Jump to content
zsuperxtreme

Idea Pembangunan Game

Recommended Posts

Banyaknya gambar... nie dah tahap tinggi punya game. Pada pendapat aku le... idea game nie kadang2 sebab sama dia punya gaya permainan kadang2 kurang competitive dari segi market. Idea baru yang masih fresh maybe akan jadi satu daya penarik yang baru. Mungkin ada sapa2 yang terfikir genre yang tak pernah dihasilkan sebelum ini....

idea mmg POWER tp x sm dgn kmahirn utk buat game mcm tue... War in Conflict tue dihasilkn dgn satu team yg dah brpnglmn brthn2 buat game komersial... tp sprti yg ko kata, buat game MOD... mmg bagus... mcm game Counter-Strike tue guna MOD... tp antaramuka tetap nampak sm dgn game yg original... aku minat gak buat game RTS nie... dah buat prototype tp x mnjd... byk mlibatkn flag utk pathfinding AI... selection group mnjd tp masalah bila arah p ssuatu tempat... smua p lokasi yg sm... bila tgk result, sakit mt tgk... tue yg ssh... aku msh fkr game apa yg aku nk buat coz kmahirn nk buat game tue msh kureng... kalo idea POWER tp kmahirn nk mrealisasikn kureng, x guna gak kn... tue yg byk kali buat game x mnjd... pnglmn... heheheee...

dulu, aku buat game guna A++ kot... kalo x pn, B++... aku x sentuh C++ sbb takot dpt result teruk ms exm... :P kih kih kih... skrng nie aku tgh buat tutorial buat game Pacman utk projek awek aku... Kalo dekat, sng nk tunjuk ajar... byk fkr smpi slalu png... dgn keje... tutorial utk awek... technopreneur MDEC... aduih... apa2 pn kalo dah selesai 2 prkara tue, aku cuba bina game prototype utk demo kat sni... heheheee...

Ha.. bagus le tu Ezal... Tutorial tu kalo post kat Pembangunan Game nie okey gak. Boleh tambah koleksi tutorial buat game kat sini. Selain tu, bleh le belajar sedikit sebanyak lain2 bahasa programming buat game nie...

Heheheh.... ko pecaya ke ZX... keh keh keh! Bahasa B++ dibangunkan oleh eZal dalam bahasa Malaysia. Apa2 pun, aku sedang nak belajar sebijik lagi bahasa yang aku rasa agak penting (especially dalam bab2 bina game nie)... bahasa Ulaq Sawa...

tutorial tue, x leh laaa... confidential... kih kih kih... takot trajar ajarn sesat lak... heheheee... sbnrnya, byk PL kat dunia nie... dr A++ ke Z++ kot... kih kih kih... A++ mmg ada... B++ pn ada gak... :P heheheee... leh jenguk2 kat http://www.softpae.com/b++builder.html

btw, kalo en.fnd xde idea game... aku suggest en.fnd buat game educational utk bdk2 coz ada market utk game educational nie... heheheee... itu pn kalo kraja'n nk beli utk kguna'n sekolah2... kih kih kih... kalo game biasa, trpksa go global...

hoyoyo80, ko teror main yoyo ke...? msti xpert nie... kih kih kih...

Edited by eZaL

Yup betul tu hoyoyo... hehehe.. Ulaq sawa nie kalo pelihara bleh telan banyak benda... Yang aku minat dia bleh integrate dengan Blender punya game engine.

eZal, ngape dalam website B++ Builder tu bahasa dia pelik semacam je... negara mana tu...

ZX... hahaha... Dragon++ yek. Kasi fire semua PC...

website B++ Builder tue bahasa Rusia... pelik kn... kih kih kih...

Idea Game

Tajuk : Nightmare Begin,The Quest For Survival

Genre : RPG

(RPG pun leh,Action-adventure pun leh)

Storyline :

Dunia Telah dilanda oleh hujan meteor yang begitu hebat yang menyebabkan banyak kawasan musnah,dunia berada dalam keadaan huru-hara,Keadaan lebih teruk apabila Gangster2 seluruh dunia melakukan jenayah di seluruh dunia seperti mencuri,merompak,membunuh dan lain2.Malaysia juga mengalami keadaan yang sama.Game ini mengisahkan tentang seorang remaja(watak A) yang tinggal di Kuala Lumpur.Beliau kehilangan Keluarga,sahabat dan segala2nya kecuali adik perempuannya(Watak B) yang berusia 10 tahun..

Dekat sini ada dua jenis storyline,yang pertama cam biasa sikit dan yg kedua futureristik dan Fantasy.

Storyline 1 :

Dengan keadaan bandar Kuala Lumpur yang begitu teruk,dimana manusia saling bunuh-membunuh akibat tertekan dan juga masalah yang wujud akibat tindak tanduk gang2 gengster.Watak A mengambil jalan untuk pergi ke kawasan selamat yg digelar White Area bersama-sama dng adiknya,yg berada di negara asing,Watak A dan B akan melalui beberapa tempat utk pergi ke kawasan selamat.

1: Semasa Ingin keluar dari bandar Kuala Lumpur,beliau terpaksa berlawanan dng manusia2 yang datang utk mencuri bekalan makanan dan lain2 barang.Keadaan bandar Kuala Lumpur sangat teruk,bangunan dan jalan musnah sana sini.Bekalan air,elektrik,makanan dan minumam down.

2: Setelah berjaya keluar dari kawasan bandar,mereka terpaksa melalui kawasan hutan,dikawasan hutan Watak A berlawan dng binatang buas dan juga orang asli yang menyerang.

3: Kawasan yg seterusnya ialah kampung persisiran pantai yg dilanda tsunami,kampung tersebut rosak teruk dan banyak mayat bergelimpangan sana sini.Sebahagian orang di kampung tersebut menjadi lanun darat dan laun,mereka merompak dan membunuh.Watak A terpaksa berlawan dengan lanun(lain2 jahat reka sendiri).Pada masa yang sama,mereka menuju ke palabuhan yg terdekat,utk menaiki kapal.

4.Diatas kapal(kapal ferila),mereka berlawan dng lanun2 yang datang untuk merompak mereka,peperangan pun tercetus.

5,6,7..... sambung lain kali jela.

Cerita sambungan dan Storyline 2 nanti akan aku sambung.

Gameplay : Kawalan watak adalah mengunakan mouse,lebih kurang cam neverwinter night la.Dalam game tersebut boleh menggunakan pedang,senjata api dan lain2 senjata yg difikirkan sesuai.Kekuatan,ketangkasan dan lain2 akan meningkat mengikut level.

Ahhahhha.. eZal, memang pelik bahasa Rusia tu. Aku sepatah habuk pun tak paham... mungkin angkasawan Malaysia boleh baca kot nanti.

Gulhalim.. wah macam best gak le idea yang buat game kat Msia nie kan. Nie kira macam dunia dah kucar-kacir le yek.. semua manusia lari bertempiaran... kalo tambah element makhluk asing okey gak kot rasanya.

wah, halim..kor leh jd writer drama/filem/game etc...ada fantasi yg tggi....

^_^

aku cdgkan wat game pasal CIpanman

seorang manusia yg makan tapai ubi yang terdedah ngan radiasi pastu trus jd cipanman

misinya membanteras orang yg dipow di tepi2 jalan CM

hokhokhok

Aku lak kita buat gae lmba oto la plak....

Starring dia ni konon2 kaki la nie....

tmbah la aksi byak2 skit

cth: kna kjar polis, thumban p longkang, letup mletup,

En. KuruKurue... ada apa2 idea ke yang nak buat. Maybe ko banyak idea... boleh bagi dia punya sinopsis sikit. Kalo ada imej contoh (2D or 3D ke) lagi baik... lebih senang nak paham jalan cite dengan charakter2 yang terlibat..

Good idea, aku ingat ramai nak buat game mcm nie, tapi bila sampai kat publisher (most of them from US), terus kena ban. Hehehe.

Kalau macam tu,kita semua buat game RTS seperti ini utk dijual di kalangan ahli2 putera.com sahajalah.Juallah dalam bentuk VCD dan DVD,dan harganya mestilah berpatutan sebab keluaran tempatan.