Jump to content
Gigabyte

Streamyx 4.0 Mbps

Recommended Posts

hehe dorang amik bandwitdh yang dithrottle pastu letak kat pakej 4mb tak ? , kalo direct download pun sedap pakai 4mb ni mungkin ada kot orang yang amik

aku rasa la...tmnet tak patut throttle p2p...sebab ramai gak yg guna p2p utk transfer educational data, assignment, etc :lol:

Instead monitor je traffic p2p ni...sape exchange copyrighted item terus hantar detail utk disaman...user jaring pun dah kena...dgn cara ni mungkin pengguna p2p akan rasa tmnet 'at par' dgn singapore, uk, etc :lol: ...

hoh.. sekali dorang buat monitoring p2p + throttling direct donlod , :lol: saman pun kena , speed tuk ddownload slow

XD . terpaksa jela pakai .. :(

offer lagi utk 512kbps user upgrade to 1mbps just extra rm1 for 3 month.... bln ke empat jd harga mcm biasa la rm77/month

nie link site dia ---> upgrade

Edited by amin

kalau depa dah ready 4 mbps bagi DSL service ni bermaksud jugak ATM service kat tpt tu pun dah jadi lebih besar..

senang citer tunggu sesapa yg dah guna 4mbps kasi comment bout speed...especially torrent ngan d/load ngan online game..

papehal kite tunggu je harga turun..bile ramai x langgan nanti kuar la promosi tmnut berukband yg murah..

ada ke makhluk Tuhan yg nak langgan 4mbps ngan harga rm200++ tuh dah ler laju surfin je..laju d/load sama gak sedey..

adakah Tmnut masih pikir rakyat Malaysia nih Buta IT mcm dulu..

kalo setakat pikir kerja kat TMNUT kire korank hebat pasal IT pastu nak tipu customer..baik pikir la weih..

sib baik rakyat Malaysia nih bukan mcm Indon..kalo x dah lama buat rusuhan hahahahaha..~~

senang citer tunggu sesapa yg dah guna 4mbps kasi comment bout speed...especially torrent ngan d/load ngan online game..

papehal kite tunggu je harga turun..bile ramai x langgan nanti kuar la promosi tmnut berukband yg murah..

ada ke makhluk Tuhan yg nak langgan 4mbps ngan harga rm200++ tuh dah ler laju surfin je..laju d/load sama gak sedey..

adakah Tmnut masih pikir rakyat Malaysia nih Buta IT mcm dulu..

kalo setakat pikir kerja kat TMNUT kire korank hebat pasal IT pastu nak tipu customer..baik pikir la weih..

sib baik rakyat Malaysia nih bukan mcm Indon..kalo x dah lama buat rusuhan hahahahaha..~~

Rasanya ada yg guna 4MB/S ni.......Tapi tak ramai kut sbb mahal sgt sebulan! Maybe small office yg amik kut.....

Kedai gambar ke....kedai buku ker.....

Pada aku senang je...kalau ada sebijik kek, sudu sape paling besar of course la dia dapat portion yg paling besar...

tapi aku rasa pengguna pasif kat mesia ni less than 20% je...yg perlu internet utk bisnes SME, etc pun ramai jugak...

hehe kalo sudu lain2 tapi bayar sama rata , susah gak kan ? wkakakkaa :P

Edited by hampeh

kalau sudu lain tu maknanya byr lain2 la...sudu besar of course mahal sket...hohohoh...kalau sudu sama, bayar sama tapi ada sudu dtg nak makan lunch, yg lain nak tea aje...susah gak....hohoho

nampak sangat la x adil nyer , nanti nak komplen bebanyak , ade la datang

" nak speed + torrent sedap bayar la ribu 2 cam syarikat besar2 tu "

hihihi :ph34r:

mmg ler...kalo company2 tuh diorank block je benda2 xpatut tuh..

harap ada la yg gi dajjal server tmnut tuh kasi semua org dpt torrent full speed..hahahhaa

rasa nak je sepak2 BOS tmnut nih.. <_<

waaa...aku baru je upgrade dr 512kbs ke 1mb 2pn pasal tipu daya tmnut wat promosi tambah singgit sbulan..tau2 p2p kena throttle..menyesal x abis..makin slow menorrent..masa paka 512kbs dulu laju je menorrent dapat gak 60kbs..skg 10kbs pn xlepas yg local p2p nyer pakai 1mb..so korang kena pikir banyak kali la sblm nak upgrade screamyx korang sampai 4mb tuh..aku xcaya langsung ngan janji manis palsu tmnut screamyx skg ni..rugi, menyesal..nak downgrade pn kena tunggu staun lagi..jadi takyah la korang upgrade screamyx korang..

p/s: jgn jadi cam aku..sesal dulu pendapatan..sesal kemudia tmnut aje yg dapat pendapatan

waaa...aku baru je upgrade dr 512kbs ke 1mb 2pn pasal tipu daya tmnut wat promosi tambah singgit sbulan..tau2 p2p kena throttle..menyesal x abis..makin slow menorrent..masa paka 512kbs dulu laju je menorrent dapat gak 60kbs..skg 10kbs pn xlepas yg local p2p nyer pakai 1mb..so korang kena pikir banyak kali la sblm nak upgrade screamyx korang sampai 4mb tuh..aku xcaya langsung ngan janji manis palsu tmnut screamyx skg ni..rugi, menyesal..nak downgrade pn kena tunggu staun lagi..jadi takyah la korang upgrade screamyx korang..

p/s: jgn jadi cam aku..sesal dulu pendapatan..sesal kemudia tmnut aje yg dapat pendapatan

ko saman je tmkemut tu atas dakwaan menggangu ketenteraman penorren dan menipu ko :D

mungkin masalah kat sini mostly pasal limited bandwidth utk p2p...so aku rasa most user yg non p2p tak perlu risau utk subscribe streamyx atau upgrade...

anyway aku personally know beberapa pengguna p2p yg speed maintain around 100kbps...

errr...aku tak guna p2p...

baik ko jangan pakai langsung , nanti buat tensen jek :D . aku ada gak dengar orang leh dapat 100kBps p2p stable jek . mungkin rezeki dorang la kot ..

Salam,

Yang kat New Zealand tuh, 100Mbps tuh shared satu community.

Macam Streamyx, 1Mbps tuh dia tarik satu lline masuk rumah korang. Satu rumah satu port.

Macam 100mbps tuh. Itu satu community, satu port.

Contoh macam Subang Jaya share 100mbps. Kalau ada 1000 users. cuba bayangkan.

Kalau malam laju la. Tapi mesti semua org pun download mengdownload :)

Pernah ada satui iklan Comcast, kat satu taman perumahan tuh, semua gado. Siap bebudak spray rumah orang tulis "bandwidth HOG !!"

Orang tua balik tomato kat orang muda tengah download movie.

Then Comcast punya lorry masuk, kasi Dedicated internet access (macam streamyx) .. then Taman perumahan tuh aman.

Salam,

Edited by fivioent

aku tak tau nak komen ape... sbb aku bukan pengguna P2P ..cam ne pun network aku mmg cun dah kat opis ni..

aku tak tau nak komen ape... sbb aku bukan pengguna P2P ..cam ne pun network aku mmg cun dah kat opis ni..

hehehe network opis memang la cun , tengok sape maintain :D ( ko kan ? )

hehehe network opis memang la cun , tengok sape maintain :D ( ko kan ? )

Mmg la aku yang handle.... tapi policy tetap sama sekali pun aku ni admin port semua lepas tapi tetap kena filter ...

buat jer macam maxis broadband ke...

limit max download per month = 30GB

lebih 30GB kena caj tambahan... sbb 30GB tu mmg lebih dari cukup utk pengguna biasa yg tak giler torront.. hehehehe..

kat ofis aku...purata per month mmg tak pernah cecah 30GB...takat dari awal bulan mei hingga hari ni.. baru sekitar 10GB ...on 24jam... youtube/google video semua tak blok...friendster/myspace/ym tak block... so staff2 ada yg msk friendster..tgk youtube... on ym 8am - 6pm... aku sendiri 24jam on ym/mirc/thunderbird tiap 15mnt check about 5 pop3 email... n sekali sekala download software 50-200mb... total monthly tak cecah 30GB maximum download data... so kalau home user yg medium user..guna utk download software skt2...24jam on ym ke...tgk youtube ke.. mmg tak habis 30GB max bandwdth...

CUMA...bg kaki download movie/anime mmg tak ckp... kalau DVD nya kualiti...satu movie dah lbh kurang ?? GB..kalau vcd..dllm 600-700mb or 1gb lebih kan... so mmg tak ckp la..ahaks... tp masih dapat download banyak jgk movie sebelum habis limit 30GB...

rasanya singapore pun buat mcm ni..ada maximum limit..lebih kena bayar lain...

tp tmnet kena buang la slogan unlimited... kena buat slogan baru...

atau tmnet buat basic pakej murah utk medium user... mcm pakej 4GB (limit 30GB/month) = RM99... then utk pengguna torront tegar ni buat pakej lain yg unlimited, tapi mahal lagi bayarannya... atau macam tadi... setiap 1GB tambahan ada harga2 tertentu yg munasabah...

syarikat tm kena la kreatif...dan bijak... jgn hanya tau memonopoli... org tak kisah sgt nak monopoli, tp jgn salahkan user/pelanggan jer... kalau ada masalah, cari jalan atasi masalah... sebab masalah berlaku bila pengguna tak ada banyak pilihan dari syarikat lain...so semua langgan streamyx...bila ramai pakai streamyx...mmg la network jadi sesak... kalau tm takma upgrade laluan network tu bagi luas... buka peluang kat syarikat lain dgn lebih bebas utk tawarkan broadband..so pelanggan yg rasa sesak dgn streamyx..akan langgan perkhidmatan syarikat broadband lain... secara ansur2 network tm jadi lega skt... tp kalau tamak apa boleh buat kan..mst rasa sayang nak lepas pelanggan pada syarikat lain... kalau rasa sayang... buatlah sesuatu utk pengguna setia ni...

Edited by sawi