Jump to content
LanoV

Kelab Bina Game: Peraduan Cipta Logo

Recommended Posts

Selepas berbincang dengan zsuperxtreme, maka dengan ini, saya ingin mengadakan satu peraduan ringkas untuk mencipta logo KELAB BINA GAME. Oleh kerana secara virtualnya kelab ini sudh lama tertubuh, namun aktiviti2 yang kurang menyebabkan ianya tenggelam timbul. Diharap dengan langkah permulaan ini akan dapat menyemarakkan lagi semangat pembina2 games kat Malaysia nie amnya. Oleh itu dengan ini, diumumkan bahawa peraduan ini terbuka kepada sesiapa sahaja. Syarat2 penyertaan adalah seperti berikut:

(1) Logo yang dihasilkan hendaklah hasil ciptaan dan kreativiti sendiri (bebas).

(2) Setiap logo yang dihantar perlulah di tayangkan dalam thread nie supaya semua boleh nampak.

(3) Tarikh akhir penghantaran logo ialah pada 25hb Disember 2006.

(4) Undian akan diadakan selepas tarikh akhir, undian akan berakhir pada 31hb Disember 2006.

(5) Logo rasmi akan diistyharkan pada 1 Januari 2007 (tahun baru le... hehehe)

(6) Setiap ahli boleh menghantar satu logo sahaja.

(7) Keputusan undian adalah muktamad.

(8) Hanya seorang pemenang akan diberikan hadiah sebanyak RM5.00 sahaja.

(9) Logo yang terpilih akan menjadi hak rasmi kelab virtual Kelab Bina Game.

Oleh itu, kepada para pakar2 grafik, inilah masanya membina logo anda.

p/s: kepada admin, harap thread ini dibenarkan... terima kasih.

LanoG

02 Disember 2006

aku tak der logo tuk game tuh tp ader

cover version tuk game tuh...

ala2 ler...atupun poster..hehe peace...

name2 yg terlibat lam game nih aku tak tau yg tau cuma

zsuperxtreme..yg len klu ada aku nak add mcm best jer...

:ph34r:

Edited by need

Hu hu cantik2 cover tu ek...

Ok lanoG, kita harap ada orang post logo dan usaha kau berhasil... terima kasih sebab sedikit sebanyak mengeluarkan effort untuk memperkembangkan kelab ni.

N kepada member yang draw logo, lukis pasti gempak!!!.... hehehe.

Aku sugget link thread nie dipost ke bahagian grafik di bawah multimedia... sure ramai kat sana.

Wah, memang terrer le en. need nie, sesuai dijadikan cover e-magazine Kelab Bina Game nanti... dalam masa yang sama, sesiapa yang bercadang nak tulis article, dipersilakan berbuat demikian. Apa2 sahaja berkaitan game dan pembangunan nye.

Bagus cadangan zsuperxtreme tu...

bhasa english nyer logo...

bhasa melayu nyer logo...

yg nie len skit

gd teams... nama full games developer teams..malaysia

;):ph34r:;)

Edited by need

aku 16thun nak masuk leyh??

juz nak ader experience jer..

bhasa english nyer logo...

bhasa melayu nyer logo...

yg nie len skit

gd teams... nama full games developer teams..malaysia

;):ph34r:;)

Very interesting... en. need. Bagus2, rekaan yang cantik dan kemas.

Untuk soalan2 tadi, peraduan ini terbuka kepada sesiapa sahaja ahli putera tanpa mengira umur. Penggunaan saiz, warna dan grafik adalah bebas bermakna apa sahaja yang dihasilkan untuk logo ini akan diterima masuk. Kebebasan ini adalah penting kerana kita tidak mahu logo yang terlalu terikat dengan satu2 syarat sahaja dan ini akan menambahkan lagi kreativiti peserta.

Nie aku punya design logo... amik masa 10 minit nak buat tadi. :D

IPB Image

Software diguna: Anim8or, ACDC dan MS Paint

Edited by LanoG

Haha! bila den tengok korang buat logo, baru den perasan, dah lama den x sentuh photoshop...

herm... sori ek! den kalo nak reka logo ke apa ker.. memang la kehabisan idea.... nanti ler..

Haha! bila den tengok korang buat logo, baru den perasan, dah lama den x sentuh photoshop...

herm... sori ek! den kalo nak reka logo ke apa ker.. memang la kehabisan idea.... nanti ler..

ala ko nih.. dah kalau bakat .. ada .. ko tunggu 10 tahun pon leh buat lagi

aku nak wat gak logo nih.. but masa takder la ..

tunggu la.. kalau ada .. masa sket aku try buat .. mana tahu kot cun .. hehehhe

ni versi itam putih..kalu nak warne punye ader..hehe..so komen2..aku try watnyer dalam mase 1jam30minit..hehe..aku ske wat bender2 camni...nak ader experience...huhu...tolong tunujuk ajar ok!

Edited by asquare

ni versi itam putih..kalu nak warne punye ader..hehe..so komen2..aku try watnyer dalam mase 1jam30minit..hehe..aku ske wat bender2 camni...nak ader experience...huhu...tolong tunujuk ajar ok!

wow lagi hebat dr aku nyer..jeles2 :lol:

nak buat bru nih hehehe

Fuyooooo, korang nie gila lah expert.... post-post... mengenai hadiah tu kena refer en. LunoG merangkap pengurus bahagian admin.. Hehehhe.

Kepakaran korang nie sangat hebatlah.. kalau lah kelab nie ada pelukis artwork mcm korang, gila gempaklah.

Memang semua mengancam, susah nak cari pemenang nie.. hehehe. Berkenaan hadiah RM5 tu, itu sebagai saguhati kecil sahaja daripada saya. Sebenarnya objektif utama peraduan bukanlah hadiah tu tetapi falsafah disebalik memperkembangkan lagi ilmu pembinaan game di kalangan rakyat Malaysia nie amnya, dan ahli2 putera nie khasnya.

Kita berharap dengan adanya sebuah logo akan dapat menyatukan hati pembina2 games kat sini selain memberi ruang untuk menimba ilmu, bertukar buah fikiran, menyampaikan maklumat dan sebagainya. Penyatuan inilah yang nanti akan memberikan kekuatan kepada Kelab Bina Game untuk bergerak lebih aktif. Inilah harapan dan visi kita...

Wah... panjang lebar plak aku tulis, macam syarahan plak.. hehehe. Teruskan usaha, tarikh tutup masih lama lagi... lagi ramai lagi bagus...

yah2..aku sokong sgt2..aku tak kesa adiah tu sgt..janji dpt la join..hoho!

Memang semua mengancam, susah nak cari pemenang nie.. hehehe. Berkenaan hadiah RM5 tu, itu sebagai saguhati kecil sahaja daripada saya. Sebenarnya objektif utama peraduan bukanlah hadiah tu tetapi falsafah disebalik memperkembangkan lagi ilmu pembinaan game di kalangan rakyat Malaysia nie amnya, dan ahli2 putera nie khasnya.

Kita berharap dengan adanya sebuah logo akan dapat menyatukan hati pembina2 games kat sini selain memberi ruang untuk menimba ilmu, bertukar buah fikiran, menyampaikan maklumat dan sebagainya. Penyatuan inilah yang nanti akan memberikan kekuatan kepada Kelab Bina Game untuk bergerak lebih aktif. Inilah harapan dan visi kita...

Wah... panjang lebar plak aku tulis, macam syarahan plak.. hehehe. Teruskan usaha, tarikh tutup masih lama lagi... lagi ramai lagi bagus...

Haha! dapat rm5 ker apa ker den tak peduli! den nak AI game nie bijak sikit.... tak gerak langsung! -_-! nak memang bukan main senang... (mungkin den nie peminat FPS) haha!

harap dapat tersenarai dalam Pertandingan BinaGame dah ler, kemenangan takyah cari la... janji kita enjoy apa yang kita buat, tu jer yang den fikir selama nie..

alo...tumpang tanyer leh tak aku improvekan skit aku nyer logo tuh?..antar yg aku dah outer leyh?

Antar je la, asquare.. takde masalah. :D