Jump to content
Tuan Mazwan Misbah

Unisel.......any Info?

UNISEL  

26 members have voted

1. 1. Benarkah UNISEL terlalu mengongkong pelajar?

• Ya
      7
    • Tidak
      11
    • Don't have any idea
      8
  2. 2. Benarkah UNISEL makan duit pelajar?

• Ya
      20
    • Tidak
      0
    • Don't have any idea
      6
  3. 3. Benarkah yuran pengajian di UNISEL membebankan?

• Ya
      16
    • Tidak
      4
    • Don't have any idea
      6

Recommended Posts

ape pendapat anda tentang UNISEL berbanding dgn ipts atau ipta len.x kisah la dr segi ape pun jua.ape yg korang x puas hati kat UNISEL ni....ape ada dgn unisel ni yg korang nk tau...sume nya bleh bincang kat sini...

Edited by Kill_steR

Adew Elyana . . . Cube pakai . . . Kanta Cinta . . . Kekekeke . . . Mahal beb sanew kalau kaye no hal.

Assalamualaikum...

Yaahhh.. huhuhuhu... aku adalah x-unisel.. jd nak tanya papa soklan pun boleh, aku neutral jer, kutuk pun takda, puji pun takda.. sbbnya kalu nk kutuk, tak berkat kang sbbgnya situ pun salah satu tempat aku tuntut ilmu.. nak puji pun takleh gak, byk lagi IPTA/IPTS kat luar sana yg bagus2 belaka... jd nak tanya papa yg berkaitan takda masalah heheheh :lol:

Assalamualaikum..

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum...

Yaahhh.. huhuhuhu... aku adalah x-unisel.. jd nak tanya papa soklan pun boleh, aku neutral jer, kutuk pun takda, puji pun takda.. sbbnya kalu nk kutuk, tak berkat kang sbbgnya situ pun salah satu tempat aku tuntut ilmu.. nak puji pun takleh gak, byk lagi IPTA/IPTS kat luar sana yg bagus2 belaka... jd nak tanya papa yg berkaitan takda masalah heheheh :lol:

Assalamualaikum..

mmg hostel kt unisel tu cntk2 cm dlm cite dunia baru tu ke??

atau itu umah sewa kt luar? <_<

Assalamualaikum...

Tu mmg asrama dia, tp decoration tu khas untuk shooting jer.. takdalah cantek cmtu sekali.. hostel (mcm umah) dia ada 3 bilik, satu bilik ada 2 meja study, dua katil, dua locker, satu kipas siling setiap bilik termasuk ruang tamu. bilik air ada dua, dapur dan tpt sidai baju.. meja mkn n sofa pun ada... brg elektrik papa pun bleh bwk masuk, tp kena dptkan sticker dr pengurusan, satu brg charge RM1. nak masuk astro pun bleh... internet aku tak pastilah pulak.. sewa dia satu semester rm800 (kalu tak silah).. tapi aku dulu tak masuk asrama pun, duk umah sewa.. lagi best... hahahaha

Assalamualaikum...

rm800??

whoho

kt tmpt aku bru rm400 satu semester

tp kecik je la kalo nk banding ngan Unisel punye

tp yg penting,mesti mau SELESA

kalu murah tp x selesa,x guna jgk

Assalamualaikum...

buat masa skrg, bangunan asrama tu masih dibawah pengurusan kontraktor yg buat asrama tu, JanaNiaga Sdn. Bhd... dioarang ni yg charge, handle sapa masuk asrama dan sbginya. kira mcm pajak kot.. cukup sampai satu masa nnt, diorang serahkan pada unisel lah. pastu mgkin murah kot asrama dia. Wallahualam... Dulu unisel dibawah yayasan KDEB.. pastu atas masalah tertentu (atau sbb yang tidak pasti) kerajaan selangor ambik balik sampai skrg..

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

buat masa skrg, bangunan asrama tu masih dibawah pengurusan kontraktor yg buat asrama tu, JanaNiaga Sdn. Bhd... dioarang ni yg charge, handle sapa masuk asrama dan sbginya. kira mcm pajak kot.. cukup sampai satu masa nnt, diorang serahkan pada unisel lah. pastu mgkin murah kot asrama dia. Wallahualam... Dulu unisel dibawah yayasan KDEB.. pastu atas masalah tertentu (atau sbb yang tidak pasti) kerajaan selangor ambik balik sampai skrg..

Assalamualaikum...

wslm...

xsangka..ad member ni disini...

aku pon ex-unisel gak..tp unisel s.alam la..xpenah duk kt BB..

slmt berkenalan.. :lol:

unisel ok la.......

tp bab nk bayar yuran..kena berhati2 sket..

xgitu datuk seri? :lol:

wslm...

xsangka..ad member ni disini...

aku pon ex-unisel gak..tp unisel s.alam la..xpenah duk kt BB..

slmt berkenalan.. :lol:

unisel ok la.......

xgitu datuk seri? :lol:

Assalamualaikum...

hahahaha.. ada geng rupanya kat putera.com ni.. kena buat club nih.. hehehehe

<_<:angry:

ya!! betul... hehehehehe setuju teramat sgt.... :lol:

Assalamualaikum...

nape plak?

mahal melampau ke yuran UniSel?

aku penah tgk UniSel kt s.alam je

kt B.B x penah lg..

ingatkn Unisel murah cm IPTA lain2..

Assalamualaikum...

ish.. takdalah mahal melampau.. bg aku kalu IPTS taraf Universiti ni, Unisel antara yg termurah kot.. Wallahualam.. engineering 4 tahun pengajian rm33,000. uniten, 4 tahun pengajian engineering, RM 49,680.. yg lain tak taulah... walaupun kerajaan negeri punya, tapi tetap ipts.. kerajaan negeri suntik kewangan sket je kot... entahlah..heheeheheh

Assalamualaikum...

lorr... ader surat unisel dtg rumah aku hari ni..

ader org ckp u nih kuat pow duit?

Lagenda lagi ganeh . . .

salam~ weh,kalo wat foundation kat unisel..bley wat ijazah kat IPTA x.... kopak ler duit aku... huahuahu :lol:

Assalamualaikum...

kuat pow?? Wallahuallam... adalah sket kot.. heheheh... sama jer.. aku dulu buat diploma kat UTMKL sana pun ramai gak ckp UTMKL ni telan duit dlm senyap... ntah ler... (sume tpt ada kot, syyyhhhhh!!) hehehh

Lagenda lagi ganeh . . .

Assalamualaikum...

a'ah... sepupu aku yg pernah blaja kat situ pun ckp cmtu...ntahlerr

salam~ weh,kalo wat foundation kat unisel..bley wat ijazah kat IPTA x.... kopak ler duit aku... huahuahu :lol:

Assalamualaikum..

PM yg cik adik bg td sudah dibalas.... heheheheh :rolleyes:

Edited by Datuk_Seri

Assalamualaikum...

kuat pow?? Wallahuallam... adalah sket kot.. heheheh... sama jer.. aku dulu buat diploma kat UTMKL sana pun ramai gak ckp UTMKL ni telan duit dlm senyap... ntah ler... (sume tpt ada kot, syyyhhhhh!!) hehehh

Assalamualaikum...

a'ah... sepupu aku yg pernah blaja kat situ pun ckp cmtu...ntahlerr

Assalamualaikum..

PM yg cik adik bg td sudah dibalas.... heheheheh :rolleyes:

memang mahal pun.pastu kalau x mampu bayr mula la wat mcm 2 halangan supaya slip exam x bleh kuar r n mcm lg r.

p/s:datuk seri..ko unisel mana,roronoazoro....jm2 kita wat kelab [email protected]

Assalamualaikum...

huhuhuh. standard lah tu... hehehehe.. aku pun pernah gak jd mangsa... jd iktibarnya, yg mana ada loan or duit, sblm final tu, setelkanlah yuran anda... kalu tak, slip masuk exam tak bleh ambik..eheheheh :lol: ... aku dulu shah alam kejap then pndh BB pastu... lagi best shah alamlah dr BB... aku dulu FIK...

Assalamualaikum...

Assalamualaikum...

huhuhuh. standard lah tu... hehehehe.. aku pun pernah gak jd mangsa... jd iktibarnya, yg mana ada loan or duit, sblm final tu, setelkanlah yuran anda... kalu tak, slip masuk exam tak bleh ambik..eheheheh :lol: ... aku dulu shah alam kejap then pndh BB pastu... lagi best shah alamlah dr BB... aku dulu FIK...

Assalamualaikum...

kira ko ni senior aku la ek........

aku fakulti FITM, duk kat B3.. wireless pasang next sem (sem july) dengan RM30 sebulan.. kalu laju aku langgan.. kalau slow aku carik laa usaha lain..

ps: aku kat libary BB.. hehe.. (sambil2 mencari cara selesaikan masalah C++)

apa2 pun.. asrama kureng best :D dak2 selalu buang sampah kat depan rumah, dan jananiaga buat dono je.. sampai berulat baru nak angkat :D

assalammualaikum...

nk tanya sikit pd x-student mahupun student unisel skrang nie..

mcm nie..

ada surat tawaran biotek industri smpi umah aku(aku yg pohon)..

dia soh daftar ke unisel batang berjuntai julai dpn..

tapi dia bagi flyers hostel shah alam..

mcm mana tu?? bole sesape tolong jelaskn? daftar ke bb,then check in kt shah alam?

kt unisel shah alam dgn bb, 2 2 ada wireless kt asrama..? student bape ramai? cecah 5000 satu kampus?

minta maklum balas dgn segera..

tq.

kira ko ni senior aku la ek........

Assalamualaikum...

yer lah kot.. hahahah.. ko dah abih ke lum? aku kojo dah, tp insyaAllah takda papahal, bulan 11 ni konvolah.. konvo kedua unisel.. huuhuhuhu

aku fakulti FITM, duk kat B3.. wireless pasang next sem (sem july) dengan RM30 sebulan.. kalu laju aku langgan.. kalau slow aku carik laa usaha lain..

ps: aku kat libary BB.. hehe.. (sambil2 mencari cara selesaikan masalah C++)

apa2 pun.. asrama kureng best :D dak2 selalu buang sampah kat depan rumah, dan jananiaga buat dono je.. sampai berulat baru nak angkat :D

Assalamualaikum...

sbb tu aku tak mintak asrama... huhuhuh

assalammualaikum...

nk tanya sikit pd x-student mahupun student unisel skrang nie..

mcm nie..

ada surat tawaran biotek industri smpi umah aku(aku yg pohon)..

dia soh daftar ke unisel batang berjuntai julai dpn..

tapi dia bagi flyers hostel shah alam..

mcm mana tu?? bole sesape tolong jelaskn? daftar ke bb,then check in kt shah alam?

kt unisel shah alam dgn bb, 2 2 ada wireless kt asrama..? student bape ramai? cecah 5000 satu kampus?

minta maklum balas dgn segera..

tq.

Assalamualaikum...

aik... apasal mcm tu? konteklah diorang tanya... tak silap aku, skrg ni biotek kat shah alam fakulti dia... takkan nk daftar kat BB?? konteklah diorang tanya mcm mana.. aku tak pastilah.. kat shah alam diorang dorm, bukan hostel.. duk reramai... mcm hampeh... dululah, tak taulah skrg.. wireless?? kena g library br dpt wireless... dgr dulu mmg nak pasang kat hostel, tp tak tau biler... all over student unisel dua2 kampus rasa2nya cecah 8000...

Assalamualaikum...

oh..

tq bro!!

besok pagi jugak aku kol unisel shah alam...

aku dpt umt dan unisel..

aku dh pk masak2..

aku nk masuk unisel..

setahu aku, school of biotek kt shah alam.. tu yg aku konpius... dia bagi kampus bestari jaya...

xpe.. esok gak aku kol unisel mintak penjelasan dan kepastian...

oh..

tq bro!!

besok pagi jugak aku kol unisel shah alam...

aku dpt umt dan unisel..

aku dh pk masak2..

aku nk masuk unisel..

setahu aku, school of biotek kt shah alam.. tu yg aku konpius... dia bagi kampus bestari jaya...

xpe.. esok gak aku kol unisel mintak penjelasan dan kepastian...

aku ex biotek..aku konvo first unisel..

ok la aku jawab..

ni yg aku sedey ni..time mula2 bangunan satelit s.alam dibuka...budak biotek yg masuk dulu..pastu time aku belaja mmg pihak atasan nak wat unisel s.alam sb fakulti biotek..mean biotek n bioperubatan je ada..budak2 fakulti lain kena blah g BB..termasuk la datuk seri tu.. :lol:

tp tahun 2007 ni, oleh kerana pihak atasan dh makin tua n giler..maka biotek akan berpindah ke BB..

tp bukan semua..hanya kepada sesiapa yg mendaftar pada tahun in saje..maknanya budak sem 1 tahun 1 la..

mana2 yg dh belaja biotek kt s.alam..dikira selamat sb mereka akan trus ada di s.alam..

jd kalo chin peng ni nk masuk biotek..maka ko xkan duduk s.alam la..ko kena duk kt BB la..

ko akan jd batch pertama biotek duduk kt BB..selamat berbahgia la kt situ.. :lol:

aku dgr2 cerita..lab biotek pon xsiap lg kt BB tu..mmg giler la org2 tua kt pentadbiran tu.. :lol:

Assalamualaikum...

dgr2 cmtu gak, biotek kena antar kat BB.. tp aku tak pasti sgt time tu.. maknanya confirmlah ek... huhuhuhu... Akaun plak kena antar shah alam... tak tau mana satu betul... tp aku dgr2 kat luar ni, biotek unisel laku... alhamdulillah lah.... kampus kira okey dah tu, tp tempat tu kat ujung dunia ha... mmg 'dunia baru' lah... hahahah.... selamat datang ke UNIVERSITI INDUSTRI SELANGOR ... hehehhehhe

Assalamualaikum...