Jump to content
dzul89

Anda Pelajar Politeknik Psis, Sabak Bernam ?

Recommended Posts

Elo .. assalammualaikum .. saya nak kenal mane tahu kalau ade-ada pelajar Politeknik Sabak Bernam kat sini yg sama ngan saya masuk or senior saya ker ?? ok ok ..

Edited by dzul89

Elo .. assalammualaikum .. saya nak kenal mane tahu kalau ade-ada pelajar Politeknik Sabak Bernam kat sini yg sama ngan saya masuk or senior saya ker ?? ok ok ..

psis ker..

sem brape nie

saya baru nak masuk awal bulan tujuh nie . tu yg tanya mane tau ader senior dari Poli sabak nie .. leh berkenalan ..

Wa'alaikummussalam..

Bakal masuk PSIS ke? tahniah.. amik kos ape? bakal junior aku ni.. hikhikhik

Ko nak tanya apa.. meh abg ko ni tolong jawapkan.. miahaha rasa tua la pulak..

off topic...bukan ke politeknik tu sebelah masjid ke?

off topic gakk..yg sebelah masjid di pekan sabak tu kolej komuniti. Politeknik di hujung tanjung nunn..Sg Apong kalau tak silap..tempat nya tepi laut, boleh nampak neg.Perak

wah dok sabak pun dah berforum-forum skang.

saya orang Bagan Datoh-->dekat je ngan sabak tu. hehe ... tapi skang kat Penang.

off topic gakk..yg sebelah masjid di pekan sabak tu kolej komuniti. Politeknik di hujung tanjung nunn..Sg Apong kalau tak silap..tempat nya tepi laut, boleh nampak neg.Perak

off topic ...ni la padahnya dah lama tak balik kampung...hehehe

off topic...bukan ke politeknik tu sebelah masjid ke?

Sebelah masjid? tak la.. masjid kat dalam poli ada la.. hehe

Poli ni kiri kanan hutan. hikhik hik.. nak pegi pekan sabak ada la dalam 30km JER.. :lol:

Ha'ah kat belakang memang laut. kalo tsunami melanda memang sah2 la tenggelam.. haha :lol:

Nak tengok gambar ke? Ni ha ada uploadkan.. blakang tu laut

Edited by zep.

Sesiapa nak buat projek elektronik universiti/politeknik/kolej call/email saya

sedia membantu :

Meyediakan nota/modul politeknik,cuma rm15.00 saja(Harga Promosi)

www.modulpoliteknik.com

Dapatkan segera,sebelum terlambat

izan

013 355 6977

[email protected]

www.modulpoliteknik.com

Sesiapa nak buat projek elektronik universiti/politeknik/kolej call/email saya

sedia membantu :

Meyediakan nota/modul politeknik,cuma rm15.00 saja(Harga Promosi)

www.modulpoliteknik.com

Dapatkan segera,sebelum terlambat

izan

013 355 6977

[email protected]

www.modulpoliteknik.com

Modul untuk JIT ada tak?? tgk untuk JKA,JKE,JKM ngan JP jerr yang ada..

aku bengkek tull dah 2 3 hari nak reply xleh.. baik ari nie boleh .. bro zep nak tanya best tak kat sana ??? kalau duduk asrama mcm mane eh ?? satu bilik brapa org ?? makanan kat sana murah2 tak.. sebab nak estimate duit .. ader bank ke sana ?? tu yg saya nak tanya .

aku super senior poli korang..

poli sabak bernam..

first batch..2004-2005

dulu undang2 xketat..

siap boleh mandi kolam tgh2 malam..

skang dengar cite makin ketat..

mandi kolam pun nak kena byr..gile per oii..

siap ada mata dimerit lagi..

ape2 hal..makcik kafe masak lauk xsedap..sebab aku bengkek dlm nasi ada lipas ngan kaca halus..

dulu masa awal2 buka..kena keracunan makanan..nasib baik masa tu poli tu ada lebih krg 100 ++ org student..

yg penting ketua warden sempoi..ustaz mat zan cool..en wan pensyarah kej elektrik sempoi gile..teringat masa jamuan perpisahan..siap main lagu Biarlah Bulan Bicara..sempoi abis..en saiful,farizal..sempoi abis..

nota poli aku rasa ada dijual kat poli sabak..

guna cd jer beb..

rm5 jer..

Ha'ah kat belakang memang laut. kalo tsunami melanda memang sah2 la tenggelam.. haha :lol:

memang pun pernah kena tsunami..

xcaya tgk blok A4..keliling blok kena tambak ngan pasir..nasib baik aku praktikal masa tsunami..

aku bengkek tull dah 2 3 hari nak reply xleh.. baik ari nie boleh .. bro zep nak tanya best tak kat sana ??? kalau duduk asrama mcm mane eh ?? satu bilik brapa org ?? makanan kat sana murah2 tak.. sebab nak estimate duit .. ader bank ke sana ?? tu yg saya nak tanya .

Best ke tak? hmm bagi aku. bole la tahan... ini pendapat aku jer la. maybe ada yang rasa best study kat sini

1st things nak cakap rules kat sini teramat la ketattt. macam military camp pun ada.. hikhikhik.. tah la, tak tau nape bila aku masuk tiba2 je rules jadi ketat cam ni.. coz senior2 dulu cakap ok jerr.. rules dorang takde la seketat ni..

Contoh kalo tak pergi aktiviti yang asrama buat, leh kena dimerit... even dok cafe berdua-dua ngan pompuan pun leh kena.. haha..

Asrama, so far ok la bagi aku.. satu bilik 2 orang.. ada jugak yang 4 orang.. bagi aku memang selesa.. bilik pun agak besar compare ngan asrama poly shah alam.. dorang kata bilik kat sana kecik2..

Makanan plak boleh la tahan. kalo sehari nak spend less than Rm5 pun cukup kalo ko makan sekali sehari.. baru Rm2.50 = nasik + lauk.. nak kata sedap ke tak.. so-so jer.. biasa la orang jawa masak.. hehe

Kalo nak kuarkan duit, ATM machine bank islam ada kat depan tu.. toksah takut la..

Edited by zep.

aku super senior poli korang..

poli sabak bernam..

first batch..2004-2005

dulu undang2 xketat..

siap boleh mandi kolam tgh2 malam..

skang dengar cite makin ketat..

mandi kolam pun nak kena byr..gile per oii..

siap ada mata dimerit lagi..

ape2 hal..makcik kafe masak lauk xsedap..sebab aku bengkek dlm nasi ada lipas ngan kaca halus..

dulu masa awal2 buka..kena keracunan makanan..nasib baik masa tu poli tu ada lebih krg 100 ++ org student..

yg penting ketua warden sempoi..ustaz mat zan cool..en wan pensyarah kej elektrik sempoi gile..teringat masa jamuan perpisahan..siap main lagu Biarlah Bulan Bicara..sempoi abis..en saiful,farizal..sempoi abis..

nota poli aku rasa ada dijual kat poli sabak..

guna cd jer beb..

rm5 jer..

Itulah hakikatnyer bro. pasal mandi kolam tu memang kena bayar pun..

Lagi satu tu haa. kayak tu pun kalo nak guna kena bayar.. kalo budak2 hospitaliti free jer pakai.. ngade2 tul.. haha

Pasal dimerit tu takyah cakap la.. menyusahkan student jer.. sampai naik tensen aku memikirkannyer..

Asal buat salah skit jer siap la, TAK DAPAT ASRAMA SEM DEPAN.. dorang buat camni mungkin sebab student dah ramai kan.. yela skrang ni student dah ada lebih kurang 1800 campur yang dok luar.. ni yang aku dapat tau, sem depan masuk lagi 1.5k pelajar junior!! punya la ramai. asrama pun dah macam tak cukup jer..

memang pun pernah kena tsunami..

xcaya tgk blok A4..keliling blok kena tambak ngan pasir..nasib baik aku praktikal masa tsunami..

Kena tambak? tak prasan la pulak.. tapi aku memang dok A4 pun sem lepas.. dok betul ngadap rumah warden.. haha

Takut la jugak kalo kena tsunami kan.. coz haritu ada penah ribut taufan skali.. dengan angin yang sekuat alam, seriau gak aku

oh yeke.. ketat peraturan kat sana .. aduh .. giler kentang gak eh .. takpo aku kena biasakan ler .. huhu .. oh yerke pernah kena tsunami ??? hampir2 ker or memang dah kena ?? bukan ker terlindung ngan pulau sumatera ?? ish ish .. bahaya tu .. nak lari mane ler . minta-minta dijauhkan dari perkara tu masa aku blajar kat sana .. huhuh .. bro zeph dari departmen maen ?? it ker ? dip or sijil >> ?? nak tanya department it kan , dah brapa byk intake ?? dah 3 kali ker ?? masuk julai ni 4 ker ?? saje nak tau...

ah ader gak ker yg duduk luar bro zep.. diorg duduk kat mane ?? ader ke umah sewa kat kwsan tu ? ramai gak 1800 eh .. kapasiti sebenarnya brapa yg leh muat ??

Edited by dzul89

oh yeke.. ketat peraturan kat sana .. aduh .. giler kentang gak eh .. takpo aku kena biasakan ler .. huhu .. oh yerke pernah kena tsunami ??? hampir2 ker or memang dah kena ?? bukan ker terlindung ngan pulau sumatera ?? ish ish .. bahaya tu .. nak lari mane ler . minta-minta dijauhkan dari perkara tu masa aku blajar kat sana .. huhuh .. bro zeph dari departmen maen ?? it ker ? dip or sijil >> ?? nak tanya department it kan , dah brapa byk intake ?? dah 3 kali ker ?? masuk julai ni 4 ker ?? saje nak tau...

ah ader gak ker yg duduk luar bro zep.. diorg duduk kat mane ?? ader ke umah sewa kat kwsan tu ? ramai gak 1800 eh .. kapasiti sebenarnya brapa yg leh muat ??

Peraturan tu, take it or leave it jerr.. :lol: bila dah lama2 kat situ trus jadi terbiasa dah.. pasal tsunami tu, tak tau la plak kena ke tak.. tapi rasanyer tak kena kot.. maybe rasa gegaran dier jer.. pasal tu kena pasang tambak untuk precaution agaknya..

Erm ha'ah dari department IT.. ambik sijil.. pasal intake tu tak tau la pulak.. kalo diikutkan ada senior yang dah pegi LI.. rasanyer budak diploma.. jadi mungkin dah 4 - 5 kali intake jugak.. nape? macam bakal student JIT jer ni?? hehe.

Student2 yang duk luar tu kena menyewa kt area2 yang berdekatan.. kt kawasan2 kampung la kot.. ntah la.. tapi kebanyakkannyer KENA ada kenderaan sendiri.. kalo tak camne la nak ulang-ulik ke poli ni tetiap hari.. tak dapat nak bayangkan :ph34r:

Erm asrama tu leh muat 2400 orang..

Err kalo ko nak tgk video perasmian PSIS ni leh tengok kat sini.. sume maklumat ada - Video Korporat Perasmian PSIS - bro perang mesti tau benda ni.. wahaha

Kalo nak tengok gambar ke apa ke leh klik link ni - Audio Video PSIS

ah .. lebih kurang tu ler .. bakal-bakal student JIT hehehe.. oh 2400 eh .. bro duduk asrama ker or luar ?? ni reply kat mane ?? tgh cuti ker skrang ?? .. meh send pic bro .. kn senang kat sane nak kenal .. :D

dulu mana kena byr kolam tu..

bila bdk2 JPP ada..

sibuk minta duit..

encik kamarudin@protokol tu yg suh byr..

ada ker dia kata sebab nak tmpung cuci kolam..

setau aku duit2 tu kerajaan dah bg peruntukkan..

aku xsuka bdk JPP tu poyo2..

byk bapok plak tu..

sakit mata aku tgk..

selalunyer dpt duk asrama..

yg duk luar tu mesti ada kes@x apply ms nak abis sem..

bengong la tu..

dulu masa tsunami tu..gegaran jer la.tapi klu gegar pun..mau skt jantung woo..

yg pasir2 kat keliling blok A4 tu la kesan tambak..ala..budak2 JPP poyo..mata duitan..aku nasihatkan klu bulan pose..diorg ada wat jualan utk juadah buka pose..xyah beli..xsedap lgsg..mahal..ader ke ayam kerat 12..kecik nak mampus..baik g beli kat cafe..aku rekeman klu nak makan nanti..beli kat cafe depan..cafe lecturer.lagi sedap.lauk byk& sedap2 plak tu..murah pun murah..

aku teringat masa member aku bersusah payah carikan bas sewa utk bagi kemudahan kat budak2 nak balik KL bila time cuti..murah giler..rm12 dari poli sampai puduraya..bila si protokol dapat tau..dia komplen..ckp bas tu xder cover insuran la.dia xkasi member aku wat dah..klu x kena ngadap pengarah..alih2 dia plak yg take over..tp guna bas poli..tp mahal nak mampus..klu nak tlg student sendiri..tlg la btul2..skt ati aku..nie sampai menyusahkan pelajar..and then aku xsuka waden pompuan..giler kuasa..mcm bagus jer..cafe asrama masakn memg xsdp pun..msk ikt selera diorg jer..baik msk byk2 pastu diorg jer yg mkn..

oh yeke mcm tu .. maksudnya kira cik kamarudin ni mesti wanted ngan dak bro nie .. tul x ?? huhuhu bro dah abis ke blum ??? or masih study lagi kat sana ?? heheh nak tanya leh bawa kereta or motor ke kalau yg duduk dlm ..

bro perang nak tanya , ader tak ckgu HEM kat poli SB ni n sapa .. wanita ker lelaki .. tell me ok ?? bro perang satu lagi , JPP ke JHP .. sebab dlm buku JHP je ader JPP takde pun .. ader jabtan baru ke ??

bro zep ader gmbr asrama poli tak ?? ngan keadaan bilik dalam tu .. nak tgk kalau ader . ok

Edited by dzul89

oh yeke mcm tu .. maksudnya kira cik kamarudin ni mesti wanted ngan dak bro nie .. tul x ?? huhuhu bro dah abis ke blum ??? or masih study lagi kat sana ?? heheh nak tanya leh bawa kereta or motor ke kalau yg duduk dlm ..

bro perang nak tanya , ader tak ckgu HEM kat poli SB ni n sapa .. wanita ker lelaki .. tell me ok ?? bro perang satu lagi , JPP ke JHP .. sebab dlm buku JHP je ader JPP takde pun .. ader jabtan baru ke ??

bro zep ader gmbr asrama poli tak ?? ngan keadaan bilik dalam tu .. nak tgk kalau ader . ok

ehh..silap lak..dah lama tglkan polisis nie..budak JHP..bdk2 cos lain smua xsk kamarudin nie..group2 aku anti ngan si PROTOKOL nie..kuat kipas pengarah beb..aku dah abis blaja..bwk kete ngan moto pun boleh.tp kena daftar kat poli..kena bwk geran,lesen,rodtax utk isi form.klu x kena saman.naya jer..

ah .. lebih kurang tu ler .. bakal-bakal student JIT hehehe.. oh 2400 eh .. bro duduk asrama ker or luar ?? ni reply kat mane ?? tgh cuti ker skrang ?? .. meh send pic bro .. kn senang kat sane nak kenal .. :D

Bakal student JIT? Diploma ke sijil?..

Erm.. sem lepas dok asrama.. sem dpn taktau la dapat asrama ke tak.. iskk takut tul la kalo tak dapat

Skrang ni reply kat rumah coz ngah cuti sem.. dah start cuti dari 12.6.. korang kena daftar bila?

Pics? takyah kot. malu laaa. hahaha

dulu mana kena byr kolam tu..

bila bdk2 JPP ada..

sibuk minta duit..

encik kamarudin@protokol tu yg suh byr..

ada ker dia kata sebab nak tmpung cuci kolam..

setau aku duit2 tu kerajaan dah bg peruntukkan..

aku xsuka bdk JPP tu poyo2..

byk bapok plak tu..

sakit mata aku tgk..

selalunyer dpt duk asrama..

yg duk luar tu mesti ada kes@x apply ms nak abis sem..

bengong la tu..

dulu masa tsunami tu..gegaran jer la.tapi klu gegar pun..mau skt jantung woo..

yg pasir2 kat keliling blok A4 tu la kesan tambak..ala..budak2 JPP poyo..mata duitan..aku nasihatkan klu bulan pose..diorg ada wat jualan utk juadah buka pose..xyah beli..xsedap lgsg..mahal..ader ke ayam kerat 12..kecik nak mampus..baik g beli kat cafe..aku rekeman klu nak makan nanti..beli kat cafe depan..cafe lecturer.lagi sedap.lauk byk& sedap2 plak tu..murah pun murah..

aku teringat masa member aku bersusah payah carikan bas sewa utk bagi kemudahan kat budak2 nak balik KL bila time cuti..murah giler..rm12 dari poli sampai puduraya..bila si protokol dapat tau..dia komplen..ckp bas tu xder cover insuran la.dia xkasi member aku wat dah..klu x kena ngadap pengarah..alih2 dia plak yg take over..tp guna bas poli..tp mahal nak mampus..klu nak tlg student sendiri..tlg la btul2..skt ati aku..nie sampai menyusahkan pelajar..and then aku xsuka waden pompuan..giler kuasa..mcm bagus jer..cafe asrama masakn memg xsdp pun..msk ikt selera diorg jer..baik msk byk2 pastu diorg jer yg mkn..

JPP?... memang pun tahap kepoyoan yang melampau.. tahap giler kuasa yang aku sendiri rasa nak lempang je muka memasing..

Sampai lecturer kesayangan aku pun kutuk diorang.. kata mereka tu propa jer lebih, keje tak buat.. terhegeh-hegeh, lembap, tembel, hal2 student tak penah nak ambik pot. diorang tu jadi JPP pun sebab nak dapat asrama jer.. aku tau sangat..

Tengok majlis2 yang dorang buat pun entahapa2! naik meluat aku nak tengok. dok sorang2 dlm bilik lagi best.. aku memang benci ngan diorang tu.. merepek tul.. erm ncik kamaruddin?? tak kenal la pulak. kalo pensyarah lain selain dari jabatan aku, memang aku mls skit nak amik tau.. haha

Cikgu HEM? keh3.. Pegawai disiplin ada lar.. ni masalah lagi satu..

Aku penah kena ngan dorang pasal kesalahan rumet aku.. wat spot-check ngan keadaan yang SUNGGUH TAK PROFESSIONAL..

Pastu aku plak yang kena sound.. siap ugut2 lagii.. nama dia takyah la direvealkan.. tapi dia adalah seorang pensyarah JKE..

JPP = Jawatankuasa Perwakilan Pelajar.. JHP = Jabatan Hospitaliti & Pelancongan

Gambar bilik?? alamakk.. takde kot.. jap2, nak godek peti gambar.. kalo ada nanti leh dipostkan kat sini..

bro zep,xnmpk pon gamba tu..skerat jerk..sob3..

**aku student poli jb,nk gak tgk poli sabak bernam... -_-

Sekerat jer? imageshack down kot.. jap2, nak transfer ke web lain..

Edited by zep.