Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

Aku ingat nak kembali mengaktifkan diri dalam bahagian subforum nie... so, geng2 KBG... mari kembali buat game. Ok, aku nak kuarkan game pertama 2008 sebelum akhir bulan January 2008 nie... tunggu... :D

Caya la LanoG! Aku pun nak buat game sendiri tapi tak de time nak belajar & buat 3D model. Nanti buleh tgk game ko ek...

assalamualaikum...

Aku ingat nak kembali mengaktifkan diri dalam bahagian subforum nie... so, geng2 KBG... mari kembali buat game. Ok, aku nak kuarkan game pertama 2008 sebelum akhir bulan January 2008 nie... tunggu...

orait la tu..game apa kali ni? 2d lagi ke atau 3d? apa genre? ..atau tungguuu? :huh:

Game kali nie.. kemungkinan besar ialah game puzzle.. hehehe 2D jer... kalo 3D, takut tak siap2 nanti.. kekekeke :D

Aku terpaksa tunda dulu da... macam2 benda berlaku bulan nie. Sibuk macam2 benda... tak bleh nak elak, sampai nak tido pun tak cukup. Tapi memang aku cuba siapkan gak nanti.. :D

aku cipta satu game onlinelahh..

rase-rasenyer ley wat ke???

Game apa pun ko memang boleh buat asalkan semangat tu ada... jangan berhenti separuh jalan dan mudah give-up dah ler... :D

assalamualaikum...

LanoX kasi jalanlah ini kelab balik.. Hehe dah lama terbengkalai..

Kasi kumpul pakar2.. mane tau kot2 ada rezeki boleh jadi komersial..

takyah nak komersial..kalu kelab ni jalan ngan lancar pon dah kira bagus sgt dah.. :rolleyes:

Hehe.. korang jer yang jarang masuk sini. Aku selalu per singgah kat sini... tapi kadang2 boring gak sebab sorang2 jer sini... contohnya macam Game Model Showcase dulu... aku sorang2 jer submit hasil kerja.. sampai boring.... mana yang lain2, jangan kata nak reply... masuk kejap pun jarang jer. Itulah jugak sebab aku dah beralih arah dari game programming ke software programming.

Heheh aku tengah komitmen tinggi nak cari duit nak kawen.. Nak belajar skill baru pun dah kurang masa.. Fuh fuh semoga aku cepat mencapai financial freedom di mana aku goyang kaki duit masuk berjuta2.. Banyak lagi bende aku nak explore termasuk game ni.. Time tu aku akan pergi bertapa menuntut ilmu dari LanoX dan MalaYneuMaya dan seterusnya menjadi perintis.. Muahaha..

Bagus lah !!! Tapi nak hantar email kat sape??? Email Aku [email protected]

Welcome to the club. Takper.. just letak jer email sini. Nanti sapa2 yang ada aktiviti ker, bleh ler email kat ahli2 kelab... :D

nostalgia... thread kelab bina game, aku sebahagian dari pereka plot cerita,
boss pun da hilang contact, member2 lain macam da tak aktif...
haiz....

salam buat ahli-ahli kelab game

saya mintak maaf sekiranya soalan saya nie, sudah terdapat dalam forum ini. Projek tahun akhir saya memerlukan saya untuk membangunkan online game. Tetapi lecturer saya nak saya gunakan open source dan online game ini akan dimuat naik dalam Facebook. Saya harap, ahli-ahli kelab game dapat membantu saya

p/s: Sorry la...saya member baru...

Kawan-kawan sekalian... Apa khabar... ;)

Aku ingat nak mengembalikan kelab ni... Sekarang IPCC dah dominan dengan bangsa Cina, i am not racist, cuma nak bangkitkan balik perjuangan gamerz orang-orang kita....

Bagi memantapkan lagi kelab ini... Aku suggest kita buat free game untuk Apple melalui bantuan (iAd)... Dan participate dalam IPCC 2012. Jika korang newbie, aku boleh provide training menggunakan xcode dan unity3d, 3dsmax dan lain lain...;) for free

Untuk kembali aktif aku hantar info aku:
H/p: 013-3565090
Email: [email protected] (primary)
Alt. Email: [email protected]

Lets begin our bina game community

Kepada yang berminat, please join dengan bagi info korang... Edited by zsuperxtreme_1

Happy new year to everyone... Azam aku untuk kelab ni adalah dengan harapan kelab ini kembali menyinar dan boleh join IGDA (international Game Developer Association) supaya kita dapat step forward ke hadapan

Untuk orang lama, jom asah skill
Untuk newbie, jom belajar bersama-sama