Jump to content
Rayquaza

C++ For Newbie

Recommended Posts

Assalamualaikum,

Saya baru berumur 15 tahun dan saya berminat nak belajar C++...Saya dah baca tutorial kat internet...Saya cuba nak hafal kesemua kodnya tapi saya dapat hafal sikit jer.....baru yang asas...

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
   cout<<"Assalamualaikum, saya baru belajar C++\n";
   cin.get();

return 1;
}

betul tak yang saya tulis tuh....? Seronok rupanya belajar C++ nih....Nanti, bila saya dah expert, saya nak buat satu software....yang itu guna DOS jer......

Edited by Gaara92

wah... congratulation...

gaara ko blajar sendri ker c++ nie...

atau ko ader ambik kursus ker...

atau aper2....

awak tak hafal kod, tapi hafal syntax dan reserved keywords/symbols language tersebut. Dan kalau kod awak ikut standard, kod awak bleh dikompil oleh compiler dalam mana2 sistem, bukan hanya DOS :)

awak tak hafal kod, tapi hafal syntax dan reserved keywords/symbols language tersebut. Dan kalau kod awak ikut standard, kod awak bleh dikompil oleh compiler dalam mana2 sistem, bukan hanya DOS :)

betul tak yang saya tulis tuh....? Seronok rupanya belajar C++ nih....Nanti, bila saya dah expert, saya nak buat satu software....yang itu guna DOS jer......

kalu compile jalan ok le tu. kadang kalau compile ok pun ada logical error,tetap jalan juga :P

saya nampak buku yg saya guna guna, ia praktik guna cin>>nama variable dan return 0;

instead cin.get() dan return 1.

wah... congratulation...

gaara ko blajar sendri ker c++ nie...

atau ko ader ambik kursus ker...

atau aper2....

saya tak ambik kursus, tapi saya ambik tutorial kat internet jer.....kalau bahasa Inggeris tuh, boleh tahanla.... :P

member2 aku da msk u baru mule blaja c++..

kalau nak belajar masa sekarang pun takper...Sekarang nih, peluang belajar sendirian semakin luas.....ilmu2 boleh didapati di mana-mana sahaja.....sekarang kat internet pon ada...... :lol:

Jadi, saya tak melepaskan peluang ini, terus jer belajaq.... :lol: pening sket tu ader la... :wacko:

Wahh... bagus ler Gaara92 nie... mude2 lagi dah belajaq programming C++ plak tu. Satu usaha yang murni dan teruskan sehingga khatam. Lepas nie bleh ler joint buat game.. ehehehe. :D

saya cadangkan belajar sendiri dan berguru dengan otai2 kat sini.x yah masuk ipt dan x yah buat loan ptptn.ada kawan sy jadi programmer pakai spm aja.yg penting skill dan hang x yah berhutang ptptn.

Assalamualaikum,

Saya baru berumur 15 tahun dan saya berminat nak belajar C++...Saya dah baca tutorial kat internet...Saya cuba nak hafal kesemua kodnya tapi saya dapat hafal sikit jer.....baru yang asas...

#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
   cout<<"Assalamualaikum, saya baru belajar C++\n";
   cin.get();

return 1;
}

assalamualaikum~

tumpang lalu..

aku x tau papew pon pasal C++ nei..

cume aku nk tau je la.

apew gune code nei ?

nk letak kt ner ?

hehehe....

skian, trime kaseh.

cayalah Gaara92, kalo ko nak lebih mantap lagi, jangan hanya main ngan basic input output tu aje... ko boleh cuba banyak lagi kemampuan C++ ni. Ko boleh cuba file IO, socket programming, serial programming dan lepas tu bleh try windows programming, GTK, OpenGL dan memacam lagi...

Keep up the good work!! ;)

apa perbezaan antara c++ ngan c ????? mane yang susah??? :mellow:

Pada pendapat aku C++ senang sket dari C. tak tau la kalo ada otai yang lebih tahu tentang prkara ni. :P

Pada pendapat aku C++ senang sket dari C. tak tau la kalo ada otai yang lebih tahu tentang prkara ni. :P

Ed pun setuju gak yang c++ lebih senang sebab dulu penah blaja sikit mende ni..

kalau dibandingkan dengan c, c++ ni pakai arahan2 yang lebih mudah difahami!!

yang penting ko dapat memahami kod singkatan komputer ..... sebab system ni lebih kurang mcm matematik gak... pakai nombor.... tak kisah la c++ ker c ker.... nombor tu betul , betul la echo dia...

kat maner hah nak carik network security c++ ..... 4time nye...