Jump to content
izwan

Spm 2006

Recommended Posts

korang dah isi ke borang upu....?

korang dah hantar ker....

jangan buat aku takut....

aku pun tak isi borang matriks...

sbb rasa macam tak layak langsung....

aku cuma bergantung harap pada upu jer....

klu upu pun tak dapat...

xtau la aku boleh sambung blaja kat mana....

lagipun aku bukannnya berkemampuan sangat nak p swasta nie...

add ym aku:[email protected]

korang dah isi ke borang upu....?

korang dah hantar ker....

jangan buat aku takut....

aku pun tak isi borang matriks...

sbb rasa macam tak layak langsung....

aku cuma bergantung harap pada upu jer....

klu upu pun tak dapat...

xtau la aku boleh sambung blaja kat mana....

lagipun aku bukannnya berkemampuan sangat nak p swasta nie...

add ym aku:[email protected]

aku lak beli matrik tapi x hantar2, ngamok pengetue lame aku (ari tu dah tukar pengetue, ok siket)

skarang aku tunggu upu lak ape jadi....

*korang jangan wat lawak seram oii result keluar... aku tgh risau separuh hidup nih (sbb trial aku banyak failed) :lol: :lol:

hak ala keccoh la HexPhoenix

kohkohkohkohkohkoh.. selamba je la.. kalo kantoi diploma pun tak kesah ada lagi setahun apa.. mmember2 dalam ni boleh kejar ko lagi kan.. so banyakkan la dok depan pc ye..

LPM memang camtu.. banyak betul konspirasi dan politik .... padan muka aku jua..

ahahahahahaha.... :lol:

istilah kejar mengejar umur ni wujud kat skolah menengah je la.... bile ko masuk U nanti, ko dah x kesah umur ko bile ke, ape member ko yg lelain blaja braper cepat dsb....

yg aku kejar skang ilmu..... ilmu yg matrix ngan stpm x leh bg aku....:)

lagi satu jgn nak main tuduh LPM buat keje lambat la pe la. kire bersyukur korang dapat nanti result korang. korang ingat senang nak uruskan beribu cikgu yg marking macam2 subjek?

aku lak beli matrik tapi x hantar2, ngamok pengetue lame aku (ari tu dah tukar pengetue, ok siket)

skarang aku tunggu upu lak ape jadi....

*korang jangan wat lawak seram oii result keluar... aku tgh risau separuh hidup nih (sbb trial aku banyak failed) :lol: :lol:

hakhakhak ......... trial aku pn x bgs sgt ... huhuh ... makin nk dekat hjg bulan mkn b'debar la plak ... mujur le aku msh tido lena .. mandi pn basah ... huhu .. ong ong

berita pns...krts peperiksaan yg dhntr ke negeri johor dihanyut banjir baru2 ni...cmnr kira..??haha..mampus lah kalau negeri aku yg hntr kat sna..

Edited by 139898

ahahahahahaha.... :lol:

istilah kejar mengejar umur ni wujud kat skolah menengah je la.... bile ko masuk U nanti, ko dah x kesah umur ko bile ke, ape member ko yg lelain blaja braper cepat dsb....

yg aku kejar skang ilmu..... ilmu yg matrix ngan stpm x leh bg aku....:)

lagi satu jgn nak main tuduh LPM buat keje lambat la pe la. kire bersyukur korang dapat nanti result korang. korang ingat senang nak uruskan beribu cikgu yg marking macam2 subjek?

ko kene ingat jugak yang urusan beribu-ribu cikgu nak semak kertas SPM tu bukan free. setiap calon bayar kpd Lembaga Peperiksaan Malaysia utk semak kertas jawapan diorang dgn telus dan saksama.

kpd sume member2 seangkatan sekalian, cikgu sekolah sains cakap graph untuk Kimia dan Sejarah diturunkan. bagi aku la, bodo la apsal tak turunkan edmet, kimia, fizik, biology sekali kan. gi turun subjek dua tu je.

amik course apa ek molek?..aku hjt nk msuk poli je..huhu..aku x blh jwb ad mat hari 2.ad mat bodoh>
ad mat mmg bodoh pun. pasal tu wujud Arts dgn Science.

berita pns...krts peperiksaan yg dhntr ke negeri johor dihanyut banjir baru2 ni...cmnr kira..??haha..mampus lah kalau negeri aku yg hntr kat sna..

diorang senang cite je. diorang amik result trial ko sebagai result spm. serius. dulu ada kes satu kali kertas Bahasa ilang dalam keter cikgu yg semak tu. gila la, kereta dia hilang takpa lagi. ni kes kertas esei ko hilang sekali dalam kereta dia. bukannya orang curik keta tu kesian nak bagi balik. so pakai result trial.

aku, kalo boleh nak bagi ilang la.. pakai result trial je.. result trial aku memberangsangkan la jugak.. spm saja sak. :ph34r:

Life goes on.

Edited by izwan

betul ke kimia n sejarah graf akan turun???

knape add math, fizik, bio n est x turun graf gak.... dah la sbjek tu teruk... huuhuhu

sape kat sini dah isi UPU??? korang ambik ape?

ko kene ingat jugak yang urusan beribu-ribu cikgu nak semak kertas SPM tu bukan free. setiap calon bayar kpd Lembaga Peperiksaan Malaysia utk semak kertas jawapan diorang dgn telus dan saksama.

kpd sume member2 seangkatan sekalian, cikgu sekolah sains cakap graph untuk Kimia dan Sejarah diturunkan. bagi aku la, bodo la apsal tak turunkan edmet, kimia, fizik, biology sekali kan. gi turun subjek dua tu je.

ad mat mmg bodoh pun. pasal tu wujud Arts dgn Science.

diorang senang cite je. diorang amik result trial ko sebagai result spm. serius. dulu ada kes satu kali kertas Bahasa ilang dalam keter cikgu yg semak tu. gila la, kereta dia hilang takpa lagi. ni kes kertas esei ko hilang sekali dalam kereta dia. bukannya orang curik keta tu kesian nak bagi balik. so pakai result trial.

aku, kalo boleh nak bagi ilang la.. pakai result trial je.. result trial aku memberangsangkan la jugak.. spm saja sak. ph34r.gif

Life goes on.

ko mmg klaka. klo c-fu bace thread ni, ape yg dier pk mesti same ngan aku.

dah tau lemah dlm ad mat, kimia, fizik tu sume, kenape nak amik gak maser form 4? knape x drop je maser form 5 klo dah tau subjek tu mmg menyusahkan korang? jgn jd cam member aku udah, x dtg paper bio sbab dier mmg x masuk ngan bio tu dari form 4 lagi. sib baik ade prinsip akaun maser tu.

korang mesti pk klo x amik ad mat fizik kimia sume tu, mesti x dpt masuk matrix ngan U. gile jumud. banyak lagi cabang kat dunia ni oii.... korang x payah mengharapkan sangat matrix ngan U. come on la. bukak sikit otak korang. sebab tu amalina leh amik 17 paper. 17 dpt A1. x silap aku, maksimum korang leh amik 21. sebab ni paper terbuka. braper byk subjek ko nak amik, terpulang.

lagi satu, ape sangat korang nak kejar dapat result cepat2? aku lagi suke klo result tu kluar bulan 5. sebab korang xkan dpt cuti sepanjang dan se-best tu lagi. percaye cakap aku....

lagi satu, ape sangat korang nak kejar dapat result cepat2? aku lagi suke klo result tu kluar bulan 5. sebab korang xkan dpt cuti sepanjang dan se-best tu lagi. percaye cakap aku....

aku sokong!cuti terbest dlm hidup seorang plajar tu..Lagi satu,aku rekemn masuk UiTM..Grenti best...

ko mmg klaka. klo c-fu bace thread ni, ape yg dier pk mesti same ngan aku.

dah tau lemah dlm ad mat, kimia, fizik tu sume, kenape nak amik gak maser form 4? knape x drop je maser form 5 klo dah tau subjek tu mmg menyusahkan korang? jgn jd cam member aku udah, x dtg paper bio sbab dier mmg x masuk ngan bio tu dari form 4 lagi. sib baik ade prinsip akaun maser tu.

korang mesti pk klo x amik ad mat fizik kimia sume tu, mesti x dpt masuk matrix ngan U. gile jumud. banyak lagi cabang kat dunia ni oii.... korang x payah mengharapkan sangat matrix ngan U. come on la. bukak sikit otak korang. sebab tu amalina leh amik 17 paper. 17 dpt A1. x silap aku, maksimum korang leh amik 21. sebab ni paper terbuka. braper byk subjek ko nak amik, terpulang.

bagi la dia baca :wacko:

bila masa aku cakap aku lemah? we fight and we fail. life goes on. aku tak jadi cam member ko, for sure. mana ada menda senang bai, kohkohkohkohkoh. aku sendiri bajet ko taktau yg ko akan jadi sepertimana harini, tapi tak kot pasal ko lain dari orang lain.

gile pandai! jumud gile ek orang yg tak dapat masuk public uni / matrik.

satu lagi, ko ingat Amalina tu betul2 dapat 17A1 ke? budak tu ada jugak subjek yg dapat A2 saja terutama subjek Sastera yg dia ambik macam Eknomi Asas, Pendidikan Seni, Akaun. lepastu lepas sindiket peperiksaan buat mesyuarat, bagi dia la 17A1, sebab dia satu satunya calon dalam Malaysia yg ambil 17 subjek.

tapi kan ko mesti tak percaya punya la, lepastu nanti mintak aku bagi ko kenyataan rasmi kat mana aku baca dan macam mana dia dapat camtu kan. aku tipu la, senang. let say yg aku punya sumber lagi power dari ape yg mak ayah ko keje skarang.k?

hurm..k0nklusinya d cni,SPM SUNGGUH SUSAH!!!!

tak nak amek result bley x??kerana nnt akan di tanya oleh byk pihak!sdare mare yg jarang bertanya kabar p0n akan call!klo result tu memBANGGAkan best la jugek.ni..hmmm.

~ time paper bio,aku nangis!hakhak malu gle!encek pengawas tu r0und je,bwat2 tulih!hehe~

:wacko:

ish ape ni Aina Shaira awak cakap awak nak tepon saya... :( mama tipu!!

o0rked, no komen.

Edited by izwan

matrik pon bagos gak.. aku keluaran matrik gak.. bes pe.. masok matrik nie, kira 1 kaki ko dah ada kat dlm U, 1 lagi kaki kire bergantung pada usaha ko masa kat matrik tu.. matrik nie ssah gak weh.. mencabar gak.. pastu kene kije keras, sbb nk rebut peluang masuk U yg kita berminat n jurusan yg kita minat.. geng2 aku dr matrik ramai jek yg dah berjaya.. kije kat company MSC..ramai gak kije kat luar negara lepas abis blaja kat U... terutama g india.. jadik programer.. aku jek stay kat mesia lagi.. uhuhu.. pe2 pon, kalo x strong sgt, beter jgn masok matrik.. beter mula dr bawah.. diploma pon ok, pastu sambung pengajian yg lebih tinggi.. pe2 pon, sesapa yg berminat nk menjurus pada bidang ict nie, apa yg pnting adalah skill.. keputusan mencanak ne pon, skill xda, x guna jgak..

whohoh!! entah betulke aku isi... x kisah ler..

Pilihan 1: E2810 DIPLOMA SAINS KOMPUTER UiTM

Pilihan 2: J2810 DIPLOMA SAINS KOMPUTER UMP

Pilihan 3: T2811 DIPLOMA SAINS KOMPUTER (TEK. MAKLUMAT) UTM

Pilihan 4: B2801 DIPLOMA TEKNOLOGI MAKLUMAT UTHM

Pilihan 5: D2801 DIPLOMA TEKNOLOGI MAKLUMAT UDM

Pilihan 6: R2404 DIPLOMA KEJURUTERAAN KOMPUTER UNIMAP

Pilihan 7: T2812 DIPLOMA SAINS KOMPUTER (MULTIMEDIA) UTM

Pilihan 8: D2802 DIPLOMA TEKNOLOGI MULTIMEDIA UDM

huhu ... ko da siap isi ker ... aku blm lg :huh:

knape ambik komputer n multimedia je???

klau result ko KO, sume yg ko pilih ni, x dpt... knape x ambiik lain dr yg lain antara 8 tuh....

aku dgr cite r.... klau sains kompute ni dah x laku keje.... btol ke???

klau nak ambik sc comp ni, math n addmath ko kena kuat.. kebykkan sume kira2.... ni spupu aku cakp r...

WEI IZWAN..mana ko tau yo akan gna result trial..jgn wat gurau bnda2 gni...para2 member putera tlg siasat kertas negeri mana yang dhantar ke negeri jhoR..

aku pon penah gak dgr org ckp cam izwan ckp tuh ... btl kot ... tp kalo camtuh ... mintak2 ler paper aku x dhantar ke johor

pasal amalina.dapt 17A?? ko tengokla.. dier baca buku berapa jam sehari?

lain le bace buku 2 minit dpt 10A tu baru genius hehe..

kalo aku bace buku ikut skill dier = 100A..

tp sepandai2 last2 jadi kuli jugak..

pada 24 dan 25 Februari ini, Karnival Pendidikan MARA akan berlangsung di Plaza Angsana JB.

Berikut ialah 44 booth yang akan ada di karnival tersebut:

Taylor's Universiti Kolej

Kolej Shahputra

Cosmopoint International University College

Kolej Yayasan Melaka

Kolej Islam Pahang Sultan Ahmad Shah (KIPSAS)

Kolej Universiti Teknologi dan Pengurusan Malaysia

Kolej IKIP

Terengganu Advanced Technical Institute (TATI)

Curtin University of Technology, Sarawak Campus

Kolej Inforana

Universiti Kuala Lumpur

Kolej Teknologi Darulnaim

Kolej Teknologi Timur

University College Sedaya International (UCSI)

Kolej Universiti Teknologi Kreatif Limkokwing

Kolej Poly-Tech MARA

Bank Rakyat

Institut Megatech

The University of Nottingham

Geomatika College of Technology

Ranaco Education &Training Institute (RETI)

Segi College Kuala Lumpur

Kolej Teknologi Bestari

German-Malaysian Institute (GMI)

Allianze College of Medical Sciences

Kolej Teknologi Islam Antarabangsa Melaka

Kuala Lumpur Infrastructure University College

Institut Profesional Baitulmal

Universiti Teknologi Petronas

Universiti Tun Abdul Razak (UNITAR)

Kolej Universiti Islam Antarabangsa Selangor (KUIS)

SAL Group of Colleges

Institut Perkembangan Pendidikan (InED)

International Islamic College

Kolej Universiti Insaniah

Kolej Universiti Kejuruteraan &Teknologi Malaysia

Fakulti Kejuruteraan Mekanikal, UTM

International University College of Technology Twintech

Kumpulan Pendidikan YPJ

Snips Academy

Kolej Teknologi Yayasan Alor Gajah

Kolej Antarabangsa Sains &Teknologi Melaka

Bank Negara Malaysia

Open University Malaysia

Silalah ke Plaza Angsana untuk mengetahui lebih lanjut mengenai IPTA dan IPTS tersebut :)

hijaulaut_08

dah pegi Star Education Fair kat Pisa, Penang haritu. more info kat sini dan sini

JB? too far from people in Northern region here. pasni patut ada wat kat politeknik Kulim kot. tiap2 tahun ade takkan tahun ni tak buat kot.

PinguSepai, gile pandai! gi daftar Cosmopoint la. kak haritu siap merayu2 aku suruh register.. dapat laptop free katanya... best ape.

0139898, sesetengah private uni akan terima result trial sebagai result kemasukan. cam member2 ko (kalo ada la) yg masuk UTP skarang ni foundation.. pakai result trial. kalo result spm power, terus sambung wat first degree. kalo sak, wat diploma. taktau la ni ape yg mamat utp tu cakap kat aku. kalo dia tipu, aku tipu korang la.

dah sampai satu point, aku tengok jurusan yg PinguSpy amik tu biasa je. takde yg istimewa pun... semua jurusan yg ditawarkan tu istimewa kan, kalo tak buat apa orang saja2 nak tawar.. orang tawar, ko amik. tanak, jangan amik. tu je la.

btw, good luck for you.. kalo itu apa yg ko minat. semuanya atas minat. Insya' Allah.

Edited by izwan

wahaaa...yg no.8 kos aku amik skrg ..jom msk udm..kita kwan sama2.. pastu kita main deface2 ngan hack2

utk ko yg slalu/minat coding ...aku syorkan ambik teknologi maklumat

Edited by Batista