Jump to content
microhard

Amd Vs Pentium... Mana Satu Nak Ni...

Recommended Posts

betul tuh

tunggu la amd quad.

mesti kalah la intel.

tak tau la nak cakap ape sebab amd dah kuarkan yg speed makin tinggi pun

dah nak sampai tahap quad gak.

asalamualaikum,

nak tanya sikit kenapa kat ofis aku dan kebanyakan ofis2 lain pakai pentium sebagai prosesor kenapa tak

pakai amd tak sesuai ke amd kat kom ofis dan kom terbaru yang dibeli ofis aku pun pakai pentium gak.

Satu lagi kalau kom yang pasang siap contoh dell,hp dan lain kenapa banyak yang guna pentium.

Dan kebanyakan yang pasang sendiri yang pakai amd murah atau kualiti ?

Edited by samagagah

yups..gune ar amd...

pc aku pakai amd,relax je..mber aku pakai intel..bising n cpt pns..

aku pakai amd sempron 2600+ je

lagik cikai..tp still besh..notebook ayh aku pon aku suh pakai amd..

tp AMD turion le..lg baru..amd mmg besh...

macam aku buat pc second dari segi sambutan pentium lagi tinggi dan harga tak jatuh cam amd, jadi jika game amik amd dan jika biasa je amik pentium sebab ade harga bila jual balik..

asalamualaikum,

nak tanya sikit kenapa kat ofis aku dan kebanyakan ofis2 lain pakai pentium sebagai prosesor kenapa tak

pakai amd tak sesuai ke amd kat kom ofis dan kom terbaru yang dibeli ofis aku pun pakai pentium gak.

Satu lagi kalau kom yang pasang siap contoh dell,hp dan lain kenapa banyak yang guna pentium.

Dan kebanyakan yang pasang sendiri yang pakai amd murah atau kualiti ?

1. sbb Pentium lagi famous darik intel.Same la ngan Maggi.Pesal tak beli mamee?tapi mamee skang dah makin naik sbb Mawi slurrppp :blush:

AMD atau intel dua2 pun buleh gune stakat utk office application.Kalau citer bab 3D, video etc.Tu citer lain la.

2. Kebanyakkan pc klon @ psg sendiri kat kedai yg jual amd tu sbb murah.Bukan sbb kualiti.Tapi ade jgk yg jual amd utk mid-end user(yg berkualiti).Target utk gamers.

** aku pakai AMD dari taun 2001 lagi.Sampai la skang.Dah beberapa generasi cpu amd yg dipakai. So far tak penah mengecewakan.Tapi aku jual intel.tu pun sbb customer yg nak sgt intel.jual jer la :blush:

Manusia ni memang tabiatnya suka ngikut2. Org ramai guna, ikut jelah... yg jarang guna tu biasanya kurang baik lahkan...

Tapi rasanya banyak keburukannye ngikut2 nikan? Biarlah kita pilih sesuatu tu atas dasar kefahaman kita... jangan ikut2 je. Rugi kena tipu nanti...

Manusia ni memang tabiatnya suka ngikut2. Org ramai guna, ikut jelah... yg jarang guna tu biasanya kurang baik lahkan...

Tapi rasanya banyak keburukannye ngikut2 nikan? Biarlah kita pilih sesuatu tu atas dasar kefahaman kita... jangan ikut2 je. Rugi kena tipu nanti...

betul tuh, aku ske beli keperluan apabila perlu jer

kalo nak ikut pasaran@ikut orang sampe mati xleh ikut....

duniakan berubah

nak beli barang perlu buat survey dlu. mana baik mana buruk, teknologi boleh menipu jugak

sebab manusia yang buat teknologi nih

AMD murah dan sesuai untuk mereka yang bajet rendah.INTEL mahal sebab ada nama,Lagipun kalau nak ok guna Cpu INTEL ni kena beli mobo yang mahal yang memang keluaran INTEL.

Aku pernah install game House Of DEAD 3 kat pc P4 1.6ghz ram 256 dan gc Ati RAdeon 9220.lepas install try nak main sangkut2 dan grafik macam hampesss.

Aku letak game yg sama kat AMD Athlon Palamino 1.3 128 ram gc yg sama smooth je main dan grafik ok je .

Itu perbandingan yg telah aku pernah buat sendiri.

AMD sesuai untuk main game INTEL byk x support game

AMD ke INTEL ke..

bagi aku same je...

yang m'bezakannya penggunaan masing-2....

kalo games atau grafick ke...

aku suggest AMD la....

sebab AMD di reka tuk tugas-tugas berat......

dan INTEL pulak cam SARGE cakap la... Maggi Ngan Mamee...

tul tak?

saya budak baru blaja, kalo salah tolong tunjuk...

sabar beb... jgn gaduh2 no... soklan aku tu sikit ja...

so, apa cadangan korang. aku dah decide nak angkat x2 spec. 3 barang nak kena beli ni.

-x2 proc,

-mobo,

-gc

bajet- RM1k

salam, aku tgh cari proc ni, confius antara 2 benda penting ni. harga lebih kurang sama, tapi speed jauh beza.

Pentium D 2.8 Ghz ( 915 ) vs AMD Athlon 64Bit X2 3600+ 2000MHz

harap ada kengkawan yg sudi kongsi pengalaman dan ilmu.

thanx

kalau nak compared 2 menda ala ni, X2 3600+ lagik powaaa!

klu nk bandingkan dgn processor Intel yg gune netburst tu mmg la hampeh...cube bandingkan dgn new core...conroe..hehe...speed pun x la laju mane..tp peningkatan ~40% berbanding intel processor yg based on netburst technology..

antara pentium D dgn amd64 X2..aku lebih rekemenkan amd64 X2...

ulang siaran....

-----------------------------------

sabar beb... jgn gaduh2 no... soklan aku tu sikit ja...

so, apa cadangan korang. aku dah decide nak angkat x2 spec. 3 barang nak kena beli ni.

-x2 proc,

-mobo,

-gc

bajet- RM1k

aku beli

MOBO BIOSTAR 570U

AMD64 X2

7300GT 256MB 128BIT

akhirnya beli jugak hahahak....maka tamatlah perang AMD VS INTEL ,

Aku pakai cyrix lagi ni....quad core2duo xmen2...wawawawawaawa

sorry kalau out topic...aku ni ada bajet rm900 jer... so aku nak beli 1 per 1 hardware utk GAMING latest mcm game skrg... cd-rom,dvd-rw,harddisk aku dh ader... kira nya nak buat pc baru la, kalau boleh asalkan x lagg... mcm xtreme_paranoid, revolutionworks