Jump to content
Sign in to follow this  
arfaie

Cita Sket...

Recommended Posts

oOOoo ye ke! ok. kat sini kalau org sebut server kite org dah terbiasa refer ke hardware, I mean architecture server tu, lupa lak [erkataan tu generals.

thanks.

Best Nyer hambe yg hina dina ni nengok post forum , err Forum Hal Ehwal Perdana kew ni bang biggrin.gif , bincang bab agam kew bang ? hadeh biggrin.gif , ada dah post saya kata "sesetengah forum jadik cam medan perdebatan pasal O/S sehinggakan ke distro sendiri" adeh abg abg dan kakak kakak yg saya hormati sekelian , kite sesama la majukan group , saport Windows, saport la sekali Linux, saye ni hanya mengajurkan perbincangan yang elok elok, tarak gado gado, malaysia ni kecik jer tak besar , alih alih kang member kita jugak , alih kiri ke kanan kew , sedara seislam kita juge, apa kata sesama kita promokan pengetahuan yang lebih luas , haa tang nieh ngeee biggrin.gif Apache nih beshh apa pun dedua dia saport .. Apache Windows nyer binary pun ader , dan Apache kat Linux/UNIX pun ader ngeee biggrin.gif dedua nyer compatible , haa Apache pun leh saling "masuk" antara satu sama lain nyer O/S , tak kata pun Apache kat O/S ni tak uleh masuk , kat Windows leh masuk kat Linux/UNIX tak leh masuk .. tadek kan biggrin.gif , kite amik contoh tu jer la abg abg dan kakak kakak puteranianz , tak kira la kita pakai Linux/UNIX kew, atau Windows .. dedua leh masuk dan kedua dua nya leh saling faham memahami , cam Apache tu juge , dedua O/S flava tu pun leh masuk . Apa pun selamat maju jaye nyer. Apatttttttttt!!! mana dikau TRUNETAKSUCI biggrin.gif , email haku tetupaiiii nih wat hal nih Apattt (SquirrellMail). Nak mintak cekau tupai nih apatt biggrin.gif

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma pis brader .. ngee biggrin.gif

Red-Hat-Enigma ....ko pakai tupai ke ? aku ada dapat interfase cun nye tapi ada masalah sikit pada frem kiri di kat menu inbox ....

interfase nie ok la berbanding ngan yg asal ...nampak tak semegah je smile.gif , kalau ko ada yg lain leh gak kongsi ngan aku ... biggrin.gifrolleyes.gif

kalau ko nak try nanti aku share kan ...

ok byeee

Adeh Frame tepi tuh yg menu Inbox.Trash tuh haku dah buang, Setting lik dalam ./configure.pl <-- ader tulis tuh dalam menu no 4 kot , setting lik rename nama diye atau direct ko rename kat folder dalam interface lepas ko login dalam email tuh. haku nyer dah ader nih siap saje jer nak usik usik si apat neh ngan tupai biggrin.gif eheheh . Jom reramai kite lepaskan tupai tuh kat apat kasik apat geli geli laugh.gif .

Bab interface tuh bley bley bley .. kongsi kongsi jom jom heheheh minat plak haku main main ngan tupai neh laugh.gif . Nanti kalo ko masuk lagi tunggu haku. sesama nengok laugh.gif

Best Of Luck

Red-Hat-Enigma pis brader .. ngeee biggrin.gif

Apache nih beshh apa pun dedua dia saport .. Apache Windows nyer binary pun ader , dan Apache kat Linux/UNIX pun ader ngeee biggrin.gif dedua nyer compatible , haa Apache pun leh saling "masuk" antara satu sama lain nyer O/S , tak kata pun Apache kat O/S ni tak uleh masuk , kat Windows leh masuk kat Linux/UNIX tak leh masuk .. tadek kan biggrin.gif , kite amik contoh tu jer la abg abg dan kakak kakak puteranianz , tak kira la kita pakai Linux/UNIX kew, atau Windows .. dedua leh masuk dan kedua dua nya leh saling faham memahami , cam Apache tu juge , dedua O/S flava tu pun leh masuk .

btol ! btol ! btol ! sokong 100%

apache utk windows pon open source gak. kalo malas nk compile (mcm aku),binary dia ada. open office pon ada. gimp utk windows pon ade gakz. mozilla utk windows pon ada gakz. sume-sume yg aku cakap ni pon open source. dah di'port' ke windows.

tinggal windows je yg blom di'open source'kan laugh.gif

even kalo windows jd open source, still ada berbalah. mcm distro linux. ada yg berbalah distro mana lg besh.

dan kalau ikut pendapat semua orang kt sini, tak kira la btapa best nyer OS atau software atau hardware yg korang pakai, kalo tak reti guna, tak reti nak take the capibility to the fullest - tak guna jugak.

alang Takumi guna AE86 (Hachi Roku) pon menang lawan Nakazato nyer skyline .. he he he <-- Initial D

Hiks~! biggrin.gif cengginih la baru best posting forum, tingal si apat (TRUNETAKSUCI) nih ajer ntah mane mane beliau pegi neh , elok campak reramai beliau masuk dalam /dev/null nehh laugh.gif .

*P/S : Jgn mare aa apat laugh.gif

Best Of Luck

alamak tak boleh upload gat geocities laa ......

kalau ko nak ko msg aku je la ....nanti aku send kat e-mail ko ...sesiapa yg nak pun boleh

pasal menu tu .....kalau pakai fail asal ok ...tapi bila aku update je ..mungkin php fram kiri tu ada masalah sikit..

Woh ok ok, nanti aku pm ko dan kasik email haku, buat masa ni aku run on Slackware 9.1 pehtu install tupai mengoT tuh laugh.gif (saje gegurau) . Dan laei tgh nak dapatkan ADSL , sad.gif skg ni 56kbps jer adeh sad.gif Apache pun lom sempat upgrade ke 2x nyer series. Dah kaur pakej tuh yg apache 2 series nyer kat www.linuxpackages.net tuh dan dah dwl pon , cuma nak nengok dulu cemana sebelum haku removepkg dan installpkg Apache 2.X tuh . Apa pun nanti haku pm ko okeh .

Erm maybe file tu kot rosak skit cool.gif apa pun try aa . Jgn putus ase hiks~! biggrin.gif

Best Of Luck

Adeh , link tuh dead aa masukkan kat ko nyer Apache aa , nih haku nyer snapshot

http://mytech.mine.nu/tupai.jpg <- Login

http://mytech.mine.nu/tupai1.jpg <-- yang dah masuk

Tak ubah apa sgt just internal dia aku dah ubah skit skit , amik dari plugins kat SM nyer page . Ngeeee biggrin.gif 56kbps jer tgh nak uruskan ADSL nih biggrin.gif

Best Of Luck

login dia aku tak dapat tunjuk pasal aku dah masukkan logo (tempat kerja aku)........

tapi kalau ko tenggok login dia mesti puas hati .....mcm webmail server bukan free nye

Oke kalo cam tuh ko gunakan Novell email aku nieh kat ( matrix79 at myrealbox dot com ) situ attachment besar pun leh terima tarak hal punye biggrin.gif , siap haku leh letak mp3 4.35MB kat sana heh biggrin.gif

Best Of Luck

erm..

Red-Hat-Enigma,

pasla masalah ngan tetupai ko tuh..

besa kene check:

1-squirrelmail setting

2-pop3/IMAP setting (squirrelmail pakai IMAP)

3-/var/spool/ setting mana tau congested ke hapa

4-SMTP setting ( sendmail? postfix? exim? qmail? ) aku tgh mengconvert ke postfix..

actually apa penyakitnya?

aha ko leh try satu jenis lagik.. openwebmail.. nih lagik besh darik squirrel tapi pakai perl

bukan php

Red-Hat-Enigma,

Apache ko "sihat" ka?

nak cara kasik lajus- lajus lagiks? smile.gif..

weheheh..

besa masa ko run apache tuh RAM ko makan kuat tak? smile.gif nak tips2 power apache,

ko bukak kat sini, aku ada jumpa banyak secret sini la.. dah try subuh2 tadik.. menjadik..

so nanti aku try kat production server aku laks.. ada 3 bijik...

http://www.linuxforum.com/apache/mod/core.html

nih core apache 1.3.x dan keatas..

mende2 nih setting yg sesetengahnya takde dalam httpd.conf tapi wujud.. so mmg banyak giler

mende ko leh setkan kat sini.. aku lum test habis.. tapi yg aku tgh setkan limitkan penggunaan RAM

kat system, supaya tak makan byk sgt dan ada spare kat process2 lain..