Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

erm

sebab dh letih bercakap guna mulut la aku,sebagai abg bercakap menggunakan tangan

aku x kisah adik aku x syg kt aku

yg penting,aku sayang dia

die sakit skang xpe.

jgn 'sakit' belakang hari

aku takut adik aku jd 'panahan' mata laki2 liar

so,dah jadi tanggung jwb aku melindungi dia

ckp je x dpt mengubah apa2.. <_<

jika sehelai rambut wanita tu didedah kepada lelaki bukan mahram maka beliau akan dilock dalam neraka selama bertahun2 di akhirat kelak

sayang adik tangan2kan lah

Ooo...macam tu ye...jap ye..

tangan2kan lah tapi berpada-padalah..mulakan dengan nasihat terlebih dahulu.jika masih ingkar, barulah mulakan dengan pukulan tetapi bukan dengan pukulan yang mengikut emosi...

Ok...

Tunjukkan aku satu hadis yang membolehkan kita pukul perempuan, tak kisahlah adik, emak, kakak, isteri atau sesiapa sahaja atas alasan TIDAK MAHU TUTUP AURAT.

Isu dedah aurat ni dah lama dari zaman nabi ada perempuan yang dedah aurat. Kenapa tak satu pun hukum hudud yang menghukum perempuan sebegini? Sedangkan nabi hidup sendiri zaman tu, kenapa dia tak kata "Terajanglah adik - adik kamu yang tak pakai tudung." Tak rasa macam Taliban ke kamu nak cederakan orang sebab tak tutup aurat?

Setahu akulah, dosa mendedahkan aurat ni, tak seberat dosa meninggalkan sembahyang [antara dosa besar ye, jangan tak tahu]. Tapi, untuk dosa besar macam ni, budak kecik hanya di rotan. Tu pun tak silap aku ada cara dan saiz rotan. Kalau kita tak tinggal sembahyang, dosa mendedahkan aurat boleh diampun. Kalau tutup aurat, dosa tinggal sembahyang tak diampun.

Ibu bapa hanya dibenarkan merotan anak yang berusia 7 tahun atas alasan tidak mahu solat. Hadis tu aku pernah dengar. Jelas dalam hadis tu, ibu bapa dan solat.

Dalam Al-Qur'an, had seorang suami ialah satu pukulan sahaja kepada isteri yang sangat ingkar. Itu pun lepas kita "pulau"kan dia. Dalam ayat ni pulak, suami dan satu pukulan sahaja.

Jadi, atas dasar apa yang membolehkan kamu orang terajang, sepak, tempeleng adik-adik kamu sebab tidak menutup aurat? Tuhankah kamu nak menjatuhkan hukum sebelum kiamat? Kamu kah yang melahirkan adik kamu tu? Atas sebab apa yang kamu rasakan kamu ada hak yang sedemikian ke atas adik kamu?

Ni antara bukti2 yang menunjukkan kamu berhujah dengan emosi, bukan dengan fakta dan ilmu yang betul. Ini forum terbuka. Jangan biar orang yang bukan Islam baca dan "pos - pos setengah masak" kamu pula menggambarkan agama Islam yang hanya tahu pancung, terajang, perang dan keganasan.

Belajar dulu dan fikir semula dengan otak. Bukan dengan hati.

Edited by Sinful

aku pukul bkan mcm pengembala pukol bontot lembu time senja..

tetapi dgn had kuasa yg aku ada sebagai abg

andai kata dia mati satu esol lusa,cmne?

aku mesti rasa bersalah sebab aku salah sorg saudara rapat yg dia ada

nape aku x lakukan sesuatu time die masih hidup?

adik aku baru form 1

so,aku sebagai abg mesti nk yg terbaik utk dia

n aku suruh mak bapak aku anta masuk sekolah agama

salah ke aku nk ajar adik aku??

Edited by udin_69

Sekali lagi, melainkan kamu semua dapat carik kelemahan pos aku, maka segala alasan2 kamu tumbang di hadapan perlembagaan Islam : Al-Qur'an dan Hadis.

Dan buat ke sekian kali, matlamat tidak menghalalkan cara. Ada banyak cara halal nak suruh adik tutup aurat. memukul adalah pasti bukan salah satu daripadanya.

Sekali lagi, melainkan kamu semua dapat carik kelemahan pos aku, maka segala alasan2 kamu tumbang di hadapan perlembagaan Islam : Al-Qur'an dan Hadis.

Dan buat ke sekian kali, matlamat tidak menghalalkan cara. Ada banyak cara halal nak suruh adik tutup aurat. memukul adalah pasti bukan salah satu daripadanya.

mungkin ape yg dimaksudkan derang tu jus skadar men2..maknenye...takde la smpai terajang2..pukul2 pun..pukul2 manje gitu...agak2nye..korang terlepas pandang pos2 sblm

Janganlah kurang ajar sangat pergi cakap "Kau ni apa tak tutup aurat, nama je selalu solat, baik tak yah solat". Hei, siapa ajar kau buat macam tu. Dia tak tutup aurat kes lain, dia solat kes lain. Tu kira elok dia solat, kalau dia tak solat langsung? Jadi, bila nak tegur jangan babitkan hal lain, kalau dia silap bab aurat, tegur bab aurat jelah. janganlah pergi bukak bab lain. Aku cakap macam ni sebab aku selalu dengar orang cakap " Kau ni sia-sia jelah solat, aurat kau bukak gak depan bukan mahram", " Kau ni baik kau bukak jelah tudung kau tu, macam aku tak tahu pagi tadi kau tak solat Subuh" dan lain-lain. Janganlah buat macam tu, sebab satu silap dia kau nak balun semua peribadi dia.

kurang ajar pun tak boleh...apetah lagi memukul...memukul tu hak ibu bapa~...len la kalao ibu bapa da takde...abang ambil alih t/jwb jaga adik...

salah satu cara lagi.. kalau dah adik tu degil sangat xnak pakai tdung tu.. satu jer cara, tgh dia duk tido tu, ko potong rambut dia, biar nampak hudoh.. konfem dia pakai tudung untk kuar pah kena... khokhokhokhokhokhohkoh.... :D

ingt pompuan je ke yg ada aurat...laki pon ada beb...

nk pukul boleh..tp jgn sampai cacat atau mampos sudahla.....sama gak dgn diharuskan memukul kanak2 lelaki yg dh baligh tetapi tdk menunaikan solat...u see that...kalau adik ko tak tutup aurat even ko dh tegor dia tp dia taknak dgr gak,mmg seharusnya ko pkol dia......tpiiii berpada-pada.... :excl:

Auratnya lebih susah d jaga

berbanding lelaki.

Perlu meminta izin

daripada suami apabila mahu keluar rumah

tetapi tidak sebaliknya.

Saksinya kurang

berbanding lelaki.

Menerima pusaka

kurang dari lelaki.

perlu menghadapi

kesusahan mengandung dan melahirkan

anak.

Wajib taat pada suaminya tetapi

suami tidak peril taat pada isterinya.

Talak terletak d tangan suami dan bukan

isteri.

Wanita kurang dalam beribadat

kerana masalah haid dan nifas yang tidak

ada pada lelaki. Pernakah kte lihat

sebaliknya??

Benda yang mahal harganya

akan d simpan dan d belay serta d jaga d

tempat yg tersorok dan selamat. Sudah

pasti intan permata tidak akan d biar

bersepah2, bukan? Itulah bandingannya

dengan seorang wanita.

Akhirat kelak seorang lelaki akan d

pertanggungjawabkan thdp wanita:

isterinya, ibunya, anak perempuannya,

dan saudara perempuannya.

Manakala wanita d pertanggungjawabkan

terhadapnya d tanggung oleh 4 lelaki :

suaminya, ayahnya, anak lelakinya, dan

saudara lelakinya

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

kalau adik ko tak tutup aurat even ko dh tegor dia tp dia taknak dgr gak,mmg seharusnya ko pkol dia......tpiiii berpada-pada....
Edited by gunnerzgurl86

TAKUTILAH ALLAH TA'ALA WAHAI HAMBA2 ALLAH SEMUA...JANGAN KAMU SEMUA BERDEGIL.....!!!!

SIKSAAN NERAKA ITU W/PUN SATU SAAT TAKKAN KAMU DAPAT BERTAHAN !!!!

TAKBIIIRRR !!!

Edited by nx105

Anti sokong ngan pendapat nie..bagi yg bergelas muslim/muslimah bersamalah kita menjaga aurat kita tidak terseksa di mahsyar kelak..Bagi kaum hawa,bersamalah kita menjaga aurat kita dari ditonton org yg termasuk dlm 'ahli' kita...jagnlah kita terpengaruh dgn fesyen zaman sekarang,,sesungguhnya tak de faedahnye..bahgia akhirat yg kita cari...

-BERSAMALAH KITA MENCARI REDHA ILLAHI-

P/S:RASA BAHAGIA DI DUNIA ADALAH SEMENTARA,

SEBALIKNYA BAHAGIA SYURGA DAN REDHA ALLAH ADALAH BERKEKALAN>>>

INGATLAH KITA SUME..

JANGAN KESIAN KALAU NAK DIDIK ANAK BANGSA SECARA MENYELURUH.

action speaks louder than words.

konpius dgn kenyataan ini...hehe.... :rolleyes:

Edited by loneranger

hmm...den asyik nampak orang dok ngate org pompuan je....orang laki2 pon ramai juge yang masih xsedar diri utk tutup aurat....dahla batas aurat lagi sikit dr wanita pon masih xpuas hati lagi....nak juge tayang kepala lutut yang xberapa hensem tu....nak juge tayang pusat yang xberape bersih tu....hmmmm....pikir2 la wahai lelaki2 sekalian....walau nk tido pon pakai la slua track ke, or at least slimut ke....jangan la tido terbongkang trus pakai boxster....walau kita sorang2 skali pon xkira di mana2 bagus kalo kite sentiasa jaga batas aurat kite....yg pompuan pon same....tutup aurat yang terdedah tu....tapi islam ni xkejam....kalau xsanggup trus pakai tudung labuh or baju kurung, mulekan dengan baju yang longgar dan xtembus pandang....pastu gradually pakai tudung segi tiga.....pastu kalo rase bleh pegi lagi pakai la baju kurung....pastu kalo rase lebih komited bleh la pakai tudung labuh....lame2 jadilah kita insan yang menutup auratnye dengan sempurne.....

bagi aku la kan, kalo adik kita tu nak dengar cakap kita, maknanya dia 'dengar' dan respect dgn apa yang kita buat kat dia..(untuk kebaikan dia).... so, kalo xnak dengar maknanya pham2 sudahlah...

nape aku x lakukan sesuatu time die masih hidup?

adik aku baru form 1

so,aku sebagai abg mesti nk yg terbaik utk dia

n aku suruh mak bapak aku anta masuk sekolah agama

salah ke aku nk ajar adik aku??

baguss... ko adalah abang yang baik... sbb ini soal 'kemudian hari', bukan main2 punya....

p/s= dulu time adik lelaki aku form1, dia dpt sekolah agama kat kuala kubu... aku sound dia sekali jer "Kalo aku tau ko hisap rokok, teruk aku kerjakan......" alhamdulillah sampai skg umur dia 25thn, x sentuh rokok pon...

mak ayah sndri taknak tgo...tapi tak salah jugak orang len tego...abg ..kakak..adik...kawan..tego2la mereka yg xtutup aurat ok

=p

Edited by AS Gunnerz

antara salah satu petanda hampirnya kiamat adalah semakin ramai perempuan mendedahkan aurat masing2 dan berbangga dgnnya..........

so, selagi xkiamat, selagi tu xkan selesai masalah ni.........

huh...panas gak topik ni......perlu lock ke tak......em..=]

sbnrnye bermula dari mak bapak..kalo mak bapak didik dr mula..tak jadi hal2 camni...korang cube perhati senario skang...mak pakai leklok..anak perempuan pakai..=p

...bukan mak ayah tak tau..tapi bak kate mereka "biarlah..mereka masih mude..."...em..=]

tu tak brani nak cakap ape la..sbb mak bpk sndri taknak tgo...tapi tak salah jugak orang len tego...abg ..kakak..adik...kawan

tak 100%

kene tgk peers jugak