Jump to content
roszaidah

Nak Bukak Cyber Cafe

Recommended Posts

KAT tempat ofis aku ni - mula2 satu cc lepas tu dah ade 10 cc. cafe/pub pun sama - selang beberapa unit jer.

reason kita bukak cc atau cafe/pub sebab keje rileks je - duk dalam air con.

kalau nak bukak jugak - kena lah sanggup bersaing. sejam satu ringgit je rata2 aku jumpa. aku calculate - memang tak leh pusing duit tu. kalau duit sendiri tu tak pe lah. kalau duit ah long - susah lah.

aku rasa kan baik cuba perniagaan lain . kalau nak jugak kena buka MMORPG lah.

satu lagi aku baca pasal ROC ni - naper nak bayar mahal2 - daftar ROB dah le - tapi risiko sikit la.

Edited by mixer

KAT tempat ofis aku ni - mula2 satu cc lepas tu dah ade 10 cc. cafe/pub pun sama - selang beberapa unit jer.

reason kita bukak cc atau cafe/pub sebab keje rileks je - duk dalam air con.

kalau nak bukak jugak - kena lah sanggup bersaing. sejam satu ringgit je rata2 aku jumpa. aku calculate - memang tak leh pusing duit tu. kalau duit sendiri tu tak pe lah. kalau duit ah long - susah lah.

aku rasa kan baik cuba perniagaan lain . kalau nak jugak kena buka MMORPG lah.

satu lagi aku baca pasal ROC ni - naper nak bayar mahal2 - daftar ROB dah le - tapi risiko sikit la.

ROB tu aper?

nak tanya laa pada sesiapa yang tau.....saya dah bukak cc..ada 8 pc...kawasan felda...tp dengar cite ada check gak [lanun] nyer windows xp...huhu...ingatkan kat luar bandar terlepas...saper tau...agak2 kos 1 pc siap ngan windows xp ngan microsoft office?lagi satu xkan semua sofware dia check...dia selalu check ape?xp ngan microsoft office je ke?

Dia ada kuasa utk cek softwares installed.

ko beli WinXP Home edition pun ok utk bajet. Lagipun, 8 PC tarak hal. Price RM 3xx

Kalau ko nak lebih feature spt networking lebih, ada domain service etc, beli Pro baru RM 488

Tak pun beli WinXP Media Center, feature dia mcm XP Pro. arga murah dari Pro.

Office ko pakai open office jer, tp beli satu utk pc server incase ada org nak print file canggih2.

Dia ada kuasa utk cek softwares installed.

ko beli WinXP Home edition pun ok utk bajet. Lagipun, 8 PC tarak hal. Price RM 3xx

Kalau ko nak lebih feature spt networking lebih, ada domain service etc, beli Pro baru RM 488

Tak pun beli WinXP Media Center, feature dia mcm XP Pro. arga murah dari Pro.

Office ko pakai open office jer, tp beli satu utk pc server incase ada org nak print file canggih2.

abis tu...kalau beli xp ngan office tp software lain xori kena saman gak ke?lau kena saman gak baik xyah beli semua...

abis tu...kalau beli xp ngan office tp software lain xori kena saman gak ke?lau kena saman gak baik xyah beli semua...

tengok gak... biasenye microsoft akan mintak bantuan syarikat yg terpilih kat malaysia ni untuk mewakili dia org...

cth syarikat security anti [lanun] ... client dia org microsoft dan adobe, ... klu dia org dtg tempat korang dia org akan cek benda yg berkaitan gan software microsoft dan adobe ...software lain dia org x ada kuasa untuk check

biasa nye dia org ada tag nama ..... aku rase la bodoh la org yg nak menyamar sebagai pihak berkuasa ..... jangan sampai kene lanyak dengan org kampung sudah

assalamualaikum

saya dalam proses nak buka cyber cafe. yang jadi masalahnya, pengeluaran lesen cyber cafe di tempat saya telah dibekukan.

tapi saya ada terdengar orang cakap lesen masih boleh dikeluarkan asalkan tidak meletakkan perkataan 'cafe'. saya tak pasti.

minggu depan saya akan mendaftar perniagaan saya di SSM dan seterusnya mengisi borang untuk memohon lesen perniagaan daripada majlis perbandaran.

ada tak cara untuk lesen mudah diluluskan?

apakah nama yang sesuai untuk saya guna dalam pendaftaran perniagaan?

cth seperti :

Pusat Komputer XXX?

Pusat Komputer dan Internet XXX?

XXX Computer Centre

XXX Computer & Internet Centre

atau lain2?

apa jenis perniagaan yang perlu saya tulis dalam borang SSM?

1.

2.

3.

4.

apa jenis perniagaan yang perlu saya tulis dalam borang permohonan lesen?

1.

2.

3.

4.

harap ada yang dapat membantu.

pasal windows pula, di bandar tempat saya tinggal terdapay banyak cyber cafe yang menggunakan perisian os, software2 dan games yang lanun.

nampaknya tidak menjadi masalah di sini.

jadi buat permulaan, saya menggunakan os, sofware dan game yang cetak rompak.

tapi, apabila saya sudah mempunyai peruntukan yang cukup, saya ingin menggunakan perisian2 yang original terutama sekali windows.

saya ada terdengar tentang microsoft ada keluarkan pakej untuk cyber cafe tetapi saya tak dapat mencari maklumat tu di mana.

harap ada yang boleh tolong.

terima kasih

Ermm..maaf ganggu ..tp pd aku arr ..dulu aku ada CC gak ...2 tahun jer bertahan ..selama 2 tahun tuh modal tak tercover maaa..ader sorang member aku ..bukak CC gak 4thn(lg lama dari aku)...lg kat kwsan bandar ..pun sama gak tak balik modal ..dah tukau tangan tak tahu baper org dah ...bukak CC ni mmg modal besar ..satu lg tiap2 bulan nak kena servis maa...pastuh yg dtg pulak bukan faham bahasa...suker2 mak bapak dier jer...fikir2 lah balik kalau nak bukak CC ..bukan nak takut2kan ko ..but just pglaman aku jer arr...ok..

Edited by Million_Makers

Ermm..maaf ganggu ..tp pd aku arr ..dulu aku ada CC gak ...2 tahun jer bertahan ..selama 2 tahun tuh modal tak tercover maaa..ader sorang member aku ..bukak CC gak 4thn(lg lama dari aku)...lg kat kwsan bandar ..pun sama gak tak balik modal ..dah tukau tangan tak tahu baper org dah ...bukak CC ni mmg modal besar ..satu lg tiap2 bulan nak kena servis maa...pastuh yg dtg pulak bukan faham bahasa...suker2 mak bapak dier jer...fikir2 lah balik kalau nak bukak CC ..bukan nak takut2kan ko ..but just pglaman aku jer arr...ok..

jangan lemahkan semangat orang bro....huhu....

kalo betul2 serius nak buka, sorang2 pun boleh buka, kita bos kita pekerja, tapi ilmu kena betul2 cukup, kena pandai networking,maintainence pc,software , games, kalo x tahu kat forum putra ni ada byk ilmu2 yang berguna, bleh blaja sndiri,dari situ boleh jimat dari amek technician........soal x cover modal tu..u bukak je satu current acc utk cmpny u,bagi acc jalan , dalam masa stahun jangan ambil gaji..just gna untuk cover monthly expenses je...after one year, try apply loan untuk tmbh or upgrade u nyer cc...dengan kata lain, bile bulan2 dpt duit tu kena la simpan..jgn trus joli...nak kaya bukan nya mudah...

Edited by Unclekyo

kalo betul2 serius nak buka, sorang2 pun boleh buka, kita bos kita pekerja, tapi ilmu kena betul2 cukup, kena pandai networking,maintainence pc,software , games, kalo x tahu kat forum putra ni ada byk ilmu2 yang berguna, bleh blaja sndiri,dari situ boleh jimat dari amek technician........soal x cover modal tu..u bukak je satu current acc utk cmpny u,bagi acc jalan , dalam masa stahun jangan ambil gaji..just gna untuk cover monthly expenses je...after one year, try apply loan untuk tmbh or upgrade u nyer cc...dengan kata lain, bile bulan2 dpt duit tu kena la simpan..jgn trus joli...nak kaya bukan nya mudah...

Memang betul la kalau nak bukak CC banyak perkara kena fikir dan halusi.

1. Fikirkan pulangan modal dalam masa 3 tahun.

Jika kita bermula dengan modal RM36,000.00 dalam masa 3 tahun kita kena dapat balik modal tu.

kenapa 3 tahun? sebab komponen PC dan mula susut nilai hampir 100% dan banyak yang rosak.

3 tahun = 36 bulan

Kita kena simpan modal kira2 RM1000.00 sebulan. (RM33.00 sehari)

Pendapatan sehari yang perlu dicapai lebih kurang RM200.00

Kalau boleh target nie... boleh lah nak bukak CC.

2. Penyelenggaraan

Penyelenggaraan boleh dibuat sendiri, tak upah orang lain.

Jika masih mengharap orang lain nak jaga CC, baik lupakan.

100% CC yang macam nie kat tempat aku lingkup.

Kalau boleh jaga sendiri (PC + Network) boleh teruskan.

Nie nasihat ikhlas, bukan nak melemahkan.

sebab kita taknak member lingkup kemudian hari.

menyesal kemudian tek berguna.

TQ

..Bukan nak lemahkan ..kat situh dah tulis dah bukan nak takut2kan @ lemahkan dier tp just kongsi pglaman jer ...ok?..hehehhe

Bagi aku lak kepada korang yang nak bukak cc ini adalah masa yang sesuai. Kuatkan semangat.

Aku nampak bis ini ada potensi sekiranya korang:

1. Ada modal besar sekurang-kurangnya leh setup pc sebanyak 40 biji keatas (PC BIAR YANG POWER)

2. Leh repair pc sendiri

3. Kawasan yang padat ngan penduduk

4. Buat promosi gila-gila (JANGAN LAWAN HARGA)

5. Jadi kebal dengan ibu bapa (TUTUP TELINGA APA ORANG LAIN KATA)

Bis ini akan hancur sekiranya:

1. Tak cukup modal, beli lak pc yang tahap dewa kelembapan. Sure custermer lari

2. Harap orang lain nak mantain

3. Kawasan yang kurang penghuni

4. Kurang daya tarikan

5. Akur dengan kerenah manusia

Edited by paducom

Bis ini akan hancur sekiranya:

1. Tak cukup modal, beli lak pc yang tahap dewa kelembapan. Sure custermer lari

2. Harap orang lain nak mantain

3. Kawasan yang kurang penghuni

4. Kurang daya tarikan

5. Akur dengan kerenah manusia

bukti yang bold nih ade, tempat keje aku sendiri...

memang dahsyat....

bukan kate nak boros @ amik risiko tinggi sangat... tapi janganlah kudukut nak upgrade cc walaupun dah balik modal

juz nasihat... good luck!! hehehhe ^_^

Edited by neko

mesti ada sebb kenape kau gagal dalam perniagaan cc....jangan la bincang pasal kegagalan ...tapi bincang la pasal ape kelemahan dan cara mengatasi.... klu asyik ckp bussines cc ni x tahan lame ... susah la org lain nak maju.. asyik ckp gagal je

cc kau untuk internet je ke atau game sekali??

Edited by sleyer

cth seperti :

Pusat Komputer XXX?

XXX Computer Centre

atau lain2?

1.

2.

3.

4.

1.

2.

3.

4.

letak je pusat perkhidmatan internet elliez

jenisperniagaan perkhidmatan internet, hardware ,makanan,minuman,pembaikan komputer <-- yg ni semua ni korang leh letak ape2 je x kesah

Btol2....satu lagi...bile tengok kita maju, orang pun akan tiru kita...tgk2 buka lak sebelah dengan spec yang lagi power...kita pun kena la upgrade jugak,wat promotion, untuk jaga customer tetap kita supaya x lari....oleh itu dalam acc kena ada la fulus...apa2 jadi senang sebab ada backup..

assalamualaikum

saya dalam proses nak buka cyber cafe. yang jadi masalahnya, pengeluaran lesen cyber cafe di tempat saya telah dibekukan.

tapi saya ada terdengar orang cakap lesen masih boleh dikeluarkan asalkan tidak meletakkan perkataan 'cafe'. saya tak pasti.

minggu depan saya akan mendaftar perniagaan saya di SSM dan seterusnya mengisi borang untuk memohon lesen perniagaan daripada majlis perbandaran.

cth seperti :

Pusat Komputer XXX?

XXX Computer Centre

atau lain2?

1.

2.

3.

4.

1.

2.

3.

4.

harap ada yang dapat membantu.

pasal windows pula, di bandar tempat saya tinggal terdapay banyak cyber cafe yang menggunakan perisian os, software2 dan games yang lanun.

nampaknya tidak menjadi masalah di sini.

jadi buat permulaan, saya menggunakan os, sofware dan game yang cetak rompak.

tapi, apabila saya sudah mempunyai peruntukan yang cukup, saya ingin menggunakan perisian2 yang original terutama sekali windows.

saya ada terdengar tentang microsoft ada keluarkan pakej untuk cyber cafe tetapi saya tak dapat mencari maklumat tu di mana.

harap ada yang boleh tolong.

terima kasih

elliez sila contact saya pasal window xp...insyallah saya bantu...

p/s : cybercafe tak boleh register ngan microsoft if guna XP home edition...

p/s2: adsl,sila contact semula...pasal sewa beli tu..maaf saya busy.tak sempat online pun.

Edited by bizzarofanzine

elliez sila contact saya pasal window xp...insyallah saya bantu...

p/s : cybercafe tak boleh register ngan microsoft if guna XP home edition...

p/s2: adsl,sila contact semula...pasal sewa beli tu..maaf saya busy.tak sempat online pun.

y not?

membe aku ada dua cc.. dua2 cc dah register ngn microsoft malaysia...

dua2 cc all pc pakai home edition...

siap dapat sticker licence lagi...

y not?

membe aku ada dua cc.. dua2 cc dah register ngn microsoft malaysia...

dua2 cc all pc pakai home edition...

siap dapat sticker licence lagi...

boleh wat loan kat mmbe ko x? mesti dah masyuk

aku tak pernah bukak cc nih tp ramai member yang dah bukak.. ader yang berjaya

dan ader yang lingkup..

yang aku nmpk yg berjaya nih

1. PC power.. tak power sgt tp kira pentium 4 ngan ram 512 ngan graphic card 128MB.. dah ok dah

2. Kedai cantik.. bukan susah pun.. kaler kedai tuh ngan kaler yang menarik cam oren ker.. biru ker..

merah ker.. benda2 nih penting.. pastuh letak laa gambar game.. letak perfume skit..

3. PC at least kena ader 20 bijik.. kalau tak smpi 20 susah nk balik modal.. pasal per aku kata 20..??

satu cc kita nih nmpk hebat.. pastuh kena igt.. cc nih perniagaan yang lg banyak pc lagi cepat

balik modal.. dan of course laa lokasi penting..

3. PC kena slalu update.. korang rasa camner kalau gi cc tuh semua benda tak update.. tak sakit ati..

confirm pastuh tak gi dah..

4. kena tahu repair pc ngan maintainance.. pasal orang yang tak reti bahasa datang nk menjahanamkan

pc nih sound jerk.. cara lembut laa bukan caea kasar.. baru pc tak teruk sgt rosak.. mantainance lak

korang kena pandai guna software cam go back ker.. senang nk maintain.. byk yang lingkup nih sbb

nak maintain cc upah orang.. buat rugi jerk

5. Pandai tarik pelanggan.. cam member aku yg berjaya nih aku respect dia nyer relation ngan

customer.. 70% yang datang tu customer tetap.. tuh yang aku respect

6. yang paling penting skali management duit keluar masuk.. ramai yg bukak cc nih duit masuk pokey sdiri..

mmg sakit arr..

tuh je laa yg aku nmpk.. ader sorang member aku nih bukak cc kt tmpt mmg port cc dah ader 2 - 3 bijik..

selamba dia bukak.. ok jerk dia maintain.. dia kata tmpt yg dah ader byk cc nih dah confirm ader customer..

mmg orang nk carik cc akan gi situ.. jadi kena pandai2 laa kita buat cc kita tuh jadi menarik.. biar lain dari

yang lain..

tuh je laa.. aku ckp nih bukan pengalaman aku tp aku kutip dari pengalaman member2 jerk