Jump to content
mse8786

Personal Loan

Recommended Posts

apa punya pendapatla ko ni. cubala bagi comment yg sesuai. kalau tak tahu apa nak bagi komen jgn komen.ingat ini ruangan budak-budak sekolah ke.

sebenarnye klu kau betul2 nak pinjam bole kat along ni tapi kau kene pinjam banyak2 pastu bukak terus yg besar strategi kene bijak dan janji masyuk jer sure leh bayar balik tapi risiko jangan ckp la :ph34r:

sebenarnye klu kau betul2 nak pinjam bole kat along ni tapi kau kene pinjam banyak2 pastu bukak terus yg besar strategi kene bijak dan janji masyuk jer sure leh bayar balik tapi risiko jangan ckp la :ph34r:

ko pnah pinjam ngan along ker??

mesti byk interest dia kan....

bro..ini namanya nak cari nahas. biasanya org yg pinjam banyak along strateginya nak terus hilangkan diri. kalau along jumpa mampus orang tu. tolongla jgn citer pasal nak pinjam along kat sini. be pro sikit ok. rasanya ahli2 putera kat sini takderla yg terdesak sangat sampai nak pinjam along.kalau nak pinjam along takderla diorang nak tanya kat sini.

bro..ini namanya nak cari nahas. biasanya org yg pinjam banyak along strateginya nak terus hilangkan diri. kalau along jumpa mampus orang tu. tolongla jgn citer pasal nak pinjam along kat sini. be pro sikit ok. rasanya ahli2 putera kat sini takderla yg terdesak sangat sampai nak pinjam along.kalau nak pinjam along takderla diorang nak tanya kat sini.

betul tu!!!

jgn la buat keje bodoh tuh...nnt mati le jawabnye...dikeje kan oleh along...

nk kate selamat tu mmg kebarangkalinye sangat rendah lah...

tp aku ni tetap jugak cuba untuk pinjam ngan bank walaupun susah sket....

aku tengah cube ni..tunggu approve je lagi ni...

harap2 dapat ler....

hi...nak tau...sy nak wat personal loan dlm 25k - 35k...tp tah la..susah sgt nak dpt...mmg urgent nak pakai pun...sy keje swasta...baru 3 bulan keje..tp sblm2 ni dah penah keje la...gaji sy atas rm1500 tp tak lebih rm2k...so kt sini ada saper2 yg sudi nak tlg tak?

aku ada la jumpe agen CIMB tu dia cerita sikit pengalaman dia ni ... dia kata dari 10 org malay yg apply untuk pinjaman dan 3 org c*** yg apply konfem 3 org c*** ni diluluskan mana kala 10 org malay ni belum tentu akan diluluskan .... geram plak aku dengar dia kata mcm tu

hi...nak tau...sy nak wat personal loan dlm 25k - 35k...tp tah la..susah sgt nak dpt...mmg urgent nak pakai pun...sy keje swasta...baru 3 bulan keje..tp sblm2 ni dah penah keje la...gaji sy atas rm1500 tp tak lebih rm2k...so kt sini ada saper2 yg sudi nak tlg tak?

rasanya sekarang semua bank nak gaji lebih rm2k. dah kerja lebih setahun. kecuali u kerja gov atau public listing company. nak loan lebih 20k pun kena gaji lebih rm5k. itupun tengok credit evaluation. setiap bank lain polisinya.

try tanya xdsl..dia tau kot.....tp 15K je lah..

AEON Cash berlandaskan syariah. Rate dia TETAP, dan tidak berdasarkan BLR. Aku ada kad AOEN-Express. Dia ada 3 different rates, utk JJ-Card/CreditCard, AOEN-Express (member), and org biasa.

Nak apply, kau pergi ke pejabat AOEN terdekat. Kat KL, pi kat menara olympia sebelah muzium telekom depan Bursa Malaysia. Dia tengok gaji, pinjaman yang kau buat spt keta, moto, rumah, ataupun loan2 bank lain dengan merujuk kepada Bank Negara Malaysia. Sila bawa penyata gaji 3 bulan terakhir, EPF statement, potostat ic depan blakang. Kelulusan bergantung kepada kelayakan. Kalau mcm aku dah ada AOEN-Express, boleh dapat on the spot below RM 3K. Kalau aku mohon more than 3K, aku kena bawa 1 bulan slip gaji and ic. Kalau gaji aku let say RM 900-1000, aku hanya boleh mohon RM 15K, itupun kalau aku tak de bayar mana-mana loan. Ambil masa 1 minggu untuk selesai.

OKay

ello kengkawan..per citer personal loan skrg? interest makin naik ke turun? aku dgr dia punya time limit leh dipanjngkan? leh ker kita wat personal loan 10 tahun?

ader sesaper tahu maner leh buat personal loan kalau gaji bawah 2k? and mana terbaik and termudah buat masa ni? setakat ni aku tgk hsbc mcm best jer...ada sesaper leh bg more info on this? katakan nak wat loan sebanyak 23k and byr dalam masa 10 tahun gaji below 2k is it possible? kalau tak..apa yang boleh?

Address : LBKL 131, Jalan Gombak, Batu 4 3/4, 53000 Kuala Lumpur

Proposed Name : Kedai Dobi Mesra

Telephone : 03-4021 1002 / 012-572 1002

E-Mail : [email protected]

JUST OPENED FOR PUBLIC

PRICE LIST

**Normal Wash = RM2.00/kg

**Ironing = RM1.00/pc

**Comforter/Toto = RM9.00/pc

**Bedsheet/Blanket/Cushion Cover/Curtain = Rm5.00/kg

**Dry Cleaning

Baju Kurung Set = RM7.00/pair

Coat/Blazer/Jacket = RM9.00/pc

Suit(Coat + Long Pants) = RM12.00/pair

Shirt/T-Shirt/Jeans/Long Pants = RM5.00/pc

And many more attractive price !!!

aper ni am_enjey? terlampau lari dari topik ni? jangan la buat macam ni...mati2 aku ingat alamat nak bank atau along nak buat loan ni tadi..

payah gak nak buat loan besar2 ni.gaji kena 2k la dan lain2 lagi. patutle along sdn bhd masih boleh buat bisnes..

nak tanya pendapat sesaper yang tahu...is it possible untuk seseorang bergaji bawah sikit dari 2k mendpt loan 80k (tak kisah baper tahun atau interest janji bukan along)..komitmen yang ada cuma rumah je bayar bulan2.

aper ni am_enjey? terlampau lari dari topik ni? jangan la buat macam ni...mati2 aku ingat alamat nak bank atau along nak buat loan ni tadi..

payah gak nak buat loan besar2 ni.gaji kena 2k la dan lain2 lagi. patutle along sdn bhd masih boleh buat bisnes..

nak tanya pendapat sesaper yang tahu...is it possible untuk seseorang bergaji bawah sikit dari 2k mendpt loan 80k (tak kisah baper tahun atau interest janji bukan along)..komitmen yang ada cuma rumah je bayar bulan2.

nak cari RM80k loan dgn gaji bawah dari 4K memang susah. Bank rakyat pun tak bagi sebab takut tak mampu nak bayar balik pinjaman. kalau 80K pinjam bank rakyat, minima bayar balik lebih kurang RM1000++.. Gaji RM2k ke bawah memang susah lah nak lepas.

Baik kau buat bisnes macam aku je... Pinjaman disediakan.

tak perlu lah aku ceritakan apa bisnes aku kat sini kan.. kau boleh tau gak nanti...

Bayar balik loan pun baru RM100, tapi bulan pertama je kau dapat sekurang2nya RM1200. Kalau kau serius nak lah... Sebab aku bukannya paksa orang pun.

Salam, :D

Saya ingin membuat personal loan dengan kadar yang segera. Di sini, saya amat berharap jika rakan siber di sini dapat membantu. Berikut adalah butir-butirnya:-

1) Pinjaman peribadi RM5000 sahaja.

2) Selamat & diluluskan kerajaan.

3) Kelulusan segera

4) Faedah rendah

5) Tanpa penjamin

6) Kakitangan GLC (Technology Park Malaysia)

7) Baru bekerja selama 6 bulan.

Sila e-mail atau call saya di alamat di bawah.

Terima kasih.

Syed Mohd Faidz Syed Nokman :excl:

Marketing Executive

TPM College

Resource Centre

Technology Park Malaysia

Lebuhraya Puchong - Sg. Besi, Bukit Jalil,

57000, Kuala Lumpur,

Malaysia

H/P :+6012 3644 776

D/L : +603 8998 4023

@ : [email protected]

Tel : +603 8998 5001/5003

Fax : +603 8998 4082/2148

a'kum..

nk mntk pandangan sikit la kpd sesiapa yg th..sy pekerja swasta,ingin membuat personal loan dengan bank b'jumlah Rm5000.

Gaji sy sebulan Rm2000(pokok)+Rm700(elaun)..dn status sy adalah contract.

soalan sy, blh ke kita perkerja yg berstatus contract ni layak untuk membuat personal loan?

dan apakah syarat-syarat nye.

hope ade yg sudi membantu...

Edited by blix

yang nak buat personal loan boleh dengan saya...saya buat dengan bank rakyat melalui koperasi..boleh baca mengenai thread saya di ruang bisnes..topic pinjaman kakitangan kerajaan/swasta dan askar..pinjaman sehingga 15x gaji..min gai rm800...ada slip gaji 3 bulan..kena jadi ahli koop rm115..duit bagi balek..caj 3% daripada loan..call me 013-4062879(buqhari)

yang nak buat personal loan boleh dengan saya...saya buat dengan bank rakyat melalui koperasi..boleh baca mengenai thread saya di ruang bisnes..topic pinjaman kakitangan kerajaan/swasta dan askar..pinjaman sehingga 15x gaji..min gai rm800...ada slip gaji 3 bulan..kena jadi ahli koop rm115..duit bagi balek..caj 3% daripada loan..call me 013-4062879(buqhari)

yang pekerja swasta xde ke...

yang pekerja swasta xde ke...

tu kat topic replied koie_home tu ada utk swasta...

tgk betul2..

o yeke...

lama tak dia nk approve?

ok lah jadi kene gi kat bank tu lahh mudah sket kan..ok thanks....

entah lulus ke tak laa kla apply ni..huhu

Public bank ada gk..5.7%.tpi untuk kakitangan kerajaan and badan2 berkanun sahaja.max pinjaman 70k.

korang leh gak cuber di MBSB punyer personal loan. Rate minima is 5.6%. Maximum tempoh for gov is 10 years and for non-gov is 9 years. Submit aku the following documents:

* Original IC (photocopy)

* Latest 3 months salary slip (original and photocopy)

* Employer's confirmation letter

* Latest 2 years Income Tax Form J

Minimum income is RM1000 dan boleh dibuat atas dua nama. Kalo non-gov staff mesti ada gerentor

lepas aku tgk sumer, aku akan bg tua brp korang leh pinjam

016-6344490 - Muhaimin

agrobank...untuk kakitangan kerajaan takde msalah maksimum 150k untuk swasta maksimu bleh pergi 20k jex..berdasarkan basic korg..tanpa cagaran,tanpa penjamin....interest tuk kakitangan kerajaan 4.53%-6.09%(tempoh pinjaman 15thn)tuk swasta (1.25%permonth tempoh 5 thn)klu ae masalah g jex layari laman web nih

personal loan

kat cni mcm jonih loan ae!

try dulu tgk........

Edited by ashton

salam...
aku pun senasib dgn budak tu..
aku keje swasta, mintak nak buat personal loan, hampeehhh... susah nak mampuss.. mcm nak mintak sedekah...

bank mmg offer, mmg boleh,

1, gaji ko rm2k, kene ada credit card.... berape ko pinjam pom boleh...

2. kalu dgn cimb bank plak, fuhhh.. tinggi dia punya bunga.. semua aku dah kaji lah..

3. orang mmg kaya, mmg buleh buat duit.. org gaji murah, taik kuda lah punya..

4.sikit2, potongan biro angkasa... potongan majikan pom susoh company aku keje ni..

5. kalu pinjam dgn ceti, berape u mahu.. ? boleh dapat duit same day, tapi, kad atm ko dia ambiklah..

6. aku rasa kerajaan kene ada satu mcm duit tabung, ni koperasi kebanyakkan utk pekerja kerajaan..pekerja swasta plak macam mane ? aku pun sumbang tenaga jugak untuk negara...

mutut2..

aku pon same la oi. keje telekom tapi kontrak. haram 3 kali buat loan kete x lepas.

nk gerento..alasan kontrak..

tp x leh nk salahkan diowg gak. sblm2 ni customer byk x byr. tu yg ketat sket syarat die.

so kesimpulan nya syukurlah ape yg ade..

kete x de bas kan ada. lagi jimat..hoho

setuju...
memang begitula nasib pekerja swasta..
susah nk mintak ape...
lebih2 lagi org bawahan cam kita.. sad.gif
nasiblaa aku sempat apply kredit kad dulu...
apa2 dpt cash dr citu....

besele org swasta mmg susah
aku pernah wat bankrakyat...2 bulan baru setlle..nasib dapat
tu pon aku g tanya..kalo tak..sampai bila x approve
alasan aku blacklisted card credit..pdahal benda ni dh lama bayar..ni pon satu hal..org dh bayar tapi nama x potong lg
procedure mmg leceh..nk kene ada gerentor kalo keje bawah 2 tahun...