Jump to content
dzul89

Anda Pelajar Politeknik Psis, Sabak Bernam ?

Recommended Posts

mcm mane saya nak tau sya ni sidang 1 or sidang 2 ... ader ke tulis kat dlm surat tawaran tu yer .. leh tau x ?? selangor kat banting .

Kat surat tu ada tulis.. dia akan highlightkan ko sidang bape.. cuba check balik

Taktau la pulak kalo dorang dah tukar kaedah pendaftaran dier.

ah ader .. sidang 1 beb.. huhu 8.00 pagi dah kena ader ... waawaawa sedihnya ... dtg awal nie .. huhuhu xdpt den nak tolong ... bayaran yuran pengajian brapa eh setiap 1 sem utk jabatan IT je.. same ke dip ngn sijil ?

ah ader .. sidang 1 beb.. huhu 8.00 pagi dah kena ader ... waawaawa sedihnya ... dtg awal nie .. huhuhu xdpt den nak tolong ... bayaran yuran pengajian brapa eh setiap 1 sem utk jabatan IT je.. same ke dip ngn sijil ?

Kena pegi kul 6 pagi la kalo gitu.. sampai sana kul 8.45.. haha..

Yuran sem 1? sama je kot dip ngan sijil.. tapi kena bank-in kan siap2.. kat buku tu ada bagitau kan..

bukan sem 1 je .. seluruh sem .. 6 sem .. brapa eh.. tak akan same byran ngan sem 1 ... ah sampai 8.45 xsempat le.. kena dtg awal kan ..

besenye bayaran laen sem,lain hrge...ko msuk bape aribulan dzul?

mcm aku yg baru pas praktikal,kne msuk awal..9hb ni aku da naek sem..ko aku rase 16hb kn?

besenye bayaran laen sem,lain hrge...ko msuk bape aribulan dzul?

mcm aku yg baru pas praktikal,kne msuk awal..9hb ni aku da naek sem..ko aku rase 16hb kn?

oh yeke.. nak tau gak brapa , 300 ker 200 ker se sem.. saya masuk 9hb gak .. kena dafttar dah .. kena daftar asrama lepastu baru daftar masuk poli .. pelik gak .. tapi dlm surat tu tulis 9hb .. jadual dah beri. pelik gak .. sebab dlm surat dari politeknik nya bhgian kira yg kat putrajaya tu suruh dtg 10hb.. bila call diorg kata data 9hb.. ish ish .. pelik2 .. tapi kena dtg 9hb .. pergi awal rasa.. tidur kat sana .. sebb takut xsempat nak sampai ..

kalo sem aku,byrn yuran pengajian rm200...yuran jabatan rm70..gitu lar..hurm...ko junior,elok jgn lmbt..nti susah ko nk register..ko dtg 9hb gak coz ko ade orientasi..mcm aku,baru lepas praktikal,mybe ade intebiu dari pihak poli kot...

Tpkan antara polipd ngan psis ni, mana lagi besar kawasan dier? polipd lagi bsr kan?

stended2 psis gak..kire orait la psis ni..kawasan mendatar..dpt cam poli aku..berbukit..nak naik hostel pun

semput dibuatnyerr...

poli tu memang besar giler seh. cuma yg aku heran, kenapa poli tu dok kat pedalaman sangat. aku dari pkkt. poli kecik je. packing lec pun berebut. hostel takde. just ada rumah sewa yang lec hendle. masa aku gi sana, terasa jugak la dok dekat poli besa mcm tue. ada hostel, jabatan, masjid n macam2 lagi

kalau ko ponteng, memang sah la ko yang kene tangkap kes tak gi surau. tak pasal2 malam kene raging. gila siak... nak belari sampai pekan. 28km tue. belari keliling poli tu pun dah semput, nikan pulak sampai pekan. semua ok je. ada sorang je yg ajak lec belari sama. hahaha. budak tu aku la. malam tu kepala aku jem... sedara aku meninggal n lec aku tak kasi aku balik... nasib baik tak bertumbuk... tapi nyaris2 jugak la kene buang poli...

*p/s aku pun dok dalam jpp gak. cuma takde la skema mcm budak lain. sempoi jek...

kompom la.hehe.bley plak time lec ngah round,nydp akunye tepon bunyi tu yg kantoi sume..time tuh dah la sume xco aku bgn lmbt..aku pun..ape lg..smbg tido la..

bgn2 lepas mndi trus pg kwsan lapang dpan kafe psis tuh..snaman pg...

wlpun aku ydp..tugas ttp wat..tp aku skepala ngan bdk2 xco aku..no hal pyne..jnji keje jlan..aku nyampah tul skematik2 ni..

kalo sem aku,byrn yuran pengajian rm200...yuran jabatan rm70..gitu lar..hurm...ko junior,elok jgn lmbt..nti susah ko nk register..ko dtg 9hb gak coz ko ade orientasi..mcm aku,baru lepas praktikal,mybe ade intebiu dari pihak poli kot...

memang ku kena dtg awal broo .. sebab nya aku ni sidang 1 ... 8.30 pagi kena ader dah kat sana.. aku ni dah ler jenis yg suka lambat2 hehe.. kan sampai pun lambat .. ok ok // oh 200 ka ? dip nya bayaran ker ??? yuran jabatan mcm mane lak ?? utk apa byar ?? duit test ker ??

zep .. apa lagi yg leh den tau psal poli Sultan Idris Shah .. kasi tau bro .. aku nak tau apa2 lagi yg diperlukan ke bawak ke sana .. ok o k .. .. nak tanya gak, rakan sebilik selalunya satu jabatan ker lain2 jabatan .. ??

zep .. apa lagi yg leh den tau psal poli Sultan Idris Shah .. kasi tau bro .. aku nak tau apa2 lagi yg diperlukan ke bawak ke sana .. ok o k .. .. nak tanya gak, rakan sebilik selalunya satu jabatan ker lain2 jabatan .. ??

Biasanya roommate dipilih secara random.. tak ikut course yang ko amik. tgk le, dapat budak awam ke.. letrik ke.. hospitaliti ke.. perdagangan ke.. ataupun sama kos it ke.. hehe.. kalo satu kelapa ok laa.. tapi dun worry.. sem 2 nanti ko bleh pilih roomate yang ko nak dok.. biasanya dok ngan classmate la senang skit kan.. nak study pun no hal la..

aku sem 1 je duk hostel..then duk luar..hok3..kalo ko duk hostel,ko sure bwk pc kn??kalo bwk pc,jgn bwk printer...rugi ko nti..nasihat aku... ^_^

aku sem 1 je duk hostel..then duk luar..hok3..kalo ko duk hostel,ko sure bwk pc kn??kalo bwk pc,jgn bwk printer...rugi ko nti..nasihat aku... ^_^

Duk luar? rumah ko dkt ngan area poli ke? kalo dekat ok la..

.

Ha'ah, pc memang mende paling penting.. kalo tak xtau la camne aku nak wat assignment.. printer pun aku bwk gak.. hahah memang terasa pun kerugiaannyer.. <_<

oh yeke .. byk ker penggunaan pc ni zep.. aku rasa malas nak bawak pc nie .ish ish .. lagi ler laptop kan .. so kau bawak laptop biler zep.??? sem 1 dah bawak ker ?? aduh .. rasanya sem 1 byk kerja ker nak guna ?? kalau xde aku pinjam kat kau je zep .. leh ler eh .. satu jabtan dah .. :D jgn marah eh ..

stended2 psis gak..kire orait la psis ni..kawasan mendatar..dpt cam poli aku..berbukit..nak naik hostel pun

semput dibuatnyerr...

ok lagi la dari poli aku. pkkt. hostel tarak... kelas jauh2. cuma dalam bandar la. shoping complek depan poli je. snooker belakang poli. tengah belajar bunyi desiran kereta, lori, sbgnya...

psst... ape dah jadi dengan rancangan gagasan jpp yang dok bersungguh sangat... lec aku komplen giler pasal tue... dok sibuk dengan gagasan jpp je... tengok ramai ydp poli lain dok syok sendiri nak buat gagasan... paling melampau nak block bangunan jpp sendiri... hahaha... sibuk dkt bangunan plak. kebajikan student taknak lak jaga. jaga kebajikan sendiri je lebih.

Duk luar? rumah ko dkt ngan area poli ke? kalo dekat ok la..

.

Ha'ah, pc memang mende paling penting.. kalo tak xtau la camne aku nak wat assignment.. printer pun aku bwk gak.. hahah memang terasa pun kerugiaannyer.. <_<

bleh ar gak..kalo jln kaki,ade ar dlm 10-15min..bkn pe,dak graphic asik print2 jek...kalo duk dlm..mlm xleh kuar,nti xdpt print..sush woo..

klo bwk printer dlm hostel,mcm2 org tumpang..lg2 senior..mtk free ar...hoho!rugi duit bli ink jek.. :lol:

oh yeke .. byk ker penggunaan pc ni zep.. aku rasa malas nak bawak pc nie .ish ish .. lagi ler laptop kan .. so kau bawak laptop biler zep.??? sem 1 dah bawak ker ?? aduh .. rasanya sem 1 byk kerja ker nak guna ?? kalau xde aku pinjam kat kau je zep .. leh ler eh .. satu jabtan dah .. :D jgn marah eh ..

Bagi aku memang penting sangatt.. tah la mcm pelik jer budak2 IT tak bwk pc sendiri.. aku pun bwk laptop jerr since 1st week study.. pastu senang skit nak menapak online kat cafe nun.. kat bilik aku x sampai pun wireless..

Erm aku rasa sem 1 la sem yang paling bizi skali.. plus ko pun tak stabil lagi kat poli tu.. so bwk jela pc tu.. haha

Pinjam? bole blah.. wakakak.. takde laa, dtg2 la bilik aku nanti.. muahaha

bleh ar gak..kalo jln kaki,ade ar dlm 10-15min..bkn pe,dak graphic asik print2 jek...kalo duk dlm..mlm xleh kuar,nti xdpt print..sush woo..

klo bwk printer dlm hostel,mcm2 org tumpang..lg2 senior..mtk free ar...hoho!rugi duit bli ink jek.. :lol:

Ooo.. ko bdak graphic ke? :huh:

Erm yang tang orang numpang tu aku stuju sangat2.. apa lagi yang soh print, cakap nak byr.. tapi sampai skrang haramjadah tak bayar2.. hapa punya orang la..

Ooo.. ko bdak graphic ke? :huh:

Erm yang tang orang numpang tu aku stuju sangat2.. apa lagi yang soh print, cakap nak byr.. tapi sampai skrang haramjadah tak bayar2.. hapa punya orang la..

yups..knp?xpercaye ker? ^_^

sem 1 aku xbwk pc pon..slalu nmpang2 mber print..hoho!cian die..tu bg nasihat awl2..hok3..

skrg ni duk luar pon,aku xbwk print..dak2 hosmet xabes numpang...ink xmo kongsi2 byr..last2,print kedai..hampes.. :P

Bagi aku memang penting sangatt.. tah la mcm pelik jer budak2 IT tak bwk pc sendiri.. aku pun bwk laptop jerr since 1st week study.. pastu senang skit nak menapak online kat cafe nun.. kat bilik aku x sampai pun wireless..

Erm aku rasa sem 1 la sem yang paling bizi skali.. plus ko pun tak stabil lagi kat poli tu.. so bwk jela pc tu.. haha

Pinjam? bole blah.. wakakak.. takde laa, dtg2 la bilik aku nanti.. muahaha

l

lor wawawa. boleh eh .. thx thx .. takde aku minta tolong je nanti ok .. sama2 dak it nanti leh bantu membantu .. :D bro nak tanya tandas kat asrama tu selalunya jauh ker dari bilik ??? setiap tingkat ader satu or memang kat tingkat satu je ???

ok lagi la dari poli aku. pkkt. hostel tarak... kelas jauh2. cuma dalam bandar la. shoping complek depan poli je. snooker belakang poli. tengah belajar bunyi desiran kereta, lori, sbgnya...

psst... ape dah jadi dengan rancangan gagasan jpp yang dok bersungguh sangat... lec aku komplen giler pasal tue... dok sibuk dengan gagasan jpp je... tengok ramai ydp poli lain dok syok sendiri nak buat gagasan... paling melampau nak block bangunan jpp sendiri... hahaha... sibuk dkt bangunan plak. kebajikan student taknak lak jaga. jaga kebajikan sendiri je lebih.

ontah..time persidangan ydp2 politeknik tuh..aku tak sapot sume..

aku sorang je yg bangkang..tensen je diorang..yela..mane taknyer..benda2 yg diorang baru nak wat..jpp aku dah

laksanakan benda yg kitorang wat 10tahun lepas..turun temurun..diorang baru nak pk nak wat..ape da..sbb tu aku wat tak port je..benda remeh baru nak pk...aku pun tak paham..cadangan byk dari poli2 sblah utara je..aku takde cadangan..sbb bnda mmg dah turun temurun kat poli aku..takde masalah..poli lain yang aku denga banyak masalah pengurusan..tak paham aku

nak taknak..aku kena je la sain...

yang sibuk nak wat bgnan tu..puo nye ydp..

*p/s kkdg lec heboh jgk nak suh jpp jage kebajikan student..kalo tak jage takdela jalan aktiviti kat poli...tp kkdg..lec tak sapot lgsng..bkn nak sapot..lg bangkang2 adela..

nak lepas sket pun berkire..hampeh tol..

pepun..poli pd masih ditangga teratas dari senarai ko-ku..aktiviti terbanyak setiap sem sejak dari thn 2000..tak penh trun..

hopefully...poli2 lain..push la jpp korang..kalo tak..duit korang masuk poli rugi jek..

pepepun..bagi aku PSis mmg besh..wlpun jauh di pedalaman..kalo tangkap cintan bwh pokok kat tasik tu pun ok wat..leh wat filem hindustan ;)

Edited by arulsr

aku bdk puo.baru nak masuk sem 2...xknal pun ajk jpp tu...

jauh bapak poli sabak nie...aku pernah g pusing2 area situ.kat ildas ngan pusat akaun negara tu...view dia mmg sempoi...keliling utan dgn laut jer.tenang beb...layan blues sedap tu.huhuhu...

aku x-kolej komuniti sabak bernam.alaa yg kat sblh masjid tu...time bln pose mmg best bg bdk klej,tp xbest bg bdk poli sbb gerai2 banyak kat pekan sabak jer...nak menapak?huhuhu...

yups..knp?xpercaye ker? ^_^

sem 1 aku xbwk pc pon..slalu nmpang2 mber print..hoho!cian die..tu bg nasihat awl2..hok3..

skrg ni duk luar pon,aku xbwk print..dak2 hosmet xabes numpang...ink xmo kongsi2 byr..last2,print kedai..hampes.. :P

Ooo bagus la camtu.. kitorang yg bwk pc ngan printer ni jugak yang jd sasaran.. kejap2 nak pinjam laptop la, nak suh print laa.. nyampah tul aku.. hahah

l

lor wawawa. boleh eh .. thx thx .. takde aku minta tolong je nanti ok .. sama2 dak it nanti leh bantu membantu .. :D bro nak tanya tandas kat asrama tu selalunya jauh ker dari bilik ??? setiap tingkat ader satu or memang kat tingkat satu je ???

Tlg skit2 bleh la.. hahah dah satu jabatan pun.. kalo nak mintak tips2 ke, ada problem soklan programming ke, digit ke.. tanya le.. kitorang sedia membantu mana yang terdaya.. tandas? setiap aras ada dua tandas, dalam satu tandas tu plak ada 4 toilet ngan 4 bilik air.. ok la, tak berebut pun..

aku bdk puo.baru nak masuk sem 2...xknal pun ajk jpp tu...

jauh bapak poli sabak nie...aku pernah g pusing2 area situ.kat ildas ngan pusat akaun negara tu...view dia mmg sempoi...keliling utan dgn laut jer.tenang beb...layan blues sedap tu.huhuhu...

aku x-kolej komuniti sabak bernam.alaa yg kat sblh masjid tu...time bln pose mmg best bg bdk klej,tp xbest bg bdk poli sbb gerai2 banyak kat pekan sabak jer...nak menapak?huhuhu...

Tenang??? boleh laa. apalagi kalo sabtu ahad, pastu ditambah plak kalo musim hujan.. huish tido sedap tu..

Err kolej komuniti tu kat pekan sabak ke? sebab aku tak penah tgk la. masjid plak belah mana? ni mesti kat area2 pekan sabak kan? tah la kitorang nak menapak gi pekan punn, dah 45 minit.. prebetsapu plak 5 ringgit sorang.. hahah

Edited by zep.

hoho!saba jerk..ko jgn bg dorg pinjam kalo nk print2 nih..huhu!!wat bodo jerk..ngeh3...suh dorg bli print sndr... :lol:

hoho!saba jerk..ko jgn bg dorg pinjam kalo nk print2 nih..huhu!!wat bodo jerk..ngeh3...suh dorg bli print sndr... :lol:

Itu la. pasni jgn harap la aku nak printkan.. blah arr.. wat abis ink jer.. dah la nk pegi beli ink time balik kl je.. tu pun sebulan skali..