Jump to content
Sign in to follow this  
Encik_Trojan_Horses

Lagu Indon Vs Lagu Melayu Kite...

Recommended Posts

kenapa radio asyik pasang lagu indon jer skg? lagu melayu skg x best ker....? tapi aku lg suka lagu zaman 80an... korang plak?

xtau ler...artis malaysia sendiri nyanyi balik lagu indon...mender

lagu2 malaysia dan lagu2 indon ada yang berkualiti, ada yang hancuss..

tapi, pada aku, lagu indon lebih banyak yang berkualiti daripada lagu malaysia..

mana tak nya, lagu2 malaysia masih lagi dok dalam kepompong lagu chord Am.. dari aku tak lahir lagi, sampai laaa aku dah besar panjang..

kebanyakan komposer dan artis malaysia buat lagu bukan nak hasilkan kualiti, tapi nak hasilkan keuntungan..

lagipon masyarakat kat malaysia memang suka dengar lagu yang zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz....... sebab tu laa komposer tulis lagu cam tu dan artis pon layan nyanyi je walaupon artis sendiri tahu lagu yang dia nyanyi tu zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... janji buat duit dan populariti meningkat..

Edited by frostmourne

lagu melayu aku suke lagu 'negara ku' je. :lol:

lagu2 indon kat telinga aku mcm buduh jer bunyik nyer (irama cam romantic but lirik entah ape2 entah) :lol: kebykan lagu2 melayu kita plak spesis mendayu2, meleleh2 buat aku ngantuk jer dgr...ader la bebape lagu aku bole dgr

kenapa radio asyik pasang lagu indon jer skg? lagu melayu skg x best ker....? tapi aku lg suka lagu zaman 80an... korang plak?

lagu melayu sekarang dah xde ummphh..

sume lagu cam lebih kurang je..

xde kelainan..

xde y spesel..

lagu indon plak bile kuar je mesti lain dr y lain..

mesra telinga gak..

munkin sebab tu org lagi suke dgr lagu indon..

tapi lagu rock melayu 80 an memang kaw kaw best punye..

lagu indon sekarang ni pun xleh lawan..

hidup rock kapak hehehe

:D

kalau nak kata lagu indon best.. entahlah!! sy bukan fanatik lagu indon, sikit je yg boleh masuk dgn telinga aku ney.. dealova?? tak masuk ler....pencinta wanita?? tak masuk...

nak kata lagu mesia best.. entahlah juga...

pendek kata.. lagu jiwang ni bukan taste aku..

umm.. bagi ako ada gak lagu2 indon yang best macam lagu malaysia gak..

tapi... tak ada laa.. ako cam setengah orang batak sangat kat lagu2 indon nii...

kalo sembang suka tak kat orang indon.. punya arr.. kutuk indon...

tapi... bile pasang lagu... pasang lagu indon... adoi...

Bukan stakat lagu tapi cerita tv dah berlambak indon,ko g klcc pon berlambak indon

ini penjajahan dimensi baru

sekurang2 kurannyer indon islam jugak ma...

macam dekat tempat aku bile bulan puasa penuh masjid.. lepas kerajaan halau indon masjid sikit jer org tinggal..

aku bengang betulla.. kalo indon korang peka plak.. lebeh kurang same ngan mak akula..!! tp bile citer cina x bising plak.. ko gi penang la.. baru ko tau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p/s aku x kesah kalo indon masuk malaysia.. lagi banyak lagi bagus!!

Edited by PinguSpy

Cuba ko tgk vokal orang indon,jauh gila beza dgn vokal org malaysia...Cuba tgk vokal radja,padi,once dewa,samsons...sama tak dgn vokal artis malaysia?Jauh sedap vokal artis indon la..Vokal indon yg paling teruk pun jtuh pada vokalis Sheila On 7.Bagi aku,So7 tu dah ok..tp dilabel vokal paling teruk di indonesia...Tp vokal malaysia tak la teruk sangat..bukan nak hina tapi tak ramai..Bg aku vokal mantap penyanyi malaysia mcm ct nurhaliza,adibah noor,anuar zain,hazami,ning baizura,deja mozz,Liza Hanim,Search dll

yer lah........ lagu cam tuh memang aku benci sesangat. ntah per per.... tak habis habis lagu cinta... lagu macam ini amat sesuai aku gelarkan... lagu.. "kote mati". muka brutal sekali dengar lagu cam gini...... eeearrrrkkkkk!!!!!!

concert apa ntah... 3 diva indons tuh... peeerrgghhhh pesal mesia nie bodoh sangat!!! ko pegi indon... sorry lah, takkan they all layan punya lagu dari mesia nie. apa saja band baru mesti buat promosi kat mesia.

aku bukan anti-indon, tapi menjadi-jadi lah... sudah lah sikit sikit. lagi pun aku pun bukan suka lagu melayu pun. tambah-tambah lagu berkumpulan cam ve, ruffedge & yang seangkatan denganya. actually boys group nie bukan they all nyanyi kat pompuan pun, they all nyanyi kat laki jugak!!!! paham paham jer lah. pelik aku kalau laki pun minat kumpulan cam nie..

Edited by Total90

lagu melayu skrg..aku suka rentak mcm reggaeton budak the fabolus cat yg main.tp nak yg best layan daddy yankee lar

.muzik xlar mendayu2 sgt..

tp kumpulan element bands indon ke malay..lagu dia leh thn gak esp lagu cinta bersyarat...

Edited by Batista

lagu melayu sekarang dah xde ummphh..

sume lagu cam lebih kurang je..

xde kelainan..

xde y spesel..

lagu indon plak bile kuar je mesti lain dr y lain..

mesra telinga gak..

munkin sebab tu org lagi suke dgr lagu indon..

tapi lagu rock melayu 80 an memang kaw kaw best punye..

lagu indon sekarang ni pun xleh lawan..

hidup rock kapak hehehe

:D

yea..... rock kapak idop..... band zaman dolu mmg besh..... suare pon ok sampai skrg cam amy search, awie...erkk.. tolak salem hahaha :lol:

aku paling anti sama itu new boyz... penyanyi dier name cam kucing tuh... baru tarik sikit da sengau tahap sampei urat2 kat leher semua nampak...cet

ader lagik ker kump tuh?? kalo da hapuskan... bagus!

kalau bab lagu indon vs lagu melayu hehehe.... mmg lagu melayu bebaru nih... cam hampeh.... tak masuk akal... wait... fine masuk akal la... pd aku cam terlalu direct... as in takde bahase2 melayu puitis yg indah itu lagi dah.... maksud aku kalau tgk lirik lagu rock kapak kan..... ko mcm tgh dgr org baca sajak dlm lagu rock...cth 'hajat di hatiku ingin mencapai bintang, biar beribu batu,'....sambung sendirik... pastuh manyak lagik cth2 yg besh...

korang pon tau... walaupun rock kapak byk lagu chenta.... dier ttp evergreen.... aper masalahnyer kalau rocker tuh jiwang... kurt cobain pon kawen tau..! hohoho :lol:

indon invasion nih... jgn kate lagu... muvi.... org2 dier....ader permit.... tader permit sumer melantak2 masuk... cumer lagu2 dier mmg ader yg btol2 best cam melly goeslow or gofast, padi, gigi, hidung, pipi, dahi..... penyanyi mesia plak dok tak pueh ati jer... komplen memanjang.... cube la lwn balik.... buat lagik besh... br persaingan sehat... pegi la invade indon tuh balik...

tp yelah... org mesia pon lapan, asik suke maawiiiiii ajer.... dh ler sore takbest....

Edited by paritbuntaq

biasalh 2...bgi aku dua2 ada yg best ada yg x...

smua bnda ada yg best ada yg x best...

klu aku x ska lgu mndayu2 msti aku cakap lgu mlayu x best pasal mndayu2 sangat...

klu aku x ska lgu rap,r&b msti aku ckap lgu2 fabulous cat,ruffedge dan seangkatan dgan diorang x best...ntah apa2 ntah...

klu aku x ska lgu2 jiwang tgkap leleh mesti aku ckap kumpulan radja,peter pan,new boyz x best...

suma org ada pndapat sndiri...artis2 tu suma nk cri makan jgak tpi x taulah btul ker x...

lgu indon,mlayu sama ajer...sling ciplak-menciplakkan idea msing2...

pasal ada org nak dgarlah ada lgu2 mcm tue...wlupun aku ckap best msti ada org lain ytg cakap best...

lagu pecinta wanita tuu kalo korang dengar betul2

suare irwan tuu macam suare tomok..

nak tergelak ako dengar...

suara sengau beb...

Jadi la mcm aku... tak dengar radio, lagi senang... :rolleyes: