Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

Assalamualaikum kepada semua. memandangkan jnssb dah berkubur berdasarkan maklumbalas drpd rakan2 di sini, saya dengan rasa rendah diri memohon maaf kpd semua sekiranya kewujudan thread ini telah menyusahkn kehidupan anda semua. seperti yg telah saya nyatakan sebelum ini, tujuan saya ikhlas hanya ingin berkongsi peluang dan x pernah terniat untuk membawa beban kepada anda semua. namun dukacita krn sekali lagi kita tertipu dgn janji2 manis org yg sebangsa dan seagama dgn kita. seperti anda semua, saya sendiri turut merasa sama beban seperti anda semua. insya'allah kpd yg terlibat secara direct melalui saya, akan saya cuba bantu. kpd ahli2 yg lain, saya minta berbanyak2 maaf sekali lagi kepada anda semua. kepada saudara cikgu reza, semut dll, terima kasih kerana menyedarkn saya walaupun telah terlambat. semoga ini menjadi pengajaran kepada kita semua pada masa akan dtg. sekian. :(

Edited by 10sen

aku penah dengar tentang ni..aku nak masuk...tapi nak kene chekkk dulu...tp modal dia besar la... :D

Salam hackz,

Actually, klu start sorang2 mmg nmpk berat. aku pun br start ngan 1k dulu. Insya'allah 4hb bulan depan dah start dpt.

Untuk yg kurang b'kemampuan tu, cuba kumpul 4-5 org dan donate sama rata. pastu park 1 nama dulu. dan running sama2. percaya atau tidak usaha berkumpulan kan lg baik dr usaha sendiri. lgpun, bila ramai kn modal mula2 tu jd makin kecik.

Anyway, malam ni ada B.O.M (Bussiness Opportunity Meeting) kat Paroi, N.9. jp lg aku update.

Maaf, lupa lak nak tanya. hang org mana? klu kat area jb, leh gak kita jumpa and aku leh cerita detail. just nak cerita peluang, bukan paksa untuk join. :D

aku orang terangganu...kla dekat leh leh jumpe..sbb kawan yg bagitau aku pasal ni pon tak berape paham sistem dia nih...ko ni kire dah pangkat pegawai pelabur ker??dah buleh registerkan org??yg aku dengar opis jnssb ni kat kuantan kan??dekat la dengan tmpt aku...

kla cara ko cakap nak kene kumpul orang tu..mmg la buleh tp nak terang tu la masalah nye..takut orang tak cayer....

aku orang terangganu...kla dekat leh leh jumpe..sbb kawan yg bagitau aku pasal ni pon tak berape paham sistem dia nih...ko ni kire dah pangkat pegawai pelabur ker??dah buleh registerkan org??yg aku dengar opis jnssb ni kat kuantan kan??dekat la dengan tmpt aku...

kla cara ko cakap nak kene kumpul orang tu..mmg la buleh tp nak terang tu la masalah nye..takut orang tak cayer....

Yup, sy dah join, pergi kursus dan ari ni sy start Smart Partnership plan. So, you can consider me as one of the officer. Anyway, sy setuju mmg bukan mudah nak convince org. lagi susah klu kite sndiri pun x betul2 fhm cmne plan ni boleh dilakukan. since sy dah ke kursus dan berdasarkan pengalaman di sykt2 MLM lain yg pernah sy join, i can say this is the best plan so far. tp sy x nafikan masih ade ruang2 kelemahan yg x dpt nak dielakkan. part mana yg lemah tu, sy akan terangkn pada bakal2 prospek sy secara face to face and cara nak atasinya.

ttg opis jnssb ni, mmg HQ kita di kuantan. Sy pun lum penah smp lg tp insya'allah akan ke sana gak klu ade peluang. ttg cara nak convince org, insya'allah pd saper2 yg jd downline sy nt, sy akan bantu setakat yg termampu. bcoz, dlm JAI nie, arini sy mungkin jd upline kamu, tp esok @ lusa, sy dah jd downline kamu plak... :lol: :lol:

ni maklumat terbaru dan jemputan ke Business Opportunity Meeting (BOM) di Paroi, Negeri Sembilan pada 17hb feb 2007.

invitation

Maaf, salah info td. mlm ni BOM di Sg. Buloh, Selangor. Untuk keterangan lanjut, lawati laman web jnssb.com JAI NETWORK SYSTEM SDN BHD

arini aku nak masuk 1k dulu dlm Smart Partnership plan. Insya'allah 4hb Mac depan, aku akn mula dpt RM250 setiap bulan selama 8bln. So, kpd yg masih ragu2 dan kurang yakin, harap dpt bersbr dan aku akan update ifo ttg payment yg aku dpt. Mudah2an lps tu lebih mudah utk org lain terima ape yg aku ckp kn.. :lol:

ape2 pun, aku anggap ni salah satu jihad aku utk agama dan bangsaku. melihat kehidupan umat islam dlm msyrakat kita ari ini, kita dah x boleh berlengah lagi dan biarkn diri kita terus tercicir dr semua sudut terutamanya ekonomi. jgn smp kita jd bangsa yg merempat dibumi sendiri... :( :( :(

Anyway, kpd saper2 yg pernah dan dah pun join JAI NETWORK SYSTEM, saya dgn rasa rendah diri menjemput tuan2 dan puan2 semua untuk sama2 menyumbangkan idea, komen atau ape juga di dalam thread yg saya buka ini. mudah2an segala informasi yg kita berikan d dlm forum ini akan dpt membantu kita memperbaiki kelemahan dan kekurangan pada diri masing2.

Kepada yg belum pernah join dan ade sebarang kemusykilan yg ingin di tanya, sila kemukakan persoalan anda dan kita sama2 cuba selesaikan. sekian.

boleh saya tahu 10sen pegi kursus ke brape...

sya dah join jnssb dari sept 2006.. kursus ke 6 d kuantan..

kita seperjuangan.. :rolleyes:

alhamdulillah... adak gak rakan seperjuangan di sini. saya br balik kursus ke19 di pengkalan balak, melaka. han77 dr mana ek? saya dr jb.

wah!!! klu kursus ke 6 tu kira dah lama lah tu... nie kurang2 pun mesti dah 10 kali re-entry ni!! :D

leh la kongsi pengalaman, ye tak?? :rolleyes:

ok la, gtg now. malam ni ade prospek nak dgr psl plan ni. anyway, selamat maju jaya.

AKULAH WIRA, AKULAH PAHLAWAN, AKULAH SATRIA NUSA DAN BANGSA... :lol:

alhamdulillah... adak gak rakan seperjuangan di sini. saya br balik kursus ke19 di pengkalan balak, melaka. han77 dr mana ek? saya dr jb.

wah!!! klu kursus ke 6 tu kira dah lama lah tu... nie kurang2 pun mesti dah 10 kali re-entry ni!! :D

leh la kongsi pengalaman, ye tak?? :rolleyes:

ok la, gtg now. malam ni ade prospek nak dgr psl plan ni. anyway, selamat maju jaya.

AKULAH WIRA, AKULAH PAHLAWAN, AKULAH SATRIA NUSA DAN BANGSA... :lol:

saya hanif dari kuala kubu bharu, selangor..

tak de la smpai10 kali re entry, tapi saya ada buat stokis la supaya mudah rakan2 baru nak join..

skrang jumlah keahlian dah mencecah 6300 org.. rugi kalau tak join skrang sbb kita masih golongan awal.. :)

saya pun dah join dan dah dapat duit buat kali ke 2...serta dah pegi kursus siri 18 kat pengkalan balak..dan dilantik jadi pegawai 10%..he..he..he....26hb-27hb. pulak nak gi krusus ke-2...JAI MILLIONARE CLUB...di kuantan...

misi tahun ni nak jadi jutawan atas usaha sendiri serta di bantu oleh rakan2 seperjuangan JNSSB....

di sini saya ada plan bg org. bujang yang nak kawin...tapi duit tak cukup...atau mereka

yang kaki menyimpan kat mana2 Bank diM'sia...tetapi pulangannya amat menyakitkan hati....

saya telah siapkan satu planning yang cantikk khas utk yang berminat....dengan join JNSSB bermodalkan rm 1580:

1.ahli - rm50

2.pakej Smart Moving - 500

3.Smart Patnership - rm 1K

4. Pejanjian peguam - rm30..

dalam tempoh 2 tahun anda bleh ada 15K...

tak percaya..PM atau contact saya...0193858027...

[email protected]

kita jumpa... dan saya akan turun kan ilmu tersebut...

kita jangan pakai sistem lama.....beli 1.00..jual 1.50...bila mau kaya.....

aku penah dengar tentang ni..aku nak masuk...tapi nak kene chekkk dulu...tp modal dia besar la... :D

jgn tunggu lama2 kawan.. pd15 feb ni saya reg member, yg ke 6478..

masa saya join 19 sept 2006 saya ahli ke 1130..

dr sept06 ke feb07 skrang dah jadi 6478 lebih maknanya pertambahan sebanyak 5348 org dlm masa 5 bulan.. iaitu lebih 1000 org sebulan..

bagi saya kalau sambutan yg macam ni maknanya goreng pisang panas..

jgn tunggu dah sejuk... ;)

ramai gak rupanye yg dah join JAI Network Systems kat sini... anyway, sambil2 promote tu, klu boleh kongsi2kn lah tips2 untuk ahli2 baru cm saya nie... hahaha :lol:

mlm td smpt buat talk ngan kwn2 lama, ade yg b'minat tp xde modal, yg ade modal lak x b'minat, yg xde modal dan x b'minat pun ade. tp xpe, niat sy cuma nak cerita n kongsi peluang. pilihan di tgn masing2..

ape kata korank kongsi pengalaman ketika jumpa para prospek ni... amacam?? baru lah cun!!!

Assalammualaikum. ..

Alhamdulillah, saya dah selamat pergi dan balik dr kursus di melaka (9-11/2/07) berkenaan produk dan juga program yg dianjurkan oleh syarikat ini. Secara jujur, ianya berbaloi untuk dihadiri. Oklah, just nak ambil peluang untuk memperkenalkan program ni. So, please read frist and take your time to think and to decide becoz it's all up to you.

aik 10sen..anda seperti sama bacth kursus ke 18 dipengakalan balak.....saya dari kump. 6 ( DYANAMIK team).....

anda kumpulan mana yerk.....apakah kumpulan yang kena tumbuk lantai simen?...he..he..hee....

anda tinggal dimana? :rolleyes:

jai network ni mmg bagus...da ramai da org join...org tua saya salah sorg org kuat di n.9...die kursus yg ke-10 di kuantan...so, ade sesape berminat di area tu, bley pm saya...bersame naikkn nama melayu...

Edited by krug3r7

aku smlm smpt g penerangan kt Dewan Islamiah Paroi tu. Ok gak, mcm semangat lak. ramai yg pegi, 350 - 400 org. Dr Jai pun turun.

tp bile pk nk labur duit ribu2 aku risau gak..takut duit pelaburan hangus.. ble jd tk?

lg satu, jnssb akan byr kite 2x harga yg kite beli dpd baganwangsa kan? yg aku agak ragu..cmne jnssb ble beli ngan kite dgn harga tinggi? abih bpe lak harga dorg jual?

lg 1 duit keuntung mst dpd hasil jualan alat stromberg tu kan? laku ke bende tu? bpe byk yg terjual? contoh kt m'sia ni je..aku rasa mcm tk bpe popular je bende tu..org tau tp mcm tk ramai yg yakin n gune alat stromberg tu. btul tk?

Edited by ronn

akum

aku pon setuju dgn pendapat ronn tuh...bukan tak percaya,percaya,cuma aku risau waktu akan datang...setakat ni mmg BNM luluskan,tapi akan datang agak2x BNM tak kacau ker??kalo JAI ni meletup,bleh lingkup industri unit trust kat malaysia nih....unit trust maner bleh bagi sampai 25% per month,setahun pon blum tentu dpat 25%.ikut perfomance fund manager.....

satu lagi,ape akan jadik kalo nilai pelaburan ahli melebihi jualan stormberg tuh??nilai pelaburan dah 100 juta,let say la,tapi sales bulan tu tak selari dgn nilai investment tu,susah gak....mcm maner nak bayar payment ahli2x??tapi aku rasa,dlm setahun or 2 tahun,JAI bleh collect 1 billion....so,return for invstor is 250 million.....baper banyak sales yg JAI kena buat utk tampung nilai investment tuh....

aku cuma confuse jer,bukan nak menentang....

aku smlm smpt g penerangan kt Dewan Islamiah Paroi tu. Ok gak, mcm semangat lak. ramai yg pegi, 350 - 400 org. Dr Jai pun turun.

tp bile pk nk labur duit ribu2 aku risau gak..takut duit pelaburan hangus.. ble jd tk?

lg satu, jnssb akan byr kite 2x harga yg kite beli dpd baganwangsa kan? yg aku agak ragu..cmne jnssb ble beli ngan kite dgn harga tinggi? abih bpe lak harga dorg jual?

lg 1 duit keuntung mst dpd hasil jualan alat stromberg tu kan? laku ke bende tu? bpe byk yg terjual? contoh kt m'sia ni je..aku rasa mcm tk bpe popular je bende tu..org tau tp mcm tk ramai yg yakin n gune alat stromberg tu. btul tk?

salam sejahtera...

saya akan jawap persoalan saudara ronn....

JNSSB adalah pengedar tunggal STROMBERG FUEL SAVER..iaitu alat penjimat minyak...bagi rantau ASIA .

ini buktinya:HARIAN METRO 12hb,FEB 2007

JNSSB wakil Stromberg

Oleh Badrila Jamlus

[email protected]

JAI Network Systems Sdn Bhd (JNSSB), pengedar tunggal produk penjimat bahan api, Penukar Berfrekuensi Tinggi Stromberg bagi rantau Asia akan memasarkan produk itu menerusi lebih 5,000 pengedarnya di dalam dan luar negara.

JNSSB, anak syarikat JAI Network Holdings Sdn Bhd, adalah syarikat milik penuh Bumiputera yang dilantik secara rasmi sebagai ejen tunggal bagi produk Stromberg dari Jerman, berkuat kuasa 4 Oktober 2006.

Pengerusi JAI Network Holdings Sdn Bhd, Dr Jailani Jabar, berkata syarikatnya secara rasmi mengambil alih hak francais pengedaran produk itu daripada bekas Pengarah Urusan Stromberg Malaysia, Abd Razak Abd Kadir, tahun lalu.

“Dengan pengambilalihan hak pengedaran ini, produk Stromberg yang sudah menembusi pasaran Singapura, Thailand, Indonesia, India, China dan Hong Kong akan diedarkan pengedar JNSSB yang sudah dilantik di dalam dan luar negara.

“Kami sudah memperoleh hak kebenaran dan menandatangani perjanjian kontrak dengan prinsipal Stromberg International Afrika Selatan, W Robert Hoekstra untuk mengedarkan produk itu bagi pasaran Asia.

“Kini secara rasmi, Stromberg diedarkan JNSSB, syarikat milik Bumiputera sepenuhnya selepas urusan pindah milik selesai dilakukan dengan pemegang francais, Stromberg Malaysia,†katanya pada majlis merasmikan perjanjian pindah milik di antara JNSSB dan Stromberg Fuel Saver (M) Sdn Bhd (Stromberg Malaysia) di Putrajaya, baru-baru ini.

Sebelum ini, produk itu yang dikilangkan di Afrika Selatan diedarkan Stromberg Malaysia bagi pasaran tempatan dan rantau Asia sejak 2001.

Jailani berkata, maklumat lanjut mengenai JNSSB yang berpejabat di Jalan Beserah, Kuantan, Pahang boleh dilayari menerusi laman web www.jnssb.com.

Abd Razak berkata, pihaknya mula memasarkan produk itu bagi pasaran Malaysia sejak 2001 dan mendapat sambutan menggalakkan daripada pemilik kenderaan di negara ini.

Beliau berkata, produk itu mampu menjimatkan penggunaan petrol sebanyak 14 peratus dan meningkatkan kuasa enjin sehingga 20 peratus serta pernah menerima anugerah Produk Teknologi Berprestasi Tinggi daripada Persatuan Automobil Jerman (AAG) di Berlin, Jerman.

Sehubungan itu, beliau meminta bekas wakil pengedar Stromberg Malaysia seluruh negara merujuk kepada JNSSB bagi mendapatkan bekalan stok produk berkenaan.

Secara teknikalnya, Stromberg adalah sejenis alat yang dicipta khas untuk dipasang pada kabel palam pencucuh sedia ada dalam kenderaan dan ia berfungsi menukarkan arus gelombang daripada frekuensi rendah kepada tinggi.

Menerusi gelombang frekuensi tinggi, Stromberg mampu memberi kadar pembakaran petrol maksimum iaitu 95 peratus berbanding kabel biasa yang hanya melakukan pembakaran petrol pada tahap 80 peratus dan ditambah

pula dengan percikan api pada palam pencucuh yang lebih kuat.

Produk itu bukan saja menjimatkan minyak tetapi memudahkan enjin kereta dihidupkan berikutan ciri pembakaran palam pencucuh yang lebih pantas ketika cuaca sejuk.

Penggunaan alat itu bukan saja memudah dan melancarkan kenderaan tetapi menjimatkan kerana ia sudah berusia lebih 40 tahun sejak mula dipasarkan di Eropah serta terbukti berkesan digunakan pada semua jenis kenderaan termasuk motosikal.

Berdasarkan kajian, pengguna kenderaan tanpa Stromberg terpaksa menekan 50 peratus pedal minyak bagi mencapai kelajuan 120 kilometer sejam tetapi selepas menggunakan alat itu, mereka hanya perlu menekan 40 peratus saja pedal minyak bagi mendapatkan kelajuan sama.

Ini bermakna...duit yang anda invest menjadi modal bg syarikat utk membeli Product ini...bila duit banyak ..kita ada kuasa membeli..dan kita bukan beli seketul2...tetapi secara pukal....bila pukal harganya rendah.....kendian JNSSB akan pasarkan balik ke seluruh 56 negara Asia dgn harga yang dipersetujui oleh negara2 yang ingin membelinya...sekarang ini JNSSB dah memasuki pasaran Indonesia..Thailand..SIngapura...tak lama lagi ..China dan Hong Kong...

Product Stromberg ini dah 40 tahun dipasarkan di eropah...cuma m'sia baru 8 tahun....cuba baca balik lapuran harianmetro ..

product ini telah dpt anugerah di German...jika barang yg dah 40 tahun...apa yg boleh dikatakan lagi....

sememangnya product ni tak popular dim'sia...itu dulu....tetapi sekarang...ia amat popular kerana...disamping dapat jimat minyak...JNSSB..hendak melahirkan ramai Usahawan dan Jutawan......APAKAH HARAGA MINYAK ORG KAYA DENGAN ORANG MISKIN BERBEZA....Kita jangan jadi bodoh sombong....jika ada barang yang boleh jimat minyak...WHY KITA TAK CUBA?..

dan setakat ini blm plak JNSSB gagal membayar lagi...dan JNSSB bukan bergantung ngan Stromberg aje...

Tak lama lagi..hotel SERI MALAYSIA KUANTAN AKAN JADI MILIK JAI HOLDING....DAN AKAN BUKA BEBERAPA RESTOREN MAKANAN....

PLZ LAA...KITA BUKAN BERNIAGA CARA LAMA...BELI RM1...JUAL RM 1.50...TOLAK2..ADA LA UNTUNG 20 SEN....

MARILAH BANGSAKU...MAJUKAN DIRI..TINGKATKAN EKONOMI...AGAR TIDAK LAGI DIPANDANG HINA LAGI....BUANG SIFAT PHD

YANG ADA DALAM DIRI....

http://www.stevieawards.com/pubs/sales/awa..._2081_13588.cfm

BUKTI KEJAYAAN ANAK MELAYU DIPERINGKAT DUNIA.....

okeylah....banyak benda nak di bagi tau...tetapi seeloknya...jumpa saya.saya akan terangkan...

call..0193858027...atau [email protected]

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edited by alud001

erm ade jugak di beritahu pasal dorg dh beli satu bangunan kt kuantan, pasal nk beli seri malaysia kuantan dan restoran tk payah bayar..cume sedekah kepada tabung2 yang di sediakan contoh utk anak yatim.

bkn smua org byk duit lebih, jadi walaupun bende ni mmg agak meyakinkan, biase la utk org mcm aku utk ade perasaan ragu-ragu..kalo hangus duit aku pengsan di buatnye..

jadi aku perlu penjelasan lebih lanjut, tp tlg jgn paksa aku labur dulu..biar aku pk btul2.. sape2 yg dh melabur n dh dpt untung dan sudi ble la cite skit kt aku agar lebih yakin & explain strategi pelaburan kt aku.

terima kasih.

erm ade jugak di beritahu pasal dorg dh beli satu bangunan kt kuantan, pasal nk beli seri malaysia kuantan dan restoran tk payah bayar..cume sedekah kepada tabung2 yang di sediakan contoh utk anak yatim.

bkn smua org byk duit lebih, jadi walaupun bende ni mmg agak meyakinkan, biase la utk org mcm aku utk ade perasaan ragu-ragu..kalo hangus duit aku pengsan di buatnye..

jadi aku perlu penjelasan lebih lanjut, tp tlg jgn paksa aku labur dulu..biar aku pk btul2.. sape2 yg dh melabur n dh dpt untung dan sudi ble la cite skit kt aku agar lebih yakin & explain strategi pelaburan kt aku.

terima kasih.

Bro ronn...

kalu tak berani melabur dulu tak per.....saudara bleh terus pegi kursus pegawai...bayar jer rm500....lepas kursus saudara bleh fikir balik..sama ada nak join atau tidak....kerana kursus ni sesiapa pun bleh pegi hatta dia bukan ahli...cuma bayar sjer rm500....

Dan saya pasti..saudara akan dapat info dan ilmu agama sekali....

jika berminat pi kursus contact saya ..0193858027(alud)..agar saya bleh daftarkan...kerana pi kursus mesti ada pengenal ....saya tak minta apa2 bayaran pun.....

Kerana misi kami sebagai pegawai ADALAH MAHU EKONOMI MELAYU DAN ISLAM TEGUH..... :lol: :lol: :lol:

salam to everybody...

maaf coz senyap seketika. saya pulang ke kpg berhari raya walaupun x sambut raye!!! anyway, Gong Xi Fat Chai. :lol: :lol: :lol:

WAH!!! makin meriah nmpknyer thread nie, alhamdulillah. baguslah, ade gak kwn2 senior dr JAI network yg sudi bg penerangan dan tlg jwb kemusykilan kwn2 kita. Ok guys, keep up the good work!!!

MARI KITA BERSAMA-SAMA MEMBANGUNKAN EKONOMI UMMAH!!!!

p/s - kepada yg ade call saya tu, TQ. Awal bulan depan, after my 1st payment masuk, saya update anda semua. Utk yg dah bekobar2 nak join, insya'allah saya x keberatan utk turun ke KL berjumpa saudara2 semua. just gimme a call, OK!! :rolleyes:

p/s/s - Saya gi kursus ke-19 di Pengkalan Balak, Melaka. Saper2 dr kumpulan 5, jemput turun ke Forum JAI Network Systems..

Edited by 10sen

terima kasih.

kalu takut duit hangus jgn buat byak.. buat 1000 je dulu.. :P

lagipun, bagi saya kalu 1k leh dpt smpai 50k dlm 2 1/2 tahun dah kira berbaloi..

kalu hangus 1k je tapi kalu benar leh untung smpai 50k takkan taknak kan....

bila partnership tu dah besar amik la balik modal 1k tu... :lol:

kalu ade yg d area kuala kubu bharu, tanjong malim atau kl leh set masa kita jumpa utk penerangan kalu tak jelas pasal pogram.. email saya.. :)

Edited by han77