Jump to content
zeeron1ty

Usahawan Kafe Siber

Recommended Posts

Assalamualaikum semua forumner..

nama sy k-rol..ahli baru dalam forum ni..dan baru jer menjalankan bisnes kafe siber..baru beroperasi dalam 3 bulan..tujuan saya buka topik ini adalah nak berkongsi pengalaman dengan rakan-rakan yang seperjuangan yang menjalankan perniagaan kafe siber ni..x kira yang baru mula, yang dah lama mula, atau yang bercadang nak memulakan perniagaan ini..di harap semua dapat membantu..terima kasih..dan untuk soalan saya dalam topik baru ni, "apa kah masalah yang selalu dihadapi oleh peniaga kafe siber ni?"..di harap rakan-rakan dapat menjawabnya..

:)

Edited by zeeron1ty

Awak punya cycber kafe kat maner?saya sebenarnya dalam perancangan juga nak buka cycber cafe nie.

masih tgh cari tempat yg strategik dan nganh kumpul modal skit2. nie

dr pengalaman awak mcmana ngan bisness nie kal kl.Berapa agak2nya modal diperlukan kalau nak buka ngan 10 pc..

Awak punya cycber kafe kat maner?saya sebenarnya dalam perancangan juga nak buka cycber cafe nie.

masih tgh cari tempat yg strategik dan nganh kumpul modal skit2. nie

dr pengalaman awak mcmana ngan bisness nie kal kl.Berapa agak2nya modal diperlukan kalau nak buka ngan 10 pc..

Perniagaan cyber cafe untuk dijual

-lokasi menarik(berhadapan dengan Politeknik Kok Lanas)

-12 buah pc

- ruang niaga luas dan selesa

- purata pendapatan bulanan antara rm2000-rm3000 sebulan

- harga ditawarkan RM12000

UNTUK MAKLUMAT LANJUT SILA HUBUNGI -SHUKOR=0142920644 / BAD=0139950578

aku baru gak bukak..

pengalaman pahit tu stended ahh

1) nk carik tmpt sewa susah (ada orang tanak bagi kena sabotaj org kg)

2) da dapat kedai ( problem stiimik sux lum dpt sampai la-ni)

3) masalah mak bapak berfikiran primitif.

4) masalah krt (kesatuan rukun tetangga - ala macam ajk2 taman la)

5) masalah tnb / wiring

6) masalah pbt (stended la mana2 tmpt)

nex time aku bagi details sket setiap point... ko cuba kaji dulu setiap point aku.. so yg penting kena tabah.. byk lagi problem klo dah kita orng melayu meniaga ni..

-12 buah pc

bakpo nok jual.. padahal buleh banyok jugok tu bule2?

sajo tanyo?

Cuba baca keratan berita ni...

Remaja ditetak di kafe siber

Oleh Saipul Adli Mohamad

[email protected]

JOHOR BAHRU: Keseronokan tiga remaja bermain permainan komputer di sebuah kafe siber, di Taman Megah Ria, di sini, bertukar mimpi ngeri apabila diserang tiga lelaki bersenjatakan parang, tengah malam kelmarin.

Berikutan kejadian kira-kira jam 12.30 tengah malam itu, mangsa yang dikenali sebagai Chow Jia Bao, 16, terbunuh manakala dua rakannya berusia 18 tahun, cedera parah dan masih dirawat di Hospital Sultan Ismail (HSI), di sini.

Ketua Polis Daerah Johor Bahru Selatan, Asisten Komisioner Shafie Ismail, berkata ketika remaja terbabit leka bermain permainan komputer, tiga lelaki berusia dalam lingkungan awal 20-an meluru masuk ke dalam kafe siber itu.

“Semua lelaki terbabit yang tidak memakai topeng kemudian bertindak menyerang mangsa bersama rakannya menyebabkan berlaku pergaduhan antara mereka.

“Ketika kejadian terdapat antara lima dan enam pelanggan di dalam premis itu tetapi tiga suspek itu hanya menyerang mangsa serta dua rakannya dan selepas menikam serta menetak semua mangsa, mereka kemudian melarikan diri,†katanya ketika dihubungi di sini, semalam.

Shafie berkata, mangsa yang bekerja sebagai mekanik disahkan mati di HSI, manakala dua rakannya dilaporkan stabil termasuk seorang daripadanya sudah sedarkan diri petang semalam.

Beliau berkata, berdasarkan siasatan awal, pihaknya percaya motif serangan itu bukan disebabkan rompakan kerana wang serta barang berharga mangsa tidak dilarikan tiga suspek itu.

Menurutnya, berikutan itu polis sedang menyiasat semua kemungkinan motif serangan termasuk pergaduhan antara kumpulan atau balas dendam.

“Setakat ini, kita sudah mengenal pasti tiga suspek terbabit dan gerakan memburu mereka sedang dijalankan.

“Kes ini disiasat mengikut Seksyen 302 Kanun Keseksaan dan orang ramai yang mempunyai maklumat diminta menghubungi Balai Polis Plentong di talian 07-3873122 atau Ibu Pejabat Polis Johor Bahru Selatan 07-2232222 bagi membantu siasatan,†katanya.

Sementara itu, ketika ditemui di HSI petang semalam, seorang rakan mangsa yang sedarkan diri dan dikenali sebagai Chai, berkata dia mengalami kecederaan di belakang badan dan tangan.

“Saya datang ke kafe siber itu bersama tiga rakan lain dan ini kali pertama si mati ke situ, walaupun sudah biasa ke kafe siber lain.

“Seorang daripada penyerang itu sempat bertanyakan saya dari kumpulan mana tetapi kami mengakui tidak menganggotai mana-mana kumpulan.

“Tidak mungkin serangan ini berlaku kerana balas dendam berikutan kami tidak pernah bergaduh dengan sesiapa sebelum ini,†katanya.

berita tu boleh dilihat kat hmetro online

ni salah satu sebab mengapa CC perlu ada CCTV.

-12 buah pc

rm2000-rm3000 bersih atau kasar

nape nak jual pulak.. klu income bersih macam tu...

macam tak caya pulak..

nape jual murah sangat klu incame

dah purata rm2000-3000s ebulan

saje nak tahu

topic ni dah ada :)

thread yang lepas2 pon dah ade bincang benda ni ..

ade yang detail jugak .. cuba2 lar '' search '' yer ...

dah masuk tahun ke6.

ni income kasar

internet - 3000

print/scan/type/faks - 500

servis pc + jual part + agen streamyx - 6000

staff

juruteknik - 1

pembantu kedai - 1

kerani / akaun - 1

pengurus - 1

Alhamdulillah.... masih mampu bernafas sehingga kini...

dah masuk tahun ke6.

ni income kasar

internet - 3000

print/scan/type/faks - 500

servis pc + jual part + agen streamyx - 6000

staff

juruteknik - 1

pembantu kedai - 1

kerani / akaun - 1

pengurus - 1

Alhamdulillah.... masih mampu bernafas sehingga kini...

fuyoo gempak la...

sayangnya lesen CC dah dibekukan. :unsure:

zer0Nehza... ko pon bukak cc gak? x tau plak aku....

masalah sewa kedai mahal la.... bil electric. pon mahal gak....

kalau buat cc kt tingkat atas check la meter leterik tue.... 3 phase or 1 phases, lebih baik pakai 3 phase nnt nk tmbh air cond n pc x ada prob.

jng x pakai system recovery plak... nnt penat nk maintain... walaupon 10 vpc jer tp mesti x termaintain....

bakpo nok jual.. padahal buleh banyok jugok tu bule2?

sajo tanyo?

kawe tulo promotejah, cc tu hok spupu kawe, dia nk jual sbab nk sambung blajar, nk tinggal ko ore dia xharap! sbab tulah dia nk jual!! customer memang ramai depan poly tuh!!

alhamdulillah hari ni hari pertama cc aku beroperasi.. pagi tadi takde orang langsung.. kekekke.. biasa ar org tak baper tau lagi.. start pukul 1ptg tadi sampai skarang alhamdulillah cc penoh.. kene 'up'kan sket lagi promosi cc aku ni.. kekeke..

cc ni masa nak bkak mula2 tu ar yg perit.. nak carik kedai, nak beli barang, nak apply lesen dan macam2 lagi laa.. memang tak cukup tido.. dah bkak baru rasa lega sket..

thanks to zeronehza dan luriahk coz byk beri tunjuk ajarr..

alhamdulillah hari ni hari pertama cc aku beroperasi.. pagi tadi takde orang langsung.. kekekke.. biasa ar org tak baper tau lagi.. start pukul 1ptg tadi sampai skarang alhamdulillah cc penoh.. kene 'up'kan sket lagi promosi cc aku ni.. kekeke..

cc ni masa nak bkak mula2 tu ar yg perit.. nak carik kedai, nak beli barang, nak apply lesen dan macam2 lagi laa.. memang tak cukup tido.. dah bkak baru rasa lega sket..

tahniah sebab dah jalankan operasi cc ni..

Dan kepada yg nak buat income melaui cc tapi ada maasalah lesen dan sebagainya (untuk dpaat lesen cc) maka ini aku cadangkan korang buat begini..

apa kata buat satu cafe, apply lesen cafe, tapi kat situ sediakan computers yg tak disusun seperti mana cc sekarang. Dan bagi guna internet tu for free, tapi hanya untuk customer yg beli air/makan kat cafe korang tu.

Dan tiap2 cusomer yg purchase satu drinks hanya boleh guna free selama sejam je, kalau nak lebh dia kena beli lagi makanan sebab korang katalah kat situ adalah cafe dan internet u just untuk customer yg dtg makan jer..

So, yg tu tak salah rasanya, sebab sesetngah tempat (cafe) memag ada sediakan internet free untuk customer yg dtg makan cafe diorang, so vice versa lah bende tu..

zer0Nehza... ko pon bukak cc gak? x tau plak aku....

masalah sewa kedai mahal la.... bil electric. pon mahal gak....

kalau buat cc kt tingkat atas check la meter leterik tue.... 3 phase or 1 phases, lebih baik pakai 3 phase nnt nk tmbh air cond n pc x ada prob.

jng x pakai system recovery plak... nnt penat nk maintain... walaupon 10 vpc jer tp mesti x termaintain....

aku dah bukak dlm 2 bulan... biasa2 jek... 13 pc... aku pakai single phase tapi kt meter bawah dah oter sket suruh org tnb tukar yg power 100 (asal 30).. db main ngn main switch aku pakai yg 63a... sebab bulan pertama dah kena.. overload sbb bawah pakai power 30.. so org tnb tlg tukar.. (tak yah gi tnb apply bagi duit kopi jek.. cisss) heheh diorang tukar yg 100....

nk pakai three phase sakit.. dlm 1800... makan masa 2-3 bulan... mmg pakai single phase api ni rabak sket bil.. bulan pertama aku RM 400

aku lgsung tak pakai system recovery... aku just set auto defrag kt semua client... auto scan.. auto update... sebab prisip aku senang... rajinkan mata tgk apa customer buat... biasa budak2 tak ada apa.. takat men game je... huhuhu

part sewa kedai Alhamdulillah sewa kedai aku boleh carik makan la.. tak mahal sgt.. bawah 1000 gak la.... menyewa ngn orang melayu... senang berbicara sket....

harap2 network yg aku buat sambil mata kiki lala sampai 6 pagi tu no problem la... :lol:

klo ada problem aku kasik free service 3 bulan... :lol:

wahh frostmourne pon bukak cc gak.... asal tiba2 baru aku tau ramai yg br bukak cc nie... selama nie x dngr citer pon.... haha...congratulation...

pasal overload tue... aku pon pakai 63a gak, sebelum nie pernah cair kotak kecik kt dlm tue... tiba2 jer bau plastik terbakar...ahah.... tukar 3 phase rm1800 jer ker? aku dah tanya2 semua process tue dekai rm4000... apply + tarik cable + contactor bla...bla...

tp 13pc ckp kot...

recovery, knp x pakai?

sewa kedai, bwh RM1000 murah giler.... cc ko kt mana?...kt shah alam nie RM1500-1800 tau (atas) RM3500 (bawah)....melayu x melayu sama jer....

Edited by amin

harap2 network yg aku buat sambil mata kiki lala sampai 6 pagi tu no problem la... :lol:

klo ada problem aku kasik free service 3 bulan... :lol:

stakat ni takde problem lagi.. hari pertama.. kekeke.. kalau network aku terkiki lala, ko kene datang balik ar setup semula..kekekek

akum, sye ade tengok setengah cyber cafe nie.... wat main PS2 skali 1 jam RM2 ke RM4..xbrape pasti...

Okey ke??

Edited by mogly

kat malaysia, cybercafe tak bley run ps2. kat eropah, or kat US banyak, siap ada tikar utk ko berdancing lagi.. ^_^

aku dlm proses ambik alih cc daripada tokey lama. jap lagi nak pergi daftar ROC. keh keh. Tapi dlm agreement tulih kampeni aku akan manage cc (tak takeover), and owner akan bayar lebihan sales selepas ditolak sewa.

Doa2kan cc ni maju selepas aku tambah pc...amin....

wei amin tokey cc besar... cc ko kat mana

wahh frostmourne pon bukak cc gak.... asal tiba2 baru aku tau ramai yg br bukak cc nie... selama nie x dngr citer pon.... haha...congratulation...

pasal overload tue... aku pon pakai 63a gak, sebelum nie pernah cair kotak kecik kt dlm tue... tiba2 jer bau plastik terbakar...ahah.... tukar 3 phase rm1800 jer ker? aku dah tanya2 semua process tue dekai rm4000... apply + tarik cable + contactor bla...bla...

tp 13pc ckp kot...

recovery, knp x pakai?

sewa kedai, bwh RM1000 murah giler.... cc ko kt mana?...kt shah alam nie RM1500-1800 tau (atas) RM3500 (bawah)....melayu x melayu sama jer....

mungkin kt selangor tu kos dia mahal sket.. luriahk dulu rasa dekat 2ribu tukar 3phase.. aku tanya tnb sini pon cakap dlm 1700 ke 1800....

aku tak suka pakai recovery.. sebab biasa system recovery tak se best system clean install.... hehehe... biasala dah kena penyakit... tak sembuh sepenuhnya...

wei amin tokey cc besar... cc ko kat mana

mana besar, ada 16PC jer... kt shah alam

Edited by amin

syurkurlah, akhirnya dapat juga kamu :lol:

macamana dengan lesen cyber cafe? dah approve ker?

hmm.. bgtau la apa nama CC dan alamatnya.

bulan 6 ni aku cuti panjang, insyaallah, aku akan luangkan masa dan bg komen yang membina.