Jump to content
dwicemerlang

Perisian Perakaunan Format Excel

Recommended Posts

Assalamualaikum.., tumpang lalu dan tumpang tanya,

adakah perisian ini menunjukkan baki dalam akaun kita, maksud saya 'bank Balance' dan menunjukkan flow chart duit keluar masuk, dan baki.

kalau boleh tolong hantar demo kat saya. tjariff [at] Putera.com

wassalam..

Edited by TJ-Ariff

Assalamualaikum.., tumpang lalu dan tumpang tanya,

adakah perisian ini menunjukkan baki dalam akaun kita, maksud saya 'bank Balance' dan menunjukkan flow chart duit keluar masuk, dan baki.

kalau boleh tolong hantar demo kat saya. tjariff [at] Putera.com

wassalam..

Waalaikumsalam wbt.

Perisian ini mempunyai ruangan untuk penerimaan Tunai & Bank(cek) serta ruangan pembayaran tunai dan bank(cek), jadi ko boleh tengok wang keluar masuk untuk penerimaan dan pembelian apa. tentang baki cash dan bank memang ko boleh tau brapa memang perisian ini ada menunjukkan bakinya. Insyaallah.

kepada yg lainnya , aku dah email kat korang perisan itu.

Wassalam.

thanks for the spreadsheet :D

aku dah tunjuk spreadsheet tu kat kawan aku yg kerja sebagai internal financial auditor...

dia kater spredsheet ni sedikit sebanyak dapat membantu usahawan / peniaga yang kurang mahir dengan membuat akaun..

kire aku yang buta account ni dapat la buat satu basic account :D

kire okey la RM 20 sama-sama tolong melayu :lol:

thanks for the spreadsheet :D

aku dah tunjuk spreadsheet tu kat kawan aku yg kerja sebagai internal financial auditor...

dia kater spredsheet ni sedikit sebanyak dapat membantu usahawan / peniaga yang kurang mahir dengan membuat akaun..

kire aku yang buta account ni dapat la buat satu basic account :D

kire okey la RM 20 sama-sama tolong melayu :lol:

Assalamualaikum...

Thaks bro diatas keperihatinan dan susuah payah ko untuk menunjukkan perisian ni kat kawan ko tu. Aku amat-amat menghargainya. JASAMU DI KENANG. Kira ok la RM20 tu lagipun perisian ni amat simple tapi amat banyak membantu golongan usahawan atau peniaga yg kurang mahir dalam urusan PERAKAUNAN. Skali lagi akuucapkan jutaan terima kasih. HIDUP MELAYU.....SIapa kata melayu tak boleh meniaga.....!!!!!

Wassalam.

wokey....

aku dah baca byk komen .... melayu mesti percaya melayu...

aku nak jugak.... aku transfer online jer....

contact aku camne nak uruskan rizal79[at]gmail.com

moga membantu usahawan muda yang nak naik jugak ni....

wassalam

Edited by putera_earth

NAma saya maaz.. saya berminat juga nak tau tentang sistem perakaunan tu.. saya masih belajar.. kalau best, saya nak beli.. just nak buat reasearh saja... actually saya bdk akaun.. so klu x keberatan, boleh emel kat saya di muaz_is<AT>yahoo.com ok.... klu dapat adjust harga bagi murah lagi2lah bagus... bagi harga student... ok tq....emel tau..sy tunggu....

wokey....

aku dah baca byk komen .... melayu mesti percaya melayu...

aku nak jugak.... aku transfer online jer....

contact aku camne nak uruskan rizal79[at]gmail.com

moga membantu usahawan muda yang nak naik jugak ni....

wassalam

Aku dah email. sorry lambat ckit pasal semalam link internet kat office ada prob ckit.

aku dah beli dah ... ada x cth utk isi2 tu ..pening plak pala tengok

Ko nak contoh yg macamana ek....masa aku email perisian kat ko tu, akuada emailkan 2 file. satu file excel perisian perakaunan dan satu lagi file excel contoh kemasukan data2 transaksi kedalam perisian. ko dapat tak kedua2nya.

akum bro...

aku mmg berminat... ko leh send kat email aku... [email protected]

nanti ko attach skali cara2 pembayaran dan penghantaran kat aku yerkkk...

tq

aku dah emailkan kat ko

NAma saya maaz.. saya berminat juga nak tau tentang sistem perakaunan tu.. saya masih belajar.. kalau best, saya nak beli.. just nak buat reasearh saja... actually saya bdk akaun.. so klu x keberatan, boleh emel kat saya di muaz_is<AT>yahoo.com ok.... klu dapat adjust harga bagi murah lagi2lah bagus... bagi harga student... ok tq....emel tau..sy tunggu....

aku dah emailkan kat ko. perisian ni kami buat berdasarkan prinsip perakaunan yg asas. jadi korang student kalau nak buat research tu boleh pasal perisian ni berkonsepkan straight foward. setiap transaksi akan dimasukkan kedalam buku tunai/bank dan penggunakan akan memasukkan wang keluar/masuk ke item tertentu seperti gaji, belian stok, jualan, bil telefon dll.

Thanks to all.

Assalamualaikum...

Thaks bro diatas keperihatinan dan susuah payah ko untuk menunjukkan perisian ni kat kawan ko tu. Aku amat-amat menghargainya. JASAMU DI KENANG. Kira ok la RM20 tu lagipun perisian ni amat simple tapi amat banyak membantu golongan usahawan atau peniaga yg kurang mahir dalam urusan PERAKAUNAN. Skali lagi akuucapkan jutaan terima kasih. HIDUP MELAYU.....SIapa kata melayu tak boleh meniaga.....!!!!!

Wassalam.

Salam bro...blh tlg hantar cth kat saya tak..berminat gak nie..

[email protected]

boleh bukak beberapa akaun tak dalam ni?

ko nak buat akaun untuk apa.....dari pengalaman kami selama menggunakan perisian ni walaupun data transaksi setahun kami banyak, file ni cuma memakan space 5mb. Setakat sekarang tak pernah la lagi kehilangan data.

Ala nak bg email add pun kedekut kaaaa!!!

Yang lainnya aku dah emailkan kat korang. rajin rajin la pi tengok email hangpa.

Selamat mengcontact aku balik.

HEBATLAH KALO MACAM TU...

BOEH BELI NI..HEHEH....

maksud aku, aku nak asingkan maybank acc, cimb, muamalat, dll supaya senang aku monitor dan lebih sistematik..

ada tak function tu?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lagi satu, ada tak function querry, layer (nak hide/unhide personal layer, nak hide/unhide business layer, dll)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

boleh tak nak syncronize data. maksudnya, install software tu dalam beberapa komputer (A, B, C dan D). hari senin, aku guna komputer A, jadik, transaction aku save dalam komputer A nyer hdd. pastu copy paste satu masuk thumbdrive.

hari lain, pakai laptop (komputer b, outstation), data save dalam hdd komputer b. so, aku nak just cucuk je thumbdrive yg dah sedia ada maklumat dari komputer a, then dia update automatik.. data yg baru2 dari komputer b masuk ke file yg dah sedia ada, jadi, lengkapla ada data hari senin dan selasa...

tak mo overwrite atau lagi tepat replace fail trus sbb sama nama atau based on tarikh sapa lagi baru, pasal nanti data selasa je ada..

so, just nak syncronize data2 tu, mana yg tak ada, di update kepada fail yg sedia ada.. ada tak function nih?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dah lama carik software yg boleh support function2 nih...

maksud aku, aku nak asingkan maybank acc, cimb, muamalat, dll supaya senang aku monitor dan lebih sistematik..

ada tak function tu? JAWAPAN : Perisian sekarang memang ada pengasingan baki-baki bank yg berlainan tapi aku hanya buat untuk 2 buah bank aje. kalo ko nak nanti aku tambah lagi.....---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lagi satu, ada tak function querry, layer (nak hide/unhide personal layer, nak hide/unhide business layer, dll) JAWAPAN : yang ni tak ada.

boleh tak nak syncronize data. maksudnya, install software tu dalam beberapa komputer (A, B, C dan D). hari senin, aku guna komputer A, jadik, transaction aku save dalam komputer A nyer hdd. pastu copy paste satu masuk thumbdrive.

hari lain, pakai laptop (komputer b, outstation), data save dalam hdd komputer b. so, aku nak just cucuk je thumbdrive yg dah sedia ada maklumat dari komputer a, then dia update automatik.. data yg baru2 dari komputer b masuk ke file yg dah sedia ada, jadi, lengkapla ada data hari senin dan selasa...

tak mo overwrite atau lagi tepat replace fail trus sbb sama nama atau based on tarikh sapa lagi baru, pasal nanti data selasa je ada..

so, just nak syncronize data2 tu, mana yg tak ada, di update kepada fail yg sedia ada.. ada tak function nih? JAWAPAN : Yang ni ko boleh buat macamana yg ko mau spt diatas.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dah lama carik software yg boleh support function2 nih...

Thanks.

dari pengamatan aku..... kat link yang ko bagi...simple jer...... benda tu....rasanya macam apa yang aku pelajar dulu kat universiti jer....

dari pengamatan aku..... kat link yang ko bagi...simple jer...... benda tu....rasanya macam apa yang aku pelajar dulu kat universiti jer....

Ya memang simple.......sebab tu tujuan aku nak bantu meringankan peniaga2 kecil merekod wang keluar masuk harian depa. Ramai antara usahawan kecil kita la ni yang nak mencuba meniaga tapi pengalaman merekod kurang. Ko ngaji kat U lain la, ni aku nakk bantu yg lepas SPM dah tak mau blajar tapi nak cuba meniaga. Tapi walau pun takat SPM aku tengok depa lebih berjaya. Tahniah kepada 87 usahawan melayu yg dah beli perisian ni. Padanlah RM20 aje.

Apa-apa pun terima kasih.

Ya memang simple.......sebab tu tujuan aku nak bantu meringankan peniaga2 kecil merekod wang keluar masuk harian depa. Ramai antara usahawan kecil kita la ni yang nak mencuba meniaga tapi pengalaman merekod kurang. Ko ngaji kat U lain la, ni aku nakk bantu yg lepas SPM dah tak mau blajar tapi nak cuba meniaga. Tapi walau pun takat SPM aku tengok depa lebih berjaya. Tahniah kepada 87 usahawan melayu yg dah beli perisian ni. Padanlah RM20 aje.

Apa-apa pun terima kasih.

tahniah.... satu usaha yang hebat... market yang sangat besar nih...