Jump to content
Phoenixwunin

Sembang² SPM dan lepasan SPM (part 1)

Recommended Posts

aku ade dgr beberape tarikh iaitu:

28 Februari 05

7 Mac 05

9 Mac 05

15 Mac 05

16 Mac 05

aku tak pasti tarikh yang mane satu.... cool.gif

9.3 kot..ramei ckp gitu...cuak eihh.....

9 Mac 05? wahaha...cuaknyer aku.... blink.gif

nanti post result dekat sini ye?

izwan ambil tahun depan !! wish me luck meh.

nak ambil 'akaun' sebagai subjek tambahan macam mana ye.

nanti post result dekat sini ye?

izwan ambil tahun depan !! wish me luck meh.

nak ambil 'akaun' sebagai subjek tambahan macam mana ye.

huhuhu..nak post result masing² ?? pergh...malu jea kalau ade yg tak lulus.... aku doakan supaya kau berjaya dlm spm 06 nanti.... nak ambil akaun sebagai subjek tambahan? boleh.... izwan boleh ambik berape byk subjek tambahan pun takpe..tapi boleh bawak subjek tambahan nie nanti? care nak subjek nie...memula izwan cakap kat cikgu akaun @ pd cikgu yg uruskan pasal spm kat sek izwan...katekan yg izwan nak ambil subjek akaun sbg subjek tambahan...so..izwan kenelah belajar dgn cikgu akaun tu sendiri atau pi ambik kelas tuition utk study ttg akaun nie...nanti bler izwan naik form 5.... ade satu borang utk diisi iaitu borang utk subjek yg akan diambil dlm spm nanti...so dlm borang tu...izwan boleh tickkan subjek akaun sebagai subjek tambahan... cool.gif

ada ura - ura mengatakan Isnin depan kuar la...

Izwan... kalo nak ambik subjek tambahan... amik cecepat... karang jadi kes cam kat skool aku... cikgu buat jadual mengamuk tak bagi... sebab kena buat jadual sekolah semula... unless ko nak study sendiri la... smile.gif

pastikan bila SPM sebenar, subjek tambahan yg di amik tuh tak clashing ngan subjek lain... clashing = serentak/ pada masa yang sama...

aku dgr 9 mac... erm... sapa yg dah konpem nanti tuh leh la kasitau kat member lain kat sini yek... pastu kita post ar result kita...

paling byk tarikh aku dgr adelah pada 9 mac 05...huhuhu blink.gif

then kalo study sendiri, tak pegi tusyen akaun ni payah tak eh? tengok cam tinggi sikit dari ASAS AKAUN masa Kemahiran Hidup dulu je.

ada setengah2 sekolah yg elit @ jaga standard tu. diorang akan ada satu test sendiri kan utk buktikan yg calon ni takkan fail dlm m/pelajaran tu ?

sbb SPM ni free test. subjek teras dan subjek elektif. max 13 ye? agaknya sapa yg amek tu tak der life la kot. idup dia, buku, pen, pemadam. mohd atiq? tongue.gif

aha...nak ambil subject tambahan ambillah janji ada keyakinan nak score tu jer....

nih semua yg berposting kat sini budak SPM ker post la result korang aku pun nak tau juga....ahaks cool.gif

then kalo study sendiri, tak pegi tusyen akaun ni payah tak eh? tengok cam tinggi sikit dari ASAS AKAUN masa Kemahiran Hidup dulu je.

ada setengah2 sekolah yg elit @ jaga standard tu. diorang akan ada satu test sendiri kan utk buktikan yg calon ni takkan fail dlm m/pelajaran tu ?

sbb SPM ni free test. subjek teras dan subjek elektif. max 13 ye? agaknya sapa yg amek tu tak der life la kot. idup dia, buku, pen, pemadam. mohd atiq? tongue.gif

betul tuh..kalau study sendiri tak payah pegi tuition pun takpe.... akaun utk spm nie mmg tinggi sikit dr kemahiran hidup....byk lagi benda kene buat..... huhuuh.....masa aku spm thn lepas....hampir kesemua member aku beli pen, pemadam. mohd atiq nie...wahahaha....kononnye bile pakai barang² mohd. atiq ade harapan dpt 10a1 dlm spm nanti...huhu... laugh.giflaugh.gif

aku tak pernah belajar akaun tapi aku tengok adik aku belajar macam nak kematu kepala dia agaknya payah kot....

aku saran kat kau izwan pikir pjg2 sebelum ambil akaun because this subject really tuf memang payah nak score tapi kalau ada keyakinan tak menjadi masalah...insyallah boleh punya... smile.gif

heran la jugak. sebab kat skolah ni, akaun ada 8bab. dah sampai bab 4 dah. kiranya tak lama la nak blajar akaun ni sebab kejap je dah sampai tengah.

sebab ramai pelajar kelas Akaun ambil EST sebagai subjek elektif, dan ramai pelajar kelas Sains ambil Akaun sbg elektif.

nantila saya jumpa Pengetua sembang dengan dia smile.gif

betul tuh..kalau study sendiri tak payah pegi tuition pun takpe.... akaun utk spm nie mmg tinggi sikit dr kemahiran hidup....byk lagi benda kene buat..... huhuuh.....masa aku spm thn lepas....hampir kesemua member aku beli pen, pemadam. mohd atiq nie...wahahaha....kononnye bile pakai barang² mohd. atiq ade harapan dpt 10a1 dlm spm nanti...huhu... laugh.giflaugh.gif

bukan bergantung kpd barangan tapi bergantung kpd usaha baru betul.... smile.gif

tapi ramai juga yg beli barang2 mohd atiq jgn jadi tahyul sudah ler.... cool.gif

hm...aku dulu kelas sains...tapi kelas aku dropkan subjek fizik.... so ganti dgn sains pertanian.... kat sek aku...sume aliran sains ambik EST nie....so aliran sains ade 10subjek manekala aliran lelain lak ade 9 subjek jea....l

kalau ambil subject sains + akaun memang bagus tapi kalau aply kat matrikulasi kena pilih antara 2 sama ada nak pilih aliran sains atau aliran akaun....kalau kau minat akaun kau tak boleh belajar sains sbaliknya kalau kau minat sains kau tak boleh belajar akaun kat matriks nanti...

sebab tuh aku suruh pikir pjg2 samada nak jadikan subject akaun sbg. pengetahuan semata2 atau kau memang serius nak masuk aliran akaun terpulanglah...

tapi lagi baik kalau kau ada cita2 nak jadi apa senang nak pilih subject berdasarkan kehendak atau keperluan yg diperlukan masa aply matriks atau IPTA nanti...kalau nak senang cuba kau pinjam buku IPTA lepasan SPM dan KAJI dgn mendalam tentang subject yg diperlukan masa aply universiti nanti.....harap membantu.... smile.gif

kalo sesaja nak ambil rasanya macam useless dan pointless aje la ni eh ?

Edited by izwan

kalo sesaja nak ambil rasanya macam useless aje la ni eh ?

yup..kalau sesaja ambik memang tak gune pun..better tumpukan pada subjek yg telah cikgu tetap tu.....tapi kalau rase boleh bawak subjek akaun nie...teruskanlah.... biggrin.gif

korang tak dapat result lagik ker?

aku dah dapat laa...

biar betul dah dpt tgk result spm.... blink.gifohmy.gif

ok. terima kasih civ3. dah 'dapat' sekarang. tamak sangat pun tak baik jugak kan. sebab orang tamak selalu untung smile.gif

korang tak dapat result lagik ker?

aku dah dapat laa...

al-siput tolong jawab dgn terang2 jangan kau lari pulak.... dry.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...