Jump to content
Sign in to follow this  
civ3

Sembang² Spm Dan Lepasan Spm (part 2)

Recommended Posts

Admin telah membenarkan saya create thread baru untuk bincang² lepasan SPM part 2. Ini adalah kerana thread yang lama telah mempunyai 25 pages dan ini akan menyukarkan user² lain untuk mencari maklumat jika sudah berpuluh-puluh pages. Thread lama kini hanya menjadi rujukan sahaja. Klik SINI untuk link thread lama. Harap maklum.

Edited by civ3

gempak tol thread dulu.. tapi syg pergi tutup.. pesal x nak wat record thread terpanjang??? anyway, thanks braderz 4 the info.. lega skit hati.

hai..saya orang baru di sini..saya nak tanya skit..pasal ipta.. saya telah minta ipta secara online.. dan pilih jurusan yang tidak perlu temu duga. lepas 2 saya kena print borang yang saya isi dan hantar ke ipta yang saya minta atau tidak? saya pening la.. sesiapa yang prihatin tolong la sayaaa......... tq...byk2222 :P

setahu saya tidak perlu print borang² tersebut...tetapi jika anda mahu buat sebagai rujukan, anda boleh print borang² tersebut...

braderz gila la time ko punya rules mmg x strict mcm sekang la..serious sekang rules ada ubah la..kawan2 aku citerr..but mostly hampir sama~

jgn pikir masuk U best sgt..hahahaha aku paling x suka time orentasi senior semua tunjuk kurang ajar..dera aku sampai gile 1 minggu tuh..sapa yg masuk UiTM caw. mmg kena sapa masuk uiTM Shah Alam mmg selamat sebab pihak pengurusan ada kuar surat setiap pelajar baru yg senior2 x bole buli pelajar baru..lagipun kat uitm Shah Alam nih semua bz xde masa nak ragging hahahaha.kat dok bandar..

kalo caw. tuh tgk tempat laa..mcm aku kena Arau dulu mcm s**L laaaa..senior mmg aku palang diorank!!~

hahahaha..peace everybody!

Hahaha.... bergelak gila² kat sinih... huhuhu..

BTW, Tahniah kat mrk² yg dpt result arinih.... baik xbaik blkg kira... yg penting korang enjoy... :P

-U dlm taman? UUM.... huhuhu... tmpt idaman aku tuh... tgu abis diploma mintak ijazah kat sana... hak³... boring² leh cari awek kat seberang golok.. hahahaha.... :lol:

hehehe..

bila nak abis..?

buleh jalan² kat golok (time tak kena bom la)

hueuheuheuhe

.....but kalo ko mmg minat agama & dunia pak arab & dunia mcm dak skola pakai seragam masuk la UIA PJ ( matriks ) kalo ko nak rasa University Life go for UiTM hehehehe..but lepas ko masuk UIA gombak dah start la university life......

kalo masuk U 'dalam taman' nih pun kena pakaian kemas..

kemeja lengan panjang + kasut kulit + tali leher (waktu pejabat)

dimana² sekalipun..

kalo nak pakai serabai²..

rambut panjang ker..

jeans ker..

kirim salam la... :lol:

gempak tol thread dulu.. tapi syg pergi tutup.. pesal x nak wat record thread terpanjang??? anyway, thanks braderz 4 the info.. lega skit hati.

aku ke..hehe..nape ko lega..takut uia tu mcm pusat terorist ke..keh keh..aku wat lawak jek..

:lol:

bewokx

mung dapat dok surat

UNVERSITAS indon mane tah

tetibe je sampai surat kat umah lama aku

ko dpt tak?

dimana² sekalipun..

rambut panjang ker..

jeans ker..

keh keh..teringat aku dulu aku ade kes sampai kene pegi uia nye court...siap rambut panjang tu..haha..akhir nya aku didapati tidak bersalah..haha..jgn dtanya apakah kes itu..hehe..

braderz gila la time ko punya rules mmg x strict mcm sekang la..serious sekang rules ada ubah la..kawan2 aku citerr..but mostly hampir sama~

jgn pikir masuk U best sgt..hahahaha aku paling x suka time orentasi senior semua tunjuk kurang ajar..dera aku sampai gile 1 minggu tuh..sapa yg masuk UiTM caw. mmg kena sapa masuk uiTM Shah Alam mmg selamat sebab pihak pengurusan ada kuar surat setiap pelajar baru yg senior2 x bole buli pelajar baru..lagipun kat uitm Shah Alam nih semua bz xde masa nak ragging hahahaha.kat dok bandar..

kalo caw. tuh tgk tempat laa..mcm aku kena Arau dulu mcm s**L laaaa..senior mmg aku palang diorank!!~

senior aku mase baru masuk uia dulu lg bangang..just malas lak nak citer..kalu aku jumpe diaorg nie skrg mmg aku fire jek kebangangang dia org nie..umoq baru 19 dah tunjuk mcm besh...

aku kat ptpl/kutpm boleh dikatekan x de jurang antara junior n senior..masing2 buat derk keuali kalu ade aktiviti mmg masing2 tak kire status..kerjasama mmg top..terbaru aku masuk kelas yg sumer nye budak junior baru nak amik degree sedangkan aku dah nak abes..kita org kamceng giler ah..last2 nak abes exam baru diaorg tau aku ni senior diaorg..macam tu jugak member2 senior lain kat sini mmg la tak eksyen la..

kalu takut senior, masuk la kutpm...kokhokhohkoh...promote....

dimana² sekalipun..

rambut panjang ker..

jeans ker..

ye ker? aku dok Shah Alam nih ok je rambut panjang siap jeans..kawan aku siap bertopi & berselipar tandas hahaha kekadang la..but pakai gak kasut kata nak looking smart depan awek hehehehe~but ari Isnin lain citer la mmg kena pakai kemaja + tali leher UiTM + seluar slack dong!!~ tapi x la panjang but kire panjang gak laaaaaa..esok baru mau potong..masa sem 1 jgn citer la sebab Kesatria dol tuh ada..so kena la potong rambut pendek2 sekang gua bukan KESAT dol tuh..so bela la rambut huhuhuhu~ jgn kena tangkap sudey.. :lol: Senior Shah Alam bestttttttttt~

bewokx

mung dapat dok surat

ko dpt tak?

hahahah pergi ler ko sorang situ.. aku buang dalam tong sampah jer.. .surat tuh

member satu sekolah aku dulu yang cemerlang dalam SPM dengan 10 A1 ada masuk universitas tu untuk course doktor

bewokx

mung dapat dok surat

ko dpt tak?

hahaaha..nanti lagi byk ko dpt surat tawaran masuk kolej2 swasta nih..hehehehe

aku bulan lepas tetiba dpt surat tawaran masuk kolej SEGi Collage..pikir aku dak baru abis SPM apa? :D

Hehehe... fobia nampak? mmg btl apa yg ko ckp tu. Sampai skrg budak part 2 masih dok 'pulaukan' senior yg terlibat... Yg menggemparkan, ada senior yg berlagak mcm palapes, padahal bukan palapes pun... Student intake disember 2005 takder orientasi pun sbb banjir, x patut btl. diorg blh terlepas camtu ja... Tapi, hakikat, arau mmg best dari segi persekitaran blajar.....hehehe.... sukanya aku!

cybertech lama x dgr citer ko..tetiba muncul hahahahaha~ Arau ok? dpt awek dah? gi mampos la Senior Arau yg ada dlm minggu MS tuhh..aku paling benci mamat utara bawak motor besar tuh..pastu panggil x-student dtg join kecoh2 ingat x mamat yg bagi ucapan paginye..yg dia tuh kerja ngan telekom tuh..blah la badan mcm tulang..nak gado lak..ketua MPP baru sapa weih? mamat pakai cermin mata tuh lagi ker?

yerla

course medic la tuh

biase la bewox tuh

hokhok

nak gi situ kner blajo bahase indon,penulisan dll

hahahaha

mls la aku

kalo gi USA takpe gak

aku ke..hehe..nape ko lega..takut uia tu mcm pusat terorist ke..keh keh..aku wat lawak jek..

:lol:

bkn pe. aku jenis tak suka seragam sangat. i hate it. hehe.

tak suka pakai pakaian formal, masuk IPTS....dekat IPTS kau boleh rambut panjang, pakai selipar jepun, pakai jeans ke.....

yg penting, ongkosnya mesti banyak...

apa lak kena ongkos byk...x semestinye dok IPTS kena ongkos byk..hehehehe betul x civ3 :)