Jump to content
ijurq

Streamyx Oh Streamyx

Recommended Posts

ok pharez.. ni masalah aku plak.. (aku malu nak tanyer tapi nak tanyer gak!!)( hehehe

aku pakai stimix ni dah lame.. ujung taun 2004 atau awal taun 2005. aku pon dah luper..(sebelum tu pakai dial up jer dari taun 2000 pastuh password luper beli stimix trus. padahal akaun masih aktif: camne nak dapatkan balik password atau nak check samada akaun masih on ke tak)

berbalik pada tujuan asal.. first bapak aku beli pkj 512kb harge rm88(dulu kot) dan bapak aku terbeli cepat sket jer.. sebab selang baper hari stimix trus tukar pkej yg rm88(ke rm77 ek) jadi 1mb... so gune jelah 512 wlyupon rase menyesal.. pastu selang seminggu ke sebulan pakej aku jadi 1mb. tanpa upgrade( soalannyer: knp bleh jadi 1mb sedangkan bapak aku tak upgrade.. dan caj jadi rm77 dalam mase bape bulan ntah) pastuh dalam mase taun lepas ko.... aku try masuk internet dial2 jer 1.5mb speed connection membuat aku lagi lah pelik... padahal bapak aku memang xpenah upgrade pon(*sebab babapak aku ni jenis guner jer..bile suh bayar dier byr bukan tau pon baper speednyer..janjio bleh men tenent laju) org tua lkah katekan.. so skrang akunyer speed jadi 1.5mb sampai skrang...

tapi bab yg paling lembab sekali adalah time donlod... aku donlod torrent atau aper2 tak penah lebih dari 60kbps. ape kes? mcm p[akai dialup je rasenyer. huhuhuh.. nak komplen tak tau katner..

tapi kalau 512 punye pkej pon donlond bleh dapat 100-150kbps kan? aku nyer./. dah lah kat conncection 1.5mbps tapi casm pakai dialup jer. huhuh.. tension woo.. bleh ke nak check semule pakej kiteR? dan knp bile dial tu jadi speed 1.5mbps? tolong bro phares.... panjang nyer beta membebel. ekekeke

Torrent TMNut dah throtle (tul x aku eja ni). Kalo nak torrent gak..Ko guna la vpn(tunnel).

nak register ngan aku pon boleh gak..kekeke pharez bagi la skit order ko tu..huhuhu

no problem...as long as ko bleh provide quality of service yang sama level atau better dari aku...sebab aku mmg nak maintain service quality aku...contact la aku bleh cari jalan untuk kerjasama...

boleh...bagi detail kat aku...

blh bgtau apa yg diperlukan?listkan apa2 yg perlu utk upgrade.cthnya no ic ke @lain2

halo kengkawan.. saye bebudak baru blajar ni. mcmane nak tau kite punye stimix ni yang 1Mbs. saye dah langgan stimix 1Mbs tp tak taula nak cek kat mane. jangan marahhh......

apesal kat aku punye profil ade warningle pulak...jangan marahhhh....

blh bgtau apa yg diperlukan?listkan apa2 yg perlu utk upgrade.cthnya no ic ke @lain2

Untuk Upgrade:

Full Name:

Ic No.:

Current Package:

New Package:

User ID:

No Tel:

sebelum aku kompom nk upgrade,satu lg aku nk tanya charge pengaktifan ngan install(rm75+rm88) tu kena byr gak ke?klau kena charge tk jd lakot nk upgrade.bajet tk cukup.

ok pharez.. ni masalah aku plak.. (aku malu nak tanyer tapi nak tanyer gak!!)( hehehe

aku pakai stimix ni dah lame.. ujung taun 2004 atau awal taun 2005. aku pon dah luper..(sebelum tu pakai dial up jer dari taun 2000 pastuh password luper beli stimix trus. padahal akaun masih aktif: camne nak dapatkan balik password atau nak check samada akaun masih on ke tak)

berbalik pada tujuan asal.. first bapak aku beli pkj 512kb harge rm88(dulu kot) dan bapak aku terbeli cepat sket jer.. sebab selang baper hari stimix trus tukar pkej yg rm88(ke rm77 ek) jadi 1mb... so gune jelah 512 wlyupon rase menyesal.. pastu selang seminggu ke sebulan pakej aku jadi 1mb. tanpa upgrade( soalannyer: knp bleh jadi 1mb sedangkan bapak aku tak upgrade.. dan caj jadi rm77 dalam mase bape bulan ntah) pastuh dalam mase taun lepas ko.... aku try masuk internet dial2 jer 1.5mb speed connection membuat aku lagi lah pelik... padahal bapak aku memang xpenah upgrade pon(*sebab babapak aku ni jenis guner jer..bile suh bayar dier byr bukan tau pon baper speednyer..janjio bleh men tenent laju) org tua lkah katekan.. so skrang akunyer speed jadi 1.5mb sampai skrang...

tapi bab yg paling lembab sekali adalah time donlod... aku donlod torrent atau aper2 tak penah lebih dari 60kbps. ape kes? mcm p[akai dialup je rasenyer. huhuhuh.. nak komplen tak tau katner..

tapi kalau 512 punye pkej pon donlond bleh dapat 100-150kbps kan? aku nyer./. dah lah kat conncection 1.5mbps tapi casm pakai dialup jer. huhuh.. tension woo.. bleh ke nak check semule pakej kiteR? dan knp bile dial tu jadi speed 1.5mbps? tolong bro phares.... panjang nyer beta membebel. ekekeke

kurang paham la bang...cuba ko simplify sket...ko taknak 1.5 ko nak reset ke 512 ke ape?

uiks...ada org call?mcm nak potong jalan je...ahaks...dia tanya detail apa?

huhu...dia cuma tanya betul ker aku ada register streamyx...tu jer...tapi yg betul2 tanya nak pasang streamyx ker tak memang ramai...daripada kontraktor pemasangan tipon tu (datang 2 org, dua dua tanya kalau nak pasang dorang leh tolong...huhu)...pastu siap 4-5 call dari tm tanya nak pasang streamyx ker x....huhu...

Edited by leman^taro

camne ngan aku punya upgrade tu mr.pharez?td aku check ngan tmnet(online) still in progress.berapa lama agaknya baru leh settle?kalau boleh cepat aaa sikit.terima kasih.

nak tanye pasal akaun streamyx...boleh ke kita guna akaun org lain dalam penggunaan internet di rumah kita? ade ape2 effect ke kepada org itu atau pada kita????jika dia guna dan dalam masa yg sama kita guna juga akaun yg sama...adakah antara satu antara dua pihak ni tak dapat guna???

*akaun org lain misal kata pakej unlimited tapi kita pakej limited...

Edited by royazman