Jump to content
TRUNASUCI

Projek Dokumentasi Linux - Sapa Nak Join?

Recommended Posts

nak join. tapi aku takde le terrer sangat.

ermm... aku hemtam je la ek. lepas tuh sapa sapa yg terror tengok la sindri betul ke idak ape yg aku tulis.

tapi nak antar kat sapa dokumentasi tuh. aku buat ape yg aku tau aje tau.

aku xtau nk peturunkn ilmu apa² kalau nk support bleh.......dimana ada gula, disitu ramai semut....cmtuh gaks linux......kt mana ada tip², artikel² psal linux kt situ nanti aku sampai.....1stly otai² kena support dulu...br anak buah ikut smile.gif hahahahhaaa....follow the leder

kalau pesen printer friendly. mesti dakwat printer ko cepat abis. sbb jenis org macam osiri dia suke post kan gambar gambar turus..

tak caye . tanye la dia.. sbb dia tau.. org ramai suke screenshot.. daripada membaca artikel yang panjang lebar...

Aku kan kalau pandai linux nih...semua aku turunkan ilmu aku.....malangnyer aku nih tak pandai. Nak install pon sangkut lagi. ph34r.gif

Kalau ilmu kimia korang nak tak? Yang tuh aku raser mcm xpert skit biggrin.gif

Edited by ciku

ooo... tapi toner office takper... abis, bleh ambik kat store lagi... hik-hik.. aku kengkadang buat buku dokumentasi korang... bukan untuk jual, untuk study kat umah, pasal kat umah aku x der internet. kat cc nnt x sempat baca abis, kene bayar.

kalau debian i/allah yg aku tau aku bagitau. Kalau aku tak tau kena rujuk pakarlah......aku segan nak post sebab master ader laugh.gif

lagipon aku blom terima selendang merah (instruktor) lagih dari tok guru cool.gif

Edited by ciku

aku ingat nak upload gak tutorial aku kat sana.. cuma masa je yang membataskan aku

Ramai tul yang nak buat contribution (dokumentasi, artikel & tutorial), tapi masalahnya sekarang terlampau banyak sangat pilihan sampai tak tau hak mana satu nak pilih.

Apa kata kalau kita buat semuanya di bawah satu bumbung. Admin dah buat kategori Tutorial & Artikel kat atas tu, tapi masih belum dapat guna lagi. Cadangan aku macam ni, kalau dah boleh guna link tu nanti apa kata kita sumbat jer dokumentasi tu semua kat dalam tu. Macam mana?

Ramai tul yang nak buat contribution (dokumentasi, artikel & tutorial), tapi masalahnya sekarang terlampau banyak sangat pilihan sampai tak tau hak mana satu nak pilih.

Apa kata kalau kita buat semuanya di bawah satu bumbung. Admin dah buat kategori Tutorial & Artikel kat atas tu, tapi masih belum dapat guna lagi. Cadangan aku macam ni, kalau dah boleh guna link tu nanti apa kata kita sumbat jer dokumentasi tu semua kat dalam tu. Macam mana?

yups.. tuh pun satu sumbangan gak.. yg mana mmg cukup2 bagus nak membimbing sesapa yg inginkan panduan smile.gif

Akum ...

Emm ada sesiapa tak yg nak taja server untuk nie ? kalau ada lagi bagus smile.gif kita leh letak semua dalam satu server .. ..

ada individu or syarikat yang berminat tak ?

aku ingin nak contribute tapi x tau .....nak buat ape ..sbb linux nie masih baru sgt ......

korang leh bagi link ..basic x ...kang leh aku phm serba sikit linux nie ..mungkin dah power ....leh aku beri sumbangan aku plak .... smile.gif

im in,

so dah start ke?

kat mana nak letak dokumentasi yang dah ada.

aku akan cuba mana2 OSS yang aku mampu, suse untuk dekstop solution+little apache, sendmail

dan slackware untuk kebanyakannya network infrastruktur.

Assalamualikum.... :ph34r:

huhuhu..!!! aku ni da lama tak bukak putera.com nih.Almaklum la..bz je manjang..

Byk tmpt aku bukak, aku berminat la dekat part 'Projek Dokumentasi Linux'

Aku ni cuma BOLEHLA daripada tak tau paper langsung pasal linux ni.

So, aku nak tanya camner ngan progress Projek nih, kat mana plaks aku boleh tau lebih lanjut

ttg projek nih.........????????