Jump to content
Sign in to follow this  
myapai

Nak Halau Musang.

Recommended Posts

a'kum semua,

saya ada masalah berkaitan musang di rumah saya. untuk maklumat musang ini sering bermain diatas siling rumah saya dan yang amat mengharukan musang ini mula membuang najis merata2 diatas siling. najis ini menembusi siling menyebabkan terhasilnya tompokan2 basah yang berbau busuk. :(. ada tak sesiapa yang tahu bagaimana nak halau musang ni atau nak takutkan dia secara tradisional (petua) atau moden. diharap dapat membantu......

aku pun nak tau gak cara nak halau biawak ..

duk main atas atas umah aku sokmo..

apa kata ko bakar blerang kuning (sulfur) tuh kat atas siling rumah ko.. bau dia agak sengit.. org pon tak tahan.. ni kan pulak menatang tuh..

hati2 jgn bakar rumah lak...

ish.ish.ish..

rumah hangpa ni dkt dgn hutan ka?????

kalo musang dok atas siling umah tu susah nk halau.

masa aku dok kampung dulu, musang tu dia mai curi ayam kat reban.

tok aku dia buat org patung la, tambat tin dekat reban, sambung tali yg ikat dgn tin masuk tali dr umah. kalo dgr ayam bunyi pelik, aku tarik tali tu, tin2 dekat reban tu pun berbunyi.....musang lari.

kadang2 smpi over lak aku tarik tali bagi tin bunyi kuat2.

kalo kat umah ko tu atas syiling, susah jugak tu. ganas betui musang tu. apa ada atas syiling tu???

Lastik je.. tapi kena bagi kena la.. bila dia dah rasa perit kena lastik tu, dia tak datang la lagi..

Rumah sewa aku penah anjing masuk lepak 2-3 bulan lepas. Hari hari datang lepak. Dah tutup pagar, lubang pom dia sanggup pusing keliling rumah aku cari tempat nak masuk lepak. Last last aku suh tuan rumah simenkan pagar dia supaya anjing tu tak leh menyusup, itu pom dia ada masuk jugak. Sampailah satu malam, aku capai bata sebijik, aku cakap kat anjing tu, "lepas kalu ko masuk lagi, aku nak kasi racun bagi ko mati.." lepas tu aku baling/pelekong kuat kuat bata tu kat belakang dia, patah dua bata tu wa cakap lu... Khokhohkohkohkhokhohkohkohkhokho.. Tapi lepas hari tu dia dah tak masuk dah.. kalu masuk pom bila nampak aku je terus dia lari..

Itu la pengalaman aku.. :lol: :lol:

senapang patah = beres :lol::P .

aku rasa baik ko tutup je lubang2 kat siling/bumbung rumah tu .

pakai racun la, sumbat racun dlm makanan, lepas tu dia makan dan masa dia nak mati tu, mesti kenkawan dia ada sekali, mesti dia citer dari awal ke z, lepas tu derang amik iktibar la dari kes tu..

tengok2 dia bawak geng bantai pembuat racun tu lak :P

bagus gak idea petabite tu , tapi kalo nak racun baik luar umah . kang mati atas siling lagi teruk jadi .

a'kum semua,

saya ada masalah berkaitan musang di rumah saya. untuk maklumat musang ini sering bermain diatas siling rumah saya dan yang amat mengharukan musang ini mula membuang najis merata2 diatas siling. najis ini menembusi siling menyebabkan terhasilnya tompokan2 basah yang berbau busuk. :(. ada tak sesiapa yang tahu bagaimana nak halau musang ni atau nak takutkan dia secara tradisional (petua) atau moden. diharap dapat membantu......

Ko tau tak bezakan musang dgn tupai @ memerang yang selalu bermain atas siling rumah nie

memerang yang selalu bermain atas siling rumah nie

aku tak sure laks. tapi beberapa orang jiran aku mmg pernah terserempak dengan musang dan memerang kat area perumahan ni. kalau tupai tak mungkin, sebab bau najis dia busuk bebenor. aku duduk kat bandar baru bangi, pelik kan kat kawasan bandar ada binatang2 camni. kalau memerang, boleh ke dia panjat tinggi2?

pakai racun la, sumbat racun dlm makanan,

ini kes lagi payah kalau mati atas siling tu. dah la rumah aku pakai plaster siling, nak keluarkan 'arwah' kompem kena pecahkan siling tu. :)

tutp siling jgn bagi ader lubang hehe

aku rasa binatang ni boleh lolos la ikut celah2 atap tu...

aku nak try letak belerang macam 99FoxDemon punya idea. tapi tak sanggup kot nak bakar. kalau letak je ada tak bahayanye? takut2 kepanasan dalam siling tu boleh buat belerang tu terbakar sendiri.

lagi satu aku dapat petua dari member gak suruh letak ubat gegat.

nanti apa2 perkembangan akan aku inform kat sini.

anyway, tadi malam aku still dengar bunyi2an kat atas siling tu... wahhh seronok betul mereka check in atas siling umah aku ni.... kalau duk main je takpe, siap melabur tu yang tak tahan baunyer....

Edited by myapai

mungkin sbb konflik manusia dan haiwan, mungkin ekosistem depa terganggu dek perbuatan manusia, korang dok bandar tapi menatang yg dok dlm hutan2 leh merayau dlm bandar.

ko pasang perangkaplah senang, pastu dpt bagi jabatan hidupan liar, kesian gak aku ngan menatang ni, wlaupun aku ni samseng, tapi dgn haiwan ni aku baik sikit, ish pelik.. tapi lagi pelik ada manusia hati haiwan, akai xdak...buang anak la, bla.bla.

macam tikus ka nyamuk ka leh bunuh sbb dtg bawa penyakit..

ok.ko pasang perangkap atas syiling ko.. dapat jer ko buang dlm hutan xpun bagi kat jabatan haiwna..jgn kobuang kat kawasan pembinaan yg ada org vietnam, nanti depa amik makan, ada satu kawasan tu kat umah aku, pantang kucing,biawak,kora lalu depa ngap jer, amik menatang tu siat2 kulit panggang, zalim betui....badan depa ni busuk sbb makan menatang pelik, harap jer putih sbb depa vietnam punya buruh..

bewok tu mmg dah ada sebelum aku masuk umah sewa tu . cumanya kalua nak guna cara letak racun dalam telur ( wak umpan ) .. aku tak berani sebab ayam ayam jiran sebelah ada duk mai makan dkt dapur umah tu ... karang kiok ayam jiran aku .. lagi haru ..

bewok tu naik dengan cara panjat bahagian yang bersimen ( bilik mandi ) ..

yang aku terkejut sgt.. cara dia turun ke bawah setelah puas duduk bermain main kat siling tu ... dia terjun macam gaya seorang ahli papan anjal .. bedebok jatuh..

bewok tu mmg dah ada sebelum aku masuk umah sewa tu . cumanya kalua nak guna cara letak racun dalam telur ( wak umpan ) .. aku tak berani sebab ayam ayam jiran sebelah ada duk mai makan dkt dapur umah tu ... karang kiok ayam jiran aku .. lagi haru ..

bewok tu naik dengan cara panjat bahagian yang bersimen ( bilik mandi ) ..

yang aku terkejut sgt.. cara dia turun ke bawah setelah puas duduk bermain main kat siling tu ... dia terjun macam gaya seorang ahli papan anjal .. bedebok jatuh..

tak sangke bewok umah ko hyperaktif .... :lol:

tak sangke bewok umah ko hyperaktif .... :lol:

bewok pon nak sekodeng org gak...

-org india kat kg aku ade nak beli biawak.. kira cincai2 je kira.. kalo yang beso, RM20-30, yang kecik RM10...

Edited by wbr_4044

haha. masa kecik2 dulu kalu balik kampung malam2 nenek aku suka takutkan aku 'shh.. ada musang atas bumbung'. aku ingatkan musang tu sejenis hantu. :lol:

kalo bewok kat skola aku lagi besor

pjg dlm 170cm lbh kot

agak2 brape ringgit tuh

hokhok

pjg dlm 170cm lbh kot

agak2 brape ringgit tuh

hokhok

pjg dlm 170cm lbh kot

agak2 brape ringgit tuh

hokhok