Jump to content
CFoo++

Perisian Perakaunan Percuma!

Recommended Posts

ni ade ckit cadangan dr sy.............

masa nk masukkan code item............

1- jika kita lupa kod item, klik aje kt form code pastu tekan tab kan.........paparan inventory akan kluar....kita pilih ajer......tp kena guna mouse utk masukkan item tersebut..sy cadangkan bro ubah ckit supaya bila sebahagian kod item ditaip kt form kod, kedian tab ditekan paparan inventori yg kluar akan highlight kan no. code yg bersamaan dgn item tersebut.........pastu diberi pilihan samada mahu guna mouse atau guna k/board butang arrow utk menunjukkan item mana yg dikehendaki...pastu leh guna butang enter utk masukkan trus item tersebut........senang keje bg yg suka kepantasan cam sy..........hehehehe

- ape yg terjadi di SBS skang ni bila tekan tab trus ke petak lain, menyebabkan kena guna mouse plak utk letak kt QTY ke, price ke........leceh ckit klu camni..sepatutnya bila tab ditekan urutan yg seterusnya selepas code item adalah description, qty,price dan seterusnya..........baru senang bro.......

2-bro leh masukkan kt form cash bill, invoice, receipt, cash voucher, vendor invoice, payment voucher ruangan utk taruk nama org/staf yg terlibat dgn smua urusan terbabit...........contohnya staf sy telah menjalankan satu urusan jual beli dan akan mengeluarkan cash bill utk pelanggan, maka staf tersebut kena isi nama (nick name) kt ruangan tersebut........ruangan ini x semestinya wajib diisi......ianya sbg optional saja...tp bro leh taruk jugak sbb ade sesetengah pihak yg memerlukan signature penjual......ape yg ade kt cash bill bila diprint hanya received by/approved by saje.........

sekian cadangan yg sy rasa wajar............

Edited by xtahu

bayo jer lah......RM50 utk 3pc.........hehehehe

cuba ko try merayu pd yg x guna key percuma tu kira bg kt ko ler............

manual bg pemasangan Billing Spider dah ade.........cuma manual utk penggunaan blum siap......w/bagaimanapun ko tetap leh gunakan perisian ni sbb perisian ni senang sgt..........ko leh rujuk dr awal posting lg......

Accounting Spider ko x mahir xpe sbb tu hanya lah digunakan utk mengeluarkan laporan2 seperti cash flow (aliran tunai), income statement (penyata pendapatan), balance sheet (kunci kira2) dan lain2.......

Mnegenai Billing Spider ni lah yg perlu ko beri tumpuan...........dr sini lah setiap entry akan dimasukkan dan terus direkodkan ke accounting spider secara auto melalui kaedah perkongsian data menggunakan perisian (percuma) flitgate.............ko leh akses dr mana2 pc yg ko instal ape2 perisian spider ni..........senang wa cakap lu..........

p/s: aku nk jelaskan lebih2 nanti ko silap paham plak........aku kasi peluang CFoo sendiri yg jelaskn........dak pun rujuk ajer posting2 CFoo sblm ni...byk yg akan ko pelajari.........

manual bg pemasangan Billing Spider dah ade.........cuma manual utk penggunaan blum siap......w/bagaimanapun ko tetap leh gunakan perisian ni sbb perisian ni senang sgt..........ko leh rujuk dr awal posting lg......

Accounting Spider ko x mahir xpe sbb tu hanya lah digunakan utk mengeluarkan laporan2 seperti cash flow (aliran tunai), income statement (penyata pendapatan), balance sheet (kunci kira2) dan lain2.......

Mnegenai Billing Spider ni lah yg perlu ko beri tumpuan...........dr sini lah setiap entry akan dimasukkan dan terus direkodkan ke accounting spider secara auto melalui kaedah perkongsian data menggunakan perisian (percuma) flitgate.............ko leh akses dr mana2 pc yg ko instal ape2 perisian spider ni..........senang wa cakap lu..........

p/s: aku nk jelaskan lebih2 nanti ko silap paham plak........aku kasi peluang CFoo sendiri yg jelaskn........dak pun rujuk ajer posting2 CFoo sblm ni...byk yg akan ko pelajari.........

bro... pengaktifan tu bro kate rm50 betul ker??? kire nye sw akaun nie rge rm50 ker???

ada kwn dia mau gune sw nie... so kalau bro boleh bg penerangan yg detail lagi cun... kwn dah pm sama cfooo mayb dia bz kot...

bro... pengaktifan tu bro kate rm50 betul ker??? kire nye sw akaun nie rge rm50 ker???

ada kwn dia mau gune sw nie... so kalau bro boleh bg penerangan yg detail lagi cun... kwn dah pm sama cfooo mayb dia bz kot...

:lol: Harga sofwer ni (Billing Spider WG3), RM880 untuk complete package. Kalau beli "produk key" je RM830. Ni rupa packaging yang final:

Kat dalam package ni ada CD (mengandungi Billing Spider WG3, FlitGate 3 dan Accounting Spider WGse3), manual (Bahasa Melayu) dan Produk Key. Buat masa ni package ni masih dalam proses (akhir) pengeluaran dan dijangka akan memasuki pasaran selewat2nya penghujung Feb 2008.

:lol: Untuk tujuan promosi pra-pengeluaran, baru-baru ni aku bukak 20 PK secara percuma, dan sume key yang percume ni dah habis. Sebagaimana yang aku dah mention di awal thread, aku bukak round ke 2, sebanyak 10 Key offered ngan harga RM50 (kalau harga sebenar key sahaja ialah RM830). Sapa-sapa yang nak, just bank in ke akaun Maybank no: 553104210805 (Perisian Mawar) kedian PM kat aku. Aku akan PM kan balik produk key tersebut.

:lol: Pasal manual, nanti bila dah siap aku akan publishkan dlm format pdf. Sekang ni aku tengah work up ngan mende ni, dah nak siap dah.

OK, salam....

Edited by CFoo++

ni ade ckit cadangan dr sy.............

masa nk masukkan code item............

1- jika kita lupa kod item, klik aje kt form code pastu tekan tab kan.........paparan inventory akan kluar....kita pilih ajer......tp kena guna mouse utk masukkan item tersebut..sy cadangkan bro ubah ckit supaya bila sebahagian kod item ditaip kt form kod, kedian tab ditekan paparan inventori yg kluar akan highlight kan no. code yg bersamaan dgn item tersebut.........pastu diberi pilihan samada mahu guna mouse atau guna k/board butang arrow utk menunjukkan item mana yg dikehendaki...pastu leh guna butang enter utk masukkan trus item tersebut........senang keje bg yg suka kepantasan cam sy..........hehehehe

- ape yg terjadi di SBS skang ni bila tekan tab trus ke petak lain, menyebabkan kena guna mouse plak utk letak kt QTY ke, price ke........leceh ckit klu camni..sepatutnya bila tab ditekan urutan yg seterusnya selepas code item adalah description, qty,price dan seterusnya..........baru senang bro.......

2-bro leh masukkan kt form cash bill, invoice, receipt, cash voucher, vendor invoice, payment voucher ruangan utk taruk nama org/staf yg terlibat dgn smua urusan terbabit...........contohnya staf sy telah menjalankan satu urusan jual beli dan akan mengeluarkan cash bill utk pelanggan, maka staf tersebut kena isi nama (nick name) kt ruangan tersebut........ruangan ini x semestinya wajib diisi......ianya sbg optional saja...tp bro leh taruk jugak sbb ade sesetengah pihak yg memerlukan signature penjual......ape yg ade kt cash bill bila diprint hanya received by/approved by saje.........

sekian cadangan yg sy rasa wajar............

:lol: Kebanyakan cadangan yang ko bagi, aku dah implementkan kat SBS cume aku tak sempat nak reply pos2 ko ngan segera. Ko jangan kecik ati lak, aku akan cube reply dari semasa ke semasa. Apa pun, time kesih banyak2 atas cadangan2 bernas yang ko bagi... dan :rolleyes: teruskan bagi cadangan....

OK, salam...

ehehehehe.......bernas ke cadangan sy tu..........cadangan tu mengikut pengalaman yg sy lalui jer.........

p/s:kdg2 sesetengah cadangan yg sy bg tu bg keperluan kegunaan sy..........tp klu releven utk digunakan kpd umum bro masukkan ajer lah.........klu x releven bro wat utk sy sorang dah ler.................hihihihihihihi

jgn bimbang sy x kecik ati pun.........biasa ahh tuu....

ni ade satu lg cadangan......sy rasa jarang sistem yg ade camni.....sy rasa ler.........

utk form receipt............receipt yg dicetak bg pembayaran invoice tidak mengandungi baki kredit pelanggan kan........klu boleh sy cadangkan bro implementkan benda tu........

contohnya camni...........

ade pelanggan yg membeli komputer secara ansuran mudah bernilai RM2000.00 ngn kedai sy.....bayaran downpayment sbyk RM500.00...baki yg ade RM1500.00......bulan berikutnya pelanggan tersebut dtg utk membayar kredit tersebut..........sy akan buka form receipt dan masukkan code pelanggan tersebut.....maka, kuarlah detail2 mengenai pelanggan terbabit kan....pastu sy masukkan jumlah pembayaran oleh pelanggan itu.....katakan RM100.00....pastu sy cetak receipt utk pembayran terbabit......di receipt itulah terdapatnya jumlah/amount yg dibayar oleh pelanggan dan disertakan sekali baki terkini dr akaun debtor pelanggan tersebut..............camner leh paham ker bro...........hhehe

sy biasa pegi bayar ansuran moto........katakan sy byr RM200.00........pastu cashier tu cetak receipt yg hanya mengandungi jumlah yg sy bayar ajer.......baki xder .....klu nk tahu baki kena tanya dan dorang akan cek dulu......... kira klu bro implementkan benda ni sy rasa SBS mungkin ade kelainan ckit.............hhehehe..tul tak.

OK..salam bro.....

kwn dah baca dari page 1 sampai yg terakhir... tap kwn xnmpk lak no akaun cfoo.. xtau ah terlepas pandang ker...

actualy kawan ade member yg baru buka bisnes. so mmg nak gunakan sw akaun n biling nie lah...

tu yg kwn nak tau lebih lanjut... maklumlah sementara murah agi nie... so nant cfoo pm no akaun ehhh... manalah

tau kot2 member kwn tu berminat so boleh go on gunakan sw nie... agipun GUI nye menarik lah jugek...

Sapa-sapa yang nak, just bank in ke akaun Maybank no: 553104210805 (Perisian Mawar) kedian PM kat aku. Aku akan PM kan balik produk key tersebut.

@amril...

camner ek ko leh terlepas pandang posting CFoo neh..........ko bank in jer kt bank ni....klu ko x nampak gak bank in jer dalam akaun aku...........hohkohkohkhokhohkhokhoh...

:lol: gurau jer....

p/s:ko jgn amik smua plak......hehehehe...aku nk beli gak dalam dua key..........RM100 jer (eh, sama ngn jumlah posting dah)..bersempena posting yg ke-100.......prepare utk market baru aku nanti............esok jugak aku bank in.............. :wub:

:huh: bro...sy beli key ni kira aset ker atau belanja syarikat..?..sy lebih prefer kpd belanja syarikat kan................... <_<

Edited by xtahu

@amril...

camner ek ko leh terlepas pandang posting CFoo neh..........ko bank in jer kt bank ni....klu ko x nampak gak bank in jer dalam akaun aku...........hohkohkohkhokhohkhokhoh...

:lol: gurau jer....

p/s:ko jgn amik smua plak......hehehehe...aku nk beli gak dalam dua key..........RM100 jer (eh, sama ngn jumlah posting dah)..bersempena posting yg ke-100.......prepare utk market baru aku nanti............esok jugak aku bank in.............. :wub:

:huh: bro...sy beli key ni kira aset ker atau belanja syarikat..?..sy lebih prefer kpd belanja syarikat kan................... <_<

ye ye br nmpk...

hehehe

bro CFoo......sy mengesan satu ralat yg berlaku dalam SBS...form payment voucher....

ruangan nett amount perlu dimasukkan angka sbyk RM1906.11 baru betul menjadi RM1906.10...dan akaun creditor menjadi amount sebenar.........

satu lg yg sy kesan.........tarikh tiba2 berterabur...........w/pun x memberi kesan tp mampu membuat perisian ni nampak "cacat"..

Edited by xtahu

walaupun xtahu tap byk nye yg xtahu tahu.... :mellow:

hehehehehe.....CFoo lg banyak yg tahu dr aku....... sbb dia leh wat banyak benda.......

ko tahu tang bidang ko, aku tahu tang bidang aku, CFoo tahu tang bidang dia......hehehehe

memasing ade pengetahuan masing2...

CFoo......ni nk tanya ckit...

- klu pc yg dijadikan host k.o. camner dgn data2 dalam flitgate tuh........??

- klu pc host tu kena tukar HDD plak, camner nk tranfser dr HDD lama ke HDD baru..maksudnya fail ape yg perlu disalin ke HDD baru selepas diinstal flitgate...?

- klu nk format pc host ape yg perlu dibackup..?

soklan nampak sama tp ade yg tersirat disebaliknya.......hehe

p/s: sy jadikan pc lama sy sbg host utk geng spider ni..... nampak cam kurang stabil lak pc tu skang ni....tu yg risau pasal data2 lam tu.... hehehehe.... klu leh diselamatkan baguslah............

Edited by xtahu

CFoo......ni nk tanya ckit...

- klu pc yg dijadikan host k.o. camner dgn data2 dalam flitgate tuh........??

- klu pc host tu kena tukar HDD plak, camner nk tranfser dr HDD lama ke HDD baru..maksudnya fail ape yg perlu disalin ke HDD baru selepas diinstal flitgate...?

- klu nk format pc host ape yg perlu dibackup..?

soklan nampak sama tp ade yg tersirat disebaliknya.......hehe

p/s: sy jadikan pc lama sy sbg host utk geng spider ni..... nampak cam kurang stabil lak pc tu skang ni....tu yg risau pasal data2 lam tu.... hehehehe.... klu leh diselamatkan baguslah............

:lol: Semua data ada dalam "c:\programm files\.......\Siliconetics\Siliconetics Flit Gate\User Area". Untuk backup keseluruhan, coime copy sume folder yang ada dlm ni. Kalau ko guna FlitGate 3.8.13 ke atas, direktori data mungkin diset ke tempat lain, tapi sume data masih dalam sub-folder "User Area".

Untuk backup individu (satu databes je) gunakan opsyen "Backup" dan "Restore" yang ada dlm SBS.

:lol: Untuk sahabat2 sume, aku outstation for 5 days. Mungkin tak ada sambungan internet, jadi teruskan berforum......

mana ko tahu CFoo p honey moon............... hehehe

err.. member ko dh beli ker key Billing Spider tuh. aku dah rembat dua dah..........hehehe

:lol: TESTING 123, nampak PUTERA cam dah ok...

-------------------------------

:rolleyes: Aaa... Memang dah OK la... Apa-apa pun bagi pengumuman dulu.

PRODUK KEY yg RM50 masih ada lagi 7 unit. Boleh tempah sekarang, pas ni akan naik jadi RM100.

OK, salam....

Edited by CFoo++

aku ade lg ni.......skang ni tgh sibuk cari kedai baru...nk bukak market baru ni... duit tu ade la sekupang dua... wat join venture ngn beberapa member...

ade satu kedai tu dh jumpa .. bangunan baru siap (lokasi rahsia)...ehehehe... sewa dalam 1500 utk sbln (bawah)..klu atas 500 jer....tp pusat internet xleh bukak kt tingkat atas...huhuuu... nk amik yg bawah fulus x cukup utk back up.... igt bila cawangan kedua ni berjaya dibuka baru nk wat loan..... hmmmmm.. nampaknya kena cari kt tempat lain dulu ni...

p/s: skang ni x dapat bergerak bebas dan lincah cam dulu sbb kepala lutut sakit giler... terseliuh ker ape ntah lah... yg paha dh ok.. tp menurun kt lutut plak... ini gara2 sbb berjalan2 kt KB semalam... balik umah jer malam xleh tidur sakit banget...arghghhhhhhh........ terpaksa tidur atas sofa kaki menghulur kebawah baru kureng sakit... klu x meraung jer malam td.....hokhohkohkhokhokhoh... tu sbb jarang masuk kedai... nk online pun xde mood... ni masuk kedai jap sbb budak aku rehat.. xdak org nk jaga... huhuhuhuuhu

akaun pun dh seminggu dh update.... byk kerja la aku lepas ni....hehehehe... ok nk naik umah dulu mau makan dan tidur kasi lega ini sakit lutut...wakakakaka

CFoo.

saya dah mula mengunakan BILLING SPIDER...software yg tersangat la baik nya utk mereka yg mempunyai perniagaan....saya dah lama mengikut treat ni...dah beli pun produk key nya...

masalah saya : mengapa apabila saya mengeluarkan BILTUNAI tidak mempunyai no bil....

cuma dipaparkan NO : ??? kalau print pun sama...malah bukan BIL TUNAI sahaja tetapi semua bil...

tolong...