Jump to content
Uwais Al-Qarani

Selamat Datang Ke Universiti /kolej U/ Ipta/ipts

Recommended Posts

betul tempat mapley nak kena survey..nanti bila dah hujung sem,duit dah tak cukup...so,mkn nasi lemak jer..atau roti canai..ader member aku sanggup berpuasa hari isnin kamis..takde duit..

Zaman aku dulu punyer lah mahal komputer

sapa ader komputer kat kolej... huak laugh.gif nahas...

48 hours none shutdown... keyboard hancur... main game capcom X-man...

huak huak huak...

sungguh seronok zaman study dulu laugh.giflaugh.gif

herrmmm...teringat waktu ain game ngan member,game age of empire,rise of rome..

start ain lepas abis kuliah dlm kul 5.30 petang..abis main sedor² dah kul soploh pagi..waahh..pikirkan balik gilo ehh..pas ain tue apalagi..terbungkang aa tido..burn kelas aku pagi tue..heh heh..

x der game x meriah stadi siut..huhu..

p/s:jgn ponteng kelas..!!

aku nak tanya nih patut ker aku bawak PC/laptop aku masa 1st Sem nih or tunggu masuk 2nd sem..? kalo bole nak bawak motor aku skali tapi nak bawak ker Arau jauh tuh...

lagi 1 masa 1st Sem nih duduk dlm bilik ker dorm?? byk gak aku nak tau tapi x ingat nanti aku tanya lagi biggrin.gif

aku nak tanya nih patut ker aku bawak PC/laptop aku masa 1st Sem nih or tunggu masuk 2nd sem..? kalo bole nak bawak motor aku skali tapi nak bawak ker Arau jauh tuh...

lagi 1 masa 1st Sem nih duduk dlm bilik ker dorm?? byk gak aku nak tau tapi x ingat nanti aku tanya lagi biggrin.gif

Senior uitm Arau tadak ker...

aku dulu... satu bilik dua orang... betul tak kotatinggi

kalu nak bawak PC/Laptop tu, bagus ah...

tapi kene jaga bebaik ah... ingat budak U ni tak pandai mencuri ker?

memang nak guna sangat menda alah tu...

nko tak bawak, lab komputer pun ader rasa nyer kalo stakat nak pakai word processing

Motor, aku rasa perlu gak...

karang kalo jauh tempat makan nko... kebulurlah tadak transport

tak tau ah kolej nko dekat ngan campus kot..

satu lagi kalo ader moto nie, lewat 5 minit bleh kejar lagi kelas tu..

tadak ah bratur naik bas

p/s: cakap pasal masuk U nie... aishh teringak plak memula masuk dulu.. macam maner bleh baik ngan roommate, kene bangun sbelum subuh (minggu orientasi ah... kene kumpul depan dataran, kene brain watch oleh senior2... kene maki hamun senior...

huak huak huak... best ah... sero macam nok study mmula

Edited by Zulkifli

oh masa baru masuk tuh mmg sekali 1 bilik 2 org je..lagi 1 kalo dpt bilik 2 org nih roomate nih slalu dpt sama course ker?? ker diorang main masukkan je??

sapa senior Uitm x kisah la arau ker shah alam ker memana ker..(arau lagi bagus huhuhuhu) smile.gif bole kasi tau nanti dpt 1 bilik 2 org ker or dpt mcm dok kat asrama skola sekali semua diletakkan kat situ?? tuh je trimas..

aku kalo bole nak bawak PC mesti kena ada tenet huhhuhu xde tenet susah la nak masuk sini..

motor tuh problem skit nak bawak sebab jauh dari sini ker arau..1 keje nak kena sewa lori angkut lak gi sana..kalo kaya x pe gak hurmm..terpaksa naik bas Uitm la kat sana huhuhuhu smile.gif

Edited by HeaVen X

UiTM eh? masa diploma dulu aku buat kat shah alam..masa orientasi dia mmg letak ko dalam dorm...senang nak kejut kot...tapi bila dah masuk minggu kuliah, dia asingkan ko balik...nasib la dapat bilik yg 4 orang ke...3 orang ke..2 orang ke...tapi course tak sama..semua campur²...tapi masa aku dulu, dia bahagikan setiap kolej kediaman ikut fakulti...contoh; Kolej Perindu untuk bebudak architexture (senibina) + Sains Gunaan + Art sikit²...tu untuk Semester pertama je...untuk semester kedua dah berterabur dah..tercampak lah ko kat mana²..ehehehhe!! jgn risau..kat mana² pun, ko tetap dalam kawalan Pak Guard lagi...

Tapi pasal makanan, UiTM ada subsidi dari kerajaan kot..sekarang tak tahu lah ada lagi ke tak..zaman aku makan free..makan pakai kad..3 kali sehari, pagi tghari petang/malam...nasik kawah je..tak best...tapi hari jumaat special sikit..nasik kuning beb! ph34r.gif

Pasa moto...aku rasa tak yah bawak lagi lah..naik bas campus...sebab masa sem 1 ni lah kau nak bergaul dgn member² ko...dah naik moto tak sosial la...ehehhee..lagi satu, naik bas boleh usha awek!! Masa kat Shah Alam , sampai semester 4 aku naik bas...ehehee..syok! Awal² semester boleh usha freshie..wahahhaa!!

Bawak moto masa semester 5 keatas je lah...sebab masa tu ko dah sibuk dgn assignment + final project...haa...masa tu merasa la ko tido dalam studio!! biggrin.gif

:Eh...course ape ko amik ni..? Tak sempat nak baca semua post ler...

try la hantar motor ko pakai kurier.... dulu kengkawan aku buat camtu... tak mahal sangat kot...

Alahai Kuri ... ko ni mengingatkan aku zaman aku kat uitm shah alam la.... zaman aku kat FSPU.... paling tak leh lupa masa ko cite naik bas Uitm usha awek... kenangan betoll....

hmmm..kolej aku kat alor star tinggal kat rumah dua tingkat,khas untuk kolej aku,kira cam kawasan campus gak..satu rumah 14 org blink.gif ...nak bawak pc pun rasa gerun..tapi sebab aku amik course CNS nie terpaksa gak a bawak..lagi satu kolej poly-tech kat alor star nie semua nya khusus dlm CSN..kira semua budak CSN ler dlm tempat aku nanti tongue.gif

p/s: rasa rendah diri plak sebab x dpt masuk U sad.gif

lagipun klu masuk pun mesti aku dpt course account ngan banking ,x pun mesti multimedia..aku x berapa minat course2 nie..takut x leh score nanti..

Edited by Sacred_Hunter

hmmm..kolej aku kat alor star tinggal kat rumah dua tingkat,khas untuk kolej aku,kira cam kawasan campus gak..satu rumah 14 org blink.gif ...nak bawak pc pun rasa gerun..tapi sebab aku amik course CNS nie terpaksa gak a bawak..lagi satu kolej poly-tech kat alor star nie semua nya khusus dlm CSN..kira semua budak CSN ler dlm tempat aku nanti tongue.gif

p/s: rasa rendah diri plak sebab x dpt masuk U sad.gif

lagipun klu masuk pun mesti aku dpt course account ngan banking ,x pun mesti multimedia..aku x berapa minat course2 nie..takut x leh score nanti..

Aku pun skrg tgh pikir² nak bawak laptop ke tak. Kalau bawak takut ilang plak sbb sibuk berorientasi.... Aku nak bawak pc pun tak brani gak takut kena godam dgn kawan²... Kalau laptop takpe la sebab blh sorok²..... tongue.gif

Eh, ko jgn rendah diri plak. Semua tempat blajar sama jer..... Cuma nama yg berbeza. Janji boleh sambung study dan enjoy...

P/s: Seronok sgt baca mesej² dari senior. Berkobar² semangat nak masuk u nih... Harap² semangat nak blajar ni berkekalan sampai semester akhir.. laugh.gif

try² survey mapley² sekitar anda..huhu..mende penting nih sal mesti nk kuor makan lam kul 2-3pagi.. biggrin.gif

witchblade..ko faq aper kt um..??..grad taun bape..??

aku grad taun 2003...amik management kat UM...fac??hehe rahsia dulu kot..sbb sure ko leh cari aku...(fosfular kat Um katakan ahakzzzz...)

kepada sesapa yg bawak barangan berharga tu a.k.a laptop..moto keta..handset 3G...harus diingat...pencurik kat U ni berlambak2..diulang...berlambak2

ada satu kes:-

satu hari...ada sorang mamat sedang melilau2 depan pintu bilik member aku...aku terserempak dgn dier...dia buat cek2 no bilik...kununnya nak cari member dier lar....aku pon buat tak layan jer arr....ptg tus...heboh member aku ilang handset....baru aku teringat ttg mamat yg aku jumpa tgh hari tus....nyesal siot sbb tka tegur..periksa......klu dapat patah arrr...

aku tengok si pencurik tu...muka baik giler...sopan siot..skima ngalahkan skima peperiksaan....tapi peh...panjang tangan ropanya..aku sure budak pencurik tu student,...

moral:-kluar sila kunci pintu...klu ada laptop dan tak yakin ngan member...baik kunci dlm almari(buat kunci sdirik) ...kadang member sebijik pon buat dajal gak...(kes dimana member pompuan aku kena pow laptop oleh member sebilik/last2 pencurik kantoi sbb laptop tu terkunci dlm almari diamik tanpa ada kesan kopak etc...keja org dalam arr)

*aku sdirik penah ilang nokia 8250(member aku jugak amik)-masa tu 8250 kira peh calang2 org leh pakai.ahaks

YAAA-HAAa

UiTM eh? masa diploma dulu aku buat kat shah alam..masa orientasi dia mmg letak ko dalam dorm...senang nak kejut kot...tapi bila dah masuk minggu kuliah, dia asingkan ko balik...nasib la dapat bilik yg 4 orang ke...3 orang ke..2 orang ke...tapi course tak sama..semua campur²...tapi masa aku dulu, dia bahagikan setiap kolej kediaman ikut fakulti...contoh; Kolej Perindu untuk bebudak architexture (senibina) + Sains Gunaan + Art sikit²...tu untuk Semester pertama je...untuk semester kedua dah berterabur dah..tercampak lah ko kat mana²..ehehehhe!! jgn risau..kat mana² pun, ko tetap dalam kawalan Pak Guard lagi...

Tapi pasal makanan, UiTM ada subsidi dari kerajaan kot..sekarang tak tahu lah ada lagi ke tak..zaman aku makan free..makan pakai kad..3 kali sehari, pagi tghari petang/malam...nasik kawah je..tak best...tapi hari jumaat special sikit..nasik kuning beb!  ph34r.gif

Pasa moto...aku rasa tak yah bawak lagi lah..naik bas campus...sebab masa sem 1 ni lah kau nak bergaul dgn member² ko...dah naik moto tak sosial la...ehehhee..lagi satu, naik bas boleh usha awek!! Masa kat Shah Alam , sampai semester 4 aku naik bas...ehehee..syok! Awal² semester boleh usha freshie..wahahhaa!!

Bawak moto masa semester 5 keatas je lah...sebab masa tu ko dah sibuk dgn assignment + final project...haa...masa tu merasa la ko tido dalam studio!! biggrin.gif

:Eh...course ape ko amik ni..? Tak sempat nak baca semua post ler...

owh kire 1 week orientasi dok dlm dorm la..pastuh bile pas orientasi baru diorang kasi bilik owh mcm tuh rupenye.aku kena Uitm Arau course Accountancy nak mintak Fast-track dpt shah alam tapi huhuhu dah terlambat..ramai sgt pakai cable mintak benda tuh huhuhuhuhu~

jap apsal bile masuk sem 2 lak semua berterabur bole main pilih bilik ker?? huhuhu bile sem 2 tuh slalu 1 blik bape org?? owh kire 1 sem nih paling ramai 4 org la dlm 1 bilik..

pasal makan tuh..teringat aku kat aku skola agama as-solihin aku mcm cara makan Uitm lak..ari jumaat mesti makan nasi minyak wakakakaka..ari lain hampeh makan la ko apa yg ada dlm kontena makanan tuh..bak kata kuri nasi pun nasi kawah..

ok so..aku x akan bawak motor n x bawak PC..terpaksa la layan CC perabih duit huhuhuhu~ tuh pun kalo CC dekat ngan kolej aku..

ermm..cuma nak explaination ko or sesapa maksud semua bole berterabur masuk bilik memana la yek?? bukan kolej kan?? sebab setau aku kolej shah alam nih sampai ke sec.18 huhuhuhu dan sec.3 dan dlm Uitm tuh huhuhu~

bab mapley tuh aku rasa mmg perlu ada..huhhuhuhu makan murah roti canai je sekang kut naik harga 80 sen + air kosong 20 sen murah la tuh kekekeke..abis rm1 je huhuhu kalo nak sedap amik teh o'ais huhuhu..x pun teh tarik huhuhu~

Edited by HeaVen X

aku rasa kat makanan klu luar KL jgn bimbang a..roti canai still lagi 60 posen,x pun klu kat arau tu(dekat ngan thailand)ntah2 still lagi 50posen..dlm area kl ngan selangor jer mahal

owh kire 1 week orientasi dok dlm dorm la..pastuh bile pas orientasi baru diorang kasi bilik owh mcm tuh rupenye.aku kena Uitm Arau course Accountancy nak mintak Fast-track dpt shah alam tapi huhuhu dah terlambat..ramai sgt pakai cable mintak benda tuh huhuhuhuhu~

jap apsal bile masuk sem 2 lak semua berterabur bole main pilih bilik ker?? huhuhu bile sem 2 tuh slalu 1 blik bape org?? owh kire 1 sem nih paling ramai 4 org la dlm 1 bilik..

Hah..tu zaman remaja aku dulu la tuh...orientasi dalam dorm...semua course ada...lepas tu masuk kolej kediaman ikut fakulti...Kenapa sem 2 berterabur? Erm..cam ne nak citer eh...gini, bila nak masuk ke sem 2, kalo ko still nak duk dalam kolej, ko kena apply...application ko nak masuk kolej tu berdasarkan mata MERIT @ mata /point yg ko dapat bila ko join aktiviti...kalo ok, ko kekal la kat kolej asal tuh...kalau tak dapat stay kat kolej sama @ tak layak, kau boleh buat rayuan untuk menduduki kolej kediaman...so, dia sumbat la kat mana² kolej kediaman yg kosong...tapi kat Arau (arau kan?) aku tak pasti lah macammana sistem kolej kediaman diorang...

Tapi kat Shah alam sekarang ni dah ada kolej kediaman baru...kira semua bilik untuk 2 /4 orang..dorm dah tak wujud dah kat shah alam rasanya sekarang nie...

Kat arau tak pasti lah sayang...nanti aku try usha dgn member² aku dulu

Sekarang ni aku kat UPM...satu bilik 2 orang je...masa orientasi pun duduk 2 orang je...

cuma nak explaination ko or sesapa maksud semua bole berterabur masuk bilik memana la yek?? bukan kolej kan?? sebab setau aku kolej shah alam nih sampai ke sec.18 huhuhuhu dan sec.3 dan dlm Uitm tuh huhuhu~

Yups...walaupun berterabur, member² se kuliah kau akan ada dalam kolej kediaman yg sama..kira macam kalo ko kat tingkat atas, dia kat tingkat bawah la...or else...

bab mapley tuh aku rasa mmg perlu ada..huhhuhuhu makan murah roti canai je sekang kut naik harga 80 sen + air kosong 20 sen murah la tuh kekekeke..abis rm1 je huhuhu kalo nak sedap amik teh o'ais huhuhu..x pun teh tarik huhuhu~

Yeah...tu asam garam duduk ipt tuh...kat arau makanan murah gile...ko jgn risau..

member² aku cerita, diorang setiap hujung minggu pegi phuket....ko jangan ikut macam tu pulak! Wahahhaa...mewah hidup kat Arau!

huhuhuhuhu..aku x kisah mcm mana makan sebenarnye huhuhu cuma huhuhu aku nih lifestyle mmg cara bandar la, kata anak jati Shah Alam..skola sini so nak masuk U sini tapi dah dpt masuk arau..huhuhu ntah la serious aku x suka sgt masuk kampung huhuhuhuhu~ kalo dpt gi oversea aku pun x mo amik huhuhuhu..bukan aku nih jenis dok bawah ketiak mak aku...kalo dpt masuk Uitm shah alam pun aku gerenti amik kolej gak..n aku nih x suka sgt pindah² abih duit banyak..kesian lak tgk mak bapak aku abih duit beli barang utk aku..kalo dok dekat nih senang je x yah perabih duit sgt~

anyway thanks la info ko tuh~ mmg berguna sgt info ko tuh..Thanks again!!~ sebab parents aku ckp maybe 1st sem dok dlm dorm kawan aku ckp dok dlm bilik huhuhu tuh confuse so nak keputusan bebtul la kan..

p/s: sorry la aku ngarut dipagi buta nih buhbye~

Edited by HeaVen X

hurm...aku ni bakal masuk kolej UNITAR...hurm....dkt PJ jea....ulang alik naik bas jea...huhuhu.....lagi pun parent aku taknak aku pegi belajar jauh² sebab apa pun aku tak tau..huhuhu....happy.gif

kalo duk kolej dlm U kena jaga dgn pencurik...selalunya dari budak student gak..barang yg selalu dicuri handset,laptop..kalo pc sebijik dlm bilik susah nak curik..besar sgt..hahahahaa..tapi selalu dekat nak habis semester,handset kena jaga..sampai ada yg letak bawah bantal pun ada..satu lagi...bila bercuti lama...kalo boleh barang berharga bawak balik umah..cam pc ke atau pun monitor..kalo bolehlaa..sebab bila diletak kat tempat asarama,nanti bila balik ke asrama atau ke bilik semula masa pembukaan semester,mesti ada yg hilang..bebudak nie dah kopak atau ada yg balik awal..so rembat apa yg patut..

ada satu kes:-

satu hari...ada sorang mamat sedang melilau2 depan pintu bilik member aku...aku terserempak dgn dier...dia buat cek2 no bilik...kununnya nak cari member dier lar....aku pon buat tak layan jer arr....ptg tus...heboh member aku ilang handset....baru aku teringat ttg mamat yg aku jumpa  tgh hari tus....nyesal siot  sbb tka tegur..periksa......klu dapat patah arrr...

aku tengok si pencurik tu...muka baik giler...sopan siot..skima ngalahkan skima peperiksaan....tapi peh...panjang tangan ropanya..aku sure budak pencurik tu student,...

macam penah dengar je..witchblade, utm skudai ke?

kalo bawak laptop, aku cadangkan pakai kunci macam nie:

user posted image

kalo bawak moto, parking la kat tempat yang terang benderang..kalo kunci solex tu memang satu kemestian (walaupon pencurik boleh counter balik kunci solex tu)

kalo aku biasanya amalkan kalo nak tdo, kunci bilik. hp letak kat atas badan, walaupon aku tdo mati laugh.gif

yang paling popular hilang, hp la. member aku g tandas sekejap amik air sembahyang, pon kehilangan hp. lecturer aku kat dalam mesjid pon boleh hilang hp, duit, beg duit gak. dahsyat pencurik² sekarang.. iskh²..sedah aku.