Jump to content
Tuan Mazwan Misbah

Unisel.......any Info?

UNISEL  

26 members have voted

1. 1. Benarkah UNISEL terlalu mengongkong pelajar?

• Ya
      7
    • Tidak
      11
    • Don't have any idea
      8
  2. 2. Benarkah UNISEL makan duit pelajar?

• Ya
      20
    • Tidak
      0
    • Don't have any idea
      6
  3. 3. Benarkah yuran pengajian di UNISEL membebankan?

• Ya
      16
    • Tidak
      4
    • Don't have any idea
      6

Recommended Posts

boleh aku tengok aka review list subjeck dkt unisel...?? bidang i.t sajer nak check..

Assalamualaikum...

ni aku ambik dari website diorang... aku pun tak tau sgt.. huhuhuh

Malaysian Studies

Islamic Studies

Moral Education

Technical English I

Technical English 2

Malay Language 1

Malay Language 2

Co-Curriculum

Math

Calculus for Information Technology

Statistic

Algorithm and Object Oriented Programming

Management Basics

Computer Organization

IT Revolution

Politics and Economy of IT

Introduction to Data Structure and Application

Exploitation of the Information World

Computer Design, Network, and Operating Systems

Software Engineering

Database Systems

Information Systems

Management of Information Technology Resources

Statistics for IT

Management Science

Industrial Practical Training in IT

Expert Systems

Human-Computer Interface

Enterprise Information Design

E-Commerce

Manufacturing/Production Engineering

Production Management

Total Quality Control

Computer Aided Design

Production Automation

Production Planning and Control

Information Technology Project Management

Management Information Systems

Systems Analysis and Database Design

Strategic Information Systems Management

Data Warehousing and Data Mining

Knowledge Management Systems

Enterprise Systems Integration

ni je lah yg aku ambik dari website diorang...

http://fiit.unisel.edu.my/fiit-programmes/...es-offered.html

ok..

Assalamualaikum...

huhu...

aku dah kol pagi tadi..

biotek intake 26 julai kt bb... oh.. yeke batch petama biotek kt bb? huhuhu... bagos ar...

gulp... aku dgr citer bas terburuk kt slgr leh jmpe bb..btul ke?

act,aku x kesah sgt... sbb dh besa naik bas terburuk kat seremban masa aku study kt seremban dlu.. 2 thn lagi.. sabau jela..

ni 3 thn..

dlu ms kt semban,lagi teruk... dorm aku tu,bilik darjah yg dia ubah suai.. haa...lagi la.. shower xde pintu... mcm mat saleh punya bilik air..

pastu,tiap2 ptg dlm kol 6-6.30 ptg stat xde air...

bilik darjah bangunan lama.. 100% old school.. tiba tghari, mmg panas.. berpeluh2.. kipas bukak lvl 5 pun mcm lvl 1 kipas skang...

haaa... bygkn jela... mcm berpeluh2... kwsn kecik...

mmg kna byk besaba..

apapun,aku besyukur... sbb keputusan aku baik... susah ngaja kita jadik lagi gigih...

tiap2 benda tu ada baik dan buruk... ada hikmah....

klu mewah dan selesa sgt,takut leka..

tq kpd bro2 skalian krn menjwb soalan aku...

aku tggu masa daftar unisel bb..

unisel, here i go...

Assalamualaikum...

wahhh... semangat nampak nk masuk unisel... heheeheheh... anyway, welcome to the club.... selamat datang ke unisel...

Assalamualaikum...

a ah.. akaun kt shah alam..

ada member aku amik diploma.. masuk intake sama.. dia amek akaun.. kena kt shah alam...

huhu...

aku dah kol pagi tadi..

biotek intake 26 julai kt bb... oh.. yeke batch petama biotek kt bb? huhuhu... bagos ar...

gulp... aku dgr citer bas terburuk kt slgr leh jmpe bb..btul ke?

act,aku x kesah sgt... sbb dh besa naik bas terburuk kat seremban masa aku study kt seremban dlu.. 2 thn lagi.. sabau jela..

ni 3 thn..

dlu ms kt semban,lagi teruk... dorm aku tu,bilik darjah yg dia ubah suai.. haa...lagi la.. shower xde pintu... mcm mat saleh punya bilik air..

pastu,tiap2 ptg dlm kol 6-6.30 ptg stat xde air...

bilik darjah bangunan lama.. 100% old school.. tiba tghari, mmg panas.. berpeluh2.. kipas bukak lvl 5 pun mcm lvl 1 kipas skang...

haaa... bygkn jela... mcm berpeluh2... kwsn kecik...

mmg kna byk besaba..

apapun,aku besyukur... sbb keputusan aku baik... susah ngaja kita jadik lagi gigih...

tiap2 benda tu ada baik dan buruk... ada hikmah....

klu mewah dan selesa sgt,takut leka..

tq kpd bro2 skalian krn menjwb soalan aku...

aku tggu masa daftar unisel bb..

unisel, here i go...

anyway....wlcome tu the club.so memang confirm r biotek pindah bb.under fakulti mane r.memang bas slgr ada masuk unisel....walaupun buruk tp sesuai r utk sesape yg nk blk kl atau nk kemana mana r.x sampai beberapa minggu je lg daftar mask r ko ke dlm unisel ni ek......tahniah.blajar la leklok.kalau x fhm tanya r senior2 koatau lec ko.

aku fakulti FITM, duk kat B3.. wireless pasang next sem (sem july) dengan RM30 sebulan.. kalu laju aku langgan.. kalau slow aku carik laa usaha lain..

ps: aku kat libary BB.. hehe.. (sambil2 mencari cara selesaikan masalah C++)

apa2 pun.. asrama kureng best :D dak2 selalu buang sampah kat depan rumah, dan jananiaga buat dono je.. sampai berulat baru nak angkat :D

fitm amik course ape.ko sem brape skrg ni.aku pun bdk fitm gak.bdk dip it.thn depan msuk tahun 3 r akukt unisel n.

dulu dah pernah pasang wireless kat cafe tu....tp mcm mane bleh stop pun xtau r.

duk hostel memng r terpaksa menerima dugaan begitu...

kalau ad hati nk duk luar bg tau r.kampung ada rmh sewa lg.sewa 700 sebln.kalau nk pm r aku.

helooo...

sy ada terima twrn ke unisel. apply biotek tp dapat degree makmal perubatan. cmne le gitu ekk?

pasal apa sbnrnya kos makmal perubatan ni? kuar nanti keja camna?

lg pulak,,kos ni yuran paling mahal antra yg lain. 48 ribu lebih. da kira masuk semua ke 2?

memang nak pegi sgt, tp kesian kat bapak..mahal sgt 2. dia pun tak sngup byr.

kalo boleh nak tukar ke biotek, harap2 dptla.

lg stu, fakulti kos ni kat mana ekk,,,s.alam atau BB?

helooo...

sy ada terima twrn ke unisel. apply biotek tp dapat degree makmal perubatan. cmne le gitu ekk?

lg pulak,,kos ni yuran paling mahal antra yg lain. 48 ribu lebih. da kira masuk semua ke 2?

helooo...

helooo...

Assalamualaikum...

aik.. apasal sampai dua kali post nih... hehehee..Rasanya 48k tu termasuk ngan tahun asas tuhh... bleh, serenity88 boleh buat pertukaran course nnt kat sana.. kalu makmal perubatan ni course medical, kat shah alam.. biotek intake baru kat BB... tepon dulu unisel, ckp dpt tawaran makmal perubatan, tp nak tukar course biotek, bleh sbnrnya takda masalah, jnj sesuai dgn kelayakan... ptptn n mara ada, kalu anak selangor bleh mintak yayasan selangor, cuma yuran masuk je lah sediakan, sediakan dlm rm2k rasanya... rm850 yuran, asrama kalu kat BB rm800, tak lebih rm2k rasanya..teponlah ek...

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

kill_ster, nnt cariklah chinpeng nih... guide dia ataupun jd Fasi unofficial lah... heheheeheh :lol:

Assalamualaikum...

helooo...

helooo...

kursus bleh tukar masa pendaftaran.......48k tu total yuran sume.....kalau bleh skor 3.00 ke atas bleh dpt diskaun.....bleh apply pinjaman PTPTN tp jgn r enjoy plak bila dpt pinjaman tu....start sem depan pendaftaran masuk ialah RM 250 dan bayaran asrama RM 800 untuk 1 sem...yuran subjek bergantung pada fakulti .

Assalamualaikum...

RM250?? perghh.. apasal murah bebenor... hampeh... okeylah tu, untung lah korang yg nk masuk nih..... huhuhu

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

RM250?? perghh.. apasal murah bebenor... hampeh... okeylah tu, untung lah korang yg nk masuk nih..... huhuhu

Assalamualaikum...

tu yuran pendaftaran r datuk seri.....blum masuk lg yuran pengajian........aku x jumpa lg chin peng......sape dia pun x kenal lg..........datuk seri awal bgn hr ni nk p mane......xkn p kelas kot....hehehehe

Assalammualaikum..

mmgla x jmpe..

x masuk lagila..

bln 7 nnt bru masuk...

aku ada dgr membe aku citer member2 dorang ckp unisel nie mahal.. member2 dorang ramai yg masuk unisel menyesal.. ramai gak yg kua..

tu yg x sedap ati tu... nk minta penjelasan drpd student unisel dan x student.. mahal tu sbb apa? tau la semi-swasta. yg buat mahalnya apa?

yuran pengajian ke? yuran kediaman ke? apa?

tq..

Assalamualaikum...

mmg ler awal bgn, dah kejeee... huhuhuhuhuh, yerlah, kan dulu yuran pendaftaran rm850.. asrama lak dalam 800 lebih...

Assalamualaikum...

kursus bleh tukar masa pendaftaran.......48k tu total yuran sume.....kalau bleh skor 3.00 ke atas bleh dpt diskaun.....bleh apply pinjaman PTPTN tp jgn r enjoy plak bila dpt pinjaman tu....start sem depan pendaftaran masuk ialah RM 250 dan bayaran asrama RM 800 untuk 1 sem...yuran subjek bergantung pada fakulti .

ye ke? tm pndaftrn 2 sure ke dpt tukar? rasanya 1 sem, brapa abis 2 ekk?

aku x tahu bnyk sal suma nie..

kelayakn pun aku x tau, x de mention pun brapa klykn.

dan lagi..makmal prubatan ni blaja pasal apa ek?

which one is better, biotek or makml prbtn?

hehe..mnta pndapat korang je..

Assalammualaikum..

mmgla x jmpe..

x masuk lagila..

bln 7 nnt bru masuk...

aku ada dgr membe aku citer member2 dorang ckp unisel nie mahal.. member2 dorang ramai yg masuk unisel menyesal.. ramai gak yg kua..

tu yg x sedap ati tu... nk minta penjelasan drpd student unisel dan x student.. mahal tu sbb apa? tau la semi-swasta. yg buat mahalnya apa?

yuran pengajian ke? yuran kediaman ke? apa?

tq..

ok..mcm ni...yuran pendaftaran memang murah...cuma 250 bg satu sem.....yuran asrama 800 bg satu sem,kalau x dulu jana niaga nk nek kan ke 1000 bg setiap sem tp student bantah.

yuran pengajian adalah bergantung pada total jam kredit yg ko amik pada setiap sem,cth ko amik 4 subjek,setiap subjek ada 4 jam kredit.katakan lh satu subjek harga 250 so ko kalikan dgn jam kredit tersebut.ko byr yuran tu guna pinjaman PTPTN atau mane2 biasiswa yg ko dpt r.jgn enjoy duit tu mcm bdk2 unisel yg len.asrama mungkin akan murah bila unisel sendiri amik alih dr jananiaga kot. :mellow:

pada pendapat aku unisel tu dah cukup baiklah. at least takder lah facilities tak cukup. mcm sesiapa yang xdpat masuk u tu baik masuk unisel daripada masuk ipts yang lain. aku pernah keje kat satu ipts kat shah alam jugak, peh student ramai tapi semua tak puas hati sebab bayar mahal. ada ke patut aku nak berak kena pegi cari toilet kat luar. toilet kat dalam lagi teruk dari kat sekolah. accond pun mcm nak tak nak jer.kalau nak sebut satu2 mmg tak abis, biar je lah.

tu lah kalau nak sgt untung jgn lah mcm ni... bayar mahal2 tempat mcm sarkis. korang beruntung lah kat unisel tu. faciliti lengkap.

hmmm...susah ati jugak kalo pikir psl yuran unisel ni..

byr trma twrn - 250

pndaftrn - 450

penginapan -800

total - 1500

2 je yg aku tau stkt ni..bdasrkan panduan pndftrn 2 la

minta bntuan, tmbh la..pa2 yg aku x tau, yg spttnya ada dalam list d atas.

hostel 2,stu tmpt je ke?

Edited by serenity88

hmmm...susah ati jugak kalo pikir psl yuran unisel ni..

stp plajar akan dpt ptptn ke?

lbh kurang 7 ribu la 1 sem 2 kan?

mkn lg..owh..ikt perut jak la ni..hehe

Assalamualaikum...

serenity88, nak tau lebih lanjut, kena tepon diorang kat marketing department tu.. kalu dekat, g je memana kampus unisel ni antar shah alam or BB.. ok peace :lol:

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

serenity88, nak tau lebih lanjut, kena tepon diorang kat marketing department tu.. kalu dekat, g je memana kampus unisel ni antar shah alam or BB.. ok peace :lol:

Assalamualaikum...

hehe..i org jauh..sabah

hehe..i org jauh..sabah

ok...nk tanya ape tanya r.aku n yg len bleh jawab setakat yg mampu je.tp aku bleh bls mlm skit r.masa aku dftr dulu aku bwk 500 .nk g kelas ni.bwk 2500 cukup kot.masa aku dftr dulu aku bwk 500 je

pada pendapat aku unisel tu dah cukup baiklah. at least takder lah facilities tak cukup. mcm sesiapa yang xdpat masuk u tu baik masuk unisel daripada masuk ipts yang lain. aku pernah keje kat satu ipts kat shah alam jugak, peh student ramai tapi semua tak puas hati sebab bayar mahal. ada ke patut aku nak berak kena pegi cari toilet kat luar. toilet kat dalam lagi teruk dari kat sekolah. accond pun mcm nak tak nak jer.kalau nak sebut satu2 mmg tak abis, biar je lah.

tu lah kalau nak sgt untung jgn lah mcm ni... bayar mahal2 tempat mcm sarkis. korang beruntung lah kat unisel tu. faciliti lengkap.

Assalamualaikum...

seperti apa yg saudara shidie ckp nih, unisel ni dibangun tup2 complete sume kemudahan asas dia, masjid, library, hostel, dewan serbaguna bangunan fakulti, canseleri dan sbgnya.. sbbnya yg sponsor neg. selangor.. alhamdulillah... aku ni bukan lah nak agung2kan IPTS ke apa terutama unisel, tp setakat ni aku berpuas hati walaupun aku juga adalah lepasan diploma dari utm dulu.. berkenaan dgn serenity88, kalu itu yg tertulis, mmg itulah kena bayar.. (duit poket mkn tu lainlah, kena tambah lain).. ptptn, mara pun ada.. bleh mohon.. pki bank islam, kena bukak akaunlah.. nnt korang ada sesi dgn ptptn (untuk yg mohon ptptn).. isi borang apa suma dgn sijil2 segalanya, insyaAllah dpt loan mgkn dlm semester tu jugak... mcm aku dulu, 2 mggu isi borang, dah masuk duit loan... itu dululah, tak tau skrg mcm mana.. mmg aku tau majoriti akan risau pasal duit sbb IPTS kan.. bg aku, ok, tak semahal IPTS taraf Uni yg lain... mcm MMU ngan UNITEN.. Aku anak orang kaya ker? noppp... aku cuma anak pesara polis yg berpangkat rendah serta ibuku cuma surirumah... alhamdulillah, nasib baik ada ptptn, walaupun org komplen pasal charge dia, tp apa nak buat dah pinjam, byr jer lah.. skrg, aku dh meniti alam pekerjaan.... kepada yg nk masuk tu.. dah dpt duit ptptn/mara/dll, jgn joli lak.. setelkan yuran tu dulu... dah setel, simpan sket untuk survive semester depannya lak.. dah masuk untuk semester dpnnya loan, byr dulu yuran, simpan sket untuk semester dpn yg satu lg lak.. nasihat ni bukan untuk unisel gak, untuk sumer student IPTA/IPTS. Masalah duit bukan dialami oleh student IPTS, IPTA pun sama gak... pengalaman kecil aku jer... nak tanya lagi, tanya jer... no hal... :)

p/s: jgn tekejut, ramai bebudak diploma dr ipta smbg degree kat unisel.. skrg ni aku pernah juper budak dip utm, uitm, kuktm, kuitho.. poli pun ramai.. dip uniten pun ada gak masuk.. kolej2 swasta yg lain sume pun ada gaklah..

Assalamualaikum...

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum...

seperti apa yg saudara shidie ckp nih, unisel ni dibangun tup2 complete sume kemudahan asas dia, masjid, library, hostel, dewan serbaguna bangunan fakulti, canseleri dan sbgnya.. sbbnya yg sponsor neg. selangor.. alhamdulillah... aku ni bukan lah nak agung2kan IPTS ke apa terutama unisel, tp setakat ni aku berpuas hati walaupun aku juga adalah lepasan diploma dari utm dulu.. berkenaan dgn serenity88, kalu itu yg tertulis, mmg itulah kena bayar.. (duit poket mkn tu lainlah, kena tambah lain).. ptptn, mara pun ada.. bleh mohon.. pki bank islam, kena bukak akaunlah.. nnt korang ada sesi dgn ptptn (untuk yg mohon ptptn).. isi borang apa suma dgn sijil2 segalanya, insyaAllah dpt loan mgkn dlm semester tu jugak... mcm aku dulu, 2 mggu isi borang, dah masuk duit loan... itu dululah, tak tau skrg mcm mana.. mmg aku tau majoriti akan risau pasal duit sbb IPTS kan.. bg aku, ok, tak semahal IPTS taraf Uni yg lain... mcm MMU ngan UNITEN.. Aku anak orang kaya ker? noppp... aku cuma anak pesara polis yg berpangkat rendah serta ibuku cuma surirumah... alhamdulillah, nasib baik ada ptptn, walaupun org komplen pasal charge dia, tp apa nak buat dah pinjam, byr jer lah.. skrg, aku dh meniti alam pekerjaan.... kepada yg nk masuk tu.. dah dpt duit ptptn/mara/dll, jgn joli lak.. setelkan yuran tu dulu... dah setel, simpan sket untuk survive semester depannya lak.. dah masuk untuk semester dpnnya loan, byr dulu yuran, simpan sket untuk semester dpn yg satu lg lak.. nasihat ni bukan untuk unisel gak, untuk sumer student IPTA/IPTS. Masalah duit bukan dialami oleh student IPTS, IPTA pun sama gak... pengalaman kecil aku jer... nak tanya lagi, tanya jer... no hal... :)

p/s: jgn tekejut, ramai bebudak diploma dr ipta smbg degree kat unisel.. skrg ni aku pernah juper budak dip utm, uitm, kuktm, kuitho.. poli pun ramai.. dip uniten pun ada gak masuk.. kolej2 swasta yg lain sume pun ada gaklah..

Assalamualaikum...

btul tu.salah sorg nya aku r.aku blajar elektronik kat ikm dulu pas tu amik it kat unisel ni.

sure ke dpt ptptn ni?

hrp sgt la dpt...kalo x, mati..

ada x x-stnt unisel dr sabah?

nak tnya skt2 brpa bajet drg dulu...

kalo ada la..

1 sem brapa?

Edited by serenity88