Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

diorang tau mana aurat, tapi saja butakan mata dan fikiran supaya boleh tayang body untuk goda orang laki

diorang tau mana aurat, tapi saja butakan mata dan fikiran supaya boleh tayang body untuk goda orang laki

bukan tak tau,tp buat2 tak tau..dari sekolah rendah lagi subjek pendidikan islam ckp pasal aurat..nape bila besar taknak tutup aurat..

Aduh...mkn kontorversi lak topik nih. Skrg sumer cm blame "kesilapan" nih sdgkn benda ni boleh di perbetolkan. Yelah, step by step. Slow talk bkn nye terus mengeji. Tread ni mmg bgs, yelah, sbgai peringatan, tp, sesetgh yg komen cm kt ats tuh mmg xleh pakai la... Bknkah itu lebh baik dr yg "Free Hair" pakai baju sendat nmpk pusat, nyanyi bagai nak rak kt pentas, menari kunun pro, berfesyen rambut xtentu hala, rebonding ler... jgn sbb nita setitik rosak susu sebelanga.

Me: juz an ordinary gurl... xkaco org pun...

ok..this topic act agak sukar tuk dibincang kn secara terbuka la...

frankly speaking,aku mmg tak pakai tudung...dulu pernah gak biler org tnya nape tak pakai tudung aku dgn slambe jawap..'alah,pakai tudung tak semesti nye baik..dan buat pe pakai tudung kalo prangai still jahat mcm aper je...'~~itu jawapan aku suatu ketika dulu...

tp skrg nih aku sedar aku tak boleh jawap begitu sbb akan menaikan kemarahan org yg bertudung tak kira la dorang terasa atau tak.skrg nih aku mnjawap'insyaALLAH,bile sampai masa saya akan bertudung dan takkan buka lagi..'

bukan ape,aku perasan la ade la2-3 mmber aku,mase skolah dulu pakai tudung sbb geng dorg pakai..tp la nih yg kekal pakai cume sorg je..i guess dorang terikut sgt n blom bersedia lagi kot,dan aku tak nk jadi cm gitu,lagipun aku nih bukan la baik sgt pun...ade nakal nye sikit2...

ntah la,ikut pada hukum mmg haram,tp still terpulang pada individu masing2 tuk menilai nyer jugak...kalo taknk tanggung dosa,dan taknk org lain berdosa kerana kite..ubah la cara tuh..

kata org tepuk dada tanya selera...

aku akan pakai tudung..insyaALLAH...

cmne kalu xde ari esok utk awak fai_wawa?

yakin ke bleh idup smpai fai_wawa dh sedia utk bertudung nnt?

mulakn la dr skang..kalu bkan skang,ble lg..

jgn tangguh2 kn..

asal ada keinginan sume leh jd... :rolleyes: insyaAllah

Surah An-Nur: 30-31

"Katakanlah kepada orang-orang laki-laki yang beriman "Hendaklah mereka menahan pandangannya, dan memelihara kemaluannya; yang demikian itu adalah lebih suci bagi mereka, sesungguhnya Allah Maha Mengetahui, apa yang mereka perbuat." "Katakanlah kepada wanita yang beriman :"Hendaklah mereka menahan pandangannya dan memelihara kemaluannya, kecuali yang (biasa) nampak dari padanya. Dan hendaklah mereka menutupkan kain kudung ke dadanya dan janganlah menampakkan perhiasannya, kecuali kepada suami mereka, atau ayah mereka, atau ayah suami mereka, atau putera-putera mereka, putera-putera suami mereka, atau saudara-saudara laki-laki mereka, putera-putera saudara laki-laki mereka, atau putera-putera saudara perempuan mereka, atau wanita-wanita Islam, atau budak-budak yang mereka miliki, atau pelayan-pelayan laki-laki yang tidak mempunyai keinginan (terhadap wanita), atau anak-anak yang belum mengerti tentang aurat wanita. Dan janganlah mereka memukulkan kakinya agar diketahui perhiasan yang mereka sembunyikan. Dan bertaubatlah kamu sekalian kepada Allah, hai orang-orang yang beriman supaya kamu beruntung."

Edited by misstersya

biaselah orang melayu islam keturunan je. atas usaha sendirilah untuk mencari kebenaran dalam islam. dan orang perempuan yang masih belum mampu untuk pakai tudung mereka hanya merasekan kesusahan sementara di bumi lebih penting diketepikan saje dari hukuman selepas mati nanti. dan juge suke menanti hari dah tua baru nak insaf. alangkah ruginye kalu tak sempat bertaubat sekirannya ajal datang menjemput sekarang. iman adelah sesuatu yang tiade ternilai harganya tapi ramai yang tak nak berembut mendapatkannye. :D

p/s : aku dah edit. hehe :D

Edited by nie feng

iman adelah sesuatu yang tiade ternilai harganya tapi ramai yang nak berembut mendapatkannye. :D

ubah sket.. 'iman adelah sesuatu yang tiade ternilai harganya tapi ramai yang TAK nak berembut mendapatkannye'

aku doakan mu,fai_wawa...awek aku pon b4 aku kapel ngan die,die xpakai tudung,but aku btaw awal2,kalo nk jd gf aku,kene pakai tudung..coz aku xsuke gf aku xpakai tudung..now die leh trime n pakai tudung skrg..da 2thn lebih da die pakai,xda ape2 prob..so,aku rase xdahal kalo org tu nk brubah...asalkan die nk...aku try ckp kat awek aku,kuar xpakai tudung,nk x?die ckp xnk coz die da biase pakai tudung... ^_^

aku doakan mu,fai_wawa...awek aku pon b4 aku kapel ngan die,die xpakai tudung,but aku btaw awal2,kalo nk jd gf aku,kene pakai tudung..coz aku xsuke gf aku xpakai tudung..now die leh trime n pakai tudung skrg..da 2thn lebih da die pakai,xda ape2 prob..so,aku rase xdahal kalo org tu nk brubah...asalkan die nk...aku try ckp kat awek aku,kuar xpakai tudung,nk x?die ckp xnk coz die da biase pakai tudung... ^_^

pergh..

"But then I sigh; and, with a piece of scripture, tell them that God bids us do good for evil: And thus I clothe my naked villany. With old odd ends stolen out of holy writ; and seem a saint, when most I play the devil." -- "Richard III" (1.3.345-7)

tepat di situ.

Nape xmau tutup aurat?

1. Jahil dan kurang didikan agama - Sesetengah tau xpakai tutup aurat haram tapi sebab iman xkuat, terdedah la sana sini. Contohnya, Orang lagi takut bahaya dadah daripada bahaya buat dosa.

Hisap dadah > Ketagihan > Jangkitan HIV > Mati atau,

Hisap rokok > Ketagihan > kanser paru-paru

Dedah Aurat > xsempat taubat semasa mati> Kena siksa kat kubur & neraka?(wallahualam)

Orang tau macam mana sakitnya akibat dadah dan rokok ( tu pun ramai lg yg isap) tapi kalau kita kata xpakai tudung, susah nak meramalkan macam mana sakitnya kat neraka nanti. Semua bergantung sekuat mana iman atau kepercayaan kita terhadap 6 rukun iman;

Beriman Kepada Allah- Allah nampak ke aku dedah *** ni?

Beriman Kepada Malaikat - Ada ke malaikat kat tepi aku nie?

Beriman Kepada Rasul - Nabi nak mengaku umat dia ke kalau aku pakai macam nie?

Beriman Kepada Kitab - Ada ka ayat yang larang dedah aurat?

Beriman Kepada Hari Kiamat - Sakit tak kena siksa kalau dedah aurat?

Beriman Kepada Qada' dan Qadar - Hmm.. mungkin aku xdapat hidayah lagi kot.. atau aku sendiri yang kena berusaha cari hidayah tu?

Tepuk dada tanya iman :rolleyes:

2. Dugaan Dunia- Dugaan ni macam-macam la. Kalau pakai tudung, boyfren tak berani datang dekat. Kalau pakai tudung, susah nak jadi pengacara RTM (contoh je). Kalau pakai tudung, sape nak tengok rambut yang lurus dan cantik nie. Kalau pakai tudung, aku takut jadi andartu! Takut xlaku!

Tapi ingatlah, orang yang tutup aurat dengan sempurna tetap ada pasarannya, baik kerjaya , kawan ataupun pasangan hidup. Aku selalu tengok ramai student2 univesiti yang 1st yr tudung labuh+Jubah, 2-3rd yr pakai bj kurung+tudung besar, final yr pakai seluar+tudung pendek & tranparent. Kadang2 aku macam nak cabar kawan2 aku yang tudung labuh tu maintain sampai grad tapi diri aku pun tak terjaga. (aku lelaki ler). Selemah2 iman, aku tegur dalam hati je. Jadi laki pun susah, nak kena jaga mata, tengok kanan pempuan, kiri pun pempuan.

Tapi aku tak kata yang pakai tudung pendek tu salah, yang pakai tudung labuh tu betul, semuanya bergantung pada amalan dan diri sendiri, Allah yg bg balasan, tapi kenalah aim for perfection. Kalau hari ini lebih buruk dari semalam, rugilah kita. Semoga Allah tetapkan iman aku sampai aku mati. B)

oleh kerane rupe paras cantik yang Allah bagi pinjam sementara itu tak sesuai dengan fesyen tudung litup yang menutup aurat dan ketinggalan zaman maka muncul lah rekaan baru dari mereka cerdik pandai yang kononnye tudung ciptaan terkini yang memelihara ciri2 menutup aurat tetapi hakikat semakin tidak sempurna dari konsep asal. kain semakin nipis dan juga semakin singkat. ape dah jadi... :D

frankly speaking,aku mmg tak pakai tudung...dulu pernah gak biler org tnya nape tak pakai tudung aku dgn slambe jawap..'alah,pakai tudung tak semesti nye baik..dan buat pe pakai tudung kalo prangai still jahat mcm aper je...'~~itu jawapan aku suatu ketika dulu...

tp skrg nih aku sedar aku tak boleh jawap begitu sbb akan menaikan kemarahan org yg bertudung tak kira la dorang terasa atau tak.skrg nih aku mnjawap'insyaALLAH,bile sampai masa saya akan bertudung dan takkan buka lagi..'

bukan ape,aku perasan la ade la2-3 mmber aku,mase skolah dulu pakai tudung sbb geng dorg pakai..tp la nih yg kekal pakai cume sorg je..i guess dorang terikut sgt n blom bersedia lagi kot,dan aku tak nk jadi cm gitu,lagipun aku nih bukan la baik sgt pun...ade nakal nye sikit2...

ntah la,ikut pada hukum mmg haram,tp still terpulang pada individu masing2 tuk menilai nyer jugak...kalo taknk tanggung dosa,dan taknk org lain berdosa kerana kite..ubah la cara tuh..

kata org tepuk dada tanya selera...

Kepada semua terutamya wanita, bacalah mesej saya ini dengan nada yang lembut dan berlapang dada...insyaALLAH bersama2 kita mengambil manfaatnya...bacalah sampai habis ye...TQ

Alhamdulillah....tanam niat dan azam dah sangat bagus..itu sudah satu titik dari titik2 Hidayah ALLAH...kena bersyukur

Cuma bagi sy,jganlah kita berlengah2 lagii dalam mgikut ajaran agama kerana ini perintah ALLAH YANG MAHA ESA yang kita sembah....

Satu je kita kena banyak2 ingat ye...sebagai orang ISLAM, kita percaya pada "MATI" dan "BALASAN" yang akan kita sama2 terima kat akhirat sana...tak kira Lelaki atau Perempuan..

ALLAH SANGAT MAHA PENGASIH dan MAHA PENYAYANG kepada semua hambanya yang memahamiNYA...(nak fahami dan kenalNYA, kenalah ade ILMU TENTANGNYA)

Seperti yang telah sy nyatakan dlm pos yang terdahulu..."soal baik atau buruk perangai seseorang apabila bertudung bukan isunya"....isunya yang lebih besar dari itu adalah ini perintah WAJIB dari ALLAH TUHAN yang kita sembah dan kita taat...kita kena WAJIB ikut w/pun nafsu dan hati kita berat nak buatnya...nak buat perintah ALLAH bukannya senang seperti yang disangkakan..ia mestilah dengan kesungguhan yang sungguh2 dan dengan penuh kesabaran.ia akan diuji2 sehingga kita LULUS ujianNYA...dan kita kena lawan sungguh2 nafsu iblis dan syaitan yang ade dalam diri kita yang sentiasa dorong kita untuk tidak dan suka menangguh2 untuk buat perintah ALLAH....

Memang tidak dinafikan ade golongan yang tidak bertudung berperangai baik dan ade yang bertudung berperangai tidak baik...dan kepada yang BERTUDUNG dan perangai TIDAK BAIK inilah yang menjadi MUSUH dan FITNAH bagi AGAMA ISLAM yang kita CINTAI...kita kena perangi golongan ni habis habisan....golongan inilah yang telah menyebabkan golongan yang ingin berubah(kurang ilmu agama) tidak jadi untuk berubah...semua penyebab ni adalah berkaitan dengan ILMU AGAMA seseorang..

kalau kita betul2 nak berubah, kita kena tengok dan bersahabat dengan orang yang betul2 ikut ajaran agama dan yang dapat bimbing kita untuk taat dan takut pada ALLAH....(ramai kat luar sana yang dapat kita jumpa kalau kita betul2 mencarinya)

Kepada yang telah dipilih ALLAH untuk bertudung...bersyukurlah dan ikutlah betul2 semua ajaran agama yakni dengan memantapkan lagi ilmu agama dan berakhlak dengan akhlak2 yang telah diajar oleh RASULULLAH S.A.W supaya kita tidak tergolong dalam golongan yang membawa FITNAH kepada AGAMA ISLAM....na'uzubillah..

BERTAQWA dan TAKUTILAH ALLAH TA'ALA dengan sebenar benar takut....

(rujuklah, ikutlah, terimalah dan berubahlah dengan sungguh2 dan dengan hati terbuka gambar yang telah diposkan sebelum ini tentang gaya yang betul2 untuk menutup aurat..)

Tujuan sy tulis ini adalah semata2 bersama2 bagi peringatan antara kita...tanpa peringatan, akan jauhlah kita dari TAUFIK dan HIDAYAH ALLAH...

Kepada yang ingin berubah, banyakkanlah DOA (kalau boleh tiap2 lepas kali bersolat)memohon pada ALLAH agar DIPERMUDAHKAN dan diberi KEKUATAN HATI dan IMAN untuk kita berubah....janganlah kita hanya tanam dan niat untuk berubah, tapi tidak ade kesungguhan...ALLAH tidak suka kepada orang yang hanya angan2 dan niat kosong..

I'ALLAH saya yakin dan percaya..kalau2 kita betul2 nak ALLAH akan bagi.....yang penting bersungguh2 mengharap dariNYA.........

Sya doakan semoga semua member2 putra ni sentiasa dipilih untuk diberi TAUFIK dan HIDAYAH oleh ALLAH TA'ALA..Amiin YA ALLAH.....

(sayu hati aku apabila aku tulis teks ni....dan mintk maaf kepada semua sebab terlalu panjang menulisnya) SEKIAN..

Diorg sbnrnya xpaham, hukum dan sikap adalah dua benda yg sebenanrnya saling berkaitan tp juga berbeza...maksud aku? dah dlm Al-quran kata hukum tutup aurat adalah wajib....xperlulah pertikaikan lagi.....yg kata xsemestinya yg pakai tudung tu baik, korg kena ingat....itu adalah sikap dia...pakai tudung adalah hukum.....sikap adalah berlainan...

ok..this topic act agak sukar tuk dibincang kn secara terbuka la.....

xder la..bia la open..baru orang pasan..tgk..ko pun tingin nak join...kire aku respek ko sbb jujur

alasan ni tak leh pakai ar...once da islam...kene la amik sume..mane leh amik sparuh2..islam dtg ngan pakej...nak xnak ko kene amik sume...kalo ko tak bersedia..nak tunggu ko sedia...smpai bile..?nak nak ko tak dpt idayah

mmg hidayah dtg dari allaH..tapi.......hidayah tu kite kene cari...kene usaha...ko kene ade usaha tuk berubah....ntahla..kang aku ckp lebih2 kene belasah la pulak..ha ha= p

..walaupun rase xiklas...terpakse ke ape...try ar pakai..lame2.takde la rase cam tu da..

Edited by AS Gunnerz

pakai tudung kena ada NIAT,

niat biasanya disebabkan NILAI

setinggi-tinggi nilai dari PENILAI AGONG

apa-apa pun, semoga berTUDUNG dgn cara yang betul

kang JELEK pulak dilihat...

pakai lah tudung yang sesuai

elakkan memakai tudung SAJI

kang di nampak macam ber LAUK pulak

di MAKAN pulak nanti

... Bknkah itu lebh baik dr yg "Free Hair" pakai baju sendat nmpk pusat, nyanyi bagai nak rak kt pentas, menari kunun pro, berfesyen rambut xtentu hala, rebonding ler... jgn sbb nita setitik rosak susu sebelanga.

kengkadang ak raser yg free hair tu lebih okey dr yg pkai tudung tp pkaian sendat cm balut nangka tu...

yelah, dh tutup kat atas tp kat bwh xnk tutup watpe?..

cm org persendakan agama jerk... :angry:

juz my opinion k...

Edited by iFFa =P

ARtIKEL tOK diKOnGsi

Di sini Darul Nu'man ingin menyentuh tentang pemakaian tudung kaum wanita masa kini sebagai renungan bagi wanita Islam.

Bila wanita menjaga auratnya dari pandangan lelaki bukan muhram, bukan sahaja dia menjaga maruah dirinya, malah maruah wanita mukmin keseluruhannya.

Harga diri wanita terlalu mahal. Ini kerana syariat telah menetapkan supaya wanita berpakaian longgar dengan warna yang tidak menarik serta menutup seluruh badannya dari kepala hingga ke kaki.

Kalau dibuat perbandingan dari segi harta dunia seperti intan dan berlian, ianya dibungkus dengan rapi dan disimpan pula di dalam peti besi yang berkunci.

Begitu juga diumpamakan dengan wanita, Kerana wanita yang bermaruah tidak akan mempamerkan tubuh badan di khalayak umum.

tudung~

Walaupun pelbagai gaya tudung diperaga dan dipakai, namun pemakaiannya masih tidak lengkap dan sempurna. Masih lagi menampakkan batang leher, dada dan sebagainya. Ada yang memakai tudung, tetapi pada masa yang sama memakai kain belah bawah atau berseluar ketat dan sebagainya. Pelbagai warna dan pelbagai fesyen tudung turut direka untuk wanita-wanita Islam kini.

Ada rekaan tudung yang dipakai dengan songkok di dalamnya, dihias pula dengan kerongsang (broach) yang menarik. Labuci warna-warni dijahit pula di atasnya. Dan berbagai-bagai gaya lagi yang dipaparkan dalam majalah dan suratkhabar fesyen untuk tudung. Rekaan itu kesemuanya bukan bertujuan untuk mengelakkan fitnah, sebaliknya menambahkan fitnah ke atas wanita.

Walhal sepatutnya pakaian bagi seorang wanita mukmin itu adalah bukan sahaja menutup auratnya, malah sekaligus menutup maruahnya sebagai seorang wanita. Iaitu pakaian dan tudung yang tidak menampakkan bentuk tubuh badan wanita, dan tidak berhias-hias yang mana akan menjadikan daya tarikan kepada lelaki bukan muhramnya. Sekaligus pakaian boleh melindungi wanita dari menjadi bahan gangguan lelaki yang tidak bertanggungjawab.

Bilamana wanita bertudung tetapi masih berhias-hias, maka terjadilah pakaian wanita Islam sekarang walaupun bertudung, tetapi semakin membesarkan riak dan bangga dalam diri. Sombong makin bertambah. Jalan mendabik dada. Terasa tudung kitalah yang paling cantik, up-to-date, sofistikated, bergaya, ada kelas dan sebagainya. Bertudung, tapi masih ingin bergaya.

Kesimpulannya, tudung yang kita pakai tidak membuahkan rasa kehambaan. Kita tidak merasakan diri ini hina, banyak berdosa dengan Tuhan mahupun dengan manusia. Kita tidak terasa bahawa menegakkan syariat dengan bertudung ini hanya satu amalan yang kecil yang mampu kita laksanakan. Kenapa hati mesti berbunga dan berbangga bila boleh memakai tudung?

Ada orang bertudung tetapi lalai atau tidak bersembahyang. Ada orang yang bertudung tapi masih lagi berkepit dan keluar dengan teman lelaki . Ada orang bertudung yang masih terlibat dengan pergaulan bebas. Ada orang bertudung yang masih menyentuh tangan-tangan lelaki yang bukan muhramnya. Dan bermacam-macam lagi maksiat yang dibuat oleh orang-orang bertudung termasuk kes-kes besar seperti zina, khalwat dan sebagainya. Jadi, nilai tudung sudah dicemari oleh orang-orang yang sebegini.

Orang Islam lain yang ingin ikut jejak orang-orang bertudung pun tersekat melihat sikap orang-orang yang mencemari hukum Islam. Mereka rasakan bertudung atau menutup aurat sama sahaja dengan tidak bertudung. Lebih baik tidak bertudung. Mereka rasa lebih bebas lagi.

Orang-orang bukan Islam pula tawar hati untuk masuk Islam kerana sikap umat Islam yang tidak menjaga kemuliaan hukum-hakam Islam. Walaupun bertudung, perangai mereka sama sahaja dengan orang-orang bukan Islam. mereka tidak nampak perbezaan agama Islam dengan agama mereka.

Lihatlah betapa besarnya peranan tudung untuk dakwah orang lain. Selama ini kita tidak sedar diri kitalah agen bagi Islam. Kita sebenarnya pendakwah Islam. Dakwah kita bukan seperti pendakwah lain tapi hanya melalui pakaian. Kalau kita menutup aurat, tetapi tidak terus memperbaiki diri zahir dan batin dari masa ke semasa, kitalah punca gagalnya mesej Islam untuk disampaikan.

Jangan lihat orang lain. Islam itu bermula dari diri kita sendiri. Ini tidak bermakna kalau akhlak belum boleh jadi baik tidak boleh pakai tudung. Aurat, wajib ditutup tapi dalam masa yang sama, perbaikilah kesilapan diri dari masa ke semasa. Tudung di luar tudung di dalam (hati). Buang perangai suka mengumpat, berdengki, berbangga, ego, riak dan lain-lain penyakit hati.

Walau apapun, kewajipan bertudung tidak terlepas dari tanggungjawab setiap wanita Muslim. Samada baik atau tidak akhlak mereka, itu adalah antara mereka dengan Allah. Amat tidak wajar jika kita mengatakan si polanah itu walaupun bertudung, namun tetap berbuat kemungkaran. Berbuat kemungkaran adalah satu dosa, manakala tidak menutup aurat dengan menutup aurat adalah satu dosa lain.

Kalau sudah mula menutup aurat, elak-elaklah diri dari suka bertengkar. Hiasi diri dengan sifat tolak ansur. Sentiasa bermanis muka. Elakkan pergaulan bebas lelaki perempuan. Jangan lagi berjalan ke hulu ke hilir dengan teman lelaki. Serahkan pada Allah tentang jodoh. Memang Allah sudah tetapkan jodoh masing-masing. Yakinlah pada ketentuan qada' dan qadar dari Allah. Apabila sudah menutup aurat, cuba kita tingkatkan amalan lain. Cuba jangan tinggal sembahyang lagi terutama dalam waktu bekerja. Cuba didik diri menjadi orang yang lemah-lembut. Buang sifat kasar dan sifat suka bercakap dengan suara meninggi. Buang sikap suka mengumpat, suka mengeji dan mengata hal orang lain. jaga tertib sebagai seorang wanita.

Jaga diri dan maruah sebagai wanita Islam. Barulah nampak Islam itu indah dan cantik kerana indah dan cantiknya akhlak yang menghiasi peribadi wanita muslimah. Barulah orang terpikat untuk mengamalkan Islam. Dengan ini, orang bukan Islam akan mula hormat dan mengakui "Islam is really beautiful." Semuanya bila individu Islam itu sudah cantik peribadinya. Oleh itu wahai wanita-wanita Islam sekalian, anda mesti mengorak langkah sekarang sebagai agen pengembang agama melalui pakaian.

Edited by gunnerzgurl86

Apa rasamu hai gadis bila ada teruna

memuji wajahmu cantik nan ayu

melirik senyum cuba menjaring

Nafsumu kata "oh.. cantiknya aku."

Akalmu kata "hmm kena jual mahal."

Ilmumu kata "dia cuma memuji, tak lebih dari itu."

Imanmu kata "aku menjadi fitnahkah?"

Oh gadis

dirimu memang hiasan dunia

tapi cantikmu bukan pameran

ayumu bukan murahan

Yang tertutup kan lebih baik

terlindung suci dari godaan

cantikmu bukan pameran

macamana pulak yang berANGGAPan dirinya CANTIK bila bertudung?

ada kah PATUT jugak TIDAK dipamerkan?

:rolleyes:

macamana pulak yang berANGGAPan dirinya CANTIK bila bertudung?

ada kah PATUT jugak TIDAK dipamerkan?

:rolleyes:

Muslimin yg SOLEH dan Muslimat yang SOLEHAH(betul2 beriman) tidak akan bangga dan tinggi diri dengan kelebihan kecantikannya keran aitu semua ANUGERAH ALLAH kepada kita...TQ

Aduh...mkn kontorversi lak topik nih. Skrg sumer cm blame "kesilapan" nih sdgkn benda ni boleh di perbetolkan. Yelah, step by step. Slow talk bkn nye terus mengeji. Tread ni mmg bgs, yelah, sbgai peringatan, tp, sesetgh yg komen cm kt ats tuh mmg xleh pakai la... Bknkah itu lebh baik dr yg "Free Hair" pakai baju sendat nmpk pusat, nyanyi bagai nak rak kt pentas, menari kunun pro, berfesyen rambut xtentu hala, rebonding ler... jgn sbb nita setitik rosak susu sebelanga.

Me: juz an ordinary gurl... xkaco org pun...

aku tulis kat situ AURAT

so kiranya semua bahagian badan la, bukan spesifik kat rambut je

kengkadang ak raser yg free hair tu lebih okey dr yg pkai tudung tp pkaian sendat cm balut nangka tu...

yelah, dh tutup kat atas tp kat bwh xnk tutup watpe?..

cm org persendakan agama jerk... :angry:

juz my opinion k...

ko ni pun sama je cam kat atas tu

so korang ni pegi masuk kelas tadika belajar A B C lepas dah pass baca thread title ngan 1st post balik