Jump to content
E_peace6679

Keistimewaan Amd Berbanding Intel.

Recommended Posts

aku rasa proc amd efek kat board la.board yang pakai amd kapasitor nya banyak bengkak2 da.tak tau la kalau ader cause lain.ini mengikut pengalaman aku la kan.

Cuba cerita dengan detail proc aper?AMD64?AMDX2?FX?

Caps yang bengkak tuh mobo aper?Adakah smua mobo?

Xplain pleasee ~ :rolleyes:

aku beli mobo baru asus m2a-vm rm250 & power supply mahal punyer rm130. dulu aku guna mobo gigabye tp stahun lebih sikit dah rosak sekali dengan power supply. mula2 aku ingat cpu sempron 3000+ sebb sejuk semacam je wlpun dan on lama. antara tanda2 sblum rosak - kena on off pc 2/3 kali baru ok. pastu aku format dan install balik. rasanya xsampai sebulan, pc aku terus padam. bawak gi kedai katanya mobo & p supply dah rosak. aku xtau puncanya tp agak-agak aku mungkin plug ke pc aku ada masalah menyebabkan letrik xstabil. aku selalu dengar sss ssss kat plug sebelum pc aku rosak. aku dah tukar plug tu dan xde bunyi cam tu lagi. harap2 mobo ni tahanlah.... 10 ke 20 tahun, utk cucu-cucu aku nanti. dulu pun aku guna pc amd duron sampai sekarang anak sedara aku guna lagi lebih 5 tahun dah rasanya. setakat ni aku xmenyalahkan cpu amd lah sebb cpu pc lama aku masih berfungsi. begitu juga dgn pc duron abg aku masih lagi boleh guna. aku cadang anak angkat cpu x2, sape nak sempron aku ni...

Btol cakap atap_aja, power supply tu pakai cap ayam. Aku guna enermax takde problem pon. Dah dekat 4 tahun aku guna. Biasa board yang guna prosesor intel yang bengkak2. AMD jarang lak aku jumpe.

dri segi architecture AMD lg best..

tp xstable..cepat panas..klu fan/cooler breakdown xsmpi 1minit dah terbakar..

klu Intel dia leh tahan haba lg..klu cooler stop dia akn jdi slow n bg kta cukup masa nak turn off..

*base on search kat net..dah lama la..aku pn xmark link page tu* ^_^

klu Intel dia leh tahan haba lg..klu cooler stop dia akn jdi slow n bg kta cukup masa nak turn off..

yg itu dah tinggal sejarah ler brader...zaman athlon xp

Skarang ni AMD lagi sjuk pada Intel laa..

Zaman AMD panas sudah lama berlalu..

amd ni yang aku baca,die punya struktur senibina nyer x efektif sangat,so,proc diorang ni banyak menghasilkan haba(PENGALIRAN HABA DIORANG KURANG EFISYEN),,

jdk korang pelukan kipas yang maha power sikit, kalo tak,ranap board ko...cpu tu pun lebur...

aperpun,aku ttp support amd...power,ekonomi pulak tu,

jadik gunalah amd walau ribut badai melanda.......

Pc problem dan lembap kerana VIRUS?

Antivirus tidak dapat kesan VIRUS..TROJAN?

Pendrive dan Hard Disk menjadi Autorun kerana RavMon?

Folder option hilang kerana BRONTOK?

Registry dan Task Manager tidak enable kerana My Sexy?

Printer tidak detect kerana SPOOLSV?

Macam-macam lagi VIRUS boleh menJAHANAMkan pc anda...

Selesaikan masalah anda dgn usha url nie

email [email protected]

amd ni yang aku baca,die punya struktur senibina nyer x efektif sangat,so,proc diorang ni banyak menghasilkan haba(PENGALIRAN HABA DIORANG KURANG EFISYEN),,

jdk korang pelukan kipas yang maha power sikit, kalo tak,ranap board ko...cpu tu pun lebur...

Ehh btul ke?

AMD X2 skarang gna stock fan dah ckup sjuk..

Lagi sjuk compare Intel C2D..

Aku tgk kalau heatsink yg provide dalam kotak proc ni,Intel punya stock fan lagi besar dari AMD punya.Lagi satu heatsink Intel ni mengeluarkan bunyi yang lebih bising dari stock fan AMD.Structure heatsink Intel banyak beza ngan AMD,mungkin itu sebab Intel proc tak dapat mengalirkan haba panas tu sebaik proc AMD,itu pengamatan aku laa berdasarkan Intel prescott ngan Athlon 64

p/s - aku tertaip stock fan sbb tgk post kat atas,sudah diedit kembali..

Edited by Supersirap

:mellow: alahai jgnlah mudah percaya dgn apa yg awk baca/jumpa.

aku masih x faham satu perkara. aku tgk heatsink pentium d dan core2duo sama designnya tapi kenapa pentium d punya heatsink bising mengalahkan ribut(2 kipas siling pasang speed 5 pun kalah) tapi core2duo senyaplah pulak.

mana ada <_< .......ko pernah dengar Advanced Smart Cache L2?..........fetaures tu membolehkan cacheL2 di gunakan sepenuhnya antara dual core tersebut.........malangnya AMD xde features besh ni......... :huh: ...........

P:S paham x?

untuk pengetahuan ko Pentium D dicipta sekali dengan DEDICATED cache [email protected] x kenapa dalam list harga dia tulis macam ni 512KB L2 X 2 (1MB total)......mean kedua2 core dia ada (each core ada 512KBL2 tapi ini seklaigus menyebabkan proc tu snirik panas dan berlaku pembaziran tenaga............bagi aku AMD pun mengamalkan konsep yg sama EACH CORE DIA ada 512KBL2 x 2 total =1MB.......mean sama konsep ngan Pentium D.............kalo C2d ada yg 2MB ada yg 4 MB............mean mana2 core pun leh utilize CacheL2 tu........

P:S tapi ni aku rasa untk version E4300 ngan E6300 series je...........pasal dua2 tu cache L2 ddia 2MB but kalo yg E 2140 series tu 1MB x rasa sangat features tu.............

next amd generation proc ada shared L3 cache.

aku beli mobo baru asus m2a-vm rm250 & power supply mahal punyer rm130. dulu aku guna mobo gigabye tp stahun lebih sikit dah rosak sekali dengan power supply. mula2 aku ingat cpu sempron 3000+ sebb sejuk semacam je wlpun dan on lama. antara tanda2 sblum rosak - kena on off pc 2/3 kali baru ok. pastu aku format dan install balik. rasanya xsampai sebulan, pc aku terus padam. bawak gi kedai katanya mobo & p supply dah rosak. aku xtau puncanya tp agak-agak aku mungkin plug ke pc aku ada masalah menyebabkan letrik xstabil. aku selalu dengar sss ssss kat plug sebelum pc aku rosak. aku dah tukar plug tu dan xde bunyi cam tu lagi. harap2 mobo ni tahanlah.... 10 ke 20 tahun, utk cucu-cucu aku nanti. dulu pun aku guna pc amd duron sampai sekarang anak sedara aku guna lagi lebih 5 tahun dah rasanya. setakat ni aku xmenyalahkan cpu amd lah sebb cpu pc lama aku masih berfungsi. begitu juga dgn pc duron abg aku masih lagi boleh guna. aku cadang anak angkat cpu x2, sape nak sempron aku ni...

Bro..bagi aku kalau RM130 takde la mahal sgt pun dan aku yakin PSU tu bukan true power. Biasanya harga true power PSU kalau 450w at least dlm rm2xx

caps leak bukan sbb input ker PSU.tapi sbb caps tu sendirik yg tak bagus / psu tak stabil. Kalau input power tak stabil, buleh menyebabkan psu / mobo / hardware2 lain buleh terbaik. tapi benda yg paling cepat buleh rosak ialah PSU. Hal ini takde kaitan dgn cpu intel or amd.dua2 pun same jerk

skang dah tahun 2007.apa kata update sket dgn teknologi 2007 dan isu2 teknologi 2007.

lupakn hal2 n isu2 tahun 2001,2002.brapa ramai sgt masih pakai benda2 lama tuh.aku ada pakai gak hardware2 lama tuh,still jalan sampai skang,buat pc toren 24/7 xpenah tutup, amd 900mhz overclock kpd 1000mhz.

p/s-video yg perbandingn processor bila cabut heatsink tuh,yg amd terbakar tuh dh lama gila aku tgk, tomshardware video 2001.haha dah lama gila la geng.memang lama gila dah.

Tajaan tak kena mengena dengan speed proc. :lol:

AMD Fsb 1600.2000. L2 256,512,1mb. Core x2

INTEL Fsb 1033,1333. L2 1mb.2mb.4mb.8mb. Core x2

Boleh buat pilihan yang mana satu kehendak atau suka semua ada dipasaran sama ada laju atau perlahan?

remember-

intel fsb 1xxx adalah utk C2D jerk rasenyer

lepas tu AMD tak pakai Fsb dah

die pakai Hyper Transport

ingat

AMD bukannya slow dlm perfomance but in marketing

die lambat keluarkan killer untuk intel proc

so wait n see