Jump to content
mse8786

Personal Loan

Recommended Posts

salam,

ekceli sinchan baru join putera ni. ade terbaca psl loan2 ni....

husband sinchan keje dgn bank ryt.

hackz dh try tanya bank ryt? caw mana? sbb kdg2 tgk caw gak, ade yg strict ade yg ok....depends pd bos.

ermm.... klu nk apply bank ryt, make sure bleh wat potongan gaji.

dan yg penting coy yg kite keje tu listed slm senarai bk ryt, klu blom termasuk dlm senarai n coy bleh wat potongan gaji, hackz bleh try apply utk masuk list bank ryt tu...cume nye kene keja lebih sket la... kene submit some doc to bank. once dh approved, dh masuk dlm list bleh la apply. utk daftar tu sj yg kene submit certain important doc, pastu kalu ade kwn2 opis yg ln nk wat loan gak, dh tak yah buat dah.

phm kot ape yg sinchan tulis ni kan. papehal klu nk tanya detail, sinchan bleh tlg mana yg mampu. kelulusan still pd pihak bank. bab gurantor tu, x semestinya ade talian darah dgn kite, kwn pun bole maa...

rsnye stkt ni bank ryt la yg offer rate plg rendah...5.6% per year dgn syarat POTONG GAJI.

utk swasta gaji lebih dr 1K, klu coy awk listed n dh bekerja lebih dr 5 thn, x pyh attach penjamin. bagi gomen plak, gaji lebih dr 800 n klu dh kompom n dh keja lebih dr 3 thn pun x pyh ade penjamin.

ok, roger

Edited by sinchan

cimb cash express pon ada gak

pegawai cimb ni pnah dtg kat sykt aku keje mggu lepas..dia explain la diaorg punye produk...kla cash express tu mmg la mudah nak approve..tp tinggi la dia punya interest..kla pinjam 5K bayar dlm mase 6 thn mahu kene bayar balik 10Klebih....tp takpe ...tp takpe la...kla terdesakkk aku pon rase nak apply gak..huhuhu...dah kat bank lain payah nak mampus... :rolleyes:

Edited by hackz

sebab margin keuntungan nye kecik..lambat nk pulang modal...diorang takut...blum ape2 nnt kene gulung tikar...sbb pengalaman diaorang dah byk kene..tu lahhh pasalll.....

mungkin juga la..tapi diorang tak tahu..klu buka cyber tempat yg strategik dgn modal lebih kurang 100k..pendapatan sehari bleh cecah rm2000 .sebulan rm 60k. tolak overhead sebulan katakan rm20k ada balance 40k bersih tuu. dapat bayar hutang tak sampai setahun lerr..huhu . ini dari pemerhatian dan kajian aku la. sebab itu ada cina yg sanggup modal 500k nak buka cyber.

salam,

ekceli sinchan baru join putera ni. ade terbaca psl loan2 ni....

husband sinchan keje dgn bank ryt.

hackz dh try tanya bank ryt? caw mana? sbb kdg2 tgk caw gak, ade yg strict ade yg ok....depends pd bos.

ermm.... klu nk apply bank ryt, make sure bleh wat potongan gaji.

dan yg penting coy yg kite keje tu listed slm senarai bk ryt, klu blom termasuk dlm senarai n coy bleh wat potongan gaji, hackz bleh try apply utk masuk list bank ryt tu...cume nye kene keja lebih sket la... kene submit some doc to bank. once dh approved, dh masuk dlm list bleh la apply. utk daftar tu sj yg kene submit certain important doc, pastu kalu ade kwn2 opis yg ln nk wat loan gak, dh tak yah buat dah.

phm kot ape yg sinchan tulis ni kan. papehal klu nk tanya detail, sinchan bleh tlg mana yg mampu. kelulusan still pd pihak bank. bab gurantor tu, x semestinya ade talian darah dgn kite, kwn pun bole maa...

rsnye stkt ni bank ryt la yg offer rate plg rendah...5.6% per year dgn syarat POTONG GAJI.

utk swasta gaji lebih dr 1K, klu coy awk listed n dh bekerja lebih dr 5 thn, x pyh attach penjamin. bagi gomen plak, gaji lebih dr 800 n klu dh kompom n dh keja lebih dr 3 thn pun x pyh ade penjamin.

ok, roger

doc ape yg nk kene ade tu kla nk reg dlm senarai bank tu ekk...

cube try bank Along...

apa punya pendapatla ko ni. cubala bagi comment yg sesuai. kalau tak tahu apa nak bagi komen jgn komen.ingat ini ruangan budak-budak sekolah ke.

apa punya pendapatla ko ni. cubala bagi comment yg sesuai. kalau tak tahu apa nak bagi komen jgn komen.ingat ini ruangan budak-budak sekolah ke.

ilek a bro, skali skala nk berseloroh jgak.. kalo nk siyes, p perbincangan yg serios..

hackz,

utk coy yg blom ade dlm list bk ryt, kene submit

- bank statement for 3 yrs

- ROC ( dptkan dr SSM - suruhanjaya syarikat malaysia )

- majikan mestilah setuju buat potongan gaji

ade beberape faktor lg, nk detail sila ym sinchan ye ..

isszan_80 = ym id

ilek a bro, skali skala nk berseloroh jgak.. kalo nk siyes, p perbincangan yg serios..

sorryla.. tak salah klu nak berseloroh.lagi bagus.tapi agak-agakla . biar logik sikit.

hackz,

utk coy yg blom ade dlm list bk ryt, kene submit

- bank statement for 3 yrs

- ROC ( dptkan dr SSM - suruhanjaya syarikat malaysia )

- majikan mestilah setuju buat potongan gaji

ade beberape faktor lg, nk detail sila ym sinchan ye ..

isszan_80 = ym id

tp...bankr rakyat ni till lagi nk gaji 2k kan...ke ur husband bleh ejas :rolleyes:

hackz,

utk staf gomen

- gaji min rm800

- berstatus TETAP

- sekiranya telah bekerja lebih dr 3 thn, x perlu ade penjamin

utk staf swasta ( yg listed shj )

- gaji min rm1000

- status tetap

- tidak perlu penjamin jika telah bekerja lebih dr 5 thn ( dlm company yg sama )

itu ANTARA syarat2 utama bank rkyt. bank ryt TIDAK menetapkan gaji min rm2000 utk melayakkan diri memohon pinjaman.

* x berani nk ekjas2 la bro, depends pd u punye income n expenses gak. kene amik kira duit keta, umah etc.

for all,

* saya jarang login forum ni, sekiranya ade sebarang pertanyaan, sila YM isszan_80.

assalamualaikum...saya bekerja di sykt swasta nak mintak pendapat korang semua...bank mane yang menyediakan pinjaman peribadi yang mudah diluluskan dan rendah bunganye..harap dapat membantu yer...

kujungi smartconsumerbanking.com, terdapat perbandingan antara personal loan mana yang bagus dan nasihat sebagainya

AEON Cash berlandaskan syariah. Rate dia TETAP, dan tidak berdasarkan BLR. Aku ada kad AOEN-Express. Dia ada 3 different rates, utk JJ-Card/CreditCard, AOEN-Express (member), and org biasa.

Nak apply, kau pergi ke pejabat AOEN terdekat. Kat KL, pi kat menara olympia sebelah muzium telekom depan Bursa Malaysia. Dia tengok gaji, pinjaman yang kau buat spt keta, moto, rumah, ataupun loan2 bank lain dengan merujuk kepada Bank Negara Malaysia. Sila bawa penyata gaji 3 bulan terakhir, EPF statement, potostat ic depan blakang. Kelulusan bergantung kepada kelayakan. Kalau mcm aku dah ada AOEN-Express, boleh dapat on the spot below RM 3K. Kalau aku mohon more than 3K, aku kena bawa 1 bulan slip gaji and ic. Kalau gaji aku let say RM 900-1000, aku hanya boleh mohon RM 15K, itupun kalau aku tak de bayar mana-mana loan. Ambil masa 1 minggu untuk selesai.

OKay

AEON Cash berlandaskan syariah. Rate dia TETAP, dan tidak berdasarkan BLR. Aku ada kad AOEN-Express. Dia ada 3 different rates, utk JJ-Card/CreditCard, AOEN-Express (member), and org biasa.

Nak apply, kau pergi ke pejabat AOEN terdekat. Kat KL, pi kat menara olympia sebelah muzium telekom depan Bursa Malaysia. Dia tengok gaji, pinjaman yang kau buat spt keta, moto, rumah, ataupun loan2 bank lain dengan merujuk kepada Bank Negara Malaysia. Sila bawa penyata gaji 3 bulan terakhir, EPF statement, potostat ic depan blakang. Kelulusan bergantung kepada kelayakan. Kalau mcm aku dah ada AOEN-Express, boleh dapat on the spot below RM 3K. Kalau aku mohon more than 3K, aku kena bawa 1 bulan slip gaji and ic. Kalau gaji aku let say RM 900-1000, aku hanya boleh mohon RM 15K, itupun kalau aku tak de bayar mana-mana loan. Ambil masa 1 minggu untuk selesai.

OKay

DIA nk tengok gaji kite brape????

Kalau dah ade AEON-Express boleh buat loan lagi yer....kla 1000 leh dapt 15k byk tu...nnt lah aku tanye kat pejabat dia..k thanks

OKay

[/quote/]

bulan-bulan bayar brape lak....untuk brape tahun?

Aeon crdt nak kena keja lebih drpd 6 bulan baru bleh apply.

tapi kadar kelayakan dia rendah RM 800 ke atas boleh apply loan ni.

Cimb bank baik tak payah kalau taj terdesak

interest dia tinggi tahap gila..

Boleh cuba dekat Citibank

nak tahu detail boleh contact member ni

Mr. Brian Albert

sales executive personal Loan

ni member aku gak

tapi cara dia citer produk dia hari tu

macam ok gak

dgr kata interest dia just 4.8% je.

017-2535725

Edited by Adie_al-attas

sekarang bank BSN = bank simpanan nasional ok gak... terendah di pasaran...kalu x silap 5.3%

syarat2 nye ko tau tak...pe ekk

aku lum gi lagi yg bank satu ni..