Jump to content
microhard

Amd Vs Pentium... Mana Satu Nak Ni...

Recommended Posts

sorry tak baca semua post..tak kisah lah pakai ape...kalo mampu, pakai je semua.

bagi aku yg tak berapa nak mampu nih, aku pakai AMD je...socket 939 lagi..buat apa nak pakai gempak² kalo setakat nak pakai pc untuk words processing je? :D tu pendapat aku la...budak² kat tempat aku obsess Intel...tapi stakat main CS sepanjang malam je buat ape ^_^

kalo ikut choice yg ko beri tuh, aku akan pilih AMD X2 3600+.

Edited by kuri

ko pakai PD apa? ada screenshot x?

isk.isk..ni screen shotnyer..yg aku herannyer..naper core speed aku tak stabil sat2 2800mhz sat2 2400mhz..

waaaaaa..PD aku wat hal lagii....

tolong kengkawan.bg komen..klu tak aku hentam AMD lagi...hehehehe :lol:

aku mcm raser2 kan lah..psu aku cm hampeh jek..TASK 400w.

Edited by PGV3910

wakaka...ko sedih ker syok wahai PVG3910?pelik ni.... :P

mmg aku tgh sedih ni...tak pasai2 AMD kena kutuk ngn aku..wakakaka

ni s/shot averest aku

tensyen aku ngn system aku!!!PD mmg besh wlupn tak besh.. :P

lerrr..mna screenshot benchmark yang menunjukan pD ko menang dengaN X2 3600?

Saya tetap bahagia dgn AMD ATHLON 64 3200+.....Stabil dan smooth jer...Tak mcm masa gna P4 PreSHOOT!! Dulu...Punya panas. AMD Athlon 64 3200+ digabungkan dgn Biostar TForce 6100 Am2....Stabil!!!!

Dah guna dalam 6 bulan camtu....

Saya tetap bahagia dgn AMD ATHLON 64 3200+.....Stabil dan smooth jer...Tak mcm masa gna P4 PreSHOOT!! Dulu...Punya panas. AMD Athlon 64 3200+ digabungkan dgn Biostar TForce 6100 Am2....Stabil!!!!

Dah guna dalam 6 bulan camtu....

hmmm..mmg brbahagialah parapngguna AMD..bg aku secara ikhlasnya P D adalah SCRAP!!!!intal mmg penaya org!!

tak guna jgk nak kata mana best..paling best... depend pada banyakkkkkkk faktor...

aku guna pentium D...

dan sebelum ni guna jugak AMD...

apa aku buat dgn pentium D & AMD ni ...

-video editing..capture video2 lama dari VHS tape...edit..encoding..burn to beberapa salinan, simpanan arkib + bagi pada jabatan berkaitan...

-main2 dgn photoshop...ulead photoimpact..sbb aku tak pandai sgt graphic...just guna utk buat perkara2 basic.. + belajar buat ikut tutorial kat internet...

-surfing + kerja basic dgn ms office/open office

setakat buat semua kerja tu..pentium D mahupun AMD...takda masalah hang...reboot... cuma masa pakai AMD agp card aku kong...kuar garis, sbb fan dia k.o... selain tu tarak masalah...

pc ni 24jam on sbb aku datang kerja tak tentu masa..kadang2 pagi sampai pagi esoknya... petang sampai pagi esoknya..atau tak datang terus.. hehhee...

so rasanya tak matang n wajar kalau kita tuduh intel@amd tak best... pakai kejap hang... buat ini lembab..run itu hang...startup cepat..startup lambat... kadan2 bukan 100% masalah berlaku sbb processor... kena ambil kira faktor2 lain... motherboard kalau sama jenis...sama model pun ada faulty jgk... belum ambil kira RAM...jenis chip RAM, jenis cip2 pada mobo...hdd...device lain... n kadang2 usb mouse/keyboard pun blh beri kesan pada prestasi atau masalah hang...

kalau betul nak bading membanding..buat secara pro.. mcm tomshare hardware... ada tools ...ada displin dlm tentu kan benchmark...

kalau tak..terus la banding2..kutuk2...sbb masing2 nak tegakkan apa dia dah beli n ada...atau apa dia rasa nak sokong... dan kadang2 mengadakan apa yg tiada...ignore fakta yg sepatutnya semata mata nak letakkan satu2 jenama pada tempat yg tak sepatutnya

satu lagi

kalau amd vs intel prices base on your system

tengok nih RM

ATHLON 64 X2 DUAL 3600+ AM2 2.00 2000 2x256K 250

PENTIUM D 925 / 65nm 775 3.00 800 2x2M 290

ATHLON 64 X2 DUAL 3800+ AM2 2.00 2000 2x512K 285

PENTIUM D 935 / 65nm 775 3.20 800 2x2M 330

ATHLON 64 X2 DUAL4200+ AM2 2.20 2000 2x512K 365

PENTIUM D 945 / 65nm 775 3.40 800 2x2M 610

tengok

dah la mahal

perfomance hampir same dan kebanyakan AMD YG MENANG

kate ko menang lwn ngam x2 3600

scrinshot tak bagi

ape de

intel tetap jahat dihatiku

tak lerr..P D aku kena..aku pkai bmark 2001 & 2003..waaaaaa..cedihnyerrrrr...bknnyer x2..AMD soket 939 jer..hampeh tul P D aku niiii...

sory geng putranian smua..aku trlalu tensyen ngn P D performances!!intel mmg jahat!!

s/shot nyer aku tk save..nnt aku buat skali lg aku post k.. :blush:

tak guna jgk nak kata mana best..paling best... depend pada banyakkkkkkk faktor...

aku guna pentium D...

dan sebelum ni guna jugak AMD...

apa aku buat dgn pentium D & AMD ni ...

-video editing..capture video2 lama dari VHS tape...edit..encoding..burn to beberapa salinan, simpanan arkib + bagi pada jabatan berkaitan...

-main2 dgn photoshop...ulead photoimpact..sbb aku tak pandai sgt graphic...just guna utk buat perkara2 basic.. + belajar buat ikut tutorial kat internet...

-surfing + kerja basic dgn ms office/open office

setakat buat semua kerja tu..pentium D mahupun AMD...takda masalah hang...reboot... cuma masa pakai AMD agp card aku kong...kuar garis, sbb fan dia k.o... selain tu tarak masalah...

pc ni 24jam on sbb aku datang kerja tak tentu masa..kadang2 pagi sampai pagi esoknya... petang sampai pagi esoknya..atau tak datang terus.. hehhee...

so rasanya tak matang n wajar kalau kita tuduh intel@amd tak best... pakai kejap hang... buat ini lembab..run itu hang...startup cepat..startup lambat... kadan2 bukan 100% masalah berlaku sbb processor... kena ambil kira faktor2 lain... motherboard kalau sama jenis...sama model pun ada faulty jgk... belum ambil kira RAM...jenis chip RAM, jenis cip2 pada mobo...hdd...device lain... n kadang2 usb mouse/keyboard pun blh beri kesan pada prestasi atau masalah hang...

kalau betul nak bading membanding..buat secara pro.. mcm tomshare hardware... ada tools ...ada displin dlm tentu kan benchmark...

kalau tak..terus la banding2..kutuk2...sbb masing2 nak tegakkan apa dia dah beli n ada...atau apa dia rasa nak sokong... dan kadang2 mengadakan apa yg tiada...ignore fakta yg sepatutnya semata mata nak letakkan satu2 jenama pada tempat yg tak sepatutnya

ur rite men..asyik2 aku jer yg kena...waaaaa :(

ceh

tu a

jgn stresssed sgt

sesenang ko jual jerk PD ko tue

biar aku carikkan org nak bli

tukar ke AMD is better you know

alamaaak..aku br jer angkat mobo gigabyte 945G-DS3..waaa..aku mula2 tragak2 nk amik AMD..aku pn br tengok performances AMD kat pc member aku..mmg sempoi ler..nmpak gayanya aku kena gak meneruskn platform intel yg hampeh ni..harap2 C2Duo dpt merawat luka aku yg makin mendalam ni..tp mahal lerr..nk tggu rega jatuh kaw2!!tak pn aku nk tukaq rig jer nnt..pc PD ni mmg pas kat adik aku lerrrr...

tolong_saye,,tolong ler saye jual kn P D ni yek..leh kerr? :wub:

Edited by PGV3910

kalau nak jual brape ko nak letak

yg mobo tue ko ade tak display intergrated

dan check kalau ade tak hardware T&L

ko tak tengok ke thread yg aku buat

x2 6000

kalahkan c2d

kalau nak jual brape ko nak letak

yg mobo tue ko ade tak display intergrated

dan check kalau ade tak hardware T&L

ko tak tengok ke thread yg aku buat

x2 6000

kalahkan c2d

PD 2.8 915 2x2mb aku jual dlm rm230 jer..klu ikut rega pasaran dlm rm310 (mod jgn mare yerrr)

mobo aku ada onboard vga intel GMA 950.

h/ware T&L? aper tu?

thread hang aku x tengok lg..tp mmg terbukti AMD mmg power..akui dh tengok bnyak review pasai ke2 2 processor ni..tapi kan..apa sal aku amik intel lagiiiii..waaaaa..kecewanya rasaaaa..intel dh jampi aku kot..

Edited by PGV3910

ko gune dah brape bulan(mod jgn marah sebab nak tolong die jap)

aku dah check kalau chiset ko support hardware T&L(transform and lightning)

MOst of 3d games need it

tapi harge turun sket

sebab kalau ikut yg sekarang P 935 dah 330

Edited by tolong_saye

ko gune dah brape bulan(mod jgn marah sebab nak tolong die jap)

aku dah check kalau chiset ko support hardware T&L(transform and lightning)

MOst of 3d games need it

tapi harge turun sket

sebab kalau ikut yg sekarang P 935 dah 330

br 2 bulan jer..warranty ada lg 2 thn 10bulan tu... :blink: rega aku tak leh bg turun dh lerr..ni trmasuk duit pos

(alemakk...sory cik mod..ckit2 jerrr..) :ph34r:

T & L tu yg cmna yek?mobo aku support ker mender ni?tp onboard vga aku leh main lg Call of duty ngn comand & konker general..sempoi ler gaks..tp chipset lamer lerr..mobo ni aku br beli 3 hari..rega rm390

pakai solid kapasitor tuuu.. ^_^

link..http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2403&ProductName=GA-945G-DS3

Edited by PGV3910

hang ni betoi ke x.kejap kutuk intel kejap amd..tu la aku dah awal2 amd best.sejuk plak tu.aku guna temp meter idle 38c jek kat bios lebih kurang jek..PD agaknye 45+.....la jual proc PD tu plak...mobo cam na..x gatal tangan ke cuit sikit bios tu...

hang ni betoi ke x.kejap kutuk intel kejap amd..tu la aku dah awal2 amd best.sejuk plak tu.aku guna temp meter idle 38c jek kat bios lebih kurang jek..PD agaknye 45+.....la jual proc PD tu plak...mobo cam na..x gatal tangan ke cuit sikit bios tu...

wakaka..saya masih waras pak.. B)

dua2 pn besh sebenaqnya..tp pentium lagi besh skit dr amd sbb aku pakai pentium>> :lol::lol:

aku dr dulu lg dengaq pasai amd ni...aku ingat lg member aku pakai pentium 3 533 mhz, lawan ngn member aku yg sorang lagi ni pakai amd athlon/duron aku pn tak berapa ingat sbb lama sgt dah..

dua pakai gc yg sama,voodoo Gfx..tp aku tengok dua2 pc performances hampir sama..masa tu amd mmg murah..kami yg x atau pasal amd ni mmg kutuk kawkaw dan kawkaw lg pc amd member aku ni..

setelah aku menggunakan intel p4 prescott selama 2tahun, baru aku sedari yang membuatkan bilik aku panas selama ni ialah pc aku tu~!! hangat gila wa cakap lu! last2 aku beralih kepada teknologi AMD yang jauh lebih murah n lagi best. taktau la skang ni dalam perlawan cpu ni sape yg menang tp yang pasti aku akan cuba guna AMD sampai ke depan depan. hehe..

setelah aku menggunakan intel p4 prescott selama 2tahun, baru aku sedari yang membuatkan bilik aku panas selama ni ialah pc aku tu~!! hangat gila wa cakap lu! last2 aku beralih kepada teknologi AMD yang jauh lebih murah n lagi best. taktau la skang ni dalam perlawan cpu ni sape yg menang tp yang pasti aku akan cuba guna AMD sampai ke depan depan. hehe..

haah la,aku pn samer..bilik aku mmg panas..off pc je,sejuk jer raser.hmmm....aku pn nk buat satu pc AMD plak..pc intel aku letak dlm reban anak ayam kat umah aku..tk ler depa kena gigit nyamuk..harharhar!! :lol:

aku pun tengah kecewa ni, baru jer beli pc dengan P D. Masa aku nak beli tu, salesman tu kata PD 915 (dual core) lagi power berbanding ngan AMD athlon 64 x2. oleh kerana percaya kat dia maka aku pun angkut ler, padahal aku memang bertekad nak angkat AMD. Balik-balik terbaca theard ni, rupa2nya AMD memang power. Tepuk tahi deng.

dah sengket kat rm2000, pada hal kalau angkat AMD baru rm1600. rm400 tu banyak lagi boleh beli dan upgrade macam2. nyesal2.

PGV3910,try cari kt lowyat.net,ada forumer kat sana jual c2d e6600 ES rm500 je(dulu ad yg murah lagi,rm350,tapi dah out of stock)..

aku pun tengah kecewa ni, baru jer beli pc dengan P D. Masa aku nak beli tu, salesman tu kata PD 915 (dual core) lagi power berbanding ngan AMD athlon 64 x2. oleh kerana percaya kat dia maka aku pun angkut ler, padahal aku memang bertekad nak angkat AMD. Balik-balik terbaca theard ni, rupa2nya AMD memang power. Tepuk tahi deng.

dah sengket kat rm2000, pada hal kalau angkat AMD baru rm1600. rm400 tu banyak lagi boleh beli dan upgrade macam2. nyesal2.

AMD ni bagi aku hanya layak dipanggil ALTENATIF atau LOW END sahaja.....dari segi technology mesti kantoi terutama support upcoming features atau OS.........senang citer kalo ko jenis x banyak duit atau kurang mampu go for Intel tapi kalo ko jenis end of the year mmg tukar PC x kira rosak atau idak go for AMD................