Jump to content
zeeron1ty

Usahawan Kafe Siber

Recommended Posts

System restore cuma mengembalikan fail system (spt registry, windows setting etc) kepada yg asal pada tarikh2 tertentu yg ditetapkan.

pc restore lebih kepada mengembalikan seluruh data tak kira fail tu adalah windows ke games ke, apa ke; bergantung juga kepada data selected by user.

Antara pc restore yg sering diperkatakan, Norton GoBack! , RestoreIT!, DeepFreeze, & Juztreboot.

Selamat menggunakan google.com

------------------------------------------

Berbaliklah kepada topik asal.

Jadi, CyberCafe DISARANKAN utk menggunakan salah satu recovery; kalau rasa2 malas nak restart satu persatu pc, boleh gunakan software recovery yg support network spt DeepFreeze, NetRecovery Genius, Juztreboot, dan GameNet. Sekiranya anda ada CafeSuite, boleh beli module Recovery yg berharga (lebih kurang) RM25 utk satu pc.

wassalam.

bukan ker klo pakai handycafe,,, ko login sebagai admin.. pastu ko susun bebaik.. ko restart.. pastu user log in... klo dia ubah camne sekalipon... pas restart dia default?

ohh ye ker? aku x baper tahu..maksud ko cane ek? maknenyer kite kena log in kt client as admin, pastu susun elok2..then restart..mcm tu ker?

@zeeron1y :

hang boleh cuba RestoreNet/GameNet

----------------

Apa kata.. kita buat lawatan sambil belajar bagi tokey2 cc ke cc sekawanan yg lain. ^_^ apa maciam??

----------------

Untuk software CC Management, hangpa boleh gunakan CafeSuite. Sekarang ni, CafeSuite dah ada module MACAM deepfreeze, harga pun murah. CafeSuite ada membership, flexible price setting, dan lelain. Ada print module (boleh monitor print), ada bonus point, ada Point Of Sales, ada Bar Code, ada Video Game control (mcm PS2, XBOX), ada memacam lah......

CafeSuite

wow...thank bro..byk idea n information yg ko bagi kt aku..a lot of thanks..nnt aku try software yg ko bagi nih..pasal lawatan tuh..aku on jer..bleh gak kita btukar2 pandangan..hm..ape kate forumner2 yg len..??

System restore cuma mengembalikan fail system (spt registry, windows setting etc) kepada yg asal pada tarikh2 tertentu yg ditetapkan.

pc restore lebih kepada mengembalikan seluruh data tak kira fail tu adalah windows ke games ke, apa ke; bergantung juga kepada data selected by user.

Antara pc restore yg sering diperkatakan, Norton GoBack! , RestoreIT!, DeepFreeze, & Juztreboot.

Selamat menggunakan google.com

------------------------------------------

maaf

saya sudah download DeepFreeze menggunakan injin carian google

DeepFreezePluginLANDesk tapi masalahnyer

apa langkah seterusnya yang perlu saya buat..

sebab selepas saya extract fail..

ada 2 installer DeepFreezePluginLANDesk for 8.6.1 dan

DeepFreezePluginLANDesk for 8.7

bila saya clik pada 8.6.1 timbul arahan lain pula

perlukan saya extract fail yang dalam winrar dulu?

perlukan saya setting bahagian network lan?

tq

maaf

saya sudah download DeepFreeze menggunakan injin carian google

DeepFreezePluginLANDesk tapi masalahnyer

apa langkah seterusnya yang perlu saya buat..

sebab selepas saya extract fail..

ada 2 installer DeepFreezePluginLANDesk for 8.6.1 dan

DeepFreezePluginLANDesk for 8.7

bila saya clik pada 8.6.1 timbul arahan lain pula

perlukan saya extract fail yang dalam winrar dulu?

perlukan saya setting bahagian network lan?

tq

Cik/Puan boleh bukak soalan ni di bahagian Utiliti & Sekuriti. Selamat maju jaya.

@zeeron1ty : ^_^ kena tanya amin. dia tu org kuat.... :lol:

@pidos : buat masa ni, terbuka kepada tokey2...esok lusa mungkin akan terbuka kepada ahli2 putera. :blush:

emm .. cc selalu kena kaco dgn pbt....

lesen dah dibeku kan .. tapi aku heran area bangi kedai lain cam biasa jee buka... yg baru buka pun ada.

letihh ahh ...

masalah nye time dia datang aku takdee.. budak jagaa... leceh tul mauu citeee..

emm .. cc selalu kena kaco dgn pbt....

lesen dah dibeku kan .. tapi aku heran area bangi kedai lain cam biasa jee buka... yg baru buka pun ada.

letihh ahh ...

masalah nye time dia datang aku takdee.. budak jagaa... leceh tul mauu citeee..

cite la skit..

kongsi-kongsi ngan ahli putera yang lain..

mybe mereka boleh beri komen atau cadangan

kat CC tempat aku iaitu kat taman cempaka (berhampiran poly ungku omar ipoh)

pun sediakan satu file server.

kat situ tokey tu simpan anime.

so tetiap minggu aku pi CC tu untuk copy ke dalam pendriver then save dalam pc aku.

hehee.. best la. jimat duit sebab sebelum ni terpaksa lepak berjam-jam kat cc tu samata-mata

nak download anime.

skg x yah tunggu lama dah.

just copy and paste pastu tgk kat umah

tapi yang paling aku respect tokey tu simpan juga beberapa movie dan tv series (english).

rasanya tak salah kot coz dia tak sewa atau jual.

just bg pengguna tgk free..

so, dengan adanya portable HDD sebanyak 40GB boleh la aku copy movie dan tv series tu

yang ambil masa x lebih 10minit.

jimat duit dari beli cd lanun kat pasar malam :lol:

aku pn ade cc gk tapi x besa la... kecik jek... x sampai sethn pn operasi.. aku amek aleh cc ni dari sorg owner melayu... bebetul sebelah kedai aku ade seketul cc owner cina... 40 bijik pc... padahal aku nye 10 bijik jek... so xpe... aku yakin ngan kemampuan aku psal pc ni... lg pn owner sebelah ni sebenanya wat bisnes air con... pastu member die suh wat cc... so dari segi expertise IT die tade tapi die ade banyak duit... so pape rosak panggil technician jek... wat masa nie... income aku stakat bleh idup je la... nk kaya lom agi... tapi takpe... aku pn tgh usaha nk tambah modal & so on... kalo ade rezeki... bleh la maju...

yg psal anime sharing nie... aku sebenanya ade full collection anime cam one piece,naruto & bleach dlm hadisk... anime2 len aku da burn... memula nya aku anggap koleksi aku ni bleh menjadi penarik sbb aku da investigate cc sebelah camne... aku akui dari segi spec pc... mmg die nye lg pawe tp tu la aku gunakan bende2 len yg leh menarik kasteme.... memulanya mendapat sambutan gk naruto ni... tp lame2 tade sape pn tgk... kalo ade pn jarang2 la..last2 br aku dpt tau... cc sebelah pn da ade naruto... ces... idea aku da kene cilok... cuma naruto tu aku bajet die beli dvd kt kedai den die buh kat sebe die psal x sampai latest... & ade beberapa anime len & sket movies...

nk dijadikan citer... ade la 2-3 org yg still tgk anime2 ni kt cc aku tp yg wat aku terkilan ialah... derang lepak cc aku baya rm1... & sedut anime yg latest2 pakai thumbdrive... memula tu aku x kisah pn... tapi makin lama penyedut ni maken canggih lak... bawak external hadisk lak... baya lg rm1 & sedut bape banyak leh sedut... pastu belah... sbg pengusaha cc ni... aku rasa cukup terkilan... cam x berbaloi lak... mcm di amek kesempatan pn ade... lagi hangen bila dpt tau ade segelintir yg sedut anime aku & buat bisnes... aku sbg fan anime lg sekali terkilan... anime ni dpt free & sebenanya percuma utk smua peminat anime... aku smpai skang x pnah lg jual anime aku... kalo ade kengkawan nak... aku kasi jek... last2 aku terus off sharing anime kt cc aku nie gara2 terkilan... pastu ade la beberapa org tanye... bang naruto tade baru ke??? aku jawab je la tade...

kesimpulannyer... aku x salahkan yg sedut tu... sbb dulu masa aku lom ade cc... aku ade gk la lepak cc... sonok plak bila ade cc ade anime... leh tgk... & leh copy bawak balik... tapi aku bukan la amek kesempatan sgt2... cam bebetul lepak kejap & abeh semua aku sedut... aku lepak gk cc situ wat bende len... yg kasteme2 aku nie tidak... bbetul dtg tanye... bang,naruto & bleach baru ade kan??? smallville episode baru da kuar kan??? kalo ade sy dtg kejap lg bawak hadisk sy... pastu die dtg baya rm1,sedut semua yg die nak & belah... skang da x share pape... jiwa aku pn tenang... mungkin aku ade kehilangan 2-3 kasteme tp watpe kalo demi rm2-3 ati aku sakit...

sekian...

*pade sape2.. jgn la kecik ati dgn post aku ni... kalo ade,aku mintak maaf...ni cuma suara ati aku sbg pengusaha cyber cafe kecik yg dulu penah wat anime & tv series sharing...

baik ko jual satu anime seringgit... kalau tak nak bayar, suru downlod sendirik..

satu benda aku tak tahan bab cc ni... sumpah seranah ibubapa!

Cik/Puan boleh bukak soalan ni di bahagian Utiliti & Sekuriti. Selamat maju jaya.

@zeeron1ty : ^_^ kena tanya amin. dia tu org kuat.... :lol:

@pidos : buat masa ni, terbuka kepada tokey2...esok lusa mungkin akan terbuka kepada ahli2 putera. :blush:

ape org kuat plak... :lol:

puteri... sebenarnyer deepfreeze nie x sesuai utk kegunaan PC yg hari2 kita guna utk persendirian...mcm cc sesuai la sbb org x save benda2 penting kt computer cc....

tp kalau nk download gak.....deepfreeze nie kena beli.... trial nyer utk 60hari kalau x silap....

link dia

http://www.faronics.com/html/choose.asp

download yg deepfreeze standard punya bkn lan desk....tue plug in jer....

baik ko jual satu anime seringgit... kalau tak nak bayar, suru downlod sendirik..

satu benda aku tak tahan bab cc ni... sumpah seranah ibubapa!

aduh..aku pn dh kna mcm ni dulu..siap dorg dtg cc aku, cari anak2 dorg..pastu buat muka slack..mcm bsalah sgt aku bukak cc nih..cane lh org melayu nk maju mcm ni..??

tu aa.... kalau hari2 men guli sampai bila nak advance.

bg aku men ngan teknologi ok aper.. coz besar esok kerja guna hitech ni jugak.

apesal erk cc tak buleh buat kelas tuisyen?

byk2 aku tenguk cc ni ader gaming ngan internet tu jer...

tuisyen kureng, tu pun buat kelas komputer dulu barulah tambah perkhidmatan internet.

kalau apply ngan kementerian, dorang tak bagi. Mesti buat asing2, kenapa erk?

...............

............

............

kesimpulannyer... aku x salahkan yg sedut tu... sbb dulu masa aku lom ade cc... aku ade gk la lepak cc... sonok plak bila ade cc ade anime... leh tgk... & leh copy bawak balik... tapi aku bukan la amek kesempatan sgt2... cam bebetul lepak kejap & abeh semua aku sedut... aku lepak gk cc situ wat bende len... yg kasteme2 aku nie tidak... bbetul dtg tanye... bang,naruto & bleach baru ade kan??? smallville episode baru da kuar kan??? kalo ade sy dtg kejap lg bawak hadisk sy... pastu die dtg baya rm1,sedut semua yg die nak & belah... skang da x share pape... jiwa aku pn tenang... mungkin aku ade kehilangan 2-3 kasteme tp watpe kalo demi rm2-3 ati aku sakit...

sekian...

*pade sape2.. jgn la kecik ati dgn post aku ni... kalo ade,aku mintak maaf...ni cuma suara ati aku sbg pengusaha cyber cafe kecik yg dulu penah wat anime & tv series sharing...

aku la salah sorang dalam golongan penyedut tu.. hehee..

penyedut anime kat CC di Taman Cempaka .. hohooo...

ermm...

kalau ikutkan point of view aku sebagai seorang pelanggan.

aku galakkan semua pengusaha CC simpan anime untuk kemudahan pelanggan

korang 'menyedut'.

ye la sebab walaupun client cuma bayar rm1 je namun boleh la tambahkan cilangan client.

manakala point of view jika aku seorang pengusaha CC (bila la leh jadi yek..)

aku takkan simpan benda tu dalam cc aku.

sebabnya benda ni memang benda yang ada hakcipta sebab dah ditayangkan kat tv.

so kalau kena serbu dan terkantoi yang kita simpan benda yang tak legal ... paham-paham je la.

@alvarez_

AKu pun macam tu gak. Tp bebudak curi mp3 jer. ^_^

Aku ada idea cara nak elakkan benda mcm ni berlaku. Mcm nie....bikin satu webserver. install JOOMLA. Then letak module yg boleh play movie. Ala-ala mcm youtube lah. So, sesapa nak usha movie, kena ikut web lah. contoh http://192.168.0.250 . Melainkan kalau budak tu pandai bangat, dia akan install VideoDownloader....tapi susah nak carik budak yg pandai mcm nih :lol:

Apa macam???

@vamxxx

sbb cybercafe more to entertain customer rather than mendidik. @_@

aku tak setuju kalau cybercafe dijadikan tempat latihan FORMAL. terlalu leceh. nak kena relation dengan government lah, itulah ini lah.

Kalau secara INformal, aku setuju. INformal spt bebudak tu main game. Mcm mana dia nak jalan, lompat, duduk, pukul binatang, beli barang. Tu dia akan belajar bagaimana menggunakan fungsi keyboard, mouse, dan bahasa inggeris. ^_^

@amin

Aku ada idea baik punya. Aku nak kena test dulu dengan cc member aku jap. Idea nih boleh buat duit gak. @_@ Tapi kejujuran tu perlu ada antara sesama pengusaha cc.

Wallahualam

@alvarez_

AKu pun macam tu gak. Tp bebudak curi mp3 jer. ^_^

Aku ada idea cara nak elakkan benda mcm ni berlaku. Mcm nie....bikin satu webserver. install JOOMLA. Then letak module yg boleh play movie. Ala-ala mcm youtube lah. So, sesapa nak usha movie, kena ikut web lah. contoh http://192.168.0.250 . Melainkan kalau budak tu pandai bangat, dia akan install VideoDownloader....tapi susah nak carik budak yg pandai mcm nih :lol:

Apa macam???

aku tak setuju...

kalau semua pengusaha CC wat camni nanti tak dapat la aku nak 'menghisap' anime lagik

tul tak? ahakkakaka....

dengan kata lain makin banyak la duit aku yang terbang ye tak..

huhuu..

tapi not worry. aku takkan komplain punya..

sebabnya nasib baik la saya ni budak kos it.

hal download saya ni mmg pakar sikit (tapi tak la hyper pakar huhu)

slain video downloader, bleh juga guna saveflash untuk download video dalam format flash.

tapi kena ada flv player la..

erm... kalau korang tengok kat kedai hand phone dorang jual mp3 seringgit, theme 4, game 4 ringgit..walhal dorang donlod free jer dr internet, tak pun beli cd 18...

kat cc tak kan tak leh jual anime seringgit yg ratus2 mb tuh.

erm... kalau korang tengok kat kedai hand phone dorang jual mp3 seringgit, theme 4, game 4 ringgit..walhal dorang donlod free jer dr internet, tak pun beli cd 18...

kat cc tak kan tak leh jual anime seringgit yg ratus2 mb tuh.

tokei cina kedai hp tu mmg tak reti bahasa.

memang tak takut kena serbu.

lagipun mereka advance habis sebab pakai TONTO.

pengusaha CC tak digalakkan jual benda-benda ni cz kalau lesen kena tarik susah nak apply semula

lain la citenya kalau korang pun pasang TONTO.

Kohkohkhokhokhohkoh... masalah kebanyakan pengusaha cc ni sama je..

Dlm bab copy mengcopy ni, kalu takat copy aja tak per, ni sesetengah kastemer ni, dah la copy beratus gb, balik kolej siap burn dlm bentuk cd/dvd lagi, lepas tu jual.. mana tak bengkek... hohkohkohkohkohkohkohkho... at least keluarkan la modal banyak sket...

Download punya proses bukan main lama lagi, dah la kos tinggi. [installation line telefon+sewa telefon+streamyx+kena beli pc+router+hdd2 beso+psu power+ups+letrik+masa menunggu+pilih kualiti download yg paling bagus+sewa bangunan lagi]..

Nampak tak pidos? :lol: :lol:

ape org kuat plak... :lol:

puteri... sebenarnyer deepfreeze nie x sesuai utk kegunaan PC yg hari2 kita guna utk persendirian...mcm cc sesuai la sbb org x save benda2 penting kt computer cc....

tp kalau nk download gak.....deepfreeze nie kena beli.... trial nyer utk 60hari kalau x silap....

link dia

http://www.faronics.com/html/choose.asp

download yg deepfreeze standard punya bkn lan desk....tue plug in jer....

maaf

dah buka treat baru kat utilities

tapi tak siapa yang layan..

terima kasih kerana reply masalah saya..

dah dload dah ... kedua-dua sekali ..

standard dan land desk

dah pun baca kat .pdt fail yang disertakan ksekali

tapi satu pun tak faham

cuma faham konsepnyer aje

sebenarnyaer bukan untuk cc

tapi untuk student yang belajar kat sini..

kekadang tu banyak yang student buat pandai

install , download dan apatah lagi..

sebab tu berminat sangat utk guna deepfreeze

berbalik kepada citer untuk standrd punya

hanya install kat setiap pc aje ke

klu pc tu dah restart, maka pc tu akan hilangkan

fai yang terkini diinstall

tq

kalu tak paham jugak, awak terai la juzreboot pulak. Software dia boleh download kat laman web dia je, trial berapa hari.. boleh testing.. rega pom boleh tahan, dlm rm65 je..

Sayangnya hardware dia tak boleh download ikut internet, tak leh saya nak cuba. Rega dia mahal sket, dlm rm110.. huhuhuhuhu...

Tapi kan sayang, opssss .. puteri, susah susah sangat awak buat hdd master je, problem ghost terus, mmg la leceh, tapi koman koman ada bekap..

:lol: :lol: :lol:

Kohkohkhokhokhohkoh... masalah kebanyakan pengusaha cc ni sama je..

Dlm bab copy mengcopy ni, kalu takat copy aja tak per, ni sesetengah kastemer ni, dah la copy beratus gb, balik kolej siap burn dlm bentuk cd/dvd lagi, lepas tu jual.. mana tak bengkek... hohkohkohkohkohkohkohkho... at least keluarkan la modal banyak sket...

Download punya proses bukan main lama lagi, dah la kos tinggi. [installation line telefon+sewa telefon+streamyx+kena beli pc+router+hdd2 beso+psu power+ups+letrik+masa menunggu+pilih kualiti download yg paling bagus+sewa bangunan lagi]..

Nampak tak pidos? :lol: :lol:

mekasih kerana memahami situasi aku... huhuhu... :lol:

erm... ok... pada sape2 yg pawe networkin... bg aku cadangan... camne aku nak share anime aku tp aku cuma kasi org play jek... kalo copy xleh... utk mematahkan hasrat org2 cm pidos...:ph34r:

*pidos.. jgn la marah... memen jek... :lol:

pe kata listkan smua para pengusaha cyber cafe melayu yg ada kt 1st page tu... psal aku tingin gk tgk org melayu berjaya... asek2 bangsa tu jek kongker... at least kalo kita jenjalan... tetiba terpegi cc rakan seniaga melayu... leh gak minum2 bincang perkembangan cc masing...

*tapi aku mintak 1 jek... bisnes melayu slalo rosak psal dengki pada melayu yg len... so jgn la kita jd usahawan melayu yg ske menjatuhkan usahawan melayu yg len... rezeki tu dari Allah & jgn la kita iri ati kalo nampak kawan2 kita berjaya...