alukan.. Modal RM250 je...

Boleh jumpa aku ekkk...

kerja sangat-sangat susah. Maklum le RM10000 sebulan. Memang keje susah lah umpama Pam tayar keretapi tahap susahnya....

kalau keje senang, saya bagi RM90 je sebulan

saya akan berada di 3 tempat untuk temuduga.

1. Ampang (Pandan Utama)

2. Bdr Tun Razak

3. Cheras (Berhampiran Condo / Star LRT Cheras)

temuduga pakai tak perlu smart smart pun takpe, tak kisah. Sebab kita tengok kesanggupan dan ramai juga yang GAGAL dipilih dalam temuduga. Kami reject.

Ramai yang gagal di pilih..

Mungkin ia Bermaksud..Mereka MENOLAK TAWARAN ANDA dan MEREKA REJECT ANDA.

Forumer2 skang nie bijak belaka..

jangn ingat mereka cam budak kecik,even mereka yang desperate cari kerja pun masih mampu berfikir secara waras tentang tawaran bekerja..