Jump to content
izwan

Spm 2006

Recommended Posts

apasal sume asyik nk mtk U, poli ngan matrix ja?

msuk f6 x best ka?

mcm la pas f6 x leh smbg msuk U..

tp antara U ngan f6 mestila msuk U lg best kn..

cam akuh nih bebelah bg...

aku nk smbg U @ kolej tp fmly akuh sume soh msuk f6...

tnsion tol!!!

aku da amik borg upu tp x bekesempatan nk baca lg pn..

yg past akuh mnt mdcal lab techno..hoho..~~~ :)

ak dh isi borg upu..

1st farmasi.....

tp dpends on rslt r

kwn ak ckp rslt kuar 30th feb

ade ke ptt bln feb..30

haha..mengong la kwn ko tuh..

bln feb pn tatau ke ade bpe ari..

klu ko nk mhon biasiswa ko muat turun je dr www.thestar.com.my/edufund/

lg 1 ko bley mtk borg biasiswa jpa. beli no pin kt BSN.

hehehe... bulan 2 ade 28 hari je... biasiswa JPA??? bile bleh beli no.pin tu??? dah bukak ke???

biasiswa yg lain x der ke???

membe akuh kata bley beli no pin smiggu sblm

rslt kuar.tp klu ko nk beli awl pn x pa tkt nnt abih...

psl biasiswa lain tuh aku xtau r...

korg usha2 la..kot2 mara ada twrkn ka...

Edited by sufize

erh...da bli biasiswa ker....

kat ner erk..?

ko nk on9 pn bley..tp kena beli no pin dulu r kt

bank BSN...

klu kt newspaper the star 2 donlod je pas2 print

die punye borg..

masukla matrik...

kakak aku from matrix die berjaya dah..

setahun setengah je..

tak lama pun

mmg xlame pn..

tapi kena study giler arhh..

aku pn lepas matrik, dpt sambung ijazah kt UTM

tp xpegi pn, aku kena undur setapak sebab nak cari bidang yang leh menjamin masa depan aku..

drpd msuk u , tp blum tntu dpt keje, baik masuk maktab perguruan ( skrang Ins perguruan/setaraf dgn u).

mla2 mmg x minat, tp hari2 kena basuh, dh jadi minat la..rasa cam berkobar2 plak..hehehe

pendapat aku la..

pe2 pn, korang pk la pe yg korang minat, korang rasa korang leh ikut, go on..

tp yg lebih penting restu mak ayah korang. kalau dia sruh ambik yang lain 2, ambik la.ada hikmah dia. mgkin korang rasa terkongkong..tp korang akan hargainya bila dh sampai 1 tahap..

p/s

borang ins perguruan keluar lepas SPM

:lol:

mmg xlame pn..

tp xpegi pn, aku kena undur setapak sebab nak cari bidang yang leh menjamin masa depan aku..

drpd msuk u , tp blum tntu dpt keje, baik masuk maktab perguruan ( skrang Ins perguruan/setaraf dgn u).

mla2 mmg x minat, tp hari2 kena basuh, dh jadi minat la..rasa cam berkobar2 plak..hehehe

pendapat aku la..

tp yg lebih penting restu mak ayah korang. kalau dia sruh ambik yang lain 2, ambik la.ada hikmah dia. mgkin korang rasa terkongkong..tp korang akan hargainya bila dh sampai 1 tahap..

p/s

kat sini ?

aku bli borang matrik tu..biase la,mula2 terpengaruh dengan kata2 manis cekgu kaunselor!

tapi kan.. lepas da fikir dengan dalam dan penuh logiknye, aku rase matrik tu tak bes!!haha. burn rm1o aku!hehe

so, aku amat bergantung pada upu ni..

matriks adalah persediaan untuk sambung ke ijazah. sama la juga ngan form 6. Bezanya matriks cuma ambil masa setahun@dua tahun. Kalo form 6 cuma ambil masa 1 tahun setengah. Kalo amik UPU, lepas SPM akan terus sambung Diploma selama 3 tahun. Antara ijazah ngan diploma, ijazah adalah lebih tinggi. Diploma adalah setaraf dengan STPM. Lepasan diploma adalah sukar untuk sambung ke peringkat ijazah pada ambilan pertama mana2 IPTA kerana dikhususkan untuk lepasan matrikulasi dan STPM. Tetapi, bagi lepasan Diploma, peluang untuk sambung ke peringkat ijazah adalah adalah lebih terbuka untuk pada sesi ambilan kedua mana2 IPTA. Tetapi, persaingan sangat hebat kerana tempat yang terhad. Tempoh pengajian ijazah adalah 4 tahun. Tambahan pula, target kerajaan, para lepasan diploma akan terus bekerja selepas tamat belajar bukan sambung belajar. Wallahualam.

mmg xlame pn..

pendapat aku la..

p/s

Tabik aku kat ko! Semoga jadi guru yang berkaliber....

apasal sume asyik nk mtk U, poli ngan matrix ja?

msuk f6 x best ka?

mcm la pas f6 x leh smbg msuk U..

tp antara U ngan f6 mestila msuk U lg best kn..

cam akuh nih bebelah bg...

aku nk smbg U @ kolej tp fmly akuh sume soh msuk f6...

tnsion tol!!!

aku da amik borg upu tp x bekesempatan nk baca lg pn..

yg past akuh mnt mdcal lab techno..hoho..~~~ :)

Masuk form 6 la lagi bagus....

mmg xlame pn..

pendapat aku la..

p/s

ish mmg konpem ke kuar tuh jdk cikgu..

ak runsing tul...ye la skg ni rmi giler apply guru nih..

ak yg xda bakat mngajar nih...cmne lar?

wlupn x mint lngsung tp abh ak suh amil tesl...

*guilty*...tp ak x apply pn lm borg upu...

waw 28/2 cepat nye takut aku ... tp mengikut tahun yg lepas2 result semua diumumkan pd bulan 3 , budak plkn pun x balik lg 28 tu btl ke? aku ade isi byk jugak, jamin result ok ke x tu x penting sgt nanti bile sume panggil kite pilih pulak yg mane berkenan ler :lol: tp aku rase baik ambik form 6

Edited by Joe*labi*89

waw 28/2 cepat nye takut aku ... tp mengikut tahun yg lepas2 result semua diumumkan pd bulan 3 , budak plkn pun x balik lg 28 tu btl ke? aku ade isi byk jugak,jamin result ok ke x tu x penting sgt nanti bile sume panggil kite pilih pulak yg mane berkenan ler :lol: tp aku rase baik ambik form 6

ape yg ko isi?

Edited by pHantera

waw 28/2 cepat nye takut aku ... tp mengikut tahun yg lepas2 result semua diumumkan pd bulan 3 , budak plkn pun x balik lg 28 tu btl ke? aku ade isi byk jugak, jamin result ok ke x tu x penting sgt nanti bile sume panggil kite pilih pulak yg mane berkenan ler :lol: tp aku rase baik ambik form 6

hah ko mnt gk ke msuk f6?

abg2, akak n ayh aku sume soh msuk f6 pas2

smbg U amik ckgu! arghhh...x mnt nye...

aku rsakan x sure la rslt kuar 28/2 nih..

ade ckgu aku gtau myb kuar 13/3...

pape pn tgu la announce kt tv..

UPU pun ade matrix gak.... matrix UIA, asasi UM, tahmidi dsb... ambik je marix ni. klau cgpa ok, bleh smbung blajar kat u tuh..

p.s : klau ssesape yg x minat nak jadi cikgu, n dia apply jugak, dan dapat... huhuhu.... klau x berminat naik x payah, nnt menyusahakan plajar2 je... kalo pndai ngajor x pe gak... ni semata2 nak dpt keje2 je... ape kes ni...

ler abis rm 10 ko ... patut ko isi je brg tuh sbb x rugi aa , konselor aku galakkn isi brg matrix ... tp aku wat x tau jek ... huhuh ... stengah cikgu x galakkn isi brg matrix ... huhuh .. pening .. tp dh lps .. aku pn x ambik matrix .. upu je laa kene jemput aku heheh .. :D

mmg btl ke tarik tuh keluar result .. naper thn lps bln 3 kn ( kalo x silap )

pd pndpt aku better xyah msk matrik.len r klu ko minat nk jd lecture atau pe2 yg mnjurus ke arah pndidikan. klu ko trus msk upu byk bnde ko bleh blaja

terima kasih pishan atas pendapat tu dan bdb140 pasal penerangan secara am tentang study pas spm.

kpd semua, cuba tengok studymalaysia.com

quite good site yg list semua jurusan dan institut (private/public in or oversea). info tentang admission dan study di Malaysia.

kunjungi laman web nibiasiswa khazanah nasional berhad

Sponsorship will be offered to candidates to undertake studies in premier universities in any of the disciplines below:

Business: Economics, Finance, Investment, Law, Actuarial Science

Bio-medical Sciences: Bio-chemistry, Food Technology, Bio-technology, Bio-engineering, Molecular Biology, Genomics and Bio-informatics

Engineering: Electronics, Micro-electronics, Nano-technology, Materials Science

Other related courses would also be considered