Jump to content
elite4096

:::bisnes Modal Kecil, Untung Besar:::

Recommended Posts

Perniagaan MLM : Syarikat Bertapak lebih 10 tahun di Malaysia

INGIN BERJAYA DALAM SESEBUAH PERNIAGAAN PERLU IKUTI KURSUS MENGENAI PERNIAGAAN TERSEBUT

Hari ni anda bayar RM250, malam ni juga anda confirm dapat wang tunai RM360.

Tanpa melakukan apa-apa pun aktiviti penjualan & sponsoring. Hanya berikan diri anda peluang memahami dan mendapatkan rahsia ILMU dan SISTEM dalam perniagaan MLM.. Begitu mudah nak dapat untung...

Untung anda adalah (RM360 - RM250) = RM110. Hah! sekarang modal anda dapat balik beserta keuntungan. Ini Guaranteed....

Anda boleh pilih :

1) Bayar RM250, malam ni juga anda dapat RM360. (tanpa buat apa-apa) atau anda,

2) Bayar RM250, dalam tempoh 1-2 tahun, anda lakukan perniagaan anda dapat RM3600 sebulan

3) Bayar RM250, dalam tempoh 3-5 tahun, anda lakukan perniagaan dapat RM36000 sebulan

Apa yang perlu anda lakukan adalah berikan diri anda peluang untuk saya bantu anda...

Untuk keterangan lanjut, sila jumpa kami di Ampang, Tmn Jaya Cheras, Bdr Tun Razak & Condo berhampiran LRT Cheras.

Kami boleh dihubungi di talian

1) Izwan 019-2727068

2) Awe 013-6642904

** Jangan jumpa kami jika anda tidak serius nak mengubah hidup anda**

P/S : Jumpa kami jika anda ingin mengubah hidup anda ke arah yang lebih baik

Kami membantu orang yang benar-benar ingin berubah ke arah kehidupan yang lebih baik....

Setiap masalah, pasti ada penyelesaiannya. MESTI ADA CARA.

JANGAN TANYA MENGAPA. LAKUKAN SAJA.

DISIPLIN 100%

BERTANGGUNGJAWAB 100%

ANTUSIAS 100%

KERJASAMA 100%

Perniagaan MLM : Syarikat Bertapak lebih 10 tahun di Malaysia

INGIN BERJAYA DALAM SESEBUAH PERNIAGAAN PERLU IKUTI KURSUS MENGENAI PERNIAGAAN TERSEBUT

Hari ni anda bayar RM250, malam ni juga anda confirm dapat wang tunai RM360.

Tanpa melakukan apa-apa pun aktiviti penjualan & sponsoring. Hanya berikan diri anda peluang memahami dan mendapatkan rahsia ILMU dan SISTEM dalam perniagaan MLM.. Begitu mudah nak dapat untung...

Untung anda adalah (RM360 - RM250) = RM110. Hah! sekarang modal anda dapat balik beserta keuntungan. Ini Guaranteed....

Anda boleh pilih :

1) Bayar RM250, malam ni juga anda dapat RM360. (tanpa buat apa-apa) atau anda,

2) Bayar RM250, dalam tempoh 1-2 tahun, anda lakukan perniagaan anda dapat RM3600 sebulan

3) Bayar RM250, dalam tempoh 3-5 tahun, anda lakukan perniagaan dapat RM36000 sebulan

Apa yang perlu anda lakukan adalah berikan diri anda peluang untuk saya bantu anda...

Untuk keterangan lanjut, sila jumpa kami di Ampang, Tmn Jaya Cheras, Bdr Tun Razak & Condo berhampiran LRT Cheras.

Kami boleh dihubungi di talian

1) Izwan 019-2727068

2) Awe 013-6642904

** Jangan jumpa kami jika anda tidak serius nak mengubah hidup anda**

P/S : Jumpa kami jika anda ingin mengubah hidup anda ke arah yang lebih baik

Kami membantu orang yang benar-benar ingin berubah ke arah kehidupan yang lebih baik....

Setiap masalah, pasti ada penyelesaiannya. MESTI ADA CARA.

JANGAN TANYA MENGAPA. LAKUKAN SAJA.

DISIPLIN 100%

BERTANGGUNGJAWAB 100%

ANTUSIAS 100%

KERJASAMA 100%

dh berjaye kire nampaknyer hehe.... :lol:

mano ado den tipu ekau. ekau yang takmau dengar. itu salah ekau, bukan salah den. kalau ekau yang takmau dengar, ekau baca je lah tulisan yang den tulis kan ni. kalau ekau nak dengar sendiri macam mana den boleh bagi ekau RM360 tu, ekau datang jumpa den. senang ajo. Apo yang susah. Tak ada bende dalam dunia ni yang susah. Ini adalah kerano :

Setiap masalah pasti ada penyelesaian, mesti ada cara.

konar apo ko bondo nyo.... ado tombahan sikit jor. sebab ramai yang tok pahe.

aku dah terlebih paham tang benda nih...aku akui bisnes ko ni halal secara kasar..tp peratilah setiap kaedah utk dapatkan duit tu yg leh lari dari syariat...aku sokong klu utk mengembangkan ekonomi umat islam...tp jgn ler kerana duit maruah islam tergadai...islam x ajar duit jual duit...kena ada barang utk dijualkan baru kena ngn akad jual beli...apa2 pun klu bisnes ko ni x lari dari syariat islam aku doakan semoga berjaya...aku x nk join lg sbb aku syubhah ngn benda2 ni..klu korang yakin teruskanlah...

mano ado den tipu ekau. ekau yang takmau dengar. itu salah ekau, bukan salah den. kalau ekau yang takmau dengar, ekau baca je lah tulisan yang den tulis kan ni. kalau ekau nak dengar sendiri macam mana den boleh bagi ekau RM360 tu, ekau datang jumpa den. senang ajo. Apo yang susah. Tak ada bende dalam dunia ni yang susah. Ini adalah kerano :

Setiap masalah pasti ada penyelesaian, mesti ada cara.

bukan org x nk dengar tp ko yg x mau bgtau ng jelas...ko xleh wat camni..kena jelas baru ko buleh balas balik klu org kritik ko nyer bisnes...ni tidak klu bantai jer walhal ramai org yg x jelas ngn bisnes ko ni...

mungkin org yg dah jumpa ko dah dapat penjelasan sepatutnya...tp macam mana ngn yg lain...jgn marah ler klu org lain kritik dan balun bisnes ko sb ko jugak yg x mau bgtau sejelas-jelasnya...yer tak...

aku dah terlebih paham tang benda nih...aku akui bisnes ko ni halal secara kasar..tp peratilah setiap kaedah utk dapatkan duit tu yg leh lari dari syariat...aku sokong klu utk mengembangkan ekonomi umat islam...tp jgn ler kerana duit maruah islam tergadai...islam x ajar duit jual duit...kena ada barang utk dijualkan baru kena ngn akad jual beli...apa2 pun klu bisnes ko ni x lari dari syariat islam aku doakan semoga berjaya...aku x nk join lg sbb aku syubhah ngn benda2 ni..klu korang yakin teruskanlah...

bukan org x nk dengar tp ko yg x mau bgtau ng jelas...ko xleh wat camni..kena jelas baru ko buleh balas balik klu org kritik ko nyer bisnes...ni tidak klu bantai jer walhal ramai org yg x jelas ngn bisnes ko ni...

mungkin org yg dah jumpa ko dah dapat penjelasan sepatutnya...tp macam mana ngn yg lain...jgn marah ler klu org lain kritik dan balun bisnes ko sb ko jugak yg x mau bgtau sejelas-jelasnya...yer tak...

btol2

nk niaga..niaga la btol2 kan

bgtao la aper brg yg dijual

ni..dgr jer

kasi rm250 yek

then dpt rm360

aper ke hei

aku pon mesti tao..aper yg aku niaga

salah tu dlm islam kita dpt utg2 camtu

tp x tao aper yg diniagaakan

x salah kan cik elite kalo bg penjelasan kt sini

rugi ker kalo bg penjelasan skit?

btol2

nk niaga..niaga la btol2 kan

bgtao la aper brg yg dijual

ni..dgr jer

kasi rm250 yek

then dpt rm360

aper ke hei

aku pon mesti tao..aper yg aku niaga

salah tu dlm islam kita dpt utg2 camtu

tp x tao aper yg diniagaakan

x salah kan cik elite kalo bg penjelasan kt sini

rugi ker kalo bg penjelasan skit?

kita cerita mengenai persoalan JELAS atau TAK JELAS.

Sebenarnya inilah hakikat yang perlu diakui. Ramai diantara kita yang menganggap segala maklumat mengenai penulisan itu jelas. Tapi ramai yang taktahu maklumat mengenai penulisan adalah TIDAK JELAS.

Seperti yang ku tuliskan sebelum ini, memang nyata halalnya dan memang akan dapat produk. MLM kan. Ramai juga rakan forum ni yang hebat faham melalui penulisan kerana ramai yang berani komen tetapi tak faham apa-apa pun. Sebab itulah saya tuliskan kerana ingin melihat sejauhmanakah kehebatan rakan forum disini wang diwar-warkan hebat. Namun saya dapati, sumernya berani menulis apa yang mereka tidak faham sahaja. Kerana perkara inilah saya tak tuliskan kerana jika saya terangkan disini sekalipun, takkan ada yang faham. Kerana apa? PENULISAN KAN? .

Sebab itulah saya nyatakan sekali lagi bahawa ingin berjaya dalam sesuatu biarlah berguru bukannya atas pemahaman sendiri. Ingin berjaya dalam MLM biar berguru dengan orang yang berjaya dalam MLM bukannya bertanyakan kepada insan yang tak pernah buat MLM. Disebabkan perkara ini, bukannya anda sumer tak boleh berjaya dalam MLM tetapi anda bertanyakan pada orang yang salah. Ia diibaratkan sakit gigi tetapi pergi tanya pada pomen motor, memanglah disuruh cabut je gigi tu, tapi kalau ditanya pada doktor gigi, mungkin kena tampal je gigi tu......

Untuk itu, jika anda rasa anda benar-benar nak berjaya dalam MLM, datanglah jumpa saya kerana SEGALANYA TANGAN ANDA. Anda berjaya atau anda GAGAL, terletak pada keputusan anda. Yang penting anda akan mendapat sesuatu yang tak pernah anda rasakan sebelum ini.

saya sebenarnya tak kisahpun walaupun dikritik atau ditolak pernagaan MLM yang saya lakukan sebabnya saya masih tak rugi apa-apa pun.

Perniagaan MLM bukannya boleh dipaksa. ini adalah kerana ia melibatkan hubungan sesama manusia dan yang sangat penting adalah ia melibatkan hati manusia. Oleh kerana tiada paksaan, maka saya juga tidak memaksa anda untuk join MLM dengan saya. Tetapi jika anda rasakan anda benar-benar nak menjadi rakan kongsi saya dalam perniagaan MLM yang akan kita lakukan secara bersama-sama, anda cuma perlu beri komitmen anda sahaja supaya kita dapat bekerjasama sebagai satu pasukan yang kuat. Kejayaan anda adalah kejayaan saya. Kegagalan anda adalah kegagalan saya menjayakan anda. Very Simple kan.

So, apa nak risau. Hukum perniagaan MLM ada 2 sahaja iaitu ada orang nak join, dan ada orang taknak join

Bila dah faham akan hukum perniagaan MLM ni... senang saja NEXT dan SEE MORE PEOPLE . Semakin ramai kita jumpa orang yang taknak, semakin dekat kita dengan orang yang nak buat MLM. Sebabnya memang dah menjadi HUKUM ALAM, didalam MLM, orang yang berjaya ni sikit je kan.. So bila dah jumpa ramai yang taknak tu....maknanya sakibaki yang tinggal adalah kita dah dekat dengan orang yang nak buat MLM.....

Dan dengan secara tidak langsung, anda semakin dekat untuk berjaya dalam perniagaan MLM....

hi elite4096,susahnya hendak faham ejaan perkataan awak..

p/s: macam-macam jenis orang yang terdapat dalam dunia ini.

sebab tu lah kena datang dengar, baru bleh faham.

dengar sendiri + lihat sendiri= FAHAM

xmau dengar + lihat = EGO

dengar + xmau lihat = BUTA HATI

saya juga dahulunya insan seperti anda yang takmau ambil tahu langsung ttg perniagaan MLM.

tetapi saya tak kesal dan tak rasa bersalah kerana berikan diri saya peluang 1 hari masa saya untuk memahami perniagaan MLM yang mungkin akan memberikan saya kehidupan yang lebih baik demi kehidupan keluarga saya dan ibubapa saya yang amat saya cintai. Dan sekarang saya dalam 1/2 perjalanan untuk ke arah kehidupan yang saya impikan selama ini.

"mano ado den tipu ekau. ekau yang takmau dengar. itu salah ekau, bukan salah den. kalau ekau yang takmau dengar, ekau baca je lah tulisan yang den tulis kan ni. kalau ekau nak dengar sendiri macam mana den boleh bagi ekau RM360 tu, ekau datang jumpa den. senang ajo. Apo yang susah. Tak ada bende dalam dunia ni yang susah. Ini adalah kerano :

Setiap masalah pasti ada penyelesaian, mesti ada cara."

Maksud aku ejaan perkataan awak seperti di atas ini..bukannya aku tidak mahu dengar dan lihat..awak tak boleh katakan orang:

xmau dengar + lihat = EGO

dengar + xmau lihat = BUTA HATI

setiap orang ada pendirian masing-masing,bukannya xmau dengar + xmau lihat dikatakan ego dan buta hati..

cuba bgtau ape bisnessnye?

cmne dpt duit..

ape website die...

so snang nk rujuk

Bisnes MLM

Camner nak dapat duit, sumer dah bagi tau. (dah tulis dah pun)

Nak rujuk kat mana? Datang jumpa saya lah

OOooo

Tanya... tanya....

Ni hah diantara rakan Online yang dah join

No_Ahli Nama_Ahli

1527483 SITTI NOOR ALIAH BINTI USMAN (JB / Sabah)

1529824 NORIDAH BT ATAN (JB / Singapore / kelantan)

1530540 NOR KHAFADZAH BINTI RAHIMAN (Klang / Kelana Jaya)

1531091 AHMAD FAKHARUDDIN BIN MOHAMAD (Kelantan / Terengganu / Cheras)

1532244 KU MOHD ZAIDI BIN KU MOHD ZALAI (KL / Ipoh)

1535603 AL WALID BIN ZAMZURI (Cheras / Kajang)

1529086 ZAINI BIN MOHAMED ISA (JB)

1529277 SITI NORNABILLAH BT MCKINE (JB / Machang Kelantan)

1537438 NORFADILLAH BINTI YAACOB (Kelantan)

1541938 YUSMIKUSHAIRI BIN YUSUF (Kelantan / KL)

1541609 SUZIANA BINTI TALIB (KL)

1541933 NORHAFIZAH BINTI ZAINAL ABIDIN (Setiawan Perak)

1540295 NOR SYAHRIN BIN HUSSIN (KL)

1546774 RAJA EMIHERMI BIN RAJA OMAR (KL / Ipoh)

1546449 MOHAMAD BIN YAHYA (Terengganu)

1541607 MOHD SHAM YUSOFF@JUSOH (Selayang)

1544487 SUBRAN BIN UTON (Cheras)

1535627 MASDI IZWAN BIN ISMAIL (Bkt Merah / Penang)

1534290 RAJA OMAR BIN RAJA ABDULLAH (Ipoh)

1538406 ROHANITA BINTI CHIK (Setiawangsa KL / Terengganu)

1548414 WAN FAIRUL NAIM BIN MOHD SAYID (Klang / Negeri Sembilan / Melaka)

1549815 RAJA KAMARUL NIZAR BIN RAJA OMAR (Negeri Sembilan / Ipoh)

Ni hah diantara rakan Online yang dah join

No_Ahli Nama_Ahli

1527483 SITTI NOOR ALIAH BINTI USMAN (JB / Sabah)

1529824 NORIDAH BT ATAN (JB / Singapore / kelantan)

1530540 NOR KHAFADZAH BINTI RAHIMAN (Klang / Kelana Jaya)

1531091 AHMAD FAKHARUDDIN BIN MOHAMAD (Kelantan / Terengganu / Cheras)

1532244 KU MOHD ZAIDI BIN KU MOHD ZALAI (KL / Ipoh)

1535603 AL WALID BIN ZAMZURI (Cheras / Kajang)

1529086 ZAINI BIN MOHAMED ISA (JB)

1529277 SITI NORNABILLAH BT MCKINE (JB / Machang Kelantan)

1537438 NORFADILLAH BINTI YAACOB (Kelantan)

1541938 YUSMIKUSHAIRI BIN YUSUF (Kelantan / KL)

1541609 SUZIANA BINTI TALIB (KL)

1541933 NORHAFIZAH BINTI ZAINAL ABIDIN (Setiawan Perak)

1540295 NOR SYAHRIN BIN HUSSIN (KL)

1546774 RAJA EMIHERMI BIN RAJA OMAR (KL / Ipoh)

1546449 MOHAMAD BIN YAHYA (Terengganu)

1541607 MOHD SHAM YUSOFF@JUSOH (Selayang)

1544487 SUBRAN BIN UTON (Cheras)

1535627 MASDI IZWAN BIN ISMAIL (Bkt Merah / Penang)

1534290 RAJA OMAR BIN RAJA ABDULLAH (Ipoh)

1538406 ROHANITA BINTI CHIK (Setiawangsa KL / Terengganu)

1548414 WAN FAIRUL NAIM BIN MOHD SAYID (Klang / Negeri Sembilan / Melaka)

1549815 RAJA KAMARUL NIZAR BIN RAJA OMAR (Negeri Sembilan / Ipoh)

Tambahan lagi 2 ahli baru

1549130 ABDUL WAHID BIN ALIMUN

1552363 AMEER A/L KPM SYED MYDIN

Pelik sungguh kan...

Tiap2 jenis MLM pasti menjanjikan pulangan lumayan.

Dah tu ahli plak sampai beribu2.

Yg herannya daripada bepuluh2 ribu rakyat Msia yg join mlm ni berapa kerat ja yg jadi jutawan. Dan sudah semestinyalah yg jutawan tu yg berada di atas la kan..

Konpius konpius

Pelik sungguh kan...

Yg herannya daripada bepuluh2 ribu rakyat Msia yg join mlm ni berapa kerat ja yg jadi jutawan. Dan sudah semestinyalah yg jutawan tu yg berada di atas la kan..

Konpius konpius

saya dah cuba bisnes ni; www.ukiceblendz.net

www.ukiceblendz.blogspot.com

Pelik sungguh kan...

Konpius konpius

apala ko ni..

konpius apa lagi???

sorang upline ada ribu2 downline baru leh kaya...

ada merc, rumah besa dsb...

sebab apa????

sebab downline dia la yang tolong bayar tu semua..

kalaulah suatu hari nanti sorang demi sorang downline dah fedup.. asyik nak kena maintain jer.. ataupun asyik kena cari downline jerrr...

maka sorang demi sorang downline mula menghilang...

maka dari situlah bermula lah kejatuhan jutawan MLM tersebut...

dan ini terjadi kepada salah sorang abang ipar aku yang pernah ada downline ribu2.. dan income bulanan mencecah 5 angka..

dan MLM yg beliau join bukan MLM yg sebarangan.. malah bapak segala MLM

* kalau tidak tidak takkanlah sipembuka topik ini dan lain2 topik yg berkaitan begitu beria2 nak cari dowline... apa lagi kalau bukan utk tolong beliau dapatkan merc (kalau belum ambil) ataupun utk maintain ansuran bulanan merc tersebut...

jangan cayalah kalau nak membantu ummah tuuu....

tu semua trademark mana2 MLM yg nak menarik perhatian golongan melayu ISLAM...

Edited by brigedalaqsa