Jump to content
Evilngenious

Camne Nak Tmbah Kelajuan Streamik

Recommended Posts

Dulu speed aku slow juge,tpi aku buat report, lepas 3 minggu speednya tu increase.Ko tpon slaluh

3 kali restart modem baru dapat ip 218.111 huhuhu. boleh tahan gak lajunya

wei...speed streamyx walaupun tulis 1mbps...dia akan dapat 70 percent je...so its normal...kalo ko dapat lebih ok la...

Xkan ko xpandai nak ceroboh modem admin orang lain.Aku adaer banyak akaun streamyx nie,kalau ko nak nati la dulu :P .Ko pkai stremix berapa speed skrg nie ?

Perhatian kepada Hafeez dan user² lain. Thread ini dibuka untuk tweak / meningkat kelajuan streamyx korang tapi nampaknya thread ini sudah disalah gunakan untuk bincang / kongsi benda² illegal. Kalau nak bincang / kongsi pun, sila guna PM (private message) atau pun alternatif lain. Jangan bincangkan benda² illegal dalam public posting. Sekali lagi korang bincang benda² illegal seperti account streamyx orang lain, software² illegal, etc dalam public posting, maka thread ni akan dikunci & seterusnya akan dipadamkan.

Harap maklum.

civ3,Ko jangan nak berlagak ngan aku,ko belum kenal lagi sape aku ! :angry: mentang mentang lah ko ni Supervisor yg post banyak sekali kau nak berlagak eh,Tolong ajar aku mcammane nak hantar Private message !! :P .

Edited by civ3

civ3,Ko jangan nak berlagak ngan aku,ko belum kenal lagi sape aku ! :angry: mentang mentang lah ko ni Supervisor yg post banyak sekali kau nak berlagak eh,Tolong ajar aku mcammane nak hantar Private message !! :P .

Aku bukan nak berlagak. Aku cuma jalankan tugas sebagai seorang moderator sahaja. Di forum putera.com ni ada peraturan yang telah ditetapkan. Jadi, bila seseorang itu dah jadi ahli putera.com maka dia akan terikat & mesti ikut rules yang ditetapkan. Salah satu daripada rules itu adalah tidak dibenarkan bincang / kongsi benda² illegal secara public. Kalau nak bincang juga, boleh guna alternatif lain seperti PM (private message). Lihat gambar² bawah ni untuk cara² PM:

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Okla Aku mintak maaf banyak2,aku silap,aku bersalah,ko maafkanlah aku,klau koxmaaf aku masuk nerake la :( .Ape alamat e-mail kau ? ? ?.Ko dapat wang ke jdi moderator nih ? ?

Perhatian kepada Hafeez dan user² lain. Thread ini dibuka untuk tweak / meningkat kelajuan streamyx korang tapi nampaknya thread ini sudah disalah gunakan untuk bincang / kongsi benda² illegal. Kalau nak bincang / kongsi pun, sila guna PM (private message) atau pun alternatif lain. Jangan bincangkan benda² illegal dalam public posting. Sekali lagi korang bincang benda² illegal seperti account streamyx orang lain, software² illegal, etc dalam public posting, maka thread ni akan dikunci & seterusnya akan dipadamkan.

Harap maklum.

alamak

aku x bertanggungjawab

aku bukan main sgt benda2 haram ni...

aku main2 je

aku bukak thread ni nk tny klu ade cara meningkatkan kelajuan dgn cara halal hub..huhu

Ko la kena bertggjwb dlam hal nie,kerna ko buka ropik nie s_un_war :angry:

civ3,.... macam mane ko edit gambar yg ko bgi kat aku yang Carank hantar PM tu

Ko la kena bertggjwb dlam hal nie,kerna ko buka ropik nie s_un_war :angry:

civ3,.... macam mane ko edit gambar yg ko bgi kat aku yang Carank hantar PM tu

yela2 aku bertangggungjawab

ok kite tutup je topik ni...civ3 tolong tutup

perhatian.elakkan guna akaun org lain utk mengelak kan user tersebut gagal connect ker internet.

jika ini berlaku,user mungkin akan complain pada streamyx dan tunggu lah jika anda mendapat panggilan telepon dari tuan punya akaun streamyx tersebut.

log nie kira kalau ngko ada connect internet sama ada package limited atau unlimited,diorang ada jejak dari kul berapa ngko connect ker internet dan pukul berapa pula disconnect.

katakanlah ngko pakai akaun si polan ni dari kul 3 petang sampai 8 malam.so....bila si polan nie balik nak main tenet dalam kul 5 petang,ada error remote assistance dari windows xp tak boleh connect ker internet.so kalau si polan nie dah bengang dari tadi duk try reconnect tak dapat,dier akan hubungi 1-300-88-9515.

so dari situ operator akan bagitau bahawa ada org lain sedang menggunakan akaun si polan.so dari situ gak si polan pasti nak tau siapa yang sedang menggunakan akaun dier itu.maka operator akan cari log tersebut dan beritahu no telepon yang sedang gunakan akaun si polan tersebut.

so dari sini ngko patut paham lah apa itu log.

Pernah ke berlaku camni ? ?.Ko pernah kene ke ? ko nie aku nampak ada pengalaman je. :)

tula pasal....

kite konet kan guna no phone..bile2 mase dia boleh detect...silap ari bulan kena saman baru padan muke ko...

gunala cara halal...x baik guna hak org lain...

nampak gayanya forumer kat sini telah gagal dalam perbincangan untuk lajukan streamyx hehehe..follow cara aku plak..pergi ke start menu-->masuk kat connect to-->show all connection--->pegi kat LAN icon--->klick kat propeties-->tab button general--->tab button configure--->tab button advanced--->tukar receive and transmits buffer velue kepada 128....

siap jer proses tu streamyx akan jadi laju skit..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...