Jump to content
ijurq

Streamyx Oh Streamyx

Recommended Posts

bukan ape..member aku kasi chance aku pakai dia punye akaun.. dia pakai yg unlimited punye....so mengikut perjanjian aku kene bayar rm20 hengget kat dia..so currently im using pakej RM20..so overall aku kena bayar RM40 termasuk bayaran kepada streamyx utk menggunakan unlimited pakej tu (dengan kelajuan 512 kbps walaupun pakej aku hanya 384kbps)

..so murah la kan..ehehehe..cuma kene guna time dia tak pakai la......

Di Malaysia, berikutan penggunaan yang tinggi oleh pengguna Internet, khususnya pelanggan Streamyx, TMNet telah menjalankan satu operasi mengurangkan penggunaan BitTorrent. Ini kerana penggunaan BitTorrent telah memenuhkan lebar jalur Malaysia dengan penggunaan sebanyak 60%. Ini secara tidak langsung memenuhkan laluan yang menghubungkan Malaysia dengan negara lain seterusnya mengurangkan capaian Internet oleh pengguna lain.

Untuk itu, TMNet telah mengaktifkan apa yang dikatakan traffic shaping. Paket-paket hantaran oleh protokol BitTorrent ke negara luar telah direndahkan keutamaannya (low priority) oleh TMNet. Akibatnya, pengguna BitTorrent di Malaysia hanya boleh berkongsi fail secara dalam negara sahaja. Ini menyebabkan beberapa pengguna Streamyx tidak puas hati dan menghantar surat kepada CEO TMNet sendiri.

http://ms.wikipedia.org/wiki/Torrent

posting yang irrelevant untuk topic ni...better channel ke tempat lain...

anyway apa source wikipedia?adakah sourcenya encik torrent?wakakakakaka...

"beberapa" kalau compare dengan beberapa ratus ribu yang berpuas hati kira ok kot...kes terpencil...

Edited by pharez

pharez mempertahankan TMnet, yer la kalau tak encik pharez sape lagi..

"beberape" direfer kpd yg hantar surat ker CEO,maknanya lebih dari 1.

yg x puas hati tp malas nak komen psl tmnut mybe "beratus-ratus"

yg dah komen tp TM buat der jer..mungkin "beribu-ribu"

yang tak tahu menahu tp pandai main tenet sajer macam "internet tak o.k la..tikus gigit wayar kot?"

padahal kelemahan server yg selalu problem mungkin ****

ko mungkin tak rase kesusahan org lain dlm permasalahan throtelling bandwitdh sbb ko org TMnet.

tp kalo org biaser mcm aku ni...langgan unlimited tp dapat..................

kalo ko kate x ramai kat sini yg komplen pasal TMnet ni ko TIPU.

apepun jgn marah en.pharez,sekadar berharap agarTMnut tingkatkan kualiti perkhidmatan mereka,

baru blh dipanggil TMnet

Edited by ab3rCroXs

mempertahankan?

ke aku cuba tunjuk facts?

apakah source yang mengatakan "tmnet telah..."?adakah source tu reliable, kalau ada?ke atau sekadar "seseorang dari tmnet"?...

anyway...channel ko agak tak sesuatu...ada byk lagi ranting threads utk channel "ketidakpuashatian" ko...tak rasa camtu ke?

anyway...aku bukan org tmnet...wakakakaa...

apapun "harapan" ko...get the right channel...kalau tak, letih jari je taip panjang2...dont u think? melainkan kalau ada agenda di sebalik batu tak tau la...hehehehe...

Edited by pharez