Jump to content
rinGGit_MakeR

Bisnes Kedai Hardware

Recommended Posts

Paling kurang 250K..tapi kalau kedai dalam 20 kaki x 90 kaki, ermm banyak ruang kosong lagik...dan barang pon masih tak complete lagik..banyak yang kurang tu..kalau nak sedap memang dalam lingkunagan 1 M ke 500 K la..nie memang comfort level nak berniaga hardware.

Bukan nak menakutkan tapi inilah bisnes hardware..

Edited by MrAL

ish banyak gak modal nk kuar ni,klu bru nk setup bisnes ni agak agak loan boleh dapat ke?

Asalamualaikum.

Saya pun dah lama NAK buka kedai hardware :wacko: . Tapi tak jumpa lagi 'mentor' :rolleyes: . Sebelum ini saya kerja lukis pelan rumah, tapi dah penatle jadi kuli orang ni :angry: , nak kerja sendiri tapi tak nampak jalan lagi :blink: .

rinGGit_MakeR sejak bulan jun tak ada orang balas, skg dah buka kedai hardware ke belum?. :rolleyes:

Kepada MrAL, rinGGit MakeR, am_eniey dan sesiapa sahaja yang dapat membantu!.

Untuk makluman, saya telah menyewa 1 unit lot kedai, sewa RM600 sebulan. Saya nak buka kedai Hardware di Kesang Pajak, Jasin. Dah RM2300 bayar agreement sewa dll. Saya insya' Allah akan buka Januari kot? :ph34r:

Mana saya nak cari pembekal? atau network?. :wacko:

MrAL, bajet 1/4 juta banyak tu, kalau saya mula dengan 40K boleh tak? Itu saja loan yang saya boleh dapat setakat ini!.

erm..nasihat saya melalui pengalaman berniaga dengan mendapatkan supply dari caa yaa ni adalah, beli dengan cara BULK..

bagaimana untuk bulk kalau modal tidak cukup?

carilah rakan niaga yang berminat untuk membina bisnes ini bersama2, dan kalau boleh, jadikan sebagai branch di beberapa tempat yg stategik. Denagn mengumpulkan modal dan membeli barangsan secara BULK untuk kemsua branch kedai2 tersebut, maka, kos pembelian dapat di kurangkan,lantaran dapat diskaun yang agak bnyk..

harap jawapan saya dapat membantu serba sedikit...

Kepada MrAL, rinGGit MakeR, am_eniey dan sesiapa sahaja yang dapat membantu!.

Untuk makluman, saya telah menyewa 1 unit lot kedai, sewa RM600 sebulan. Saya nak buka kedai Hardware di Kesang Pajak, Jasin. Dah RM2300 bayar agreement sewa dll. Saya insya' Allah akan buka Januari kot? :ph34r:

Mana saya nak cari pembekal? atau network?. :wacko:

MrAL, bajet 1/4 juta banyak tu, kalau saya mula dengan 40K boleh tak? Itu saja loan yang saya boleh dapat setakat ini!.

DAH SEWA KEDAI TP XCARI SUPPLIER?????????????????BIAQ BETUI

baik bukak CC jer...

xpe la, dah kepakaraan dia bidang hardware.hehehee, kalau semua org buka cc sapa pula nak buka kedai hardware.

Kan fardu kifayah tu kita kena hantar wakil buka/bekerja dlm sesuatu bidang.

xpe la, dah kepakaraan dia bidang hardware.hehehee, kalau semua org buka cc sapa pula nak buka kedai hardware.

Kan fardu kifayah tu kita kena hantar wakil buka/bekerja dlm sesuatu bidang.

Salam...

Tul tu stuju sgt.. den rasa boleh jadi keharusan (nak kata wajib ada yg marah plak..) klau kita beli dari kedai org kita walaupu kedai lain lebih dekat dan murah.. lebih2 lagi di Malaysia nie.. semua biz di kontrol C'.. arap2 sesiapa yang berniat nak buka hardware ker software ker.. perdalam la ilmu dan yang penting 'BUAT'.... jgn jadi angan 2 jer..

KAMON GUYS BAGI LA KATA2 SEMANGAT KAT MEMBER2 KITA..

- tapi jgn sampai dah kluar duit ilmu@ supplier blum dapat.... haru tuuuu..

* kat tempat den ada yang buka hardware nie... walaupon jauh.. mesti pegi.. mahal pon brapa sen sgt..

-TQ

bisnes hardware ni bagus. tapi cabaran dia amatlah bagus juga. mulakan dengan barang2 yang kecil. lagi satu kalau jual semen tu jangan la bagi hutang yer.. bukan aper aku pernah tengok orang melayu yang buka kedai hardware tak sampai setahun pon. dia terlampau concentrate jual semen dan bagi hutang kat kawan2 rapat. memang la best tengok dia punya barang keluar masuk, 1 lori semen tiga hari jer buih licin. tapi masuk bulan ke5 dah taklih nak survive, cash flow dah takder. stok tak sampai, hutang bertimbun. bila tagih hutang ngan kawan2. kawan2 kata buat kerja belum dapat duit. camner nak bayar...

apepon beringatla. untuk barang2 kedai. bukan semenya kena beli cash. supllier bagi kreit gak untuk hardware bergantung la. kalu dah lama 30hari, 60 hari, 90 hari pon ada... kalu baru susah sikitla. paling lama pon 30 harila kut.. supplier before dia mai kat kita dia akantanya juga pekedai hardware yang lain kedai baru tu ngam ka.. dia akan selidik dulu before datang nak bagi kredit kat korang... lagipon barang hardware kos tinggi. kalu barang2 berunsur tembaga, besi, dah boleh cecah puluh ribu walaupon hanya 1 guni...

Salam semua......

Saya adalah pemborong & pembekal baran-barang hardware. Kepada sesiapa yang berminat boleh hubungi saya di

HP : 019-910 1755

Memang tak dinafikan, untuk memulakan perniagaan hardware memerlukan modal yang besar. Sekurang-kurangnya RM50k.

Untuk itu kami mengadakan pakej kpd anda yg berminat untuk memulakan bisnes hardware dgn modal permulaan
serendah RM10k.

Pakej ini tak pernah dibuat oleh mana2 tokey Cina @ mana2 pemborong. Untuk keterangan lanjut anda
boleh hubungi kami di talian di atas atau lawati laman web kami

[url="http://www.fakrulsports.com/fakrulhardware.php"]http://www.fakrulspo...rulhardware.php[/url]

[quote name='gigitua' timestamp='1203430936' post='656867']
bisnes hardware ni bagus. tapi cabaran dia amatlah bagus juga. mulakan dengan barang2 yang kecil. lagi satu kalau jual semen tu jangan la bagi hutang yer.. bukan aper aku pernah tengok orang melayu yang buka kedai hardware tak sampai setahun pon. dia terlampau concentrate jual semen dan bagi hutang kat kawan2 rapat. memang la best tengok dia punya barang keluar masuk, 1 lori semen tiga hari jer buih licin. tapi masuk bulan ke5 dah taklih nak survive, cash flow dah takder. stok tak sampai, hutang bertimbun. bila tagih hutang ngan kawan2. kawan2 kata buat kerja belum dapat duit. camner nak bayar...

apepon beringatla. untuk barang2 kedai. bukan semenya kena beli cash. supllier bagi kreit gak untuk hardware bergantung la. kalu dah lama 30hari, 60 hari, 90 hari pon ada... kalu baru susah sikitla. paling lama pon 30 harila kut.. supplier before dia mai kat kita dia akantanya juga pekedai hardware yang lain kedai baru tu ngam ka.. dia akan selidik dulu before datang nak bagi kredit kat korang... lagipon barang hardware kos tinggi. kalu barang2 berunsur tembaga, besi, dah boleh cecah puluh ribu walaupon hanya 1 guni...
[/quote]
so member yang kedai tutup tu apa jadik?