Jump to content
CFoo++

Perisian Perakaunan Percuma!

Recommended Posts

:huh: Aku rase ko belum create databes lagi la... Ok ikut steps ni:

1. Tekan "cancel" dulu masa dialog log-in sebab ko masih belum ada database.

2. Kemudian ko ikut step 3 toturial kat sini: http://mawarsoft.no-ip.info/Siliconetics/i...er%3EPemasangan

Bende ni ko buat sekali je, next time ko cuma perlu login je. Username dan password yang ko bagi tu boleh digunakan untuk semua Spiders. Ok, ko cuba dulu, kalau ada masalah gitau.

Ok bro...

Thanks a lot...

Hehe...padahal manual tu dh ade...xtgk plak...

Maklum le...org baru ... :lol:

Kalau ko nak guna satu PC, pasang tiga-tiga sekali. Kalau ko guna network kat pejabat, yang paling baiknya ko pasang FlitGate dlm server, Billing Spider dalam komputer kerani atau jurujual yang nak buat bil dan Accounting Spider dalam komputer bos. Sebenarnya semua spider (Accounting, Billing, Inventory, Asset, .....) direka supaya boleh beroperasi sendirian, mereka hanya berkongsi databes.

OK.

bro,nape masa instal benda ni selalu jer kuar error...sy instal akaun dulu pastu install flitgate kedian install billing spider...ke masa nk install kena ikut turn....

klu pakai network nape instal flitgate ajer dalam server...sy lum paham benar2 lg ngn fungsi flitgate ni...leh detailkan lg tak....

bro, sy dah dapat key utk SBS tu,tp satu jer...macam mana klu sy pakai byk kaunter, kena dapatkan key lain drpd SRC ker...dakpun pakai satu jer leh tak....hehehe....takut dikata lanun plak... :lol:

bro,nape masa instal benda ni selalu jer kuar error...sy instal akaun dulu pastu install flitgate kedian install billing spider...ke masa nk install kena ikut turn....

klu pakai network nape instal flitgate ajer dalam server...sy lum paham benar2 lg ngn fungsi flitgate ni...leh detailkan lg tak....

FlitGate adalah program server. Die ni macam penjaga pusat pengumpulan data, di mana bila mana2 sofwer klien yang nak kan data kena mintak dari die. SBS dan SAC adalah program klien, iaitu program yang membuat kerja menggunakan data yang diminta dari FlitGate. Maknanya FlitGate kena sentiasa hidup (atau dihidupkan terlebih dahulu) sebelum mana-mana program klien dihidupkan (sebenarnya Flitgate di run secara automatik bila login ke Windows), kalau tak kluar error. Disebabkan semua klien berkongsi data yang sama maka FlitGate hanya perlu di pasang di satu tempat je, kalau ko install banyak tempat maknanya ko ada banyak databes yang berasingan.

bro, sy dah dapat key utk SBS tu,tp satu jer...macam mana klu sy pakai byk kaunter, kena dapatkan key lain drpd SRC ker...dakpun pakai satu jer leh tak....hehehe....takut dikata lanun plak... :lol:

Setiap key yang aku bagi sebenarnya boleh aktivate 3 kali, maknanya ko boleh install kat 3 komputer. Kalau nak lebih lagi maknanya kena beli le, tapi tak pe lepas ni aku akan offer RM50, so ko boleh apply skali lagi. Kalau nak bagi lagi yang free ni satu lagi aku rase tak adil lah sebab orang lain pun nak gak.

OK

Edited by CFoo++

ok bro semua dah beres cuma saya sedang cuba untuk memasukan data-data

saya sebenarnya tak tau langsung bab akaun ni, saya dok tengok gak kalau ada panduan mengenai perisian tersebut pendekkan cerita saya tak tau di mana nak mula..........kalau bro boleh tolong alhamdulillah..............

Aku konsider ko dah boleh create database dan sedia untuk guna SBS. OK, SBS nampak kompleks tapi ia sebenarnya cukup mudah. Walaupun ia mempunyai banyak form dan ruang-ruang input tetapi tidak perlu di isi semua. Untuk pemulaan ikut step ni:

1. Daftar semua barangan (mulakan dengan yang perlu dahulu) melalui modul "Inventory" form "Goods". Untuk daftar produk baru ko guna opsyen "Stock->New->Goods" melalu menu (pastikan ko pilih modul "Inventory", kalau tak menu tu tak ada). Boleh gak guna button "New" atas bar. Untuk permulaan ko hanya perlu daftarkan kod dan nama sahaja untuk barang-barang, lain-lain maklumat isi kedian bila ada masa.

2. Kalau syarikat ko ada produk dlm bentuk servis, misalnya baiki komputer, CC, kelas dan sebagainya (yang tak ada kuantiti) ko daftarkan melalui modul "Profiles" menggunakan form "Revenue". Sama cam di atas, untuk permulaan cuma daftarkan kod dan nama.

3. Bagi pelanggan tetap atau pembekal tetap (yang berurusan secara kredit) ko perlu daftarkan melalui modul "Profile" form "Dealer (Debtor)" dan "Vendor (Creditor)". Sama gak, daftar kod dan nama je. Semua detail yang lain macam akaun ke pe, setkan kedian. PAsal akaun ni nanti aku jelaskan kedian.

:lol: Pas tu ko boleh mulakan perniagaan, katakan seorang pelanggan datang nak beli barang secara tunai, so ko perlu keluarkan cash bill, ikut steps berikut:

1. Tukar ke modul "Sales" kedian tekan tab "Cash Bill".

2. Tekan butang "New" atas bar.

3. Berikan nama pelanggan, biasanya kita isi dengan "CASH" je.

4. Pas tu isikan barang-barang yang dibeli dlm ruangan "Items". Jika ko ingat kod barangan, isikan pada ruangan "NEW" dan tekan enter. Kalau ko tak ingat, klik ngan mouse dan tekan "Enter" pada perkataan "NEW', senarai barangan yang ada dikedai ko akan dipaparkan untuk di pilih. Nilai harga dan diskaun akan di isi dengan nilai yang kos setkan semasa mendaftar produk tersebut tapi ko masih boleh ubah kat sini. ... Ulang untuk semua barang kemudian tekan "Save".

5. Pastu print dan bagi kat kastemer bersama barang yang die beli.

Proses tu lebih kurang sama untuk bil-bil lain.

Sebenarnya aku tengah upgrade "help" untuk menrangkan setiap item yang ada di atas setiap form. Bila siap nanti aku inform, OK.

Ok bro...

Pasal nak masukkan barangan n nak jual tu aku dah faham sedikit sebanyak...

Cuma kat sini aku nak tanya sket je...

Bila kita jual barang kat org, mesti org nak resit kan?

So...bila print tu akan kuar nama syarikat kita n alamat kat atas sekali...

Ok...soalannya, boleh tak klu aku nak tukarkan/ubah nama syarikat kat atas tu...

Maksud aku, boleh tak klu aku nak letak logo/lambang syarikat/nak ubah/tambah no fax ke/lesen kedai ke...

Klu boleh alhamdulillah...

Thanks in advance...

Software ko ni tersangat membantu aku... :blush:

***Edited***

Ok bro...

Aku dah tahu...

Masuk kat File>Administrative>Preference...

Kat situ ada Organization Information...

Boleh ubah profile syarikat n letak logo...

Hehe...sukenya aku... :)

Edited by nucxhazardx

***Edited***

Ok bro...

Aku dah tahu...

Masuk kat File>Administrative>Preference...

Kat situ ada Organization Information...

Boleh ubah profile syarikat n letak logo...

Hehe...sukenya aku... :)

:lol: Bagus! Ko suke belajar sendiri. Sebenarnya format bill yang ko gunakan tu adalah format generik, format ini ringkas dan fleksibel dari segi saiz kertas (boleh bersambung) dan sedia untuk digunakan pada bila-bila masa. Bagi mereka yang tidak kisah dgn penampilan, format ini sudah cukup bagus. Sebenarnya SBS ada build-in form editor (Modul "Forms") di mana ko boleh create apa saje format bill-bill mengikut kehendak ko, boleh tambah gambar, iklan, mesej dan ape-ape je mengikut layout yang ko suke, kedian gunakan form tersebut sebagai template untuk print bil-bil. Cume topik ni agak advance sket, jadi aku akan jelaskan dalam satu toturial khusus. OK.

Edited by CFoo++

:lol: Bagus! Ko suke belajar sendiri. Sebenarnya format bill yang ko gunakan tu adalah format generik, format ini ringkas dan fleksibel dari segi saiz kertas (boleh bersambung) dan sedia untuk digunakan pada bila-bila masa. Bagi mereka yang tidak kisah dgn penampilan, format ini sudah cukup bagus. Sebenarnya SBS ada build-in form editor (Modul "Forms") di mana ko boleh create apa saje format bill-bill mengikut kehendak ko, boleh tambah gambar, iklan, mesej dan ape-ape je mengikut layout yang ko suke, kedian gunakan form tersebut sebagai template untuk print bil-bil. Cume topik ni agak advance sket, jadi aku akan jelaskan dalam satu toturial khusus. OK.

Sebenarnya aku dah lama pakai suite yg ada inventory, product n services, purchase n sell melalui workstation kt syarikat aku ni...

Tapi...software tu xde aliran tunai(cashflow) n untung rugi utk bulanan n tahunan...

Yg ada cuma cash report...(tu untung secara kasar je...)

Xtermasuk belanja harian(untung rugi le mksudnya...)...

Account pembekal n customer...

So...ini sedikit sebanyak mmbuatkan aku kena buat byk kerja...

Sebab tu le aku tgh dok godek2 system yg syarikat ko buat ni...

Mcm mana nak tgk cashflow/penyata pendapatan/kunci kira2 melalui system ko ni bro??

Aku xjumpe lagi...

p/s: Mmg kna buat manual utk user yg baru/pertama kali guna system ni...

Mmg...klu mula2 guna mmg kekok n xtahu nak klik/mula kat mana...

Sebenarnya aku dah lama pakai suite yg ada inventory, product n services, purchase n sell melalui workstation kt syarikat aku ni...

Tapi...software tu xde aliran tunai(cashflow) n untung rugi utk bulanan n tahunan...

Yg ada cuma cash report...(tu untung secara kasar je...)

Xtermasuk belanja harian(untung rugi le mksudnya...)...

Account pembekal n customer...

So...ini sedikit sebanyak mmbuatkan aku kena buat byk kerja...

Sebab tu le aku tgh dok godek2 system yg syarikat ko buat ni...

Mcm mana nak tgk cashflow/penyata pendapatan/kunci kira2 melalui system ko ni bro??

Aku xjumpe lagi...

p/s: Mmg kna buat manual utk user yg baru/pertama kali guna system ni...

Mmg...klu mula2 guna mmg kekok n xtahu nak klik/mula kat mana...

:huh: Sorry, lambat sket reply. Sebenarnya Jumaat & Sabtu adalah hari cuti SRC. OK, SBS adalah sistem untuk mengeluarkan bil-bil, dan ianya direka untuk kegunaan kerani/juru jual jadi penyata-penyata dan lain-lain perkara berkaitan akaun tidak akan di dedahkan di sini. Masa ni la ko perlukan SAC (Accounting Spider). Semua penyata asas boleh dihasilkan dgn hanya menggunakan SAC versi percuma (WGse). Ko perlu menggunakan SAC dan login dgn username dan password yang sama. Semua penyata2 tersebut boleh dihasilkan melalui opsyen "Report->Financial Statement->...". Di sini ko boleh hasilkan P&L dari mana-mana julat tarikh yang diperlukan, cuma ada skit masalah sebab buat masa ni sistem masih belum dapat menentukan nilai stok awal dan akhir, jadi terpaksa kena maintain secara manual, tapi Insya'Allah akan dapat penyelesaiannya yang lebih baik secepat mungkin. Ko dah ada pengalaman guna produk lain, so kalau ada apa-apa cadangan untuk produk ini pun pagus gak. OK.

ps: :lol: Sebenarnya SBS dan SAC adalah ahli kepada satu suit penyelesaian kewangan "Siliconetics Financial Spiders". Di dalam suit ini terdapat ahli lain selain SAC dan SBS iaitu:

1. Asset Spider - Sistem pengurusan aset dan liabiliti jangka panjang

2. Inventory Spider - Sistem pengurusan stok dan stor

3. Sales Spider - Sistem kaunter jualan (POS)

4. Cash spider - Sistem pengurusan tunai kecil (petty cash)

5. Monitoring spider - Sistem pemantauan, macam panel kat bursa saham untuk melihat baki akan-akaun tertentu secara real time.

Semua spider2 ini berkongsi databes tapi boleh beroperasi sendirian.

Edited by CFoo++

SBS dan SAC bro ni ada password berangkai tak cam MYOB

:huh: Sorry, aku terlepas pandang ngan pos ni, mungkin sebab clash ngan post aku selepas tu. Ok, aku rujuk MYOB versi stand alone, masa tu tak ada password, jadi aku tak pasti apa yang ko maksudkan ngan password berangkai. Kalau ko boleh jelaskan lagi bagus, mungkin boleh berikan aku idea. Apa pun SBS, SAC dll spider boleh diakses menggunakan password yang sama. Password yang digunakan untuk mencipta databes adalah password admin, kedian admin boleh mendaftar/menambah password (username and password) lain sebagai pengguna bersama (associated user) untuk mengakses databes tersebut.

Ok bro...

Thanks a lot atas penerangan tersebut...

Mmg byk mmbantu sgt2... :blush:

Mmg ada gak nk bg cadangan n tambahan sket2 klu ada...

Sebab sekarang ni aku tgh dok compare software ni dgn software yg telah aku gunakan dlu...

Klu ada mmg aku akan ketengahkan kt sini coz aku nk sgt2 tgk org Melayu berjaya n tolong org Melayu...

p/s: Nak tanya sket lagi...

Klu PC aku ni trpaksa format n trlupa nak backup database dia, mcm mana bro?? :ph34r:

Adakah database yg aku telah masukkan n hasilkan selama ni boleh diakses semula dgn donlod software ni kembali?

Klu burn mcm tu je lepas format PC...habisla aku...

Alamatnya kena berhati2 la sebelum format tu...

Initial ngan Final yg kena isi masa nak tgk report income statement tu apa dia bro?

Neway...thanks a lot...

Senang n praktikal guna software ni...

(ada beberapa shorcut yg aku rasa perlu...)

Buat masa ni byk lagi yg aku kena explore bnda ni...

Edited by nucxhazardx

p/s: Nak tanya sket lagi...

Klu PC aku ni trpaksa format n trlupa nak backup database dia, mcm mana bro?? :ph34r:

Adakah database yg aku telah masukkan n hasilkan selama ni boleh diakses semula dgn donlod software ni kembali?

Klu burn mcm tu je lepas format PC...habisla aku...

Alamatnya kena berhati2 la sebelum format tu...

Aku memang bercadang nak tambah opsyen backup dan restore, dah buat pun cume blom implemen ke sistem lagi. Untuk temporary ko boleh backup secara manual. Semua fail data ada dalam server (host) dalam folder "c:\program Files\Siliconetics\Siliconetics FlitGate\UserArea" (ni aku konsider ko install FlitGate dlm c:). Dalam folder folder tersebut ada folder2 bagi setiap admin. Di sini ko boleh copy mana-mana databes (dlm folder) yang ko nak untuk backup. Di dalam folder2 tersebut terdapat banyak fail .fdb, ini ialah fail data FlitBase.

Initial ngan Final yg kena isi masa nak tgk report income statement tu apa dia bro?

:huh: Ni la bendenye yang aku citer, pasal stok awal dan akhir. Stok awal dan akhir diperlukan untuk mengira untung rugi bagi jenis perniagaan merchandise (saudagar) iaitu beli barang, jual barang. Ia tak wujud bagi perniagaan jenis perkhidmatan. Benda ni agak komprehensif sebab cara yang pengiraan digunakan pelbagai samaada LIFO atau FIFO, samada berasaskan harga beli, harga jual atau anggaran. Semua ini berbeza-beza mengikut kehendak syarikat, jadi buat masa ni aku tinggalkan benda ni untuk dibuat secara manual. Dari segi konsepnya begini, untuk mendapatkan pengiraan untung rugi yang paling tepat ko kena tahu nilai stok pada tarikh permulaan untung rugi di kira (ni stok awal), biasanya pada awal tempoh perakaunan (awal tahun). Pada penghujung tarikh untung rugi dikira (biasanya hujung tahun sebelum tutup akaun) sekali lagi nilai stok barang dikira dan ini adalah stok akhir. Biasanya pengiraan stok ini hanya anggaran kerana harga tepat sesuatu barangan sukar ditentukan. Stok akhir dari sesuatu tempoh perakauan akan di bawa kehadapan sebagai stok awal bagi tempoh perakaunan seterusnya.

:lol: Kalau ko tak berapa pasti, ko isilah kedua-duanya ngan 0. Ko akan dapat untung rugi nye, tapi tak berapa tepat sebab ada barang yang ko beli mungkin belum terjual dan ada juga barang yang ko jual sebenarnya dari tempoh perakaunan yang lepas. OK.

Edited by CFoo++

:lol: Masih ada 13 Produk Key percuma!

:lol: Siliconetics Billing Spider WG3 diupgrade hari ini. Sila download versi terkini...

:huh: Sorry, aku terlepas pandang ngan pos ni, mungkin sebab clash ngan post aku selepas tu. Ok, aku rujuk MYOB versi stand alone, masa tu tak ada password, jadi aku tak pasti apa yang ko maksudkan ngan password berangkai. Kalau ko boleh jelaskan lagi bagus, mungkin boleh berikan aku idea. Apa pun SBS, SAC dll spider boleh diakses menggunakan password yang sama. Password yang digunakan untuk mencipta databes adalah password admin, kedian admin boleh mendaftar/menambah password (username and password) lain sebagai pengguna bersama (associated user) untuk mengakses databes tersebut.

maksud password berangkai lbh kurang camni ler........ianya terdiri drpd master password atau ibu segala password dan kemudian terdapat beberapa anak2 password...tujuannya utk menghadkan akses fungsi tertentu...ni sy try upload gambornya......

gambar diatas ni menunjukkan yg master password digunakan...maka ia boleh mengakses keseluruhan fungsi yg terdapat didalam sistem ini...

ini pula password kecil....klik pd new pastu masukkan kata laluan yg mahu digunakan dan klik ok..kebiasaannya password kecil sebegini dikhaskan utk org2 bawahan saja...klu pengurus atau individu penting dalam syarikat mungkin akan menggunakan master password utk mengakses sistem...tp pekerja bawahan seperti kerani akaun atau mana2 staf berkaitan akan guna password kecil ni...tujuan nya utk menghadkan akses kpd sistem....

utk menghadkan akses tandakan saja pada mana2 fungsi sistem yg bukan dikhaskan utk staf bawahan....pastu ok dah....maknanya klu kerani akaun yg kerjanya hanya enter maklumat atau transaksi biasa yg tidak melibatkan edit atau mana2 yg tidak berkaitan ngn bidang tugasnya, khaskan password kecil ni kpd staf tersebut...

bro tentu pernah godek2 sistem POS UBS kan??...dalam sistem tu pun ada gak password berangkai ni...klu chasier nk buka kaunter mesti guna password yg khas utk chasier saja kan....maknanya chasier hanya buat urusan jual beli saja...klu tersilap transaksi dan pembetulan perlu dilakukan maka disini password supervisor diperlukan utk pembetulan tersebut...tentu bro pernah gi ker mydin...masa nk bayar kt kaunter bro pernah dgr tak receiptionist umumkan camni;- 'diminta kpd chift cahsier/supervisor sila ke kaunter .......' .pernah dgr dok..tu maknanya password mereka diperlukan utk apa2 transaksi yg tidak boleh diakses oleh cahsier...klu nk tukar harga pun kena pakai password lain plak...

:- sori la bro, klu ayat sy ni haru biru...sb sy x pandai nk ghoyat lebih2...ghoyat uduh-uduh bleh la... :P

bro, maksud sy tang password kecil adalah sub-password....hehehe..maklum ler sy ni guna pandai nk oyat ko oghe lain payoh ckit...pengalaman bleh kiro, ilmu jah kure... :lol::lol:

:lol: Siliconetics Billing Spider WG3 diupgrade hari ini. Sila download versi terkini...

Bro...

Software ni tak auto update ke?

Contohnya klu setiap kali ada update, bila kita klik kat ikon SBS utk buka tu, akan kuar pop up bgthu ada update...

So...dia akan tanya mahu update ke x?

Klu bukan auto update, mknanya sape2 yg dah donlod lama dlu kena donlod balik ke?

p/s :Sorry banyak tanya...

Huhu...mklum le...barang baru guna... :lol:

Bro...

Software ni tak auto update ke?

Contohnya klu setiap kali ada update, bila kita klik kat ikon SBS utk buka tu, akan kuar pop up bgthu ada update...

So...dia akan tanya mahu update ke x?

Klu bukan auto update, mknanya sape2 yg dah donlod lama dlu kena donlod balik ke?

p/s :Sorry banyak tanya...

Huhu...mklum le...barang baru guna... :lol:

hoo..kito pun nk tahu gak,bro...tokke tiap kali ado update baru kena uninstall hok lamo pah instal hok baru...lagu ni tok brapo advance lerr...tp klu bro dok tgh wak dok auto update tu, harapan kito mugo bro berjayo....huhuhu...kecek klate ckit....biaso la,samo2 klate...ore kito... :lol::lol:

bro ..... saya dah download dah sofware ini tapi tak leh gunalah..... buka2 di kata server not respon. nak guna sofware ini kena ada server ker kalau satu komputer jer boleh tak.

bro ..... saya dah download dah sofware ini tapi tak leh gunalah..... buka2 di kata server not respon. nak guna sofware ini kena ada server ker kalau satu komputer jer boleh tak.

:lol: Server yang die mintak tu ialah program server iaitu Siliconetics FlitGate (boleh di download percuma). Sofwer ni boleh setup untuk run dlm 1 komputer. Untuk lebih lanjut ko pegi kat sini: http://mawarsoft.no-ip.info/Siliconetics/i...er%3EPemasangan

Edited by CFoo++

:lol: Time kaseh banyak2 le atas sokongan korang, ni yang buat aku bersemangat ni... Ok, aku jelaskan satu2 psl topik yang korang kemukakan:

1. Security - Sebenarnya aku dah terpikir tentang had access modul dan juga aksi (fungsi) tertentu cume aku tak pasti macamana implemen yang paling baik. Bila xtahu bagi respon siap ngan gambar sekali, aku dah ada idea skang ni. Insya'Allah aku akan implemenkan segera.

2. Pasal auto update - Yang ni, harap bersabar sebab untuk mengimplimenkan benda ni memerlukan persiapan yang agak banyak dan agak mencabar. Aku dah pun hampir siapkan bahagian server, bila selesai baru boleh implementkan bahagian klien. Buat mase ni ko boleh update dengan mendownload dan menginstall versi baru (tak payah uninstall yang lama). Cara ni memang kurang praktikel sebeb semua sekali kena donlod, kalau auto update nanti bahagian-bahagian yang terlibat je akan di donlod dan di update secara automatik. Jangan risau, semuanya dalam perancangan, aku akan cuba hasilkan yang terbaik berkat sokongan korang sume, OK.

:lol: Time kaseh banyak2 le atas sokongan korang, ni yang buat aku bersemangat ni... Ok, aku jelaskan satu2 psl topik yang korang kemukakan:

1. Security - Sebenarnya aku dah terpikir tentang had access modul dan juga aksi (fungsi) tertentu cume aku tak pasti macamana implemen yang paling baik. Bila xtahu bagi respon siap ngan gambar sekali, aku dah ada idea skang ni. Insya'Allah aku akan implemenkan segera.

2. Pasal auto update - Yang ni, harap bersabar sebab untuk mengimplimenkan benda ni memerlukan persiapan yang agak banyak dan agak mencabar. Aku dah pun hampir siapkan bahagian server, bila selesai baru boleh implementkan bahagian klien. Buat mase ni ko boleh update dengan mendownload dan menginstall versi baru (tak payah uninstall yang lama). Cara ni memang kurang praktikel sebeb semua sekali kena donlod, kalau auto update nanti bahagian-bahagian yang terlibat je akan di donlod dan di update secara automatik. Jangan risau, semuanya dalam perancangan, aku akan cuba hasilkan yang terbaik berkat sokongan korang sume, OK.

fuhhhh....cayo lah bro....ore kito meme buleh wak kijo klu ado support...semoga berjayo...dan banyakkkan makan "budu"...

BILLING SPIDER edisi Melayu akan terbit!

:lol: Insya'Allah kalau tiada apa-apa halangan, Accounting Spider dan Billing Spider edisi Melayu akan dilancarkan dalam masa 2 minggu lagi. Edisi Melayu akan menggunakan bahasa Melayu pada antaramuka dan juga laporan2 yang dihasilkan.

:lol: Produk key percuma masih ada lagi!

OK..

Edited by CFoo++

BILLING SPIDER edisi Melayu akan terbit!

:lol: Insya'Allah kalau tiada apa-apa halangan, Accounting Spider dan Billing Spider edisi Melayu akan dilancarkan dalam masa 2 minggu lagi. Edisi Melayu akan menggunakan bahasa Melayu pada antaramuka dan juga laporan2 yang dihasilkan.

:lol: Produk key percuma masih ada lagi!

OK..

BILLING SPIDER edisi melayu tu kena pakai key lain plak ker???....klu pakai yg sedia lg bagus...hehhe...bagus jugak bro kuarkan edisi melayu...tak la layu nanti org yg nk godek2 sistem nih...sy pun naik pening gak...xtahu mana nk mula...dulu xpe la ada masa terluang...skang ni payah ckit ler nk godek2....klu ada tutorial tu lg bagus...bukan malas nk blaja sendiri tp kesuntukkan masa...hehehe...