Jump to content
zsuperxtreme

Kelab Bina Game

Recommended Posts

Takpe le, hackezz. Nanti ko ada masa terluang tu, buat le game2 yang best... Biar complete dan buktikan kita semua boleh hasilkan game. Amik comment orang lain sebagai panduan untuk improvekan game2 kita tu.... kalo ko ada tutorial ke, artikel ke... bole le submit kat ZX nanti jugak. Mana tau ko ada buat tutorial cara2 buat game dalam flash ke.. hehehe.

ahh im back!!!!!

cuba teka siapa saya?

Zsuper extream!! ko kenal siapa DEN?

Ok semalam meeting igdc telah dijalankan di nasi kelandar pelita, so nie img time tu, gambar aku je takde sbb aku yang tangkap gambar. Ramai expert game. Yang aku kenal mamat india yang badan besar tu memang xpert guna darkbasic, yang lain dari MMU, Lim Kok Wing, dan buat game mobile.

Berapa ramai yang pegi semalam? Sorry aku tak sempat pegi le... extra work in the office... hehehe. Apa yang diorang discuss kan kat meeting tu... harap2, ZX boleh terangkan sikit. Tengok dalam gambar tu memang semua pakar2 game nie.... gerun gak... hehehe.

ps: Kalo boleh letak le nama diorang kat gambar tu...

Ok semalam meeting igdc telah dijalankan di nasi kelandar pelita, so nie img time tu, gambar aku je takde sbb aku yang tangkap gambar. Ramai expert game. Yang aku kenal mamat india yang badan besar tu memang xpert guna darkbasic, yang lain dari MMU, Lim Kok Wing, dan buat game mobile.

ler zsuper .. gambar ko tak der tak best ler huehueeh

Gambar aku je takde. hehehe. takpe nanti amik gambar personal.. keke

Oh nama ek... nanti aku cuba adjust. Actually ramai gak kat situ still novice... korang jangan takut pulak. Yang expert tu beberapa orang je. Yang datang tu pun sekadar nak tahu mcm mana kita buat core engine of the game.

Wahh.. ada team 10 orang rupenya geng Notathing nie. Hebat gak planning diorang tu yek dan game diorang tu memang ada commercial value tu. Kalo tengok team diorang nie, semua ada specialize tersendiri seperti programmers, graphic designer, sound engineer dan sebagainya... memang bagus le team nie. Kalo ikut website diorang, semua game nie dibuat dengan C++.... wah, start from the scratch ke?

Hehehe.. hebat2.. buat game MMORPG plak ko nie yek ZX... multi-talented programmer betul le.. Tapi kena main secara online kan. Aku tak penah main mana2 lagi game MMorpG nie, tapi konsep dia macam mane yek...?

Hehe.. aku tengah bikin ....

Ok, MMORPG nie dia tak mcm MULTIPLAYER... multiplayer nie ko main macam Counter Strike, main dalam LAN. Tapi kalau Multi Mass Online RPG nie, dia main dalam internet. Pastu ramai orang masuk untuk main dalam satu server. Keladak la server tu.. hehe.. contoh RAGNAROK. sbb aku buat nie free so tak susah la ko nak masuk, just letak ip pastu start. simple je. Dari situ ko boleh fight with putera member yang lain... hehe.. mcm syok je.. siap chat sekali.

EDIT: Aku ingat nak setkan masa semua bleh join de game. Mesti best ramai2 masuk lawan.

Edited by zsuperxtreme

Ohoo.. kena waktu sesuai tu... misalnya waktu malam ke bila semua orang dah takde keje.

Ko nak pakai server mana nie untuk game tu nanti.

Okeh.. just let us know when everything is ready. So, kita bleh main ramai2 nanti. BTW, apa nama game nie ekk..?

Humalakkk... kena jadi pahlawan le nak main nie. Hehehe. Okey. Nama dah sedap tu, cuma gameplay nanti kita tengok camne dia punya arena tu. Berapa ramai pahlawan diperlukan kat sini, nak lawan raksasa ke.... aku asah dulu pedang pahlawan malam nanti... nak perang tak lama lagi... hehehe.

Hehe.. model pakai model lama, pastu pahlawan pakai baling bomb, sebab animation style baling. So sebab nak cepat kita test dulu pakai baling2 bomb. Next time kita upgrade lagi MMORPG nie... 80% siap... dah boleh main... cuma arena tu nak kasi touch up sikit.... internet connection checking....GOOD... hehe.

Actually game tu multiplayer online, title mmo sbb nak focus kepada mmo... aku dah dekat 5 tahun buat game programming... sejak guna directx dan openGl guna vb dan c++... tapi korang pun boleh buat gak yang penting kena ada semangat... hehehe.