Jump to content
microhard

Amd Vs Pentium... Mana Satu Nak Ni...

Recommended Posts

salam, aku tgh cari proc ni, confius antara 2 benda penting ni. harga lebih kurang sama, tapi speed jauh beza.

Pentium D 2.8 Ghz ( 915 ) vs AMD Athlon 64Bit X2 3600+ 2000MHz

harap ada kengkawan yg sudi kongsi pengalaman dan ilmu.

thanx

Aku pun pakai Amd Athlon 64 X2 dual,pakai mobo murah je msi dan grafik kad Asusdan RAm 512 je.

Pada pendapat aku Amd lagi bagus.sebab semenjak ni aku pakai Intel,lagipun kawan aku yang pakai intel Dual Core 1.8ghz brand HP tu pun terkejut nengok prestasi pc aku.

AMD murah dan sesuai untuk mereka yang bajet rendah.INTEL mahal sebab ada nama,Lagipun kalau nak ok guna Cpu INTEL ni kena beli mobo yang mahal yang memang keluaran INTEL.

Aku pernah install game House Of DEAD 3 kat pc P4 1.6ghz ram 256 dan gc Ati RAdeon 9220.lepas install try nak main sangkut2 dan grafik macam hampesss.

Aku letak game yg sama kat AMD Athlon Palamino 1.3 128 ram gc yg sama smooth je main dan grafik ok je .

Itu perbandingan yg telah aku pernah buat sendiri.

intel lagi ok lar dari amd..

buktikan....!!! :lol:

hui... timakasih, lama x jengah sini. ramah2 n frenly sungguh kengkawan kat sini no... alhamdulillah...

camni kes sebenarnya. sblm ni aku pakai barton 1.8mhz, mobo nf7-s, radeon 6500xt, ddr 512mb. masalahnya, mobo tu dah lingkup. jadi, cari2 punya cari, susah nak dapat lagi/x dak lagi dah mobo soket camni. hat sekenhen x berani pulak nak beli.

so, planning terpaksa la beli mobo & proc baru. kalau beli amd x2, tengok semua mobo semua pakai pci-e. tapi intel pentiium d, masih ada byk lagi mobo pakai agp. so, kalau beli x2, nak kena cari gc baru plk. kos lagi tu...

pasal bab kegunaan, aku pakai semua, buat kerja dan game.

camner ek...

slow slow la bang...

tapi jgn slow sgt la...

aku pun baru assemble pc...

tinggal GC ngan Ram jek...

tak rugi kalo ko amik amd x2...

boleh guna lagi dalam 2 3 tahun kot?

dari ko amik pentium D...obsolete nanti...

heh

bro, kalau dekat 90% post kat cni bnyk recommend AMD, kalau aku, aku dah angkat dah AMD.

mcm bro normeck kata, Pentium D akan obselete. malah dah phased out pun. Intel hanya focus kat C2Ddan C2Q je skg ni...

baik amik X2, soket 940 (AM2) akan bertahan lama lagi... performance jauh lagi power dpd D.

...

tudia... dulu masa aku keja KL memang best discuss pasal barang, survey barang ni. bleh kata setiap minggu p loyat. tapi la ni, dah balik mai kedah, x best dah. takat sembang ja buleh. p kedai, hat nu x dak hat ni x dak... ada pun, mahai pulak tu. hampeh tul. nak kirim kat member balik sesekali dari KL pun, takut nanti apa2 hal berlaku, payah plk nak RMA

betui jgk kata korang, kena tengok utk masa depan jgk, sbb aku beli bukan nak pakai sat,kalau bleh biaq tahan at least 5 thn. hmmm... kena himpun duit lagi ler...

ada member dari kedah..?

Walaupun aku pengguna intell tp aku terpaksa bersetuju dengan majoriti kat cni utk amek AMD.Alasan aku mudah,intell menyukarkan aku buat kerja merepair walaupun aku byk barang intell.Cuba pk balik intell soket 478 pun dah susah nak dapat,soket 775 pun walaupun masih ada tp aku dengar citer xlama lagi akan senasib dgn soket 478.Sebaliknya AMD walaupun guna SEMPRON 3000(AM2,s940) still bleh cari lagi mobo sebab Athlon 64 X2 4200 pun guna soket yg sama.

p/s :Sebenarnya aku pun nak kena bli mobo ngan proc sebab ada 2 customer pc rosak.hehehehe

Aku pakai AMD ni dah 5 tahun

Tak tukar2...sampai skang ok lagik

Still ok jek main game...cuma x leh la game latest

Nak beli yang baru sayang la...

ahaks

x payah beli baru. beli GC baru je...

...

2-2 proc nie ader kelebihan dier n kekurangan,klu amd bagus sgt,x idup la intel,klu intel bagus sgt pn ,begitu jugak amd,pn x idup gak,tap xder proc pn yg perfect,tap dunia skg nie memerlukan diorg ntuk mengerakkan dunia komputer,mayb skg zaman dual core,tap teknologi bergerak laju skg nih secara tibe2.otai2 kat kompeni amd n intel ni pn msg2 sibuk nak bersaing. mayb 2 taun lag dual core nie org da x pandang pn.hehe

klu ko nak banding pentium d ngan amd x2,amik amd x2

klu ko nak bandingkan amd x2 ngan core2 duo,jus lupakan amd...

hehehe

Edited by elias