Jump to content
izwan

Photography

Recommended Posts

lor... aku ingat bila bukak lo-fi version ,gambar dia reduce sndrik

alrite pasni aku kasik kecik dulu gambar...

hehe

An evening in Port Klang ..

1.Focal lenght : 17

2.Flash mode : No flash

3.F-Number : F/2.8

4.Expsure time : 1/800

5.ISO Speed : ISO-100

6.Metering : Patern

7.Exposure mode : manual

8.Exposure composition :-5 step

maaf..budak baru belajar.. nak post gambar pon tak pandai..

nih pic lama time aku belajar dulu.. guna 300D , wat dalam studio. takda edit apa2 just kasi auto aja.

ini pon sama..studio gak.. just kasi black n white.. pastue sentuh level skit..

nih pic masa kat tanjung bidara..dah gelap sangat time tue.. main handeld ja..

nih lak kat kampung aku.. masjid al bukhari.. banyak lagik pic sebenarnya.. buat permulaan.. upload mana yg sempat dulu .. komen amat dialukan..

Edited by provox the ortodox

Assalamualaikum .... :)

Nak tumpang komen dan bertanya (mengada ngada aje) lah ye ... hihihi ..

Cantik. Cuma kurang 'jernih'.

Ada macam halo level disekeliling kepala wanita ni (akibat level post-production?). Saya rasa lebih selamat awak betulkan shadow/highlight nya dari awak 'level'kan. Profile wanita ni pun cantik.

Dengan setting yang sama tetapi dengan lensa yang lebih sempit (tele), rasanya level cahaya gambar ini akan terbetul dengan sendiri. Lagipun awak tak pakai fill-in kan ?

Seadanya, memang dah cantik dah.

nih pic masa kat tanjung bidara..dah gelap sangat time tue.. main handeld ja..

Cantik sungguh. Bertuah awak ada di lokasi dengan pemandangan macam ni. Shot yang 'jelita', dengan 'polar contrast' yang lembut. Kalaulah 'hotspot' pada awan/matahari tu lebih sejuk, tentu teksturnya lebih terserlah dengan perincian dan dengan warna tertentu, bukan putih mati (exposure? harap tidaklah). Cuma saya ada masalah dengan garis horizon tu. Senget sikit. Gubahan 'frame' tu agaknya.

Cantik. Cantik. Cantik.

Owhh langit. Memang kegemaran saya. Ambilan yang normal tetapi cantik. Exposure yang molek-molek aje :) Biru yang 'majestic'. Macam pakai filter pulak. hihihihi... f-stop nya berapa ya? Cuma, pokok tu macam mengada ngada aje. Kalau lah kubahnya sama 'menguasai' dengan langit, memang hebat.

Kalau ini 'prime lens' awak yang bersudut luas, rasanya awak boleh 'lock' pada langit dan tarik pada sudut yang lebih luas untuk masjid; frame yang lebih padat dan dalam masa yang sama kekalkan keluasan langit dan kalau awak undur ke belakang sikit pun rasanya boleh dapat lebih lagi kubah tu. DOF vs FOV ... (kadang kadang saya merepek juga.. :lol: )

Akhir sekali, pada pandangan mata saya (yang kadang kadang pelik ini), perkataan My Puding dan Portrait Of Fren tu cuma menjejaskan 'citarasa' kedua dua gambar itu. Namun saya pasti perkataan-perkataan itu sekadar memberi nota kepada gambar-gambar itu, dan bukan sebahagian dari 'citarasa' atau konsepnya. Biarkan aje gambar itu tanpa kata kata tu. Lagipun font nya amatlah hmm .. :)

Apa lensa yang awak guna untuk 300D ni ya?

Cik Bedah

Temerloh

p/s : Glam! : Softbox, softbox, reflector, reflector, strobo strobo strobo!!! And wide angle!!

thankz cik bedah atas komen2 itu.. mmg betol pon.. maklumlah..antara gambar tangkap muat.. nampaknya , mata cik bedah tajam.. banyak lak tahu tentang principal :) tentang word tue.. mmg sengaja di menyampahkan begitu rupa..sebab ada letak kat photomalaysia .. kalo leh..tanaklah dicopy plak.. takot gak nak letak pic muka kekawan nih..even banyak angle lain..tapie tak sesuai tontonan umum.. nih masa keja diploma dulu.. ya.. cuma guna 300D..itu aja yg mampua wat masa skrang.. lens.. standard.. ada gak pakai 90-300 nye lens. tentang halow tue..sebenarnya.. efect dari lighting aja.. mmg tak pakai fill in.. seingat saya..cuma satu sumber cahaya aja.. sebab tu low key jadi gagal :P apa pon.. terima kasih..

ini lak guna canon g5 n mode sephia pada camera tu.. sebab tergopoh gapah..macam tak menjadi..

ini lak pic dalam studio.. tak pandai sangat dengan photoshop nih.. ehem..saudara HAMLAW and lelain .. tolong la ajarkan ek.. :P

best aja menung..ehehe.. hamlaw..perturunkan la ilmu photoshop skit :P

best aja menung..ehehe.. hamlaw..perturunkan la ilmu photoshop skit :P

well ape yg aku nak turunkan ?? semuanya just simple editting jer ... lagi mentah lagi baik ... :blush:

well ape yg aku nak turunkan ?? semuanya just simple editting jer ... lagi mentah lagi baik ... :blush:

ehehe.. nanti aku pos pic.. ko komen skit2 ek.. aku nak try edit ngan photoshop..

okies... nih aku ada edit skit..simple aja...

komen skit ek.. cara yg aku guna just.. wat layer.. tindihkan.. and untuk burning aku padamkan layer atas (yg terang) supaya yg gelap kat belakang dapat appear. aku rasa banyak lagi cara len yg leh wat jadi lebih smooth..tapie aku tak tau..

sebelum

selepas

prob kat sini.. aku nak wat ala ala hand coloring..mean just warnakan certain tampat aja.. bila convert ke monochrome.. latar belakang (sancafe) tue jadi overxpose.. mean putih sampai takda detail.. so aku buat lagik satu layer..burn.. n guna pemadam..

nih lagik satue

simple..tengok sendiri pon dah tau..tapie bagi aku tak smooth..

sebelum

selepas

komen plzz....

pic pic nih aku shot area KL.. banyak lagik pic.. kalo senang..aku leh pasing pic yg original size.. n ko editkan cara ko.. n kita compare.. aku leh belajar melaui cara perbandingan.. tu pon kalo tak keberatan la :)

1.Focal lenght : 200mm

2.Flash mode : No flash

3.F-Number : F/3.5

4.Exposure time : 1/250

5.ISO Speed : ISO-100

6.Metering : Patern

7.Exposure mode : manual

8.Exposure composition :+2 step

setelah dua hari bertapa di Sungai Besar untuk satu photo contest .. so inilah sedikit hasil yg dapat aku kongsi bersama :unsure:

uuu... best best.. hehe.. cuma ehem komen skit ek..color a bit dull.. compose pon cam kurang skit. kalo reflect kat air tue terang, maybe lagik cun.. pastue.. subjek (daun ke belacak tu) cam tak strong.. apa pon.. keep up a gud work bro

uuu... best best.. hehe.. cuma ehem komen skit ek..color a bit dull.. compose pon cam kurang skit. kalo reflect kat air tue terang, maybe lagik cun.. pastue.. subjek (daun ke belacak tu) cam tak strong.. apa pon.. keep up a gud work bro

thanks for your comment .. :rolleyes:

ni plak dr aku,

guna camera ape ntah..

ni model nya..

olymplus dIgital camera FE-5500

5.0 megapixel

sila komen.. :P

ERM..nih komen aku ek.. apa yg terpapar kat mata aku nih.. first gambar tue flat.. kurang sharp.. and tak da subjek khusus yg difokus.. mean.. ada subjek lain yang ganggu... composition pon ada prob.. cuba rujuk rule of third.. mungkin dapat membantu kot.. apa pon.. enjoy aja dengan camera.. best best

view dia cun la.. mesti layan kan.. aduih.. sejuk mata memandang.. awan dia dah cantik.. cuma..gelap la plak subjek bawah2.. kalo dapat nampak sungai and so on.. wo.. sayu mata memandang.. leh try lagik..wat banyak snap dengan xpose lelain .. ada terang..ada gelap skit.. pastue ngedit skit dengan photoshop.. ala2 teknik burning loging ehehe..

just pendapat ajalah..apa pon.. BEsssttt..

wuu... munga munga..tetiba rasa lapar lak ehehe..pakai camera pe nih.. :)