Jump to content
Uwais Al-Qarani

Selamat Datang Ke Universiti /kolej U/ Ipta/ipts

Recommended Posts

sebab aku tgk bila dah habis final sem,macam pisang goreng,budak nie dah clash..budak tue dah clash..aku nasib baik tak sangkut dgn aweks utm kl... laugh.gif

UPM-Universiti penuh manusia

kalau nak belajar, belajar betul²(biar dapat DL),kalau nak main,main betul²(biar dapat wakil U)...kalau nak cari awek tuh cari ler...mana tau jodoh kau ada kat sana...bila bercinta tu jangan la lupa kat buku...asyik bekepit 24 jam pun takleh gak...kata orang biar tolong menolong antara satu sama lain... andai kata kalau dapat belajar kat upm,kalau takde aktiviti,bleh la gi memancing(ni bagi kaki pancing) ...aku cadangkan kat kau kolam ikan depan komat/k-13.ko bawak joran,, umpan cacing ,kau letak je joran kat kolam ikan tuh,gerenti dapat...ikan macam² ada!huahua,telah terbukti keberkesanannye!tapi awas pakguard yang datang meronda. kad matrik! kad matrik! katenya(ayat yang akan terkeluar dari mulut pakguard kalau tekantoi).......isk...nakalnye aku... wink.gif

p/s: ader awek nie ble menaikkan pointer pasal bleh stduy sama2, ader org bagi galakkan... ader org bagi nota... heeeeeee... tolong assignment pun ader... huak huak huak biggrin.gif

nak tambah skit,ada awek leh tolong payungkan makan,heee save skit... tongue.gif

UPM-Universiti penuh manusia

kalau nak belajar, belajar betul²(biar dapat DL),kalau nak main,main betul²(biar dapat wakil U)...kalau nak cari awek tuh cari ler...mana tau jodoh kau ada kat sana...bila bercinta tu jangan la lupa kat buku...asyik bekepit 24 jam pun takleh gak...kata orang biar tolong menolong antara satu sama lain... andai kata kalau dapat belajar kat upm,kalau takde aktiviti,bleh la gi memancing(ni bagi kaki pancing) ...aku cadangkan kat kau kolam ikan depan komat/k-13.ko bawak joran,, umpan cacing ,kau letak je joran kat kolam ikan tuh,gerenti dapat...ikan macam² ada!huahua,telah terbukti keberkesanannye!tapi awas pakguard yang datang meronda. kad matrik! kad matrik! katenya(ayat yang akan terkeluar dari mulut pakguard kalau tekantoi).......isk...nakalnye aku... wink.gif

jgn pancing benda lain dah ler...kekekekeke laugh.gif

Heh..menjelajela pulak thread neh..nak tambah sikit..kepada sesapa yg nak bawak pc ke kampus, hati² lah sikit...aku baru teringat member aku..dia suka bogel² kan pc dia...ni kes transfer² hdd la nih...

Ada satu hari tak baik tu, dia perasan pc dia jadi lembab gila...nak tahu kenape? Ha...satu keping RAM dia dah kena kebas...ehehhee...

Jadik nasihat aku, selepas je bogelkan casing pc tue, pakaikan balik side panel dia...sbb pencurik dekat U nih pandai² belaka... ph34r.gif

ok boss thx again kuri...aku akan ingat tips korang semua..sekang dah makin cuak nak menghadapi sesuatu benda yg baru...mood aku pun mcm tunggang terbalik huhuhuh kejap happy kejap sedey hehehehehe..tapi nasihat korang mmg berguna betul thx all my senior~ walaupun x sama U korang tetap senior aku laugh.gif

Edited by HeaVen X

huhuhu...memang berguna betul sume nasihat para senior nie....hurm...4 julai makin hampir....wahahaha..cuak gakz...maklumlah nak menempuh ke alam baru dan lebih mencabar lagi.....hurm....tak sabar lakz.... happy.gif semangat nak study ni berkobar².... happy.gif

aku tgk jiran sebelah umah aku dah sibuk2 mengemas barang nak pergi usm..antar anak dia dapat usm..gembira bercampur sedih mak bapak dia..yelaa..dari from kota tinggi to penang..cam citer jemapoh plak..ahhaakkss. laugh.gif

huhuhu...memang berguna betul sume nasihat para senior nie....hurm...4 julai makin hampir....wahahaha..cuak gakz...maklumlah nak menempuh ke alam baru dan lebih mencabar lagi.....hurm....tak sabar lakz.... happy.gif semangat nak study ni berkobar².... happy.gif

ko dok kampus ker..bukan ulang alik dry.gif

hokhokhhokhok

memanglah aku ulang alik..tapi adalah tips² kat dlm thread ni aku boleh gunakan...so u got any problem? dry.gif

Ape korang berdua ni muka masam je " dry.gif "?

Tips ni banyak berguna untuk budak2 lahir 1987 je.. laugh.gif

ok boss thx again kuri...aku akan ingat tips korang semua..sekang dah makin cuak nak menghadapi sesuatu benda yg baru...mood aku pun mcm tunggang terbalik huhuhuh kejap happy kejap sedey hehehehehe..tapi nasihat korang mmg berguna betul thx all my senior~ walaupun x sama U korang tetap senior aku  laugh.gif

Owh... mood aku pun tunggang terbalik.... sad.gif Mayber rasa gelisah tgk banyak barang nak kena jaga..... biggrin.gif Tq kat senior² yg banyak bagi tips yg berguna. Esok dah 3 julai.... tongue.gif rasa tak sabar tapi takut plak. Macam mana la agaknya dgn alam baru aku nih..... For heavenX, kita jumpa di sana!!!!!! hehehe..... biggrin.gif

err...aku pon nak tambah gak skit.......

kpd yang belajo kat politek tuh....

kalau ko nak dapatkan pointer yang tinggi pastikan ko dapatkan carry mark/markah penilaian berterusan (ujian/kuiz/assignment) yang tinggi sbb kat politek markah carry mark die adalah 60% dan peperiksaan akhir 40%. berbanding 'U' 40% carry mark & 60% peperiksaan akhir(ni kat UiTM la , U lain aku tak tahu). MMg assignment ko akan byk(kat politek aku skema sket) tapi pastikan ko buat bebetul, sbb markah ko banyak kat situ. kurang2 kene

-dptkan 50/60 carry mark nih kalu nak dapat A pastuh final ko bleh jawab dgn tenang jer

-dptkan soklan sem2 lepas sbb biasenyer die akan ambik jadi soklan test/kuiz, kalu tak pon, struktur soklan nyer hampir same.

-cube la risik lecturer korang soklan final,mungkin die akan bagi klue skit2, kene baik ngan lecturer la nih(kat politek aku awek mude2 jadi lec., senang sket aku risik)

tu je la kot skit tips aku utk yang belajo kat politek

Bagi yang study kat U tuh, banyak tips la dah tips tuh

-kalau sesaper nak tips "elok2 amik degree kat U,tup....tup amik diploma kat politek" bole ler PM aku

-nasihat aku belajo la elok2, jgn jadi cam aku tue2 baru nak belajo elok2,nanti nak kawin plak,hehehhe

huhuhu....pagi tadi baru jea aku pi daftar kat UNITAR dlm DIT....hari rabu ni dah start study.... happy.gif

kalau masuk lab, korang jangan plak online masuk frienster ke masa lecturer tgh mengajar tu. laugh.gif tumpukan perhatian pada lecturer. masa lab, pilih PC bahagian depan..

Semalam aku antar sedara aku masuk uitm shah alam... pergghhh!!! awek kampus ramai tak ingat dunia.... yang cun2 tak boleh nak kira ngan jari... kiri lawa... kanan lawa... arrrghghh!!!! rasa nak masuk U balik la pulak....

hehe tak sabar aku nak pegi U balik lepas 3 bulan bercuti...

otak dah semakin berkarat...

aku kena format baru balik hehehe

wahahaha...satu kejutan utk aku...hanya beberapa orang jea yg ambik DIT kat UNITAR nie...majoritinya ambik Diploma management....

hehe tak sabar aku nak pegi U balik lepas 3 bulan bercuti...

otak dah semakin berkarat...

aku kena format baru balik hehehe

wei, UPM tak panggil ko ke jadik fasi bebudak baru..aku diorang panggil...persatuan pun panggil...5 kali..tapi aku tak leh pegi so buat donno aja...

aku 3 bulan cuti pun dah rangka format baru pada otak aku (apasal ayat ni cam pernah dengar sem lepas dan dua sem lepas? )tongue.gif

wahahaha...satu kejutan utk aku...hanya beberapa orang jea yg ambik DIT kat UNITAR nie...majoritinya ambik Diploma management....

Dip management mmg popular...ramai gak member aku dlm bidang nih....

ko dip IT ke? berapa tahun baru abis?

Dip management mmg popular...ramai gak member aku dlm bidang nih....

ko dip IT ke? berapa tahun baru abis?

yup...aku ambik IT... 3 tahun baru habis pengajian dlm DIT ni....di UNITAR byk belajar secara e-learning..iaitu pembelajaran secara maya...kita berinterkasi dgn lecturer secara online.....so yang lelain adalah virtual library, e-journal, online tutorial, etc....dan post aku yang ke #96 ni aku online dari lab komputer di UNITAR....kohkohkoh....

Edited by civ3

yup...aku ambik IT... 3 tahun baru habis pengajian dlm DIT ni....di UNITAR byk belajar secara e-learning..iaitu pembelajaran secara maya...kita berinterkasi dgn lecturer secara online.....so yang lelain adalah virtual library, e-journal, online tutorial, etc....dan post aku yang ke #96 ni aku online dari lab komputer di UNITAR....kohkohkoh....

best giler camni..

boleh la bukak forum putera@tanya selalu.... biggrin.gif

best giler camni..

boleh la bukak forum putera@tanya selalu....  biggrin.gif

kohkohkoh...mana boleh bukak forum putera.com di lab sebabnya ada software monitoring telah diinstall dlm setiap pc....utk pembelajaran secara maya ni boleh dibuat sama ada kau dtg ke lab dan guna pc di lab(bagi sesapa yg takde pc atau internet connection di rumah) atau pun kau online terus dr rumah sendiri (bagi sesapa yg ada internet connection)

p/s: post aku yg ke #96 tu aku online masa break time jea....huhhu...lepak dgn member dlm lab kohkohkoh... happy.gif